ارسال از تهران به تمام ایران / تحویل ساعتی پیک در تهران

سوتین جک دار چیست و چه مزایایی دارد؟

سوتین جک دار یا پوش آپ(PUSH UP) که به نوعی با نام سوتین پددار نیز شناخته می‌شود، از اوخر دهه ۱۹۵۰ میلادی تولید شده و استفاده از آن بین خانم‌ها رواج یافت. وقتی صحبت از این می‌شود که سوتین جک دار چیست به این معنی است که این سوتین دارای درصد خاصی از نوع پد اسفنجی است که می‌تواند در فرم دهی به سینه و بزرگ‌تر نشان دادن سینه‌ها نقش موثری داشته باشد.

خانم‌هایی که با مشکل کوچک بودن سینه یا افتادگی مواجه هستند، می‌توانند از این مدل سوتین استفاده کنند تا سینه‌هایی خوش فرم و بزرگ داشته باشند. در ادامه این مقاله از مجله ساتین مد به معرفی انواع مختلفی از جک این سوتین پرداخته و به شما نشان خواهیم داد که استفاده از این مدل چه مزایایی داشته و چه افرادی باید از این نوع سوتین استفاده کنند.

سوتین جک دار چیست؟

سوتین جکدار برای اولین بار توسط شرکت کانادایی wonderbra با تقلید از نوعی سوتین اروپایی به نام سینه کفتری(pigeonnant) الگو برداری و طراحی شد. درون کاپ‌های خود دارای نوعی پد در اندازه و اشکال مختلف است که می‌تواند در بزرگ نشان دادن سینه و فرم‌دهی به آنها نقش موثری داشته باشد. جدایی از این خانم‌هایی که زیاد تمایل به استفاده از سوتین فنردار دارند توصیه می‌شود که حتما مدلی استفاده کنند که دارای جک است.

سوتین جک دار چیست و چه کاربردی دارد

زاویه دوخت این سوتین‌ها همراه با پد موجود در آن سبب می‌شود تا در اشکال مختلفی تولید شده و هر کدام به شکل خاصی به سینه‌ها فرم دهند. این فرم‌دهی در جهات مختلفی قابل انجام است که موجب بزرگ نشان دادن سینه، رفع مشکل افتادگی سینه برای خانم‌هایی که این مشکل را دارند و از همه مهم‌تر کاهش فاصله میان سینه‌ها می‌شود که بر اساس نوع لباسی که به تن دارید می‌تواند موجب خوش استایلی شما شود.

برخی از انواع سوتین جک دار با توجه به نوع و فرمی که برای کاپ‌ها در نظر گرفته شده است می‌توانند به اندازه ۱ یا حتی ۲ سایز سینه‌ها را بزرگ‌تر و خوش فرم‌تر نشان دهند که این موضوع برای خانم‌هایی با سینه کوچک و فلت در مجالس بسیار حائز اهمیت است.

همچنین این سوتین برای خانم‌هایی که دوران شیردهی نوزاد را طی کرده و هنوز اثرات افتادگی سینه در آنها باقی مانده است کمک کننده است تا سینه‌های آنها به سمت بالا لیفت داده شود.


جک سوتین چیست و چند نوع است؟

هدف از تولید این سوتین فرم دهی به سینه و بزرگ‌تر نشان دادن آنهاست که این کار از طریق جک انجام می‌گیرد. ساختار این جک نیز از پد تشکیل شده که ناحیه پایین و کناره‌های درون کاپ را در بر می‌گیرد. حال این نوع پد در چندین حالت مختلف تولید و درون کاپ قرار داده می‌شود که هر یک از این انواع مشخص کننده میزان بزرگ‌تر نشان دادن سینه است.

سوتین نیم جک

این مدل از انواع سوتین جک دار دارای درصد کمتری از پد درون کاپ است که نقش آن صرفا برای فرم دادن به سینه است و وظیفه بزرگ نشان دادن سینه در این مدل‌ها بیشتر از طریق فنر انجام می‌گیرد که توصیه می‌شود مقاله سوتین فنر دار چیست را نیز مطالعه کنید. این مدل معمولا در بخش پایینی پد بیشتری دارند که با هدف لیفت سینه به بالا طراحی شده است.

این نوع برای خانم‌هایی که دارای سینه‌هایی با اندازه معمولی(متناسب با سن و جثه‌ای که دارند) هستند. اما اگر بخواهید سینه‌هایی بزگ‌تر را داشته باشید باید به سراغ مدل بعدی بروید.

سوتین تمام جک

سوتین تمام جک دارای پد بیشتری بوده و کمک می‌کند که سینه‌ها تا یک یا حتی دو سایز نیز بزرگ‌تر از اندازه واقعی خود نشان داده شوند. این مدل در بخش پایینی کاپ پد زیادی داشته و در کناره‌ها نیز به منظور اصلاح فاصله بین چاک سینه‌ها داری پد است تا فرم سینه‌ها را زیباتر نشان دهد.

در نظر داشته باشید که نوع دیگری از سوتین‌های جکدار نیز وجود دارند که نسبت به سوتین جک‌دار عادی دارای پد بیشتری بوده و بزرگ‌تر نشان دادن سینه در این مدل در بیشترین اندازه خود قرار دارد.

سوتین با جک ماساژوری

این مدل سوتین در ساختار جک خود دارای طراحی راه‌راه هستند. یعنی طراحی جک طوری است که گویی با قرار گیری چندین جک کوچک در کنار هم ایجاد شده است. طراحی جک‌ها نیز می‌تواند ساختارهای مختلفی همچون خطی ساده یا شکل خاصی را داشته باشد.

سوتین جک دار ماساژوری

مزیت این نوع جک این است که به دلیل فاصله ایجاد شده در بین هر کدام از این جک‌ها گردش خون بهتری در سینه در جریان داشته و علاوه بر این در استفاده طولانی مدت موجب فشار زیاد و احساس خستگی برای سینه‌ها را به همراه نخواهد داشت.

توصیه می‌شود اگر فعالیت شما طوری است که در طول روز استفاده زیاد از سوتین جکدار را دارید، حتما از این مدل استفاده کنید. کمک به گردش خون بهتر در این مدل‌ها در کاهش احتمال ابتلا به سرطان سینه در خانم‌ها تاثیرگذار است.


چه کسانی باید از سوتین جک دار استفاده کنند؟

حتما تا اینجا متوجه شدید که استفاده از سوتین دارای جک برای خانم‌هایی که سینه کوچک و فلت دارند مناسب است. گروه دیگری از خانم‌ها هم که به دلایل مختلفی همچون شیردهی یا افزایش سن دچار افتادگی سینه هستند می‌توانند از این مدل استفاده کنند.

گروه دیگری از خانم‌ها هم هستند که با داشتن جثه بزرگ‌تر، فاصله بین سینه آنها زیاد است و هنگام استفاده از سوتین عادی ظاهر خود را دوست نخواهند داشت. چرا که بالاتنه آنها با اندازه بزرگی نشان داده می‌شود. این خانم‌ها نیز می‌توانند از این مدل سوتین استفاده کنند که جک درون کاپ‌ها از کناره‌ها سینه‌ها را به داخل لیفت داده و فاصله بین آنها را کمتر می‌کند.

تفاوت سوتین اسفنجی و جکدار چیست؟

تفاوت سوتین اسفنجی و جکدار چیست؟

برخی سوتین‌های جک دار دارای قابلیتی هستند که می‌توان جک درون آن را از کناره‌های کاپ خارج کرد. در نتیجه این امکان را به خانم‌ها می‌دهند که بتوانند به عنوان یک سوتین معمولی نیز از آنها استفاده کنند. همین موضوع آنها را در گروه سوتین تبدیل شونده قرار می‌دهد. توصیه می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با انواع مختلف این لباس زیر به مقاله انواع سوتین زنانه همراه با اسم مراجعه کنید که بیش از ۲۳ مدل را با هم مقایسه کرده‌ایم.

عمده تفاوت بین سوتین اسغنجی و جکدار در این است که سوتین اسفنجی معمولی دارای پدی است که صرفا با هدف مخفی کردن نوک سینه‌ها و جلوگیری از نمایان شدن طرح آن از روی لباس ایجاد شده است. این نوع سوتین معمولی در بزرگ نشان دادن سینه یا فرم دادن به آن تاثیر مستقیمی ندارند و صرفا فنر درون سوتین است که این کار را انجام می‌دهد.

اما در سوتین جک دار درصد پد مورد استفاده نه تنها بیشتر است، بلکه در برخی از زوایا همچون پایین کاپ و کناره‌ها دارای ضخامت مختلفی است که به فرم دادن سینه از کناره‌ها به منطور از بین بردن فاصله بین سینه و لیفت سینه‌ها به سمت بالا و در نهایت بزرگی سینه کمک بسیار بیشتری خواهد کرد.


معایب و مزایای سوتین جکدار

سوتین جکدار دارای مزایای مختلفی برای خانم‌هایی است که این مدل سوتین مختص آنها طراحی شده است. پیش از اینکه به معرفی این مزایا بپردازیم، توصیه می‌شود که با مراجعه به صفحه خرید سوتین جک دار انواع مختلفی از این محصول که توسط برندهای ایرانی و خارجی همچون ویکتوریا سکرت، لاو سکرت، میسترو و… در سایت ساتین مد موجود است را مشاهده کنید.

فرم دادن به سینه و دارا بودن قابلیت پوش آپ سینه به جهات مختلف از مزایای این سوتین است که در جای جای مقاله به معرفی آنها پرداختیم.

اما اگر بخواهیم به معایب این نوع سوتین بپردازیم وجود حساسیت برای برخی خانم‌ها است که به دلیل گردش هوای کمتری می‌تواند رخ دهد. از آنجایی که پد زیاد و با ضخامت و حجم بیشتر در این سوتین استفاده شده در فصل گرما و برای خانم‌هایی که حساسیت پوستی دارند می‌تواند مشکلاتی ایجاد کند.

البته این نکته را هم باید در نظر بگیرید که برندهای مطرحی همچون لاو سکرت، ویکتوریا سکرت و میسترو تولیدات خود را با لایه‌ای مناسب تمام نخ بر روی جک می‌پوشانند که خاصیت ضد تعریق داشته و این مشکل را رفع می‌کند. علاوه بر این اگر از نوع جکدار ماساژوری را انتخاب کنید، به دلیل فاصله‌ای که بین شیارهای جک وجود دارد این مشکل نیز تا حد بسیار زیادی کاهش یافته است.

سایت ساتین مد به صورت تخصصی در زمینه فروش لباس زیر و دیگر محصولات مد و پوشاک فعالیت دارد که می‌توانید محصولات مورد نیاز خود را در انواع رنگ‌ها و اندازه‌ها تهیه و خریداری کنید.

امتیاز نوشته

میانگین امتیازات 4.9 / 5. مجموع آرا: 38

تا حالا به این پست امتیازی داده نشده ): دوست داری اولین نفر باشی؟

دیدگاه‌ها (2)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *