ارسال از تهران به تمام ایران / تحویل ساعتی پیک در تهران

3 نکته مهم اندازه گیری سوتین شیردهی و بارداری

سوتین بارداری که پیش از دوران شیردهی برای خانم‌هایی که در انتظار تولد نوزادشان هستند مورد استفاده قرار می‌گیرد با نام سوتین پرستاری نیز شناخته می‌شود. یکی از مهم‌ترین نکات در این دوران تغییر اندازه سینه به دلیل تغییرات هورمونی بدن و ورود به فصل جدید مادرانه است که از همین‌رو اندازه گیری سوتین شیردهی در این دوران اهمیت پیدا می‌کند.

به دلیل اینکه غدد سینه‌ها خصوصا در سه ماهه پایانی به منظور تولید شیر برای نوزاد فعال می‌شوند و از طرف دیگر تغییرات هورمونی نیز روی آن تاثیر می‌گذارد در این دوران و پس از آن باید از سوتین مناسب استفاده کرد.

در ادامه این مطلب از مجله ساتین مد می‌خواهم به معرفی ۳ نکته در قالب اندازه‌گیری و انتخاب سایز سوتین مناسب در دوران بارداری اشاره کنم که توجه به آن روی سلامت شما که قرار است تا چند ماه آینده وظیفه مادری را تجربه کنید تاثیر به‌سزایی دارد.

اهمیت استفاده از سوتین بارداری یا شیردهی

چه در دوران بارداری و چه پس از زایمان که وظیفه شیردهی به نوزاد را دارید، استفاده از سوتین شیردهی اهمیت بسیار زیادی دارد. سینه‌ها در این دوران حساس و متورم می‌شوند؛ به‌طوری که در برخی خانم‌ها، خصوصا خانم‌های جوان در ناحیه نوک سینه احساس درد به‌وجود خواهد آمد که پوشیدن سوتین سفت و تنگ باعث بدتر شدن آن خواهد شد.

در همین زمینه بخوانید: عوارض پوشیدن سوتین سفت و تنگ

این تجربه در هر زمانی از بارداری همچون چند هفته مانده به زایمان یا چند هفته پس از زایمان برای هر خانمی ممکن است اتفاق بیفتد. انتخاب سوتین مناسب دوران بارداری می‌توانید این مشکل را برطرف کرده و حساسیت و درد را از ناحیه سینه شما دور کند. جدایی از این در دوران شیردهی هم در شیردهی به نوزاد راحت‌تر خواهید بود.

تقریبا از هفته ۲۰ بارداری باید به فکر استفاده از این سوتین بیفتید که سینه‌ها متورم، بزرگ و حساس خواهند شد و تا چند هفته پس از زایمان نیز ادامه دارد. پس از آن به مقدار محدودی با تغییر دوباره سایز سینه مواجه خواهید شد که می‌توانید مجددا یک سوتین مناسب شیردهی دیگر را انتخاب کنید.

نحوه اندازه گیری سوتین بارداری

در هفته ۲۰ بارداری احساس سفت شدن سوتین و باقی ماندن جای بندها روی شانه‌ها، دو نشانه هستند که باید به فکر اندازه گیری سوتین مناسب شیردهی باشید. برای اندازه گیری این سوتین هم مشابه با سایر سوتین‌ها باید عمل کنید. درست همانطور که آموزش آن را در مطلب راهنمای اندازه گیری سوتین مشاهده کردیم.

نحوه اندازه گیری سوتین شیردهی و بارداری
نحوه اندازه گیری سوتین شیردهی و بارداری

3 نکته مهم در اندازه گیری سوتین شیردهی

با توجه به یکسان بودن نحوه گرفتن اندازه سوتین شیردهی و سوتین معمولی، تنها توصیه ممکن این است که کاپ سوتین انتخابی شما باید یک یا دو اندازه بزرگتر باشد تا سینه‌های شما که در حال رشد و بزرگ‌تر شدن در این دوران است را به خوبی پوشش دهد.

در مراحل مختلف بارداری به دو سایز مختلف سوتین برای شیردهی نیاز خواهید داشت که با نام سوتین خواهر شناخته می‌شود و در ادامه به چگونگی به دست آوردن این اندازه می‌پردازیم.

سوتین مناسب بارداری
سوتین مناسب بارداری

دسترسی به بخشی از محتوا یا تصاویر ویژه اعضای سایت است.

ورود به حساب کاربری

۱. اندازه سوتین مناسب سه ماهه نخست بارداری

تا پیش از اینکه وارد هفته بیستم بارداری شوید، پوشیدن سوتین معمولی برای شما کار خواهد کرد و احتمالا لزومی به خرید سوتین بارداری برای این دوران نخواهید داشت.

اما پس از عبور از این دوران به مرور تغییرات در اندازه سینه خود را نشان خواهند داد که باید به فکر خرید سوتین مناسب باشید.

۲. اندازه گیری سوتین در سه ماهه دوم بارداری

قفسه سینه بعد از هفته ۲۰ بارداری شروع به بزرگ شدن خواهد کرد که زمان مناسب برای خرید سوتین بارداری است.

برای گرفتن اندازه درست مطابق آموزش گرفتن اندازه سینه کافی است دو اندازه باند سوتین و اندازه زیر سوتین را به دست آورید. اندازه باند سینه معرف اندازه سینه شماست و اندازه‌ای که از تفریق این دو عدد حاصل می‌شود* نشانگر اندازه کاپ خواهد بود.

نکته‌ای که باید در این دوران به آن توجه داشته باشید، تغییر اندازه کاپ سینه شما در هفته‌های آتی است. برای همین باید هنگام انتخاب اندازه کاپ، حداقل یک اندازه بزرگ‌تر از سوتین معمولی خود را انتخاب کنید که پیش از این در مطلب اندازه سوتین خواهر آن را معرفی کردیم که می‌توانید جدول راهنمای انتخاب اندازه را در همان نوشته نیز مطالعه کنید.

برای مثال، اگر اندازه حاصل سوتین شیردهی 85B بود، می‌توانید از سوتینی با سایز و اندازه کاپ 90C استفاده کنید(اندازه باند سینه و کاپ باید یک اندازه بزرگ‌تر انتخاب شود). در این دوران تا چندین هفته مانده به زایمان، سوتین برای شما اندازه خواهد بود. اما بسته به وضعیت جسمی ممکن است در دوران بعدی هم نیاز به خرید سوتین دیگری داشته باشید.

سوتین مناسب هفته پایانی زایمان
سوتین مناسب هفته پایانی زایمان

۳. سوتین مناسب برای سه ماهه پایانی بارداری

سه ماهه پایانی و پس از زایمان، مجددا به انتخاب سوتین دیگری با اندازه متفاوت نیاز دارید؛ با این تفاوت که در این مرحله باید اندازه کاپ را یکی بزرگ‌تر و اندازه باند سینه را یکی کوچکتر از اندازه قبلی انتخاب کنید.

برای مثال اگر در سه ماهه دوم اندازه 90C برای شما مناسب بود، حالا باید از اندازه 85D استفاده کنید که سایز باند یکی کمتر و سایز کاپ یکی بزرگ‌تر انتخاب شده است.

هنگام استفاده از این اندازه هم سعی کنید اندازه سوتین را روی شل‌ترین حالت ممکن تنظیم کنید که پس از چند هفته از زایمان که اندازه سینه‌ها کوچکتر می‌شود و به اندازه طبیعی متناسب با بدنتان خواهد رسید، بتوانید با تنظیم بند سوتین روی اندازه کوچکتر بدون نیاز به خرید سوتین دیگر یا استفاده از سوتین‌های قبلی، از همین سوتین استفاده کنید.


جمع‌بندی و سوالات متداول

انتخاب و اندازه گیری سوتین شیردهی و حتی پیش از بارداری اهمیت زیادی دارد. چرا که در این دوران تغییرات سینه گاها با درد همراه است که پوشیدن سوتین کوچک و سفت بیشتر شما را ذیت خواهد کرد.

برخی نشانه‌هایی که در این دوران و تقریبا در آغاز هفته بیستم بارداری نشان می‌دهد باید به فکر خرید سوتین بارداری باشید عبارتند از:

  • جای بند سوتین روی شانه باقی مانده و به دلیل سفتی در بدن به صورت فرو رفته خواهد بود.
  • بند پشتی سوتین به صورت افقی نبوده و یک حالت خمیده رو به بالا خواهد داشت.
  • سینه‌های شما از کاپ بیرون خواهد افتاد و کاپ ها پوشش کاملی به سینه نمی‌دهند.
  • به دلیل پر شدن کامل درون کاپ(در سوتین‌های نخی و معمولی)، هیچ چین و چروکی در کاپ مشاهده نمی‌شود.

معمولا بین هفته ۳۵ تا ۳۸ بارداری الزاما نیاز به اندازه گیری سوتین برای دوران بارداری خواهید داشت. اما اگر پیش از این و در هفته بیستم با این مشکل مواجه شدید و احساس کردید نشانه‌های فوق در بدن شما ظاهر شده است، حتما سینه بند جدیدی را طبق این راهنما انتخاب کنید.

چرا باید از سوتین شیردهی استفاده کرد؟

به دلیل اینکه تقریبا از هفته بیستم بارداری تغییرات هورمونی در بدن خانم‌های باردار شکل می‌گیرد، تقریبا از این زمان باید در طی دو مرحله به فکر تغییر سوتین افتاده و با اندازه‌گیری دوباره سایز سینه از سوتینی که مناسب دوران بارداری و پس از زایمان است استفاده کرد.

دلیل تغییر اندازه سوتین در دوران بارداری چیست؟

به دلیل تغییرات هورمونی و بارداری، سایز سینه‌ها در این دوران بزرگ‌تر می‌شود. خصوصا در هفته ۳۵ بارداری تا چند هفته پس از زایمان که بیشترین اندازه‌ها را به خود خواهد گرفت. این موضوع برای همه مادرها رخ می‌دهد که باید از سوتین مناسب برای دوران شیردهی و بارداری استفاده کنند.

از چه زمانی باید از سوتین شیردهی استفاده کرد؟

به طور معمول بین هفته ۳۵ تا ۳۸ بارداری برای همه خانم‌ها یکسان است اما در برخی خانم‌ها که تغییرات هورمونی بیشتری را تجربه می‌کنند شاید نیاز باید از هفته بیستم بارداری این کار صورت گیرد.
جدایی از این سوتینی که در این دوران باید استفاده کرد طی دو مرحله در سه ماهه دوم و سوم نیاز به تغییر دارد که هم شامل انتخاب اندازه بزرگ‌تر برای باند سینه و هم کاپ سوتین است.

امتیاز نوشته

میانگین امتیازات 5 / 5. مجموع آرا: 10

تا حالا به این پست امتیازی داده نشده ): دوست داری اولین نفر باشی؟

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *