ارسال از تهران به تمام ایران / تحویل ساعتی پیک در تهران

بهترین سن استفاده از سوتین برای دختران

از چه سنی سوتین ببندیم؟ عوارض نبستن سوتین در سنین نوجوانی چیست و بهترین سن استفاده از سوتین در دختران چه سنی است؟ شاید جزو سوالاتی باشد که هر مادر دغدغه‌مندی در مورد به بلوغ رسیدن دختر خود داشته باشد. همچنین برای دختران نوجوان نیز همین سوالات وجود دارد که به دلیل عدم داشتن تجربه، هیچ دید روشنی از این قضیه ندارند.

بستن سوتین در سنین نوجوانی آغاز استفاده از پوششی جدید در دختران است که قرار است تا سال‌ها از این پوشش استفاده کنند. از آنجایی هم که این پوشش در ارتباط و تماس مستقیم با بدن قرار دارد، ضروری است که نکات و راهنمای خرید سوتین مناسب را در مورد آن بدانید.

اما پیش از اینکه به مطالعه راهنما و مشاهده انواع سوتین دخترانه در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف بپردازید، ضروری است که اطلاعات کافی در خصوص بهترین سن استفاده از سوتین را به دست آورده و بر اساس شرایطی که بدن شما دارد و در مرحله‌ای که از رشد سینه‌ها قرار دارید، سوتین خوب را انتخاب کنید. پس تا پایان این مقاله از مجله ساتین مد نیز با ما همراه باشید.

از چه سنی باید سوتین بست؟

جوانه زدن سینه‌ها در دختران اولین نشانه فاصله گرفتن آنها از دوران کودکی و ورود به سنین نوجوانی است. بلوغ در دختران در حالت عادی بین سنین ۹ تا ۱۴ سالگی در اوج خود قرار می‌گیرد؛ اما هستند دخترانی هم که دچار بلوغ زودرس بوده و حتی پیش از ۸ سالگی نیز نشانه‌های بلوغ در آنها ظاهر می‌شود. یا دخترانی هم هستند که دچار بلوغ دیررس بوده و شاید در سن ۱۱ سالگی شروع آن باشد.

به هر حال در این سنین است که دختران با شروع تجربه درد خفیفی که به صورت زیرپوستی در ناحیه سینه است مواجه می‌شوند و خیلی از آنها هم به دلیل نداشتن اطلاعات کافی شاید تصور کنند که مشکلی برای آنها پیش آمده و نگران این مسئله شوند.

بهترین سن برای بستن سوتین عدد ثابتی ندارد. این زمان در هر فردی متفاوت بوده و به میزان رشد سینه‌های فرد بستگی دارد. در صورتی که سینه‌های شما به قدری بزرگ شده که برآمدگی آن از زیر لباس به مقدار زیاد مشخص است و همچنین شاهد افتادگی سینه هستید، شروع سن استفاده از سوتین است. فراموش نکنید که جا گرفتن سینه‌ها درون کاپ هم مهم است.

در سنینی که سینه‌ها تازه جوانه زده و با احساس درد همراه هستند نیازی به بستن سوتین نیست. چرا که سینه‌ها اصلا به قدری بزرگ نیستند که درون کاپ سوتین قرار گیرند. مهم‌ترین نکته‌ای که برای دانستن سن پوشیدن سوتین باید بدانید همین مسئله است و بس! سینه‌های شما باید به قدری رشد کرده و بزرگ شده باشند که ارزش هزینه کردن برای خرید سوتین و قرارگیری در کاپ را داشته باشند.

وگرنه چه لزومی دارد که سوتینی به تن کنید که درون کاپ آن فضای خالی وجود دارد؟ در ثانی سینه‌ها نیز هنوز به قدری رشد نکرده‌اند که با مشکلاتی که در خصوص بزرگ شدن سینه وجود دارد درگیر باشید.

چرا باید از سوتین در سنین نوجوانی استفاده کرد؟

همانطور که می‌دانید پس از بزرگ شدن سینه در سنین نوجوانی، حالا بدن دارای عضو جدیدی است که قرار است تا آخر عمر با حجمی بیشتر در کنار شما باشد. همین حجم بیشتر و وزنی که در این ناحیه از بدن به شما وارد می‌شود، جدایی از زیباتر کردن ظاهر و فرم بدن شما، مشکلاتی را نیز با خود به همراه خواهد داشت. برای همین است که باید بستن سوتین از سن نوجوانی را آغاز کنید.

مهم‌ترین نکته برای انتخاب سوتین درست در سنین نوجوانی، آشنایی با راهنمای اندازه گیری سایز سوتین است که سبب می‌شود از عوارض بستن یا نبستن سوتین در این سنین جلوگیری کنید.

فراموش نکنید که سوتین در این سنین درست باید اندازه سینه شما باشد. بستی سوتین تنگ موجب فشار بیش از حد به سینه شده و احساس درد شما را بیشتر خواهد کرد؛ همچنین سبب فشار آمدن به رگ‌ها و عروق هورمونی می‌شود که قرار است در دوران شیردهی وظایف مادری را برای شما ایفا کنند.

علاوه بر این سوتین گشاد که سینه‌ها درون آن لق بوده و بیش از حد آزاد باشند هم تفاوتی با نبستن سوتین در نوجوانی ندارد و صرفا پوشش اضافه برای شما خواهد بود که صد البته عوارضی هم دارد.

حفظ ظاهر سینه ها

رشد سینه‌ها که از دوران بلوغ شروع می‌شود، بسته به وضعیت بدنی شما تا سنینی ادامه خواهد داشت. در برخی از افراد شاید سینه‌ها در همان یکی دو سال اول رشد کامل خود را کرده و دیگر شاهد رشد زیاد و بزرگتر شدن آنها نباشیم. اما در بیشتر افراد رشد کردن سینه‌ها تا سنین بیش از ۲۵ سال نیز ادامه دارد.

بستن سوتین در سن نوجوانی کمک می‌کند تا به سینه‌های خود فرم داده و از مشکلاتی همچون افتادگی که سبب تغییر حالت آن خواهد شد جلوگیری کنید. اگر از سوتین مناسب در این سن استفاده کنید، احتمالا سینه‌هایی خواهید داشت که به صورت عادی دارای لیفت به سمت بالا هستند.

جلوگیری از افتادگی سینه در نوجوانی

جلوگیری از افتادگی سینه

همینطور که سن شما بالاتر می‌رود، سینه‌ها به دلیل ضرباتی که در هنگام راه رفتن، دویدن، بالا رفتن از پله‌ها و فعالیت‌های اینچنین که زیاد بالا و پایین می‌شوند، در بخش عضلات و جاهایی که وظیفه ثابت نگه داشتن سینه را بر عهده دارند دچار کش آمدن شده و همین موضوع سبب مشکل بزرگی تحت عنوان افتادگی سینه می‌شود.

برای همین منظور بستن سوتین از همان سنین پایین کمک می‌کند تا به عنوان یکی از بهترین راهکارها برای جلوگیری از افتادگی سینه موثر باشد.

خوش فرم نشان دادن سینه

بستن سوتین در سنین نوجوانی باعث خوش فرم نشان دادن سینه می‌شود که اعتماد به نفس شما را بالا برده و در انجام بسیاری از فعالیت‌ها حس خوبی نیز به شما خواهد داد.

بسیاری از خانم‌ها هستند که به دلیل خوش فرم نبودن سینه مجبور به استفاده از سوتین‌های خاصی همچون سوتین اسفنجی و سوتین جک دار هستند تا سینه‌های خود را فرم دهند. در حالی که بستن سوتین در نوجوانی کمک می‌کند سینه‌هایی خوش فرم از همان ابتدا داشته باشید.

عوارض نبستن سوتین در نوجوانی چیست؟

یکی از مهم‌ترین عوارض نبستن سوتین در نوجوانی افتادگی سینه یا رشد سینه‌ها با اندازه متفاوت است. این مشکل رابطه مستقیمی با نبستن سوتین ندارد، بلکه به دلیل اینکه سینه‌ها هنوز در حال رشد هستند و نبستن سوتین فضای آزادی را در اختیار آنها قرار داده است سبب می‌شوند.

به این فکر کنید که شما روزانه در حال پیاده‌روی، دویدن، بالا رفتن از پله‌ها، ورزش کردن و انجام فعالیت‌هایی هستید که همین موارد باعث می‌شود سینه‌ها در جای خود مدام در حال پریدن بالا و پایین باشند. بسته به نوع فعالیت شما شاید یکی از سینه‌های چپ یا راست بیش از حد دچار آن شود که همین موضوع سبب افتادگی همان سینه خواهد شد.

خصوصا اینکه در دراز مدت باعث می‌شود هر دو سینه این مشکل را پیدا کرده و در سنین پایین دچار مشکل افتادگی سینه شوید. یکی از بهترین راه‌ها برای جلوگیری از این مشکل، رفتار مناسب در هنگام شروع رشد سینه‌ها در بدن شماست.

عوارض نبستن سوتین در نوجوانی

ایجاد مشکلات در دوران شیردهی

نبستن سوتین در نوجوانی سبب ایجاد مشکلاتی در غدد شیردهی بدن شما خواهد شد که همین امر باعث می‌شود در دادن شیر به نوزاد دچار مشکل شوید.

به دلیل قرار گیری غدد شیر درست درون سینه و احاطه شدن آن توسط سینه‌ها، همین تغییرات فیزیکی که در اثر در جای ثابت نگه نداشتن سینه به‌وجود می‌آید باعث ایجاد اختلال در این غدد می‌شود که برای دوران شیردهی شاید مشکلاتی برای شما ایجاد کند.

ابتلا به بیماری

مواردی مانند برهم خوردن همئوستازی سینه که در نتیجه برهم خوردن وضعیت رگی و عروقی سینه‌ها و افتادگی بیش از حد سینه ایجاد می‌شوند یکی از بیماری‌های شایع در بین دختران است.

بیماری‌های دیگری همچون مشکلات استخوانی شانه، کتف و گردن، عدم خروج صحیح شیر از دهانه سینه در زمان شیردهی به نوزادان نیز در نتیجه همین افتادگی بیش از حد سینه‌ها رخ می‌دهد که جزو مشکلات شایع است. از دیگر مشکلات و بیماری‌هایی که بستن سوتین در نوجوانی می‌تواند از آنها جلوگیری کند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • جلوگیری از انواع حساسیت‌های پوستی نظبر آکنه، انواع جوش
  • جلوگیری از کیست، برهم خوردگی رگ‌ها و عروق که در اثر فشار به سینه ایجاد می‌شود
  • شل شدن سینه‌ها در اثر عدم استفاده از سوتین یا استفاده از سوتین گشاد

پاسخ به سوالات متداول

از چه سنی باید سوتین بست؟

اصولا همین که سن بلوغ دختران از ۹ تا ۱۴ سالگی آغاز شده و شاهد جوانه زدن و رشد سینه‌های خود بودید، باید در مرحله‌ای که سینه‌ها بزرگ شده و به خوبی درون کاپ سوتین قرار می‌گیرند، سوتین پوشیدن را آغاز کنید.

بهترین سوتین برای سن نوجوانی کدام است؟

تفاوت فاحشی وجود ندارد که از کدام مدل سوتین در این سنین استفاده کرد؛ چرا که وضعیت و رشد سینه‌ها برای هر فردی متفاوت است. اما در حالت کلی برخی سوتین‌ها که با نام سوتین تینجری شناخته می‌شوند بهترین نوع هستند.

ویژگی سوتین خوب در سنین نوجوانی چیست؟

با توجه به تغییرات هورمونی در این سن و وجود درد در ناحیه سینه به دلیل رشد آنها، ضروری است سوتینی انتخاب کنید که اولا جنس بسیار نرم و لطیفی داشته باشد و ثانیا درست فیت سینه‌ها شما باشد. نه بیش از حد سفت باشد که موجب درد بیشتر در سینه شود و نه بیش از حد گشاد باشد که سینه‌ها درون آن لق باشند.


جمع بندی و کلام آخر

سینه‌ها یکی از اندام مهم در دختران و زنان هستند که اگر از ابتدای سنین بلوغ و نوجوانی که جوانه زدن، رشد و بزرگ شدن آنها آغاز می‌شود توجه درستی به آنها نشود، دچار مشکلات فیزیکی و حتی روحی می‌شود که تمام طول عمر انسان را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

لذا انتظار می‌رود که مادران و مادربزرگ‌ها درست در سنینی که سینه‌های فرزند و نوه عزیزشان در حال رشد کردن است، بدون اینکه احساس خجالت داشته باشند یا فکر کنند که فرد این احساس را دارد، این نکات را به وی آموزش داده و با خرید سوتین هدیه در این سنین، این آموزش دادن‌ها را با هدف راهنمای انتخاب لباس زیر مناسب پیش ببرند.

امتیاز نوشته

میانگین امتیازات 4.8 / 5. مجموع آرا: 38

تا حالا به این پست امتیازی داده نشده ): دوست داری اولین نفر باشی؟

دیدگاه (1)

  1. من دوست ندارم سوتین بندی ببندم مامانم میگه باید بپوشم خیلی اعصابم خورده اخه چرا بدن خودمه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *