ارسال از تهران به تمام ایران / تحویل ساعتی پیک در تهران

چگونه سینه های خود را کوچکتر کنیم؟

پیش از این در مقاله چگونه با داشتن سینه بزرگ کنار بیاییم به بررسی برخی مشکلاتی که این افراد دارند پرداختیم؛ خصوصا در سنین نوجوانی و جوانی که بزرگ بودن سینه‌ها باعث ناراحتی و خجالت بیشتری در این افراد می‌شود.

لذا این افراد سعی دارند به هر طریقی که شده سینه‌های خود را کوچکتر از اندازه واقعی که هستند نشان دهند.

چگونه سینه های خود را کوچکتر کنیم؟

در ادامه این مقاله از مجله ساتین مد قصد داریم به معرفی روش‌های کوچک کردن سینه با استفاده از چندین ترفند مختلف بپردازیم. پس تا پایان با ما همراه باشید.

[chapar_protect]

ایجاد تغییرات در ظاهر فیزیکی

از سوتین ورزشی یا مینی سوتین استفاده کنید.
 1. از سوتین ورزشی یا مینی سوتین استفاده کنید.

سوتین‌های کوچک کننده مینی سوتین نوعی از سوتین‌های خاص هستند که حجم زیادی ندارند. این مدل سوتین‌ها که به نوعی همان مدل سوتین ورزشی هستند، نه تنها حمایت خوبی از سینه دارند، بلکه سینه را صاف می‌کنند. آنها در ابتدا به منظور جلوگیری از حرکت سینه‌ها در حین ورزش و ایجاد درد طراحی شدند، اما به صورت اتفاقی مشخص شد که در کوچک کردن سینه نیز نقش خوبی دارند.

نکته: اگر سینه‌های شما طوری است که در عین بزرگ بودن با انجام حرکات ورزشی و سنگین زیاد تکان می‌خورند و احساس درد دارید، سوتین‌های ورزشی می‌توانند بهترین راه حل برای شما باشند. برای این منظور پیشنهاد می‌کنیم مقاله سوتین ورزشی چیست را مطالعه کنید.

شکل دهنده یا کلاسور سینه را امتحان کنید.
 1. شکل دهنده یا کلاسور سینه را امتحان کنید.

Spanx یا شکل دهنده‌های سینه نوعی پوشش است که زیر لباس زیر پوشیده شده و با توجه به خاصیت الاستیکی و کششی که دارد، سینه‌ها را به داخل کشیده و صاف می‌کند.

با پوشیدن کلاسور سینه می توانید سینه‌های خود را تا حد زیادی فشرده و جمع کنید. اما همانطور که در مقاله دلایل ابتلا به سرطان سینه عنوان کردیم، ضروری است که از این روش صرفا برای مجالس و موقعیت‌های رسمی استفاده کنید.

استفاده طولانی مدت از این پوشش می‌تواند با تاثیر بدی که روی جریان خون و فشرده کردن سینه‌ها دارد موجب ایجاد بیماری پوستی و احتمال شدت یافتن سرطان سینه شود.

بند سینه را امتحان کنید.
 1. بند سینه را امتحان کنید.

برای خانم هایی که کاپ سینه با اندازه E یا C دارند، استفاده از بند سینه نیز می‌تواند در کوچکتر کردن سینه مفید باشد. این بند کمک می‌کند تا کاپ‌ها به یکدیگر نزدیک شده و به نوعی همان خاصیت کلاسور سینه را دارا است.

در انتخاب نوع روکش سینه دقت کنید.
 1. در انتخاب نوع روکش سینه دقت کنید.

شما می‌توانید روکش‌های خوب و مطمئن را از منابع مختلف آنلاین خریداری کنید. اطمینان حاصل کنید که هر پوششی ایمن است و هیچ مشکل فیزیکی ایجاد نمی‌کند.

سعی کنید از روکش مخصوص استفاده کنید و از بانداژ آس یا هر محصول مشابهی استفاده نکنید. باندهای آس برای فشار در نظر گرفته شده‌اند و در صورت استفاده مکرر و طولانی می‌توانند باعث مشکلات تنفسی، کبودی، شکستگی دنده‌ها یا آسیب سینه شوند.

سوتین و لباس مناسب بپوشید.
 1. سوتین و لباس مناسب بپوشید.

پوشیدن لباس‌های گشاد فقط باعث می‌شود که شما در کل بزرگتر به نظر برسید و مشکل را بیشتر کنید. لباس‌هایی بپوشید که تنگ نیستند، اما مناسب هستند و سینه‌ها را کاملا بپوشانید تا بدون جلب توجه بیش از حد، زیبا به نظر برسید.

شما می‌خواهید همین کار را با سوتین خود انجام دهید. فقط پوشیدن سینه بند متناسب، تفاوت زیادی در احساس سینه شما ایجاد می‌کند. پس نباید از پوشیدن لباس مناسب نیز ساده عبور کنید. در ادامه به معرفی لباس‌ها بر اساس طرح و رنگ مناسب نیز می‌پردازیم.

از لباس‌هایی که در سینه حجیم می‌شود خودداری کنید.
 1. از لباس‌هایی که در سینه حجیم می‌شود خودداری کنید.

از ژاکت‌ها و پیراهن‌های یقه‌پشتی، پیراهن‌های یقه لاک‌پشت و ژاکت‌های یقه‌دار، تاپ‌هایی که دور سینه‌شان جمع می‌شوند، از پوشیدن پیراهن‌های جلویی و هر چیز دیگری که به سینه شما حجم می‌دهد خودداری کنید.

اینها فقط سینه شما را بزرگتر نشان می‌دهند. در عوض، تاپ‌هایی بپوشید که در اطراف سینه‌ها بسیار کم هستند.

تاپ تیره، شلوار یا دامن با رنگ روشن بپوشید.
 1. تاپ تیره، شلوار یا دامن با رنگ روشن بپوشید.

پوشیدن این لباس‌ها با رنگ روشن به طور طبیعی خط دید را به سمت پایین جذب می‌کنند و چشم ها را از سینه‌های بزرگ دور می‌کنند.

به عنوان مثال، یک تیشرت مشکی و یک دامن تیشرت آبی رنگ بپوشید. یا بلوز سرمه‌ای و شلوار سفید روشن بپوشید.

برجسته کردن باسن
 1. برجسته کردن باسن

اگر می‌خواهید بدن خود را به طور طبیعی متعادل نشان دهید و توجه را از سینه‌ها دور کنید، در عوض توجه را به باسن خود جلب کنید.

از شلوارهایی با خطوط افقی و پیراهن‌هایی با دایره‌های کامل برای ایجاد توهم حجم بیشتر در ناحیه باسن استفاده کنید و در عین حال بلوزهای معمولی بپوشید و حجیم نکنید. با این کار سینه‌های شما کوچکتر به نظر می‌رسد.


استفاده از روش های طبیعی

از انجام کاری که سینه را بزرگتر می‌کند دست بردارید.
 1. از انجام کاری که سینه را بزرگتر می‌کند دست بردارید.

انجام برخی کارها همچون عادت غذایی و استفاده از داروها به طور بالقوه در بزرگتر شدن سینه تاثیر مستقیم دارد. باید یاد بگیرید که از انجام این کارها دوری کنید. شایع‌ترین مقصر قرص ضد بارداری است که می‌تواند تا دو کاپ اندازه سینه‌های شما را بزرگتر کند!

 • یک جایگزین خوب برای قرص‌های ضد بارداری، آی یو دی مسی است.
 • بارداری و شیردهی نیز از دلایل طبیعی افزایش سایز سینه هستند، اما نباید در برابر این شرایط عمل کنید زیرا طبیعی و موقتی هستند.
کسری کالری ایجاد کنید.
 1. کسری کالری ایجاد کنید.

کالری‌ها سوختی هستند که بدن ما از آن برای سوزاندن چربی(که عامل اصلی ایجاد خط سینه شما است) استفاده می کند، باید کمتر از نیازتان به آن سوخت بدهید. این به معنای گرسنگی دادن به خود نیست، بلکه فقط به این معناست که سطح فعالیت خود را با میزان سوخت مورد نیاز خود متعادل کنید.

کاهش مقدار غذایی که می‌خورید در حالی که مقدار کمی فعالیت خود را افزایش می‌دهید می‌تواند برای کاهش وزن شما کافی باشد.

 • از ماشین حساب کالری آنلاین برای یادگیری نحوه تنظیم رژیم غذایی خود استفاده کنید.
 • این کمبود کالری فقط باید موقتی باشد. هنگامی که به وزن مورد نظر سالم رسیدید، کالری دریافتی خود را با سطح فعالیت خود متعادل کنید.
 • حفظ یک رژیم غذایی سالم مهمتر از کاهش چربی در ناحیه سینه است. اگر وزن شما در حال حاضر سالم است، از دست دادن وزن اضافی برای کوچکتر کردن سینه ها ناسالم است.
 • حفظ کمبود کالری تنها یکی از عوامل موثر در کاهش وزن و چربی اضافی است. اگرچه این ممکن است در کوتاه مدت مزایای محدودی داشته باشد، اما این تنها چیزی نیست که اهمیت دارد.
رژیم غذایی سالم تری داشته باشید.
 1. رژیم غذایی سالم تری داشته باشید.

شما می‌خواهید رژیم غذایی سالم‌تری داشته باشید که کالری دریافتی‌تان را برای شما کارساز کند!

با خوردن چند ماده ناسالم و افزایش ارزش غذایی که می‌خورید، می‌توانید با غذای کمتر احساس سیری بیشتری کنید و به راحتی کالری مصرفی در روز را کاهش دهید.

 • مواد سالم را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. غذاهای سالم مانند کلم پیچ، اسفناج، کلم بروکلی، کینوآ، بلغور جو دوسر سبوس دار، سیب زمینی، عدس، ادامام، لوبیا سفید، ماهی، تخم مرغ، پنیر و بسیاری از غذاهای دیگر بخورید.
 • از مصرف میوه‌ها صرف نظر کنید، که قند زیادی به رژیم غذایی اضافه می‌کنند و در عوض سبزیجات و حبوبات را دو برابر می‌کنند، زیرا موارد ذکر شده در بالا حاوی همه مواد مغذی حیاتی مانند میوه هستند.
 • مواد ناسالم را از رژیم غذایی خود حذف کنید. مواد ناسالم مانند چربی‌های ترانس و اشباع شده، نمک زیاد و شکر را از رژیم غذایی خود حذف کنید. همه اینها به افزایش وزن و تجمع چربی کمک می‌کند. نوشابه، نوشیدنی‌های قهوه، بیکن، چیپس، کره، بستنی و سایر غذاهای مشابه مواد غذایی مملو از این چیزها هستند.
وعده های غذایی بهتری برای خود در نظر بگیرید.
 1. وعده های غذایی بهتری برای خود در نظر بگیرید.

برای اینکه تغذیه خود را بهتر کنید می‌توانید به جای استفاده از بشقاب‌های روزانه از بشقاب کوچکتری استفاده کنید که غذای کمتری را شامل می‌شود.

این کار کمک می‌کند که ذهن شما به نوعی این مقدار غذا را اندازه در نظر بگیرد. اگر پس از گذشت ۱۵ دقیقه با خوردن یک ظرف بشقاب کوچک احساس گرسنگی کردید، می‌توانید مقدار کمی هم میل کنید.

در زندگی روزمره خود فعال باشید.
 1. در زندگی روزمره خود فعال باشید.

با توجه به اینکه بسیاری از خانم‌ها این روزها شاغل هستند و فرصت کافی برای انجام فعالیت ورزشی ندارند، راه‌های زیادی برای انجام فعالیت بیشتر در زندگی روزمره وجود دارد.

 • ساده‌ترین راه برای تحرک بیشتر در زندگی روزمره و شروع کالری سوزی، پیاده روی بیشتر است. به‌جای آسانسور از پله‌ها استفاده کنید و هنگام استفاده از خودرو شخصی سعی کنید تا جایی که می‌توانید آن را دور از محل کار قرار دهید(البته در جایی مطمئن).
 • استفاده از میزهای ایستاده یا تردمیل، استفاده از توپ ورزشی به جای صندلی و… نیز جزو فعالیت‌های عادی شما هستند که می‌توانید آنها را به فرصتی برای انجام فعالیت بیشتر تبدیل کنید.
به طور موثر ورزش کنید.
 1. به طور موثر ورزش کنید.

تمریناتی مثل اسکوات، پلانک و ایروبیک از ورزش‌های موثری هستند که در کوچکتر کردن سینه نقش بزرگی ایفا می‌کنند.

سعی کنید یک یا چند مورد از این تمرینات را انتخاب کنید و آن ها را هر بار حداقل ۱۵ تا ۳۰ دقیقه در روز انجام دهید. اسکات و پلانک هر دو تمرینات اساسی هستند. اگر فقط این کار را انجام می‌دهید، بهتر است پیاده روی روزانه تا ۳۰ دقیقه را نیز به برنامه خود اضافه کنید. اگر در این بین پله‌ها و ناهمواری‌های بیشتری هم وجود داشته باشند بهتر است.

ورزش مداوم و طولانی داشته باشید.
 1. ورزش مداوم و طولانی داشته باشید.

اگر می‌خواهید وزنتان کم شود، باید سبک زندگی واقعی را تغییر دهید. به همین دلیل مهم است که با انگیزه بمانید. داشتن یک شریک ورزشی، یک مربی یا شخص دیگری که مسئولیت آن را دارید واقعا می‌تواند کمک کند.

گوش دادن به موسیقی در حین ورزش نیز می‌تواند آن را بسیار سرگرم کننده‌تر کند. همچنین می‌توانید به کتاب‌های صوتی یا پادکست نیز گوش دهید!


استفاده از جراحی برای کوچکتر کردن سینه

با پزشک خود صحبت کنید.
 1. با پزشک خود صحبت کنید.

قبل از علاقه نشان دادن به جراحی کوچک کردن سینه با پزشک خود صحبت کنید. ممکن است عوامل دیگری نیز در افزایش سایز سینه نقش داشته باشند، عوامل سلامتی که ممکن است جراحی را خطرناک کنند و راه حل‌ها ممکن است بسیار ساده‌تر و کم خطرتر باشند.

 • اگر جوان هستید، جراحی ایده بدی است. به خودتان زمان بدهید. ممکن است چند سال دیگر متوجه شوید که کاملا متفاوت از بدن خود هستید.
 • همچنین نباید از جراحی به دلایل زیبایی یا کمک به تناسب با لباس‌هایی که دوست دارید استفاده کرد. جراحی خطرناک است و لباسی که می‌پوشید نباید مهمتر از زندگی شما باشد.
 1. در مورد جراحی سینه تحقیق کنید.

با اینکه باید تاکید کنیم انجام جراحی کوچک کردن سینه خطرناک است، اما اگر تصمیم خود را گرفتید باید پزشک مناسبی را برای این کار انتخاب کنید.

در شهر خود به دنبال مراکز جراحی معتبر باشید و از تجربیات افرادی که در آنجا جراحی کردند کمک بگیرید. انجام جراحی اشتباه می‌تواند صدمات جبران ناپذیری برای شما داشته باشد.

 1. از چند جراح پلاستیک مختلف مشاوره بگیرید.

آنها می‌توانند در مورد روش‌های مختلف کوچک کردن سینه و نتایج قابل دستیابی به شما مشاوره دهند. با انجام این کار نیز یک دید از هزینه‌ها و سایر اطلاعاتی که نیاز دارید به دست خواهید آورد.

شما نباید جراحی را انتخاب کنید که غیرقابل اعتماد به نظر می‌رسد یا روش‌های بسیار ارزانی را ارائه می‌دهد.

با خطرات جراحی سینه آشنا شوید.
 1. با خطرات جراحی سینه آشنا شوید.

تعدادی از خطرات جراحی کوچک کردن سینه وجود دارد که بسیاری از آنها همراه با هر عمل جراحی دیگری نیز انجام می‌شود. خطر اولیه استفاده از بیهوشی است، زیرا هر کسی در هر زمانی ممکن است واکنش بدی نسبت به این داروها داشته باشد و در اثر آن بمیرد. همچنین ممکن است دچار عفونت یا لخته شدن خون شوید. خطرات دیگری نیز وجود دارد:

 • شما در معرض خطر ایجاد اسکار هستید که ممکن است منجر به تشکیل کلوئید شود.
 • ممکن است در نهایت با نوک سینه‌هایی ناهموار یا شکل غیرعادی مواجه شوید.
 • ممکن است توانایی شیردهی را از دست بدهید که در صورت برنامه ریزی برای بچه دار شدن وضعیت را پیچیده می‌کند.
 • از پزشک خود در مورد خطر عوارض و اقداماتی که می‌توان برای کاهش احتمال بروز مشکلات بعد از جراحی انجام داد، سوال کنید
 1. همیشه قبول کنید جراحی سینه قابل برگشت نیست.

بدیهی است که اگر روش بد باشد، این یک مشکل است، اما همچنین مهم است که به یاد داشته باشید که اگر بدن فعلیتان را همان طور که هست دوست ندارید، اگر جراحی کنید، دیگر راه برگشتی وجود ندارد.

 1. به هزینه جراحی سینه توجه کنید.

جراحی کوچک کردن سینه با توجه به اینکه جزو جراحی انتخابی است، تحت پوشش بیمه سلامت قرار نمی‌گیرد. بنابراین باید هزینه‌ها را به صورت کامل بررسی کرده و مطمئن شوید که از پس آنها بر خواهید آمد.

فرآیند جراحی سینه چقدر طول می‌کشد؟
 1. فرآیند جراحی سینه چقدر طول می‌کشد؟

معمولا در بیمارستان یا مرکز جراحی، نیاز به بیهوشی عمومی است و در عرض چند ساعت تکمیل می‌شود. به طور کلی، شما در همان روز به خانه فرستاده می‌شوید، اما اگر شرایط فرق کند شاید یک شب در بیمارستان بستری باشید.

مراقبت های بعدی را طی کنید.
 1. مراقبت های بعدی را طی کنید.

در حین انجام مراحل مراقبت‌های جراحی سینه، باید در خانه بمانید و حداقل به مدت یک هفته از انجام فعالیت‌های شدید خودداری کنید.

ممکن است یک لوله برای تخلیه مایعات و خون در قفسه سینه خود قرار دهید و مطمئناً بخیه و باند خواهید داشت. به صورت مرتب باید سینه تمیز نگه داشته شود و شما باید نسبتا غیر فعال بمانید تا به بدن خود اجازه دهید التیام یابد و از عفونت جلوگیری کنید.

احتمالا برای چند روزی هم درد خواهید داشت و تورم و کبودی شدید را تجربه خواهید کرد. بخیه ها معمولاً بعد از یک یا دو هفته هفته برداشته می‌شوند.


جمع بندی و کلام آخر

در این مقاله از ساتین مد به معرفی روش‌های کوچک کردن سینه با استفاده از ترفندهایی در نوع پوشش، داشتن تغذیه مناسب و انجام جراحی پرداختیم. روش‌هایی که در این مقاله برای کوچکتر نشان دادن سینه عنوان نمودیم، به ترتیب شامل مواردی بودند که با رعایت کردن آنها می‌توان به آسانی سینه‌هایی کوچک داشت.

اما صحبت نهایی که داریم این است که نباید روی این موضوع حساسیت زیادی به خرج بدهید. داشتن سینه‌های بزرگ اصلا هم آنطور که فکر کنید بد نیست. به جای انجام جراحی خطرناک و روش‌های دیگر همچون مصرف داروها، می‌توانید با خرید سوتین مناسب سینه‌های خود را در موقعیت‌های مجلسی کوچک کنید؛ وگرنه در فعالیت روزانه درون خانه این موضوع اهمیتی ندارد.

امتیاز نوشته

میانگین امتیازات 5 / 5. مجموع آرا: 2

تا حالا به این پست امتیازی داده نشده ): دوست داری اولین نفر باشی؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *