ارسال از تهران به تمام ایران / تحویل ساعتی پیک در تهران

داشتن چند سوتین ضروری است؟

یکی از سوالاتی که خانم‌ها دارند این است که «داشتن چند سوتین ضروری است و اینکه از هر کدام یک از انواع سوتین چند تا را داشته باشیم؟»

پاسخ این سوال را نمی‌توان برای هر خانمی به صورت قاطع مشخص کرد. چرا که اندازه سینه‌ها، شرایط و سبک زندگی هر خانمی متفاوت است که شاید لزومی به استفاده از برخی مدل‌های سوتین را اصلا نداشته باشد.

به عنوان مثال خانم‌هایی با سینه بزرگ که به دنبال کوچک تر کردن سایز سینه خود هستند، تمایلی ندارند که زیاد از سوتین‌های اسفنجی یا سوتین جک دار که سینه‌های آنها را بزرگ‌تر هم نشان خواهد داد استفاده کنند.

چرا داشتن چند سوتین در کمد لباس اهمیت دارد؟

داشتن نظم و تناسب در زندگی یک امر ضروری است؛ هرچند که بسیاری از افراد در بی نظم بودن موفق‌ترند. اما در مورد کمد لباس زیر، وضعیت متفاوت است. کمد شما باید کاربردی بوده و تنوع مختلفی از لباس‌های زیر را در خود جای داده باشد؛ صرفا زیبا بودن و نظم داشتن آن مهم نیست.

سوتین جدایی از اینکه یک لباس زیر محسوب می‌شود، مکمل سایر لباس‌ها است. شما باید تنوع مختلفی از این پوشش را در کمد خود داشته باشید که با سایر لباس‌ها از نظر رنگ‌بندی، استایل و طراحی که دارند متناسب باشد.

داشتن چند سوتین ضروری است؟

به طور خلاصه وقتی صحبت از این می‌شود که «داشتن چند سوتین در کمد لباس زیر ضروری است؟» عدد خاص و تعیین شده‌ای وجود ندارد که برای همه یکسان باشد. اما دو عامل مهم تعیین کننده برای اینکه مشخص شود به چه تعداد سوتین نیاز دارید و کدام استایل برای شما بهتر است وجود دارد که عبارتد از:

 1. سبک زندگی شما. یعنی اینکه فعالیت روزانه شما چگونه سپری می‌شود؟
 2. کمد لباس شما. داشتن سوتین‌هایی که با لباس‌های شما کار می‌کنند، کلیدی است.

به عنوان مثال، اگر چند بار در هفته ورزش می‌کنید، حداقل باید 2 تا 3 سوتین ورزشی را داشته باشید که متناسب با نوع فعالیت ورزشی از افتادگی سینه و ایجاد مشکلات مشابه جلوگیری کنند.

داشتن چند سوتین ضروری است؟

به همین ترتیب برای سایر فعالیت‌ها، حضور در مهمانی‌های خاص و از همه مهم‌تر پوشیدن لباس‌هایی با نوع طراحی خاص باید از سوتین مناسب استفاده کرد. حال بیایید به بررسی چند مورد از آنها بپردازیم.

۳ تا ۴ عدد سوتین معمولی روزمره

منظور از سوتین‌های روزمره همان سوتین معمولی است که اغلب در طول هفته می‌پوشید. در طول فعالیت روزانه‌ای که درون منزل دارید، نیازمند سبک خاصی از پوشش هستید که ویژگی‌های زیر را دارا باشد:

 • احساس راحتی داشته باشید.
 • سوتین از سینه‌های شما در عین راحت بودن، حمایت کافی را داشته باشد.
 • متناسب با لباس روزمره که عموما لباس‌های راحتی درون منزل هستند هماهنگ باشد.

سوتینی که هر سه ویژگی فوق را داشته باشد، برای فردی ممکن است یک سوتین تور گاز بدون فنر باشد، در حالی که فرد دیگری ممکن است با یک سوتین اسفنجی معمولی احساس بهتر و راحت‌تری داشته باشد.

توصیه می‌شود که حداقل ۳ تا ۴ سوتینی که در گروه سوتین‌های روزمره قابل پوشش درون خانه هستند را داشته باشید. البته که لزومی ندارد هر روز درون منزل سوتین به تن داشته باشید و بهتر است که هر چند روز یک بار اصلا سوتین به تن نکنید.

۱ تا ۳ عدد سوتین ورزشی

خرید سوتین ورزشی چه برای خانم‌هایی که درون خانه ورزش می‌کنند و چه خانم‌هایی که به طور مرتب به باشگاه ورزشی می‌روند، پوششی ضروری است.

بسته به اینکه فعالیت ورزشی شما از نظر انجام تحرکات در چه سطحی باشد، می‌توانید از سه نوع سوتین ورزشی استفاده کنید.

 • شدت ضربات کم
 • شدت ضربات متوسط
 • شدت ضربات زیاد

منظور از شدت ضربات در اینجا همان نوع فعالیت ورزشی است. مثلا فعالیتی مثل دویدن روی تردمیل یک فعالیت ورزشی با شدت متوسط به حساب می‌آید که ضروری است نوع سوتین شما از نوع فنردار باشد تا حمایت بهتری از نظر نگهداری سینه‌ها به صورت ثابت در جای خود داشته باشد.

در حالی که فعالیت روزانه‌ای مثل پیاده روی در گروه شدت ضربات کم قرار دارد و شابد هم استفاده از یک سوتین روزمره معمولی برای شما کافی باشد.

اما در خصوص انجام فعالیت‌هایی همچون بوکس، کاراته و… که حرکات سریع و در عین حال قدرتی دارید، باید از سوتین ورزشی با ضربات زیاد استفاده کنید که این مدل‌ها را با نام سوتین ورزشی کپسول دار می‌شناسیم.

لذا انتخاب اینکه چند سوتین ورزشی داشته باشید ابتدا باید بر اساس نوع فعالیت ورزشی بررسی شود که در چه سطحی از ضربات قرار دارد و سپس متناسب با آن انتخاب گردد.

۱ تا ۳ عدد سوتین برلت

اگر خانمی با سینه‌های کوچک و به اصطلاح فلت هستید، داشتن سوتین برلت به شما پیشنهاد می‌شود. این سوتین‌ها که ترکیبی از سوتین‌های کراپ و کلاسیک هستند، شکل و ظاهر زیبایی را دارند که اغلب دارای بند شانه نازک، بدون فنر سیمی و به‌نوعی دارای ویژگی‌های یک نیم تنه هستند.

برلت‌ها سوتین مناسبی برای استراحت کردن، خوابیدن یا دویدن هستند. باندهای آنها بدون سیم است که در پشتیبانی از سینه احساس راحت‌تری در مقایسه با سوتین فنر دار با آن خواهید داشت. این سوتین‌ها با توجه به ویژگی‌های ترکیبی که دارند می‌توانند انتخاب خوبی برای پوشیدن زیر لباس‌های گشاد یا ژاکت باشند.

داشتن سوتین سکسی روابط همسری

۳ تا ۵ عدد سوتین برای روابط همسری

خانم‌های متاهل در خرید این سوتین‌ها باید اهتمام بیشتری بورزند؛ چرا که نقش مهمی در داشتن روابط همسری دارد. برخی مدل‌ها همچون سوتین بند هارنس، سوتین گیپور و دانتل به دلیل طراحی که دارند توصیه می‌شود که داشتن چند مدل از هر کدام نیز می‌تواند تاثیر بیشتری در روابط شما داشته باشد.

این گروه سوتین‌ها را باید بر اساس شرایطی که در طراحی دارند و علایق جنسی خود و شریکتان مورد ارزیابی قرار دهید. توصیه می‌شود مدل‌های متنوعی انتخاب کنید که در بخش‌های مختلف از این نظر روی آنها کار شده باشد. از سوتین‌های توری شکل گرفته تا سوتین‌های بندی و بیکینی که بخش‌های خاصی از بدن را پوشش می‌دهند.

هر کدام از آنها متناسب با نوع طراحی که دارند می‌توانند تجربه متفاوتی را برای شما و همسرتان رقم بزنند.

۱ تا ۴ عدد سوتین با کاربری خاص

سوتین‌هایی با کاربری خاص را می‌توان در انواع سایر سوتین‌هایی که در بالا به آنها اشاره نشده است طبقه‌بندی کرد که اغلب آنها را نمی‌پوشید و صرفا برای پوشیدن در موقعیت‌های خاصی مناسب هستند.

به عنوان مثال در نوشته‌ای که با عنوان پوشیدن سوتین زیر لباس پشت باز و دکلته تهیه کردیم، چند مدل سوتین را معرفی کردیم که یا بند روی شانه آنها نامرئی است یا اینکه فاقد بند پشتی هستند.

به همین ترتیب برای پوشیدن سوتین زیر لباس‌های خاص، سوتین‌های مجلسی برای بزرگ نشان دادن سینه‌ها و لباس‌های زیری که باید ویژگی خاصی را در موقعیت‌های مختلف برای شما فراهم کنند نیاز به نوع خاصی از آنها دارید.

توصیه می‌شود که از هر یک از این سوتین‌ها که در گروه سوتین خاص قرار می‌گیرند، را حداقل یک مورد در کمد لباس خود داشته باشید.


جمع‌بندی و سوالات متداول

در این مطال از مجله ساتین مد به بررسی عواملی که در انتخاب داشتن چند سوتین در کمد لباس زیر نقش دارند پرداختیم. دانستیم که بر اساس شرایطی که هر یک از خانم‌ها ما‌توانند داشته باشند، باید بین ۱ تا ۴ عدد از انواع سوتین‌ها را داشت.

سوتین‌هایی که استفاده بیشتری از آنها دارید که در گروه سوتین‌های روزمره قرار می‌گیرند در این بین سهم بیشتری را به خود اختصاص خواهند داد. در حالی که یک سوتین خاص مانند سوتین پروانه‌ای یا چسبی که مناسب برای پوشیدن زیر لباس‌های دکلته، پشت باز و بدون یقه هستند شاید صرفا داشتن یک عدد از آنها کافی باشد.

به منظور ساماندهی بهتر این سوتین‌ها در سفرها و زمانی که در خانه نیستید هم توصیه می‌شود از چمدان و باکس مخصوص سوتین و لباس زیر استفاده کنید که امکان خرید آن از فروشگاه آنلاین ساتین مد فراهم است.

به نظر شما شما چه تعداد سوتین باید از مدل‌های دیگر داشته باشیم؟ خوشحال می‌شویم نظرات خود را از بخش دیدگاه‌ها برای ما ارسال کنید.

چرا باید چند سوتین داشته باشیم؟

سبک زندگی خانم‌ها آنها را مجبور می‌کند که چند نوع لباس زیر داشته باشند. حضور در میهمانی‌های مختلف، پوشیدن لباس‌های خاص و فعالیت روزمره آنها عامل تعیین کننده در انتخاب نوع سوتین و اینکه از هر یک چند عدد داشته باشند، است.

چرا باید از سوتین‌های خاص استفاده کنیم؟

به طور قطع پوشیدن یک سوتین معمولی یا حتی اسفنجی برای پوشیدن زیر انواع لباس مناسب نیست. یا اینکه برای زندگی روزمره درون خانه لزومی ندارد از سوتین جک‌دار یا ورزشی استفاده کنید. چرا که بدن شما نیاز به راحت بودن دارد و سینه‌های شما باید برای تامین سلامتتان، گردش خون و تنفس کافی را داشته باشند.
اینجاست که باید بر اساس نوع سبک زندگی از سوتین مخصوص به خود استفاده کنید و از هر کدام چند عدد در کمد لباس زیر خود داشته باشید.

امتیاز نوشته

میانگین امتیازات 5 / 5. مجموع آرا: 3

تا حالا به این پست امتیازی داده نشده ): دوست داری اولین نفر باشی؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *