ارسال از تهران به تمام ایران / تحویل ساعتی پیک در تهران

چگونه با داشتن سینه های بزرگ کنار بیاییم؟

«بزرگ» یک اصطلاح نسبی است و وقتی صحبت از داشتن سینه‌های بزرگ می‌شود، می‌تواند اینطور به نظر برسد که سینه‌های شما بزرگ‌تر از قبل هستند و پشت سر گذاشتن بلوغ، اضافه وزن یا انجام جراحی از دلایل مهم آن هستند. اما باز هم با این وجود برخی خانم‌ها به دلیل مشکلات روان‌شناختی و طرز فکری که دارند، داشتن سینه بزرگ را به دید یک کابوس می‌بینند و همین موضوع سبب می‌شود که زیاد خود را در معرض دیگران قرار ندهند.

برخی از این خانم‌ها به صورت شبانه‌روز در ذهن خود در حال مقایسه اندازه سینه‌های بزرگ خود با سایر افراد هستند و مدام به این فکر می‌کنند که چه بهانه‌ای برای فرار از جمع داشته باشند؟

در ادامه این مقاله از مجله ساتین مد قرار است که به بررسی دلایل مختلفی که خانم‌ها از داشتن سینه بزرگ ابا داشته یا از آن خجالت می‌کشند پرداخته و راهکارهای مختلفی را برای غلبه کردن به این مشکل به شما توصیه کنیم. پس اگر سینه‌های بزرگی دارید که از داشتن آنها خجالت می‌کشید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

چگونه با داشتن سینه های بزرگ کنار بیاییم؟

کنار امدن با داشتن سینه بزرگ مشکلی است که می تواند برای این گروه از خانم‌ها پیش بیاید. برخی از آنها از شکل ظاهری و فیزیکی آن رنج می‌برند و برخی دیگر آن را خجالت آور قلمداد می‌کنند.

باید بدانید که هیچ یک از این دو مورد درست نیست و شما باید به داشتن سینه‌های طبیعی خود افتخار کنید. در ادامه به شما لیستی از کارها و توصیه‌ها را ارائه می‌کنیم که با عمل به آنها احتمالا می‌توانید تا حد زیادی این تفکر اشتباه شخصی که با آن درگیر هستید را کنار بگذارید.

از خرید سوتین مناسب شروع کنید

پیش از اینکه به فکر آخرین راهکار برای کوچک کردن سینه‌های خود باشید، به این فکر کنید که چگونه کاری کنید که سینه‌های شما کوچ‌تر از اندازه واقعی به نظر برسند. این کار را می‌توان با خرید سوتین جدید انجام داد که با پوشیدن لباس مناسب می‌توانید اثربخشی آن را دو چندان کنید.

satinmod Getting the Right Bra
 1. به زمان خرید سوتین جدید دقت کنید.

رشد سینه‌ها در دوران بلوغ زمان هیجان انگیزی است؛ اما از آنجایی که اتفاقات بسیاری در بدن شما در حال رخ دادن است، ممکن است کمی ترسیده باشید.

هنگامی که نوک سینه‌های شما جوانه زده و کمی بزرگتر و نوک تیزتر می‌شود، احتمالا زمان آن رسیده که اولین سوتین خود را بگیرید. اما نکته اینجاست که قرار نیست از همان ابتدا شروع به خرید انواع مختلف سوتین کنید که اصلا برای شما کاربردی ندارند.

دلیل اینکه می‌گوییم کاربرد ندارد این است که سینه‌های شما هنوز به آن اندازه بزرگ نشده که بتوانید از هر مدل سوتینی استفاده کنید. حتی اینکه بخواهید از سوتین دارای کاپ هم استفاده کنید فراهم نیست. بهترین نوع سوتین در این دوران برای شما استفاده از نیم تنه یا سوتین تینجری است. مهم ترین چیز در مورد سوتین مناسب نوجوانان در دوران بلوغ و حتی در هر مرحله از زندگی شما، این است که به درستی جا سینه‌های شما درون آن جای بگیرد و احساس راحتی داشته باشید.

حال شما در شرایطی خلاف این قرار دارید که سینه‌های درشتی دارید و از حضور در اجتماع با این سینه‌های بزرگ می‌هراسید، پس بهتر است سوتینی انتخاب کنید که مناسب سینه شما بوده و با پوشیدن آن سینه‌های خود را بزرگ‌تر از قبل نکنید.

قیمت سوتین
 1. اولین سوتین خود را بخرید.

خرید سوتین در هر سنی می‌تواند ترکیبی از سرگرمی و ناامیدی باشد. سوتین‌ها مانند کفش‌ها در اندازه‌های استاندارد ساخته می‌شوند، اما این اندازه‌ها می‌تواند بین تولیدکنندگان متفاوت باشد. بنابراین، مانند خرید کفش، ممکن است چند بار تلاش کنید تا بتوانید سوتین مناسب خود را پیدا کنید.

لندازه گیری سایز سینه
 1. برای خرید سوتین عجله نکنید.

شاید در تجربه اولتان به جای اینکه سایز سینه خود را در خنه بگیرید، بهتر باشد که به یک فروشگاه لباس زیر زنانه بروید و از فردی با تجربه برای گرفتن سایز درست سینه خود کمک بگیرید.

برای اندازه گیری سایز سوتین به دو مولفه زیر نیاز است:

 • زیر سینه: درست از زیر سینه‌ها که کوچکترین اندازه دور بدن به دست می‌آید را با استفاده از متر اندازه بگیرید.
 • دور سینه: از روی سینه و درست جایی که بیشترین برآمدگی بدن وجود دارد(نوک سینه‌ها یا نیپل) متر را در یک خط موازی قرار داده و اندازه دور سینه را به دست آورید.

در نهایت با تفریق اندازه زیر سینه از اندازه دور سینه می‌توان اندازه کاپ سوتین را به دست آورد که در این حالت بسته به مقدار بزرگی که سینه‌ها دارند باید از کاپ A، B، C، D یا E استفاده کنید.

امتحان کردن سوتین
 1. تا جای ممکن سوتین را امتحان کنید.

خانم‌هایی که سینه های بزرگ دارند عمدتا با این مشکل مواجه هستند که باید سوتین را در انواع مختلفی که وجود دارند تست کرده و اطمینان حاصل کنند که برای آنها متناسب باشد. خصوصا زمانی که سوتین دارای اسفنج و جک باشد.

لذا هر یک از سوتین‌هایی که قرار است بخرید را حداقل برای یک بار هم که شده در چنین حالتی باید تست کرده و اطمینان کنید که مناسب سایز سینه شما باشند.

سوتین مناسب
 1. آیا سوتینی که انتخاب کردید مناسب است؟

گاهی اوقات ممکن است سوتین را امتحان کنید و نتوانید تصمیم بگیرید که مناسب است یا نه. نترسید، برای اطمینان از این موضوع به نکات زیر دقت کنید:

 • آیا سینه های بزرگ شما به راحتی درون کاپ سوتین قرار می‌گیرند؟ اگر شکاف یا چین و چروک وجود داشته باشد، احتمالا خیلی بزرگ است. اگر هم سینه‌ها کاپ را پر کرده و به نوعی بیرون بزند خیلی کوچک است.
 • آیا بخش مرکزی بین دو کاپ دقیقا در روی چاک سینه شما قرار می‌گیرد؟ این قسمت باید کاملا صاف روی استخوان آن ناحیه قرار گیرد. اگر اینطور نیست، سوتین خیلی بزرگ یا خیلی کوچک است.
 • آیا بند روی شانه و بند پشتی کاملا صاف و موازی با زمین است؟ بند پشتی سوتین(خط پایین سوتین) باید کاملا صاف باشد. نباید روی پشت شما به سمت بالا خم شود.
 • آیا بند در شانه‌های شما فرو می‌روند؟ سوتینی مناسب است که وزن بیشتر و تکیه گاه آن روی خود سوتین باشد، نه روی بند شانه‌ای. اگر بندها در شانه فرو می‌روند یا اگر طوری هستند که فقط سوتین را نگه داشته و کمی لقی دارند اندازه درستی ندارند. در این حالت اگر کاپ به خوبی در سینه جای گرفته باید اندازه بند را از طریق قزن تنظیم کنید. برای راهنمای بهتر می‌توانید به آموزش تصویری تنظیم بند سوتین مراجعه کنید.
 • آیا فنر زیرین به درستی زیر سینه‌های شما قرار می‌گیرند؟ سیم‌های زیرین نباید از دو طرف بیرون بیایند یا پوست شما را نیشگون بگیرند. این بخش نیز باید کاملا موازی با زمین و صاف باشد.
 • آیا شکل سینه‌های شما درست به نظر می‌رسد؟ وسط سینه‌های شما، وقتی سوتین دارید باید تا نیمه بین آرنج و شانه‌های شما باشد. و آنها باید به جلو لیفت داشته باشند؛ نه به سمت پایین یا به طرفین.
 • آیا احساس راحتی دارید؟ هنگام راه رفتن، نشستن و حرکت دادن دستان خود به اطراف نباید مشکلی داشته باشید و سوتین مانع انجام حرکت شما باشد.

اگر همه این سوالات مثبت باشد به این معنی است که اندازه سوتین برای شما مناسب است و احتمالا با آن احساس راحتی خواهید داشت. در غیر این صورت توصیه می‌کنیم مقاله راهنمای خرید سوتین مناسب را مطالعه کنید.

فراموش نکنید که خرید سوتین هارنسی برای خانم‌هایی با سینه بزرگ انتخاب مناسبی خواهد بود. این مدل سوتین‌ها به دلیل داشتن بندهایی در بالای کاپ حمایت بهتری از سینه کرده و با فشار نسبتا مناسبی که از بالا نیز به سینه‌ها وارد می‌کنند موجب می‌شود که سینه‌ها در جای خود ثابت بوده و هنگام داشتن تحرکات زیاد، بالا و پایین نشوند. یکی از دلایل افتادگی سینه همین مسئله است.

سوتین ورزشی
 1. سوتین ورزشی با اندازه مناسب بخرید.
 • هیچ سوتینی بهتر از سوتین ورزشی نمی‌تواند از سینه‌های شما حمایت عالی داشته باشد. خصوصا برای خانم‌هایی که سینه های بزرگی دارند.
 • سوتین ورزشی یکی از راهکارهای عالی برای خانم‌هایی است که سینه بزرگی داشته و از مشخص شدن سینه بزرگشان خجالت می‌کشند.

وقتی صحبت از این می‌شود که چگونه با داشتن سینه های بزرگ کنار بیاییم؟ بیشتر افراد توصیه می‌کنند از سوتین ورزشی استفاده کنید. اگر به دنبال یک سوتین ورزشی هستید، چند نکته وجود دارد که مفصلا آن را در مقاله راهنمای خرید سوتین ورزشی بررسی کردیم، ولی به طور خلاصه اشاره‌ای به این بخش نیز می‌کنیم.

 • سوتین ورزشی فشرده یا کپسول دار: سوتین ورزشی فشاری سینه شما را روی بدن فشرده می‌کند تا از حرکات قابل توجه سینه‌ها جلوگیری کند. با این حال، آنها معمولا برای خانم‌هایی با سینه کوچک و برای تمرینات با ضربه کمتر مناسب هستند. از طرف دیگر، سوتین‌های کپسول دار دارای کاپ‌هایی هستند که می‌توانند سینه‌های بزرگ‌تر را بهتر از سوتین‌های فشاری در جای خود نگه دارند.
 • سوتین دارای بند نازک یا پهن: سوتین‌های دارای بند شانه پهن به این دلیل که فضای بیشتری برای پخش کردن وزن سوتین در شانه داشته و از طرفی به شانه فرو نمی‌روند انتخاب مناسب‌تری برای خانم‌هایی با سینه های بزرگ است.
لباس مناسب سینه های بزرگ
 1. از لباس مناسب استفاده کنید.

وقتی سینه های بزرگ دارید شیک پوشیدن و خرید لباس موضوع چالش برانگیزی می‌شود. هنگام خرید پیراهن باید به دنبال پیراهن‌هایی با فرم بلندتر باشید. این موضوع کمک می‌کند تا بدن شما کشیده‌تر به نظر رسیده و در نتیجه موجب کوچکتر نشان دادن سینه شما خواهد شد. علاوه بر این کمر را نیز کوچکتر نشان خواهد داد.

برای تاثیر بهتر سعی کنید لباس با آستین سه چهارم(3/4) انتخاب کنید. زیرا به طور طبیعی چشم را از سینه‌های بزرگتر دور می‌کنند. همچنین در انتخاب یقه نیز دقت کنید که از نوع V باشد. این مدل یقه نیز کمک می‌کند که سینه‌های بزرگ خوش فرم‌تر به نظر برسند.

سینه های بزرگ هر روز جلو چشم شما هستند

خود را با دیگران مقایسه نکنید
 1. تصورات تخیلی را کنار بگذارید.

تصورات و باورهای غلط را درباره اینکه سینه‌ها مدام در حال رشد هستند را کنار بگذارید. به طور کلی، شما هیچ کنترلی روی زمان رشد سینه‌ها یا اندازه آنها ندارید. به طور قطع نیز هیچ تمرین ورزشی هم وجود ندارد که بتوانید با آن سینه‌های خود را بزرگتر یا کوچکتر کنید. چرا که سینه‌ها بیشتر از بافت چربی و مجاری شیر ساخته شده‌اند و خبری از ماهیچه در آنها نیست.

خوابیدن روی شکم را نیز هیچ‌گاه امتحان نکنید، چرا که بسیار خطرناک بوده و به دلیل کاهش جریان خون در سینه می‌تواند عامل مهمی برای ابتلا به سرطان سینه باشد.

خود را با دیگران مقایسه نکنید
 1. به بدن در حال تغییر خود افتخار کنید.

رشد سینه چیزی نیست که بتوانید آن را برای مدت طولانی پنهان کنید. ممکن است در مورد این تغییرات و اینکه دیگران در مورد شما چه فکری خواهند کرد، استرس داشته باشید. باید بدانید که این احساسات کاملا طبیعی است و نباید خود را بخاطر آن برنجانید.

 • سعی کنید خود را با دخترانی که در تلویزیون یا اینترنت می‌بینید مقایسه نکنید. خودتان را با تبلیغات مقایسه نکنید، مدل‌های موجود در این تبلیغات غیر واقعی هستند و اکثر آنها فتوشاپ شده‌اند. شما نیازی ندارید که شبیه هیچ کس دیگری غیر از خودتان باشید.
 • به یاد داشته باشید که شما زیبا هستید و ابدا مهم نیست که دیگران در مورد زیبایی شما چه فکری می‌کنند. زیبایی واقعی از درون می‌آید. اگر نیاز دارید، هر روز این موارد را به خود یادآوری کنید.
 • داشتن سینه های بزرگ کاملا طبیعی است؛ پس از اینکه آنها را دارید ناراحتی یا شرم نداشته باشید. اما همیشه سعی کنید که مراقب عاداتی باشید. درست غذا بخورید، خواب کافی داشته باشید و به طور منظم ورزش کنید. اگر قادر به انجام یک یا چند مورد از این کارها نیستید، در اسرع وقت از یک مشاور کمک بگیرید.
به قضاوت دیگران اهمیت ندهید
 1. یاد بگیرید چگونه با آزار و اذیت یا قلدری مقابله کنید.

بلوغ سنی است که متوجه می‌شوید چه شکلی هستید و بدن شما قرار است در چه سطحی قرار داشته باشد. وقتی بدن شما شروع به تغییرات ظاهری و هورمونی می‌کند، استرس شما را در مورد اینکه چه چیزی طبیعی است و چه چیزی نیست افزایش پیدا می‌کند.

والدین شما احتمالا فراموش کردند که خود در چنین سنی چه تغییراتی را داشته و چه چیزهایی را تجربه کرده‌اند. متاسفانه در کشور ما نیز به دلیل عدم آگاهی بخشی و به نوعی قبح دانستن این مسائل، والدین با فرزندان خود درباره چنین مسائلی صحبت نمی‌کنند که بخش بد ماجرا همین جاست. بنابراین شما سعی کنید از این فرصت استفاده کرده و به آنها یادآوری کنید تا در خصوص این مسائل با شما صحبت کنند.

به آنها کاملا دوستانه رفتار کنید و وضعیتی را که احساس می‌کنید بدون داشتن هیچ خجالت و ترسی بازگو کنید. اگر فکر می‌کنید که دیگران در مدرسه، در مورد ظاهر شما چیزی می‌گویند یا در مورد اعضای بدن که تغییر می‌کنند حرف‌های عجیب و غریب و افسانه‌ای می‌زنند با آنها در میان بگذارید و اصلا از گفتن آن خجالت نکشید.

به خاطر داشته باشید که اکثر بچه‌هایی که این نوع نظرات را می‌دهند، خودشان ناامن هستند و از روی حسادت و ترس این نظرات را بیان می‌کنند. بهتر است به دنبال یک الگو برای خود باشید. الگوی شما ممکن است خواهر بزرگتر، خاله یا معلم مورد علاقه شما باشد. کسی که به اصطلاح کلیشه‌ای را دنبال نمی‌کند، بلکه می‌خواهد خودش باشد.

درد گردن سینه بزرگ
 1. مراقب گردن درد باشید.

داشتن سینه های بزرگ تر احتمالا برای برخی دارای گردن درد است. اما با این حال، نمی‌تواند دلیل اصلی آن باشد. این اندازه فیزیکی سینه شما نیست که ممکن است باعث درد گردن شود، بلکه کارهای ناخودآگاهی که به دلیل اندازه سینه انجام می‌دهید باعث ایجاد این مشکل می‌شود.

برای مثال، اگر با داشتن سینه های بزرگ خجالت می‌کشید، احتمالا به این فکر کردید که با خمیده راه رفتن کمی آنها را نامعلوم کنید. باید بدانید که این حالت خمیده منجر به گردن درد می‌شود.

البته همیشه اینطور نیست و شاید بخاطر وزن سنگین سینه‌ها باشد که باعث افتادن شما به سمت جلو و ایجاد یک حالت خمیده در شما می‌شود. که به نوبه خود باعث دردناک شدن عضلات گردن و پشت شما می‌شود و حتی می‌تواند شکل ستون فقرات شما را نیز تغییر دهد.

در نهایت، سوتین اشتباه می‌تواند انواع مشکلات را ایجاد کند. اگر از سوتینی استفاده می‌کنید که بند‌های آن در شانه‌های شما فرو می‌رود، ممکن است باعث شود گردن و شانه‌هایتان به هم فشرده شوند.

سرطان سینه
 1. خطر ابتلا به سرطان سینه را در نظر بگیرید.

اگر به دلیل افزایش وزن سینه‌های شما بزرگتر شده است، ممکن است بخواهید دوباره وزن خود را کاهش دهید. افزایش وزن قبل از یائسگی باعث افزایش خطر ابتلا به سرطان سینه به دلیل افزایش هورمون استروژن موجود در بدن شما به دلیل چربی اضافی است. افزایش وزن نیز به طور معمول با کم تحرکی مرتبط است و کم تحرکی نیز می‌تواند خطر ابتلا به سرطان سینه را افزایش دهد.

 • بهترین راه برای از بین بردن این خطر کاهش وزن قبل از یائسگی یا بلافاصله پس از شروع یائسگی است.
 • برای کمک به کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه و کمک به کاهش وزن، ورزش‌های متوسط ​​تا شدید را به مدت 45 تا 60 دقیقه 5 روز در هفته در نظر بگیرید.
سلامت روانی داشتن سینه های بزرگ
 1. مراقب سلامت روان خود باشید.

سینه‌های بزرگ در واقع می‌تواند باعث شود برخی از زنان مشکلات سلامت روانی مانند اعتماد به نفس پایین یا اختلالات خوردن را تجربه کنند. تصوری که سینه‌هایتان دارید می‌تواند تأثیر زیادی بر اعتماد به نفس شما داشته باشد.

بیشتر کسانی که سینه‌های بزرگی دارند به دلیل شکل فیزیکی سینه‌ها را به تیغ جراحی می‌سپارند تا از ابعاد آنها کمتر کنند. برخی از این افراد به دلیل تصورات فکری و اعتماد به نفسی که از دست دادند این کار را انجام می‌دهند که در زمان پیش از عمل و پس از آن بهبودهایی در آنها حاصل شده بود.

اگر واقعا می‌بینید از نظر روانی داشتن سینه های بزرگ برای شما خجالت آور است و اعتماد به نفس خود را از دست می‌دهید یا اینکه از حضور در اجتماع امتناع می‌کنید، حتما از یک مشاور کمک بگیرید.

درد سینه
 1. بدانید چه زمانی و چگونه درد سینه را درمان کنید.

درد سینه صرف نظر از اندازه، برای همه زنان بسیار شایع است. حساسیت، احساس سوزش یا سفتی از دلایل عمده آن هستند. میزان این درد می‌تواند نسبتا خفیف یا کاملا عذاب‌آور باشد.

خوشبختانه بیشتر دردهای سینه نشانگر هیچ مشکل عمده‌ای مانند سرطان سینه نیست. بیشتر دردهای سینه ناشی از سطوح هورمونی، ساختار و سابقه جراحی یا مصرف برخی داروها(مانند داروهای ضد بارداری خوراکی، درمان‌های باروری، هورمون درمانی، داروهای ضد افسردگی و…) است.

اگر هر گونه درد سینه‌ای را تجربه می‌کنید که نگران آن هستید، به پزشک خود مراجعه کنید. آنها می‌توانند معاینه پستان را انجام دهند و برای بررسی بیشتر، ماموگرافی یا سونوگرافی انجام دهند. احتمالا درمان‌ها می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • داروهای ضد التهابی موضعی
 • هورمون‌درمانی
 • کمپرس گرم یا سرد
 • کاهش مصرف کافئین
 • داشتن رژیم غذایی کم‌چرب

جمع بندی و کلام آخر

داشتن سینه های بزرگ با اینکه برای برخی خانم‌ها خوشایند است و به آن افتخار می‌کنند، اما برای برخی دیگر عذاب آور بوده و تصورات غلطی در این مورد دارند. آنها معمولا از اینکه سینه های بزرگی دارند خجالت کشیده و سعی در این دارند که همواره از جمع‌های دوستانه و مهمانی فراری باشند.

اگر سینه بزرگی دارید هیچوقت نباید در مورد آنها احساس بدی داشته باشید. به این فکر کنید که خیلی افراد به دنبال این هستند تا به هر روشی که شده به دنبال بزرگ تر نشان دادن سینه خود باشند و حتی برای این موضوع به فکر جراحی پزشکی می‌افتند.

بنابراین به سینه‌های خود افتخار کنید و رفتار معمولی و عادی داشته باشید. این موضوع در سنین نوجوانی و جوانی برای شما یک چالش بزرگ است که بعد از پشت سر گذاشتن آن مطمئنا با خود خواهید گفت که چه تصورات و فکرهای بیهوده‌ای در مورد آن داشتید.

در پایان اگر تجربه‌ای در این خصوص دارید و راهکارهای دیگری برای غلبه بر این مشکل را می‌شناسید که روی شما جواب داده است، با ارسال از بخش نظرات به سایر دوستانتان که با این قضیه درگیر هستند کمک کنید.

امتیاز نوشته

میانگین امتیازات 5 / 5. مجموع آرا: 11

تا حالا به این پست امتیازی داده نشده ): دوست داری اولین نفر باشی؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *