ارسال از تهران به تمام ایران / تحویل ساعتی پیک در تهران

افتادگی سینه چیست؟ 8 روش درمان و جلوگیری از شل شدن سینه

افتادگی سینه یک روند کاملا طبیعی از زندگی زنانه است. گذشت زمان، اثرات جاذبه زمین، کاهش استروژن و کشیدگی رباط‌ها و… می‌تواند باعث افتادگی سینه‌ها شود. اگر می‌خواهید ظاهر سینه‌های خود را تغییر دهید، ممکن است تحت عمل جراحی قرار بگیرید. در غیر این صورت، افتادگی سینه‌ها بر سلامتی شما تاثیری ندارد و بخشی طبیعی از زندگی است.

لزومی ندارد که به آن حساس باشید و تنها در شرایطی که احساس درد کمر و شانه‌ها را دارید بهتر است که اقداماتی در جهت رفع آن انجام دهید. در غیر این صورت صرفا تمرکز روی سبک زندگی در جهت جلوگیری و درمان افتادگی سینه برای شما کافی است.

در ادامه این پست از مجله ساتین مد به بررسی کامل این عارضه در خانم‌ها خواهیم پرداخت و روش‌های جلوگیری از افتادگی سینه و درمان خانگی آن را با هم بررسی خواهیم کرد. پس تا پایان با ما همراه باشید.

پیش از هر چیز بدانید که افتادگی سینه طبیعی است!

افتادگی سینه در زنان یک بیماری بسیار شایع است. اندازه و شکل سینه‌ها مانند سایر قسمت‌های بدن با گذشت زمان تغییر می‌کنند. ممکن است به نظر برسد که سینه‌های شما پایین‌تر از ناحیه سینه روی بدن شما نشسته است، نوک پستان ممکن است به سمت پایین یا بالای سینه شاید و مثل قبل به‌نظر نرسد.

درجه بندی افتادگی سینه در خانم‌ها
درجه بندی افتادگی سینه در خانم‌ها

شدت افتادگی سینه در خانم‌ها با موقعیت نوک پستان نسبت به چین سینه اندازه گیری می‌شود. به همین جهت درجه‌بندی افتادگی سینه را در سه سطح زیر طبقه‌بندی می‌کنند:

  1. نوک سینه‌ای که بالای خط چین قرار دارد طبیعی در نظر گرفته می‌شود.
  2. اگر نوک پستان شما صاف است، در درجه یک قرار دارید.
  3. درجه دوم زمانی است که نوک پستان در زیر چین قرار دارد.
  4. درجه سوم نیز زمانی است که نوک پستان به سمت پایین کشیده شده باشد.

گاهی اوقات افتادگی سینه می‌تواند باعث کمردرد و گردن درد جدی حتی در دختران جوان با سینه‌های بزرگ و سنگین شود.

5 دلیل افتادگی سینه چیست؟

مجموعه‌ای از عوامل طبیعی در بدن و سبک زندگی وجود دارد که می‌تواند منجر به افتادگی سینه شود، از جمله سن، بارداری، ژنتیک، نوسانات وزن و حتی نور خورشید!

۱. بالا رفتن سن

پوست سینه‌ها با افزایش سن ضمن اینکه نازک‌تر می‌شود، توان تحمل وزن بافت سینه را نیز به مرور از دست خواهد داد. نیروی جاذبه می‌تواند کل سینه را به سمت پایین بکشد. رباط‌هایی که از بافت سینه آغاز شده و تا روی شانه‌ها ادامه دارند، به‌مرور خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده و کشیده‌تر می‌شود که عاملی برای افتادگی و عدم لیفت سینه هستند.

اینکه فکر کنید افتادگی سینه فقط برای خانم‌هایی که سینه بزرگ و درشت دارند ایجاد خواهد شد، سخت در اشتباهید!

سینه‌ها در هر اندازه‌ای می‌توانند افتاده شوند، اما خانم‌هایی با سینه‌های بزرگ‌تر اقبال بیشتری از خانم‌هایی با سینه‌های کوچک‌تر و فلت را برای این عارضه دارند.

در همین زمینه بخوانید: چگونه سینه خود را بزرگ کنیم؟

سن افتادگی سینه هم لزوما در سنین بالا نیست. خانم‌هایی هم هستند که حتی با داشتن سینه کوچک‌تر در سنین زیر ۳۰ سال دچار افتادگی سینه می‌شوند. یا در عین حال خانم‌هایی که پا به‌سن یائسگی گذاشته‌اند، تغییرات افتادگی سینه در آنها مشهودتر است. پس نمی‌توان به سادگی از کنار آن گذشت.

۲. دوران بارداری و شیردهی

بافت سینه در دوره‌های زمانی مختلف از نظر اندازه و وزن کم و زیاد می‌شود. تغییرات هورمونی، بارداری، افزایش و کاهش وزن همگی می‌توانند بر ساختار داخلی سینه شما تاثیر بگذارند.

یائسگی با اینکه می‌تواند بر پر شدن سینه‌ها تاثیر بگذارد، اما در اکثر مواقع خود را به شکل کاهش حجم نشان می‌دهد که با افتادگی سینه همراه است.

باید بدانید که شیر دادن به نوزاد در این دوران که سینه‌ها را افتاده نشان می‌دهد، دلیل بر این نیست که نوزاد باعث کشیدگی بافت سینه می‌شود. بلکه تغییرات هورمونی(کمبود استروژن) و شکل بافت سینه است که موجب آن می‌شود. اگر به درستی آن را مدیریت نکنید، می‌تواند با گذشت از این دوران نیز ادامه داشته باشد.

خانم‌هایی که دوقلو یا چندقلو باردار می‌شوند از نظر افتادگی سینه بیشتر در معرض خطر قرار دارند. دلیل آن هم افزایش بیشتر حجم توده بدن است.

۳. استعمال دخانیات

سیگار نکشید، یا سیگار را ترک کنید!

سیگار روند پیری را تسریع می‌کند. افزایش سن باعث می‌شود بافت‌ها(از جمله رباط‌های سینه) استحکام خود را از دست بدهند. سیگار کشیدن به طور خاص با از بین بردن الاستین، پروتئینی که به انعطاف پذیری پوست کمک می‌کند، را از بین برده و باعث پیری زودتر پوست می‌شود.

رابطه افتادگی سینه و افزایش وزن بدن
رابطه افتادگی سینه و افزایش وزن بدن

۴. افزایش وزن بدن

همه ما چه خانم و چه آقا، نه لزوما نیازی به کاهش وزن داریم و نه نیازی به افزایش وزن!

در عوض، ثابت نگه داشتن وزن در سطحی که سلامتی بدن را به‌خطر نیندازد چیزی است که باید همه به‌دنبال آن باشیم.

جلوگیری از افزایش وزن از افتادگی سینه جلوگیری می‌کند و سینه‌ها را سفت‌تر و خوش فرم‌تر خواهد کرد.

۵. عدم استفاده از سوتین مناسب

پوشیدن سوتین حمایتی برای حفظ شکل و لیفت سینه‌ها نقش بسیار تعیین کننده‌ای در افتادگی سینه دارد. در یک دوره ۳۰ تا ۴۰ سال اگر از سوتین مناسب استفاده نکنید، سینه‌های شما افتادگی بیش از حدی را به خود خواهند گرفت.

این موضوع برای خانم‌هایی که فعالیت ورزشی می‌کنند یا سبک زندگی آنها به شکلی است که پرش سینه زیادی به دلیل نوع فعالیت‌های خود دارند، بیشتر خواهد بود.


روش های جلوگیری از افتادگی سینه

اگر واقعا به دنبال درمان چیزی هستید، باید از آن جلوگیری و پیشگیری کنید. آگاهی بخشی و آشنا کردن خانم‌ها با روش های جلوگیری از افتادگی سینه می‌تواند بهترین روش درمانی برای آن باشد.

الف) تغذیه و رژیم غذایی

در دنیا هیچ رژیم غذایی وجود ندارد که از پیری و شل شدن پوست جلوگیری کند. یا اینکه شما نمی‌توانید قوانین گرانش فیزیکی را نقض کنید. حتی «گوگوش» هم برای این کار از جراحی پوست استفاده می‌کند! (:

اما می‌توانید با داشتن رژیم غذایی سالم که سرشار از آنتی اکسیدان بوده و از میوه و سبزیجات تازه تامین می‌شود، سلامت، شادابی و عمر پوست خود را برای چندین سال افزایش دهید.

نوشیدن مایعات زیاد هم که شامل آبمیوه(آبمیوه طبیعی که خودتان تهیه می‌کنید) نیز می‌تواند با هیدراته نگه‌داشتن بدن، پوست شما را زیباتر و شفاف‌تر کند.

ب) کنترل و ثابت نگه داشتن وزن

تا به‌حال دقت کردید خانم‌هایی که پس از سال‌ها چاقی یک‌باره تصمیم می‌گیرند وزن خود را تا چند کیلو کم کنند، در پایان با شکمی افتادگی مواجه می‌شوند؟

افزایش و کاهش وزن می‌تواند روی اندازه پوست شما تاثیر خواهد گذاشت. وقتی وزن خود را بیشتر کنید، پوست شما رشد می‌کند تا حجم مورد نیاز بدن را پوشش دهد. اما زمانی که یک‌باره وزن خود را چندین کیلو کم می‌کنید راه برگشت پوست به اندازه قبلی وجود ندارد.

اندازه سینه‌های شما با گذشت زمان تغییر می‌کند، همانطور که بقیه بدن شما با افزایش سن تغییر می‌کند. می‌توانید با انتخاب سبک زندگی سالم اثرات پیری را کاهش دهید، اما این کار همیشه موجب جلوگیری از افتادگی سینه نخواهد شد. اگر می‌خواهید تغییرات دائمی در سینه‌های خود ایجاد کنید، باید روی گزینه جراحی و مشاوره پزشک در این خصوص تمرکز کنید.

سوتین مناسب برای جلوگیری از افتادگی سینه
سوتین مناسب برای جلوگیری از افتادگی سینه

پ) استفاده از سوتین مناسب و با کیفیت

خرید سوتین مناسب و با کیفیت نقش کلیدی در جلوگیری از احتمال افتادگی سینه دارد. همانطور که در عوامل ابتلای این عارضع گفته شد، جاذبه و بالا رفتن سن بیشترین تاثیر را روی سینه‌ها خواهند گذاشت.

اگر شما از سوتینی استفاده کنید که حمایت کافی از بدن شما داشته و از آسیب وارد شدن به رباط‌های سینه جلوگیری کند، تا حد قابل توجهی بین ۵ تا ۱۰ سال می‌توانید زمان ابتلا به آن را به تعویق بیندازید. البته به شرطی که عوامل دیگر که موجب تاثیر روی بافت پوست می‌شود را نادیده نگیرید.

در همین زمینه بخوانید: ۳ روش اندازه گیری سایز سوتین

حمایت هرچه بهتر سوتین از سینه و نگه داشتن بافت سینه در یک وضعیت نرمال طوری که نوک سینه‌ها بالاتر از خط چینش قرار داشته باشد، کمک می‌کند تا از افتادگی سینه جلوگیری شود.

ت) سیگار کشیدن و استعمال دخانیات

سیگار کشیدن یکی از مهم‌ترین عواملی است که چراغ خاموش موجب افتادگی سینه می‌شود. استعمال دخانیات از هر نوعی که باشد(سیگار، تنباکو، توتون، غلیان و…) در دراز مدت با از بین بردن کلاژن موجود در پوست باعث می‌شود که پوست سینه شما ظریف شده و کمتر پر به‌نظر برسد.

سیگار کشیدن همچنین الاستین موجود در پوست را که وظیفه ارتجاع بخشیدن به آن را دارند از بین برده و تجزیه می‌کنند که خود عامل مهمی برای ابتلا به این عارضه است.

سیگار کشیدن در طولانی مدت تاثیر خود را خواهد گذاشت و جدایی از افتادگی سینه‌ها روی سلامت کلی شما نیز تاثیر مخربی خواهد گذاشت. یکی از عوامل ابتلا به سرطان نیز کشیدن سیگار است که در خانم‌ها بیشتر خود را به صورت سرطان پستان نشان می‌دهد.

ث) ورزش کردن و تغییر سبک زندگی

انجام ورزش‌هایی که به تقویت عضلات پشتی سینه کمک کرده و باعث سفتی سینه و انقباض بیشتر رباط‌ها شود، نقش موثر دیگری است که در جلوگیری افتادگی سینه‌ها دارد.

سعی کنید ورزش کردن را همیشه دنبال کنید. در هنگام ورزش هم حتما از سوتین ورزشی خوبی که سینه‌ها را در جای خود نگه داشته و از پرش آنها جلوگیری کند استفاده کنید.

با تغییر سبک زندگی خود نیز می‌توانید با این رویکرد که سینه‌ها را در معرض پرش زیاد قرار ندهید، از افتادگی جلوگیری کنید. مثلا هنگام بالا رفتن از پله‌ها سعی کنید به آرامی حرکت کنید و طوری نباشد که سینه‌ها پرش زیادی داشته باشند.

ج) استفاده از کرم ضد آفتاب

قرار گرفتن در معرض نور خورشید یک محرک جدی برای آسیب رساندن به پوست است. حتی اگر سینه‌های شما هرگز در معرض نور خورشید قرار نگیرند، پوست اطراف آن در بخش‌هایی همچون شانه در معرض آسیب هستند. دلیل آن هم اشعه ماورا بنفش است که به پوست آسیب جدی وارد می‌کند.

پوست اطراف سینه جدایی از اینکه به نگه داشتن وزن سینه‌ها کمک میکند، عامل مهمی برای داشتن لیفت طبیعی سینه است. بنابراین محافظت از پوست اطراف سینه ب‌کمک کرم ضد آفتاب، برابر با محافظت از کل ناحیه سینه است.


8 روش درمان افتادگی سینه

کلیه صنایع زیبایی و سلامت همچون فروشندگان لوسیون‌ها، کرم‌ها و سوتین‌های مخصوصی که ظاهرا به افراد کمک می‌کند از افتادگی سینه جلوگیری کنند، از فراهم کردن شرایطی که موجب افتادگی سینه‌های شما شود سود می‌برند؛ در حالی که تنها چند گزینه واقعی وجود دارد. به عنوان مثال، شما می‌توانید افتادگی را با لیفت درست سینه و تغییراتی در سبک زندگی خود درمان کنید.

یا با انجام حرکاتی خاص که جنبه ماساژ درمانی دارند که در ادامه آنها را معرفی خواهیم کرد، به درمان خانگی افتادگی سینه پرداخته و سینه‌های خوش فرم در سنین بزرگسالی هم داشته باشید.

۱. تغییر سبک زندگی

اولین چیزی که برای درمان افتادگی سینه باید دنبال کنید یک بازنگری روی سبک زندگی شماست. درست بنشینید، فعالیت‌های روزمره را در حالت ایستادگی درست بدن انجام دهید و از همه مهم‌تر صاف راه بروید.

انجام فعالیت‌هایی که موجب ود سینه‌ها پرش زیاد داشته باشند باعث آسیب به بافت رباط می‌شود. لذا برای تقویت عضلات و رباط انواحی سینه از ورزش‌های هوازی همچون شنا غافل نشوید. انجاو سایر ورزش‌ها همچون یوگا نیز توصیه می‌شود.

۲. انجام ورزش و تناسب اندام

بافت سینه خانم‌ها در مقایسه با آقایان بیشتر شامل چربی و سیستم مجاری پستانی است. ورزش کردن باعث افزایش یا کاهش مقدار بافت سینه شما نمی‌شود؛ پس افسانه‌ای که می‌گوید «ورزش کردن باعث بزرگتر کردن سینه‌ها می‌شود» را باید کنار بگذارید.

اما در مورد درمان افتادگی سینه با ورزش می‌توان به نتیجه نسبتا مناسبی رسید. همانطور که می‌دانید، پشت بافت چربی سینه خانم‌ها را ماهیچه‌هایی هرچند با بافت کمتر تشکیل داده‌اند. تمرین دادن این عضلات، همراه با عضلات شانه‌ها و بازوها، می‌تواند آنها را محکم‌تر، منقبض‌تر و مشخص‌تر کند.

بنابراین می‌توان ورزش کردن را به عنوان یکی از روش‌های درمانی افتادگی سینه متصور شد که با ایجاد انقباض در بافت ماهیچه‌ای این نواحی، می تواند به کشیدگی سینه‌های شما کمی بالاتر از روی دیواره سینه کمک کرده و به عنوان یک راهکار درمانی مورد استفاده قرار گیرد.

در مقالات بعدی به معرفی ورزش‌های مناسب برای جلوگیری و درمان افتادگی سینه خواهیم پرداخت.

۳. استفاده از سوتین حرفه ای

استفاده از سوتین به خودی‌خود نمی‌تواند سینه‌های شما را تغییر دهد، اما می‌تواند با حمایت مناسب آنها را در سطحی که دوست دارید نشان دهد. یک سوتین مناسب ظاهری را که می‌خواهید زیر لباس به شما می‌دهد.

یکی از دلایلی که موجب افتادگی سینه می‌شود، این است که بسیاری از افراد سایز سوتین مناسب خود را نمی‌دانند؛ این موضوع به این جهت که سوتین بزرگ‌تری انتخاب می‌کنند باعث می‌شود تا فعالیت‌های ورزشی روی افتادگی بیشتر سینه تاثیر خود را بگذارد که استفاده از سوتین مناسب می‌تواند از این مشکلات تا حد قابل توجهی جلوگیری کند.

شما باید با کمک گرفتن از فروشگاه لباس زیر در اندازه‌گیری کرده و اندازه‌گیری و استفاده از سوتین مناسب، از افتادگی سینه به این طریق جلوگیری کنید. همچنین توصیه می‌شود که حتما با خرید سوتین ورزشی مناسب، حمایت بهتری را از سینه‌ها برای فعالیت‌های ورزشی خود فراهم کنید.

۴. جراحی پروتز سینه

استفاده از جراحی پروتز سینه آخرین چیزی است که برای یک روش درمانی افتادگی سینه باید به آن فکر کنید. جراحی لیفت سینه برای معکوس کردن افتادگی سینه بسیار موثر است.

پزشک جراح بسته به میزان افتادگی و شرایط شما می‌تواند پوست اضافی را برای بالا آوردن سینه‌های افتاده بردارد. یا اینکه از روش قرار دادن ایمپلنت سینه یا سیلیکون درون بافت سینه به منظور لیفت دادن و همچنین بزرگ‌تر کردن سینه‌ها استفاده کند تا کل ناحیه سینه پرتر به‌نظر برسد.

۵. کمک به لیفت سینه ها

بخش بزرگی از لیفت سینه‌ها را باید به کمک سوتین انجام دهید که در بخش جلوگیری از این عارضه به آن اشاره شد.

اما بخش دیگر آن مربوط به نحوه خوابیدن شماست. سعی کنید به خوابیدن صاف عادت کنید و خوابیدن به پهلو یا روی شکم را به حداقل‌ترین حالت ممکن برسانید.

با انجام کارهایی همچون ماساژ سینه به جهت بالاتر و طوری که فشار زیادی به سینه وارد نکنید را انجام دهید تا سلامت رباط‌ها را تامین کنید.

۶. ماساژ درمانی

ماساژ درمانی برای افتادگی سینه به این معنی نیست که یک روش کاملا موثر و مستقیم باشد؛ بلکه از این نظر که سینه‌ها را سفت کرده و به سلامت و شادابی پوست کمک می‌کند اهمیت پیدا می‌کند.

سعی کنید پس از دوش گرفتن هر هفته یک بار این کار را انجام دهید. استفاده از روغن‌هایی نظیر زیتون، کنجد، بادام، نارگیل و آوواکادو با توجه به موادی که در خود دارند با نفوذ درون پوست شما به حفظ سلامت آن کمک خواهند کرد.

۷. تنظیم درست بند سوتین

حتما سوتین خود را روی اندازه استاندارد ببندید. همانطور که از ابتدای این مطلب عنوان کردیم آسیب به بافت پوست و رباط سینه که وظیفه حمایت و نگهداری از آنها را دارد، مهم‌ترین عامل جلوگیری از شل شدن سینه‌ها و افتادگی آنهاست.

بنابراین تنظیم درست بند سوتین می‌تواند سینه‌ها را در وضعیت مناسب قرار داده و از کشیدگی آنها جلوگیری به عمل آورد.

درمان افتادگی سینه با پد سوتین
درمان افتادگی سینه با پد سوتین

۸. استفاده از پد سوتین

حفظ بافت سینه در وضعیت استاندارد و دقیقا روی چین سینه یکی از مهم‌ترین عوامل جلوگیری شل شدگی سینه است.

بنابراین استفاده از سوتین و اکسسوری‌هایی که بتواند سینه را در این سطح از بدن نگه دارد اهمیت بالایی خواهد داشت.

استفاده از پد سینه درون کاپ سوتین نخی یک از این راهکارها است. بسیاری از خانم‌ها این مدل سوتین را بهترین سوتین روزمره می‌شناسند و چون با آن احساس راحتی دارند بیشتر از این مدل استفاده می‌کنند.

استفاده از سوتین اسفنجی یا سوتین جکدار نیز یکی از روش‌هایی است که کمک می‌کند سینه‌ها در شرایط نرمال قرار گرفته و از فشاری که وزن سینه‌ها به رباط سینه وارد می‌کنند جلوگیری کند.


جمع‌بندی و سوالات متداول

افتادگی سینه‌ها با مشکلات سلامتی قابل توجهی همراه نیست، لزومی هم ندارد که روی درمان آن اصرار کنید؛ بیشتر اصرار خانم‌ها برای آن هم تناسب اندام و ظاهر آنهاست که می‌توان به سادگی با کمک سوتین و انجام برخی تمرینات و تغییر در سبک زندگی رفع کرد.

با این حال، درد افتادگی سینه ممکن است برای برخی وجود داشته باشد، که آن هم به دلیل اندازه سینه‌هایشان است نه افتادگی آنها!

هیچ روش درمانی دائمی برای جلوگیری از افتادگی سینه‌ها وجود ندارد. جراحی سینه، به خصوص زمانی که به دلیل بزرگ‌تر بودن سینه‌ها دچار درد کمر و شانه هستید، به شما توصیه می‌شود.

اگر به دنبال کوچک کردن سایز سینه خود هستید، می‌توانید جراحی کوچک کردن سینه را انتخاب کنند. یا جراحی لیفت سینه که به عنوان ماستوپکسی برای تغییر شکل سینه(نه حجم آن) در دسترس است انتخاب کنید.

در پایان بهتر است بدانید که، سینه‌های آویزان به همان اندازه سینه‌های سفت و تند زیبا هستند. با این حال، اگر احساس می‌کنید که درمان کیفیت زندگی شما را بهبود می‌بخشد، می‌توانید از آن استفاده کنید.

عوامل افتادگی سینه چیست؟

نور خورشید، گرانش زمین، ورزش نادرست، افزایش سن، سیگار کشیدن و عدم حفظ سلامتی بدن از مهم‌ترین دلایلی است که باعث افتادگی سینه می‌شود. اگر به دنبال سینه‌هایی خوش فرم هستید که به سمت بالا لیفت داشته باشند باید از این عوامل دوری کرده و با روش‌های درمانی آشنا باشید.

آیا شیردهی باعث افتادگی سینه می‌شود؟

یکی از تصورات عمومی این است که شیردهی باعث افتادگی سینه‌ها می‌شود؛ تحقیقات نشان داده که در واقع تغییرات سایز سینه‌های زنان در طول دوران بارداری است که باعث افتادگی می‌شود.
برای زنانی که نگران این تغییر هستند، توصیه می‌شود وزن اضافی خود را در سریع‌ترین زمان ممکن پس از زایمان کاهش دهند تا به وزن و اندازه طبیعی خود برگردند. البته باید با پزشک متخصص تغذیه این کار را انجام دهید تا به شیردهی و سلامت نوزاد نیز آسیبی وارد نشود.

آیا انجام جراحی سینه ضروری است؟

شل شدگی و افتادن سینه موضوعی طبیعی است که برای تمامی خانم‌ها اتفاق خواهد افتاد؛ راه گریزی هم برای آن وجود ندارد. بیش از ۹۰ درصد خانم‌ها حساسیتی که به این موضوع دارند به دلیل شکل سینه و به هم خوردن استایل آنها است.
جراحی سینه را صرفا برای زمانی که احساس درد دارید توصیه می‌کنیم. وگرنه با استفاده از سوتین مناسب می‌توانید استایل و سبک ظاهری خود را زیر لباس زیر با لیفت سینه اصلاح کنید.

امتیاز نوشته

میانگین امتیازات 5 / 5. مجموع آرا: 4

تا حالا به این پست امتیازی داده نشده ): دوست داری اولین نفر باشی؟

دیدگاه‌ها (2)

  1. سلام من پستانهای کوچکی دارم میخواستم از مکنده پستان برای بزرگتر کردنشون استفاده کنم مارک خوبی میشناسید ک زود روی سینه هام جواب بده معرفی کنید ممنون میشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *