ارسال از تهران به تمام ایران / تحویل ساعتی پیک در تهران

چگونه زیر لباس پشت باز سوتین بپوشیم؟

پوشیدن لباس‌های پشت باز مجلسی برای بسیاری از خانم‌ها که می‌خواهند ظاهری زیبا و خیره کننده در مجالس داشته باشد، پرطرفدار است. لباس های بدون پشت که با نام لباس بک لس نیز شناخته می‌شوند، گزینه بسیار خوبی برای موقعیت‌های رسمی و نیمه رسمی در چنین رویدادهایی هستند، اما بسیاری از خانم‌ها به دلیل مشکلاتی که با پوشیدن سوتین زیر لباس پشت باز دارند، از این کار امتناع کرده و به صورت کلی سمت چنین لباس‌هایی هم نمی‌روند؛ چرا که پنهان کردن بند سوتین برایشان چالش برانگیز است.

با این حال، اگر لباس زیر مناسبی را انتخاب کنید، نه تنها از پوست خود به خوبی مراقبت می‌کنید بلکه می‌توانید در مجالس بعدی که پیش روست حسابی تجربه به دست آورده، و احساس راحتی و زیبایی داشته باشید.

در ادامه این مقاله از مجله ساتین مد قصد داریم به بررسی انواع مختلفی از روش‌ها برای استفاده از سوتین مخصوص زیر لباس پشت باز پرداخته و سپس نکاتی که باید برای داشتن استایل زیبا با این لباس‌ها داشته باشید را ذکر کنیم. همچنین در پایان نیز به معرفی روش‌هایی برای داشتن پوستی صاف و شفاف در ناحیه پشت بدن می‌پردازیم. پس اگر برای شما هم این سوال پیش آمده که چگونه بند سوتین را مخفی کنیم تا پایان این آموزش کاربردی نیز با ما همراه باشید.

پوشیدن سوتین زیر لباس پشت باز چگونه است؟

همانطور که می‌دانید تمامی سوتین‌ها ساختاری دارند که در بخش پشتی دارای بند هستند و چون این بندها در ناحیه‌ای در زیر کتف قرار گرفتند که زیر انواع لباس پشت باز مشخص می‌شوند، در نتیجه نمی‌توان ظاهر مناسبی را با این لباس‌ها داشت.

شما به صورت کلی دو راه برای رفع این مشکل دارید. یا باید از سوتین مخصوص استفاده کنید که فاقد بند بوده یا دارای بند نامرئی شیشه‌ای هستند و یا اینکه تغییراتی در سوتین فعلی خود ایجاد کرده و با استفاده از ترفندهایی که در ادامه معرفی می‌کنیم، زیر لباس بک لس از سوتین معمولی استفاده کنید.

سوتین کمری برای لباس بدون پشت
 1. برای حمایت بیشتر، سوتین کمری را امتحان کنید.

این سوتین‌ها دارای یک بند هستند که دور شکم و کمر شما می‌پیچد و از سینه‌تان حمایت بهتری می‌کند در حالی که زیر لباس پنهان می‌ماند. اگر لباس پشت باز شما دارای بخش نیم تنه بزرگتری است، این مدل سوتین‌ها بهترین گزینه هستند.

همچنین برخی سوتین‌ها را می‌توان به سوتین‌های کمری تبدیل کرد. اگر قرار است که به تعداد دفعات زیاد لباس پشت باز بپوشید، در نتیجه بهتر است یک سوتین مخصوص برای آن تهیه کنید یا اینکه با کمی دست به کار شدن و خیاطی کردن، یکی از سوتین‌های خود را برای این منظور تغییر دهید.

پد سینه برای لباس پشت باز
 1. برای سینه‌های بزرگ و سفت از پد سیلیکونی سینه استفاده کنید.

اگر سینه‌های بزرگی دارید که نیاز نیست کارهایی که در مقاله بزرگتر نشان دادن سینه معرفی کردیم را برای داشتن سینه بزرگ انجام دهید، می‌توانید از پدهای سیلیکونی یا ژله‌ای مخصوص سینه استفاده کنید که روی نیپل می‌چسبند.

در صورتی که از این روش استفاده کنید لازم است که سینه‌های شما سفت و خوش فرم باشند که نیازی به استفاده از سوتین برای فرم دادن به سینه خود نباشید. این پدها صرفا برای مخفی کردن نوک سینه هستند تا زیر لباس مشخص نباشند. در نتیجه می‌توانید به صورت کاملا طبیعی و با هزینه‌ای بسیار کمتر از لباس‌های پشت باز استفاده کنید.

سوتین چسبی و پروانه ای برای لباس پشت باز
 1. برای سینه کوچک تا متوسط از سوتین چسبی یا پروانه‌ای استفاده کنید.

این روش برای خانم‌هایی مناسب است که سینه کوچکی دارند. چرا که نیاز به این دارند که سینه‌های خود را بزرگ‌تر نشان داده و علاوه بر این چون سینه‌ها کوچک هستند، نیاز به روشی است که فرمی به آنها داد.

سوتین چسبی یا پروانه‌ای برای این گروه از خانم‌ها بهترین انتخاب است. هم سینه‌ها را بزرگ‌تر نشان می‌دهد و هم اینکه در این مدل سوتین‌ها از بند استفاده نشده است. این سوتین حمایت کمتری را نسبت به سوتین‌هایی که بند آنها دور کمر قرار می‌گیرند ارائه می‌دهد و به همین دلیل صرفا برای خانم‌هایی با سینه کوچک، به‌ویژه نوجوانان توصیه می‌شود.

پوشیدن لباس بدون پشت با سوتین بند نامرئی
 1. برای حمایت و ظرافت بهتر از بند پشتی صاف استفاده کنید.

این سوتین‌ها شبیه سوتین‌های بدون بند هستند که خبری از سگک و قزن در آنها نیست. اما به‌جای آن از پلاستیک شفاف یا پارچه شفاف ساخته شده‌اند که برای لباس پشت باز نامرئی به نظر می‌رسند. همچنین از نوع سوتین جلو باز هستند.

این روش برای خانم‌هایی که سینه بزرگ‌تری دارند مناسب است. چرا که سوتین بدون بند چسبی و پروانه‌ای برای خانم‌هایی با سینه بزرگ به دلیل تکان‌های زیاد مناسب نیست. خصوصا اینکه سینه‌های بزرگ معمولا شل هستند و با نداشتن بند، زیاد تکان خواهند خورد که وجهه خوبی در مجالس ندارد.

پوشیدن لباس پشت باز با سوتین هالتر
 1. از سوتین هالتر استفاده کنید.

برخی لباس‌های بدون پشت دارای بندی هستند که از جلو به دور گردن پیچیده و تنها قسمت کوچکی از پشت شما را تقریبا تا بخش بالاتری از کتف نشان می‌دهند.

برای این لباس‌ها، خرید سوتین هالتر مناسب است. چرا که بندهای پشتی طوری است که دقیقا زیر لباس از بخش پشتی قرار گرفته و چون سوتین دارای گردنی است، بند گردنی نیز می‌تواند زیر گردنی لباس مخفی شود. استفاده از این سوتین برای زنانی با سینه بزرگتر مناسب است.

حتما این نوع سوتین را با لباس خود امتحان کنید تا مطمئن شوید که لباس شما بند را در گردن به صورت کامل می‌پوشاند. اگر بند گردنی سوتین مشخص بود می‌توانید برای این کار از یک شال گردنی در طول مراسم استفاده کرده و با این ترفند آن را مخفی کنید.


از شورت مناسب برای لباس پشت باز استفاده کنید

شورت جی استرینگ زنانه

یکی دیگر از نکاتی که باید برای پوشیدن لباس پشت باز آن را در نظر بگیرید استفاده از شورت مناسب است. سعی کنید از شورت‌های بندی استفاده کنید تا از زیر لباس مشخص نباشند. استفاده از شورت‌هایی که دارای بند پهن بوده یا اینکه بر روی بند خود دارای نگین یا اکسسوری‌های فلزی هستند انتخاب خوبی برای این مدل لباس نیست. از این مدل شورت‌های نگین کاری شده می‌توان در برند ویکتوریا سکرت محصولات بیشتری پیدا کرد.

استفاده از شورت لامبادا یا شورت بک لس بهترین انتخاب برای این مدل لباس هستند. هم بند کوتاهی دارند و هم اینکه مقدار پوششی که از باسن دارند بسیار کم بوده و از زیر لباس مشخص نخواهد شد. خصوصا زمانی که لباس به شما تنگ باشد.


توصیه هایی برای پوشیدن لباس پشت باز با سوتین

حال که با ۵ روش مختلف برای مخفی کردن سوتین زیر لباس مجلسی پشت باز آشنا شدید، در ادامه به معرفی توصیه‌هایی می‌پردازیم که با عمل کردن به آنها می‌توانید، استایل مناسبی برای خود با این لباس‌ها خلق کرده و با ظاهری شیک و خیره کننده در چنین مراسمی حاضر شوید.

روی نحوه ایستادن با لباس پشت باز تمرین کنید
 1. روی نحوه ایستادن و وضعیت بدنی خود تمرین کنید.

سر خود را بالا بیاورید، شانه‌ها را به عقب ببرید و سینه خود را به جلو خم کنید. این مدلل ایستادن موجب توجه بیشتر به پشت بدن شما برای لباس پشت باز خواهد شد و ظاهر شما را زیباتر می‌کند، بنابراین تمام تلاش خود را بکنید تا از خم شدن خودداری کنید. این کار همچنین باعث می‌شود باسن شما نیز خوش فرم به نظر برسد.

انجام این کار نیازمند تمرین کردن است که در حین راه رفتن نیز این حالت را حفظ کنید. لذا سفت کردن شکم و تحمل وزن روی کف پا در درجه اول اهمیت داشته روی کف پا می تواند به شما کمک کند قد بلندتر بمانید. همچنین سر خود را تا حدی که لاله گوش شما دقیقا روی شانه و در یک خط موازی حفظ شود صاف نگه دارید.

جواهرات ساده استفاده کنید
 1. جواهرات ساده و ظریف را انتخاب کنید.

اکسسوری‌ها بخش مهمی از هر لباسی هستند، اما هدف اصلی یک لباس پشت باز این است که پشت شما را نشان دهد. استفاده از جواهرات برجسته یا درخشان برای این لباس‌ها باعث می‌شود که بخش زیادی از تمرکز از روی لباس خارج شده و معطوف به جواهرات شود.

به جای یک جواهر گران‌قیمت و بزرگ که البته زیاد هم به چشم خواهد آمد، یک جفت گوشواره ساده یا یک دستبند ظریف انتخاب کنید تا درخشندگی به ظاهرتان ببخشد.

کفش پاشنه بلند بپوشید
 1. از کفش مناسب و ترجیحا پاشنه بلند استفاده کنید.

مردم معمولاً در مجالس یا مراسم رسمی لباس‌های بدون پشت می‌پوشند که به نوعی آنها را قد بلندتر نیز نشان خواهد داد. برای همین منظور استفاده از کفش پاشنه بلند و صد البته متناسب با رنگ و استایل لباس باعث می‌شود این موضوع بیشتر به چشم بیاید. البته باید سعی کنید کفشی انتخاب کنید که مشابه جواهرات، باعث نشود نگاه‌ها بیشتر به سمت کفش برود.

 • اگر لباس شما گلدوزی شده، بهتر است کفش‌های ساده و تک رنگ را انتخاب کنید.
 • کفش‌های مشکی با رنگ‌های مختلف به خوبی ست می‌شوند. اما اگر می‌خواهید از رنگ دیگری استفاده کنید، سعی کنید رنگی نزدیک به رنگ لباس باشد.
از گردنبند ریز برای لباس بدون پشت استفاده کنید
 1. از لوازمی که در پشت شما قرار می‌گیرند دوری کنید.

اساس لباس پشت باز این است که پشت شما نقطه کانونی نگاه‌ها قرار گیرد. در نتیجه استفاده از شال، روسری و هر نوع اکسسوری که این قسمت را زیاد از حد بپوشاند، با این اصل در تضاد است.

گردنبندهایی که برای پوشیدن روی پشت طراحی شده‌اند از این قاعده مستثنی هستند. به دلیل ظرافتی که این اکسسوری‌ها مخصوص همین لباس در نظر گرفته شده‌اند.

در آب و هوای مناسب از لباس پشت باز استفاده کنید
 1. هنگام پوشیدن لباس پشت باز آب و هوا را در نظر بگیرید.

اگر مجلسی که در آن هستید در فضای باز اجرا می‌شود به آب و هوا دقت کنید. در صورتی که هوا سرد است حتما با خود یک شال پشمی به همراه داشته باشید.

می‌خواهید در هر فرصتی که پیش روست، پشت خود را به رخ بکشید، اما راحتی شما باید در اولویت باشد. اما این کار ارزش سرما خوردن و مریضی شما را نخواهد داشت.

همچنین اگر هوا هم گرم و آفتابی باشد، می‌تواند به پوست شما آسیب برساند که در چنین شرایطی باید از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنید و سعی کنید که زیاد در معرض تابش مستقیم نور آفتاب نباشید.

مدل موی مناسبی انتخاب کنید
 1. از یک مدل موی کوتاه استفاده کنید.

داشتن موی بلند می‌تواند تمام پشت شما را بپوشاند که در این صورت پوشیدن لباس پشت باز فایده‌ای ندارد. مدل مویی را انتخاب کنید که موهای شما را به سمت بالا بکشد و پشت شما را به رخ بکشد.

سعی کنید یک مدل موی شیک و ساده را امتحان کنید که شامل پیچ و تاب یا قیطان است. اگر موهایتان بیش از حد بلند است، می‌تواند سر شما را بسیار بزرگ نشان دهد که در این صورت لازم است موی خود را کوتاه‌تر کنید.

مدل موی مناسبی انتخاب کنید
 1. موهای خود را به دو بخش تقسیم کنید.

اگر موهایتان بسیار بلند است و هیچ رقمه نمی‌خواهید آنها را کوتاه‌تر کنید، اشکالی ندارد. اجازه دهید قسمتی از آن به پشت شما آویزان شود، اما مطمئن شوید که به اندازه کافی از پوست بدنتان نمایان است.

پوشاندن کمی از پوست با موهایتان اتفاقا می‌تواند جذابیت یک لباس پشت باز را افزایش دهد. سعی کنید موهایتان را موجدار یا فر کنید. بخش دیگری از مو را نیز می‌توانید روی شانه انداخته یا اینکه از پشت گردن به جلوی بدن خود آویزان کنید.


توصیه های مراقبت از پوست برای پوشیدن سوتین زیر لباس پشت باز

حال که سوتین مناسب خود را انتخاب کرده و با ۷ نکته‌ای که باید برای داشتن ظاهری زیبا و استایل جذاب آشنا شدید، حال بیایید چند توصیه را هم برای مراقبت از پوست پشت بدنتان برای لباس‌های پشت باز را بررسی کنیم.

از شوینده مناسب برای پوشیدن لباس پشت باز استفاده کنید
 1. از یک شوینده مناسب ضد باکتری و کنه مخصوص پوست استفاده کنید.

حتی اگر مستعد ابتلا به آکنه نیستید، سعی کنید همواره پشت خود را با یک شوینده مناسب که ضد باکتری و آکنه است بشویید تا از جوش جوش شدن پوست خود جلوگیری کنید.

برای حداکثر اثربخشی انتخاب محصولاتی که حاوی بنزوئیل پراکسید هستند توصیه می‌شود. اگر در شستن کل پشت خود مشکل دارید، اسپری ضد باکتری پوست را امتحان کنید.

لباس عرق کرده و قدیمی نپوشید
 1. لباس‌های عرق کرده خود را دور بیندازید.

استفاده از لباس‌هایی که عرق کرده‌اند می‌تواند خطر ایجاد آکنه در پشت، شانه‌ها و سینه را افزایش دهد. بعد از عرق کردن، سعی کنید لباس‌های خیس خود را تعویض کنید و بلافاصله دوش بگیرید تا چربی و باکتری‌ها از روی پوست شما پاک شود.

اگر مرتبا ورزش می‌کنید این کار را پس از اتمام هر جلسه انجام دهید تا پوست شفافی در پشت خود داشته باشید که به شما جذابیت فوق‌العاده بالایی برای پوشیدن لباس پشت باز خواهند داد.

از نرم کننده مناسب استفاده کنید
 1. از نرم کننده حاوی پانتنول استفاده نکنید.

برخی نرم کننده‌های حاوی پانتنول می‌توانند خطر ایجاد جوش در اطراف خط مو و پشت را افزایش دهند. اگر می‌توانید از این محصولات صرف نظر کنید یا پس از استفاده، پشت خود را با یک شوینده بدن ضد باکتری یا اسکراب بشویید.

پوست خود را مرطوب نگه دارید
 1. سعی کنید همواره پوست خود را مرطوب نگه دارید.

پس از شستن، یک مرطوب کننده یا لوسیون سبک به پشت خود بزنید تا از خشک شدن پوست جلوگیری کنید. برای کسانی که پوست خشک یا حساس دارند توصیه اکید می‌کنیم این کار را انجام دهند.

استفاده از مرطوب کننده پوست خشک از بروز آکنه نیز جلوگیری می‌کند. اگر پوست شما خشک است. سعی کنید پوست خود را نیز به این روش هیدراته نگه دارید تا منافذ پوست در اثر چربی بدن نگیرند. این کار از جوش جوش شدن پوست نیز جلوگیری می‌کند.

پوست خود را روزانه بررسی کنید
 1. پوست خود را همواره بررسی کنید.

بعد از اینکه رژیم مراقبت از پوست خود را شروع کردید، سعی کنید چند روز یک بار پوست خود را در آینه بررسی کنید تا مطمئن شوید که مشکلی وجود ندارد.

از یک آینه دستی کمک بگیرید یا اینکه با بدن لخت از آینه تمام قد استفاده کنید. برای کسانی که مشکلات حرکتی دارند استفاده از یک آینه دستی برای دیدن پشت خود در آینه پشتی می‌تواند کمک کننده باشد تا به راحتی پشت خود را بررسی کنید.


جمع بندی و کلام آخر

پوشیدن لباس بدون پشت در مجالس می‌تواند ظاهری زیبا، جذاب و خیره کننده به ما بدهد، خصوصا برای خانم‌هایی که احساس می‌کنند قد نسبتا کوتاهی داشته و باعث می‌شود تا در چنین مراسماتی زیاد به چشم نیایند.

برای پوشیدن چنین لباس‌هایی لازم است که از سوتین مخصوص لباس پشت باز استفاده کنید. این نوع سوتین‌ها دارای بندی هستند که از زیر لباس مشخص نبوده و همچنین اگر لباس شما حالت چسبی و تنگی داشته باشد، به دلیل نبود قزن از زیر لباس معلوم نخواهند شد. برخی دیگر نیز به صورت کلی فاقد بند هستند که برای خانم‌هایی با سینه کوچک گزینه ایده‌آلی هستند.

در صورتی که سوالی در خصوص مخفی کردن سوتین زیر لباس پشت باز دارید یا اینکه تجربیاتی در مراسم مختلف دارید پیشنهاد می‌کنیم از بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید تا دیگران نیز از تجربیات شما بهره‌مند شوند.

امتیاز نوشته

میانگین امتیازات 4.3 / 5. مجموع آرا: 6

تا حالا به این پست امتیازی داده نشده ): دوست داری اولین نفر باشی؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *