ارسال از تهران به تمام ایران / تحویل ساعتی پیک در تهران

سایز اشتباه سوتین و 10 نشانه آن

می‌توان گفت که انتخاب سایز اشتباه سوتین بزرگ‌ترین عاملی است که مشکلات متعدد زیادی را برای خانم‌ها رقم می‌زند. این مشکلات از قرمزی پوست در نواحی که سوتین بیشترین تماس را دارد آغاز شده و به مرور می‌تواند تا جایی که خود را با احساس سوزش، زخم و در طولانی مدت حتی احتمال ابتلا به سرطان سینه خود را نشان دهد.

با اینکه مورد آخر اثبات نشده است، اما وارد شدن فشار بیش از حد به سینه‌ها از عوامل مهم ابتلا به این بیماری است. چرا که خون‌رسانی به درستی انجام نگرفته و مانع از خروج ترشحات سمی از سینه خواهد شد.

در ادامه این پست از مجله ساتین مد می‌خواهیم به بررسی این موضوع پرداخته و 10 عامل مهمی که نشان می‌دهد سایز سینه بند اشتباهی را انتخاب کردید را بررسی کنیم.

سایز سوتین اشتباه چه علامت هایی دارد؟

آیا دلیلی در خود می‌بینید که سایز سوتین شما اشتباه نیست؟ بسیاری از ما فقط فرض می‌کنیم که درست است!

شاید خیلی از خانم‌ها سایز سینه‌های خود را چند سال یکبار هم اندازه نگیرند و این اندازه‌گیری را درست زمانی انجام می‌دهند که دیگر بیش از حد با سوتین‌های خود احساس ناراحتی پیدا کرده‌اند.

ما یک بار اندازه‌گیری می‌کنیم و سال‌ها با همان اندازه سوتین‌های بعدی را خریداری می‌کنیم. اگر شما هم چنین چیزی را تجربه کردید، جزو 80 درصد از خانم‌هایی هستید که سایز اشتباه سوتین به تن دارند.

بنابراین، از کجا باید شروع کرد؟

خب؛ شاید بهترین راه این است که از یک فرد کاربلد برای اندازه گیری سایز خود کمک بگیرید. پس از اندازه‌گیری، می‌توانید مطمئن شوید که اندازه برای شما مناسب است یا نه. اما پیش از انجام این اندازه گیری، بیایید نگاهی به نشانه‌هایی که مشخص می‌کنند سایز شما اشتباه خواهد بود بیندازیم و سپس اقدام به اندازه‌گیری و خرید کنیم.

۱. به جای گذاشتن جای بند روی شانه ها

بعد از یک روز سخت و طولانی که پشت سر گذاشتید، با خیال راحت سوتین خود را در می‌آورید. اما در آینه خود را چطور می‌بینید؟

به جا ماندن سوتین روی شانه

به احتمال زیاد جای بندهای روی شانه را می‌بینید که در پوست شما فرو رفته و تا ساعاتی جای آن کاملا مشخص است. قرمزی پوست اولین نشانه‌ای است که در روزهای آغازین خواهید دید؛ اما وقتی این روند مدتی ادامه داشته باشد به مرور باعث خراشیدگی، سوزش و زخم خواهد شد.

بند سوتین یکی از اجزای اصلی آن است که نقش موثری در لیفت دادن سینه و حمایت از آن را برعهده دارد. اگر این بندها بیش از حد سفت باشند، در حالی که شما آن را روی بزرگترین اندازه تنظیم کرده باشید سوتین مناسب شما نبوده و به پوست و بدن شما آسیب وارد می‌کند.

طبق تصویر بالا این بند نباید در وضعیتی هم قرار داشته باشد که با انجام فعالیت‌های روزمره مدام از روی شانه شما بیفتد یا به سمت بازوهای شما حرکت کند. در چنین حالتی باید بندها را کمی سفت کنید که اگر جای بیشتری ندارد به معنی بزرگ بودن آن است.

۲. نوار سوتین در جای درستی قرار نمی‌گیرد

نوار سوتین که بخش پایین آن را تشکیل داده و دور تا دور بدن شما را طی و در پشت از طریق قزن به هم متصل می‌شود(البته در سوتین‌های جلوباز شو در بخش جلو قرار دارد)، بخش دیگری است که در حمایت از سینه شما نقش موثری دارد.

فاصله اشتباه نوار سوتین

این بند باید کاملا مشابه تصویر بالا در راستای افقی بدن شما قرار گرفته باشد. سفت بودن آن نباید طوری باشد که در بدن شما فرو رفته یا بخش مرکزی آن به سمت بالا مایل شده باشد. آویزان شدن پوست در این بخش به این معنی است که بند بیش از حد سفت است و به خوبی آن را تنظیم نکرده‌اید.

در صورتی که جا دارد می‌توانید آن را روی قزن‌های با ابعاد بزرگتر تنظیم کنید تا کمی احساس راحتی داشته باشید. در غیر این‌صورت این سوتین برای شما تنگ است و باید سایز بزرگ‌تری انتخاب کنید.

۳. فضای کافی زیر باند وجود ندارد

وقتی از سایز اشتباه سوتین صحبت می‌کنیم، همیشه قرار نیست بعد تنگ آن را در نظر بگیریم. در برخی مواقع سایز آن بزرگ است یا اینکه لازم است فضایی در برخی بخش‌های بدن وجود داشته باشد.

فضای ناکافی زیر باند سوتین

برای نمونه، باید مطمئن شوید که فضایی زیر باند سوتین (بند پایینی) قرار داشته باشد. شما باید بتوانید به راحتی دو انگشت خود را بدون اینکه فشار زیادی وارد کنید، زیر باند سوتین قرار دهید.

وقتی سوتین خود را برای اولین بار می‌پوشید، حتما این مسئله را امتحان کنید. اگر نمی‌توانید این کار را انجام دهید، ممکن است سوتین برای شما خیلی تنگ باشد. اینطور نیست؟!

۴. فاصله بین کاپ ها زیاد است

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای فهمیدن اینکه کاپ اشتباهی می‌پوشید، نگاه کردن است. کاپ سوتین در بدن شما باید در وضعیت درستی مشابه تصویر زیر قرار داشته باشد.

فاصله بین کاپ سوتین

کاپ اشتباه طبق تصویر بالا در چند حالت خود را نشان می‌دهد که عبارتند از:

  • اگر بین بالاترین بخش سینه‌های شما و کاپ فاصله زیادی وجود داشته باشد، از کاپ بزرگی اندازه اشتباه استفاده می‌کنید.
  • اگر بالای سینه‌های شما بیش از حد به کاپ‌ها نزدیک است طوری که سینه‌ها از بخش بالایی کاپ بیرون می‌افتند، اندازه کاپ خیلی کوچک است.
  • اگر سینه‌های شما به خوبی درون کاپ قرار گرفته اما درون آن می‌لغزند، یا کاپ بزرگ است یا اینکه بند پشتی را به درستی تنظیم نکرده‌اید.

در حالت کلی، سینه‌های شما باید به راحتی داخل کاپ قرار گرفته و هیچ فاصله‌ای که در حالت صاف و ایستاده قرار می‌گیرید، بین آنها وجود نداشته باشد. اما این فاصله هم نباید طوری باشه که به سینه شما فشار وارد کند. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم نگاهی به پست عوارض پوشیدن سوتین سفت بیندازید.

۵. رابطه تنظیم بند روی قلاب تنگ و سایز اشتباه سوتین

هنگام پوشیدن سوتین، از کدام قلاب استفاده می‌کنید؟ اگر همیشه عادت دارید آن را روی تنگ‌ترین حالت ممکن تنظیم کنید، شاید بهتر باشد دوباره سایز سینه خود را اندازه بگیرید. برای این منظور می‌توانید از راهنمای اندازه گرفتن سایز سینه استفاده کنید.

یک استاندارد کلی برای تنظیم قزن سوتین وجود دارد و آن هم این است که: خانم‌ها همیشه باید از قلاب وسط برای تنظیم بند سوتین خود استفاده کنند تا در هر شرایط و دوره خاصی، سوتین برای آنها مناسب باشد.

دلیل اینکه گفته می‌شود از بند وسط استفاده کنید به تغییرات هورمونی بدنی برمی‌گردد که در ایام خاصی همچون پریود، استفاده از قرص‌های ضد بارداری و زمانی که فعالیت ورزشی انجام می‌دهید، سینه‌های شما بزرگ‌تر از حد معمول خواهند بود.

در حالی که در چنین زمانی سوتین روی بند انتهایی تنظیم شده و کاملا فیت بدن شده باشد، احتمالا با فشار همراه خواهد بود که احساس ناراحتی برای شما به‌دنبال خواهد داشت. چنین چیزهایی می‌تواند عامل و زمینه ساز ابتلا به سرطان سینه هم باشند.

۶. سوتین با شما همراه نیست

پاهای خود را جفت کرده و جلوی آینه کاملا صاف بایستید؛ به آینه نگاهی بیندازید و دستان خود را بالا بیاورید. اگر بخش زیر سینه شما از ته کاپ بیرون بزند، نشان از این دارد که سوتین سایز بزرگ به تن دارید.

سوتینی که کاملا فیت و اندازه شما باشد، با انجام این حرکت باید هماهنگ با سینه‌هایتان بالا بیاید؛ نه اینکه هر از چند گاهی «بیرون بزند».

این کار را می‌توانید با حرکات دیگری که هر دو دست به سمت چپ یا راست متمایل شده باشند نیز امتحان کنید و ببینید که سینه‌ها از پهلو و فاصله بین سینه چطور به‌نظر خواهند رسید.

سوتین فنر دار کوچک

۷. فنرهای سوتین را در بدن خود حس می‌کنید

همانطور که می‌دانید در سوتین فنردار از یک سیم به منظور حمایت بهتر و فرم‌دهی سینه‌ها استفاده می‌شود. این فنر به صورت سراسری بخش جلو را پوشش می‌دهد.

اگر سوتین بیش از حد تنگ باشد، از آنجایی که این فنرها عموما جنس سیمی یا پلاستیک سخت دارند، به پهلو یا قفسه سینه شما فشار وارد می‌کنند.

فشار آنها نیز به دلیل ضخامت کمی که دارند به‌خوبی احساس می‌شود و این حس را دارید که یک سیم نواری دور شما پیچیده شده و هر بار در حال وارد کردن فشار بیشتری است.

چنین شرایطی به این معنی است که سوتین مناسب اندازه شما نیست و باید حتما یک سایز بزرگ‌تر را امتحان کنید. فنر سوتین که بخش جلویی را به صورت کامل پوشش می‌دهد، باید از کناره‌ها کاملا مماس با بدن شما بوده و در راستای افقی بدنتان را به صورت کامل پوشش دهد.

۸. احساس می‌کنید سوتین به تن دارید!

مطمئنا همه ما می‌دانیم که چه لباس و پوششی به تن داریم، اما گاهی اوقات چنان سرگرم روزمرگی‌ها هستیم که اصلا شاید احساس نکنیم لباسی به تن داشته باشیم. این موضوع را زمانی احساس خواهیم کرد که لباس کاملا به تن ما راحت باشد.

بنابراین، اگر در طول روز احساس می‌کنید که سوتین به تن دارید و اصطلاحا سوتین مغز شما را قلقلک می‌دهد که «من حضور دارم»، یعنی سایز اشتباهی به تن دارید که بدن شما احساس راحتی با آن ندارد. احتمالا بیش از حد سفت است که باید بندهای آن را تنظیم کنید یا اگر در آخرین حد خود تنظیم شده‌اند، به فکر خرید سوتین دیگری باشید.

نشانه‌های انتخاب سایز اشتباه سوتین

۹. مدام با سوتین کلنجار می‌روید

در تکمیل مورد قبل، وقتی چیزی در جای خود قرار نگرفته باشد، ما هر کاری از دستمان برآید می‌کنیم تا آن را به نتیجه مطلوب برسانیم.

با در نظر گرفتن این موضوع، اگر مدام در حال تنظیم سوتین خود هستید تا سعی کنید آن را به تناسب دلخواه خود درآورید، به این معنی است که به یک سوتین جدید نیاز دارید.

یدن شما به‌راحتی نمی‌تواند با سایز اشتباه سوتین کنار بیاید و همین است که مدام با خود کلنجار می‌روید که بندها را تنظیم کنید، سوتین را این‌طرف و آنطرف کنید و حتی مجبور شوید آن را از تن خارج کنید.

۱۰. به طور جدی احساس راحتی ندارید

در نهایت، شاید بزرگ‌ترین نشانه‌ای که به ما گوشزد می‌کند سایز سوتین اشتباه است، این است که «واقعا احساس می‌کنید اشتباه است».

ممکن است عجیب یا شاید بیش از حد ساده به نظر برسد؛ اما حقیقت این است. سوتین شما هرگز نباید باعث ایجاد احساس ناراحتی در شما شود. بنابراین، اگر چنین بود، وقت آن است که کاری انجام دهید. هر چه زودتر سایز مناسب خود را پیدا کنید، بهتر است!


جمع‌بندی و سوالات متداول

در این پست از وب‌سایت ساتین مد تلاش کردیم تا نشانه‌هایی که برای اشتباه بودن سایز سوتین وجود دارند را بررسی کنیم. بسیاری از این نشانه‌ها را در فعالیت روزمره احساس می‌کنیم؛ در حالی که با بی دقتی و عدم توجه از کنار آنها عبور خواهیم کرد.

توضیه می‌شود پیش از اینکه سوتین جدیدی خریداری کنید، ابتدا با این عوامل آشنا شده و وضعیت درستی که باید سوتین در بدن شما داشته باشد را بدانید. سپس از یک دوست برای انتخاب سایز درست کمک بگیرید.

یا اینکه می‌توانید با کلیک روی دکمه چت چسبان در تلگرام با پشتیبانان ساتین مد در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی کنیم.

دانستن این نکات زندگی روزمره را برای شما ساده‌تر کرده و کمک می‌کند بر مشکلات پوشیدن سوتین در سنین مختلف کنار بیایید. برای فائق آمدن به این مشکلات ضروری است که سایز درست خود را در شرایط مختلف بدانید.

لپ کلام اینکه برای جلوگیری از سایز اشتباه سوتین حتما در اندازه‌گیری نکاتی را رعایت کنید که بندهای روی شانه، بند پشتی و حتی کاپ در حالت میانه قرار گیرند تا هنگام تغییرات هورمونی و بزرگ شدن سینه ها احساس تنگی سوتین نداشته باشید.

چه چیزهایی نشان می‌دهد سایز سوتین اشتباه است؟

فاصله سوتین از بخش‌های مختلفی همچون بند روی شانه، بند پشتی، فاصله بین باند سوتین، فاصله کاپ‌ها و وضعیت قرار گیری سینه درون آنها، احساس فشار در بخش‌های مختلف و موارد این چنین که شامل ۱۰ گزینه هستند نشان از سایز اشتباه سوتین دارند که در این پست همه آنها را بررسی کردیم.

چگونه سایز استاندارد سوتین را انتخاب کنیم؟

در خصوص انتخاب سایز استاندارد سینه باید بدانید که ما دو سایز داریم. یکی سایز اصلی که برای سوتین‌های معمولی(بدون اسفنج و جک) تعریف می‌شود و سایز خواهر که معمولا یک یا دو سایز بزرگ‌تر بوده و باید برای سوتین‌های جک‌دار و اسفنجی از ان استفاده کرد.

امتیاز نوشته

میانگین امتیازات 5 / 5. مجموع آرا: 1

تا حالا به این پست امتیازی داده نشده ): دوست داری اولین نفر باشی؟

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *