ارسال از تهران به تمام ایران / تحویل ساعتی پیک در تهران
محصولات
فیلتر

سوتین فنردار یا سوتین فنری نوع خاصی از سوتین است که در حاشیه کاپ‌ها یک قطعه فلزی یا پلاستیکی به صورت دایره‌ای کار شده است. این قطعه موجب فرم دادن و شکل دهی به سینه‌ها می‌شود که دارای مزایای مختلفی است.

تقریبا می‌توان گفت که تمامی سوتین‌ها دارای فنر هستند. مگر اینکه سوتین تماما پارچه‌ای کار شده باشد که امروزه کمتر مورد توجه قرار دارد. استفاده از فنر به این دلیل که موجب فرم‌دهی و زیباتر نشان دادن سینه می‌شود، بیشتر مورد توجه خانم‌ها قرار گرفته است.

سوتین فنردار چیست؟

همانطور که می‌دانید کاپ سوتین به صورت پارچه‌ای است و مشخصا نمی‌توان انتضار این را داشت که پارچه به تنهایی بتواند به سینه‌ها فرم دهد. تنها حالتی که بتوان از سوتین بدون فنر به خوبی استفاده کرد این است که کاملا فیت سینه‌های شما بوده و کاپ‌ها دقیقا اندازه سینه شما باشند.

قیمت و خرید سوتین فنردار

از طرفی دیگر بندهای روی شانه و پشت که به منظور نگهداری و بسته شدن سوتین مورد استفاده قرار می‌گیرند باید به درستی تنظیم شده باشند.

اما زمانی که صحبت از سوتین فنر دار می‌شود، ما با کاپ‌هایی مواجه هستیم که در حاشیه سراسری هر دو کاپ یک قطعه فلزی یا پلاستیکی کار شده است. وبه دلیل اینکه این قطعه دارای شکل نیم دایره است و در برخی موارد نیز ساختار معوجی در کناره‌ها دارد، به فرم دادن سینه کمک می‌کند.

سوتین‌های فنردار عمدتا سینه‌ها را گرد کرده و با توجه به محلی که بر روی کاپ قرار گرفته‌اند موجب می‌شوند سینه‌ها نیز به طرف خاصی(سمت چپ یا راست) متمایل شوند.

انواع سوتین فنردار

سوتین‌های فنردار را می‌توان از چند لحاظ تقسیم‌بندی کرد که در حالت کلی به دو گروه فنری فلزی و پلاستیکی تقسیم می‌شوند.

  • سوتین فنردار فلزی: این مدل سوتین از جنس فلز بوده و درون حاشیه دور کاپ قرار می‌گیرد. فلز استفاده شده معمولا از جنسی است که موجب پوسیدگی نشود، چرا که در این صورت برای سوتین‌ها به رنگ روشن موجب پس دادن رنگ پوسیده فلز خواهد شد. استحکام بالای این نوع فنر باعث شده تا کیفیت بهتری داشته باشد و چون دارای جنس خشکی هستند، تغییر حالت ندارند. شاید تنها عیب این مدل این باشد که اگر کاپ به خوبی دوخت نشده باشد، به دلیل تیزی که دارد پس از مدتی از جای خود خارج شود.
  • سوتین فنری پلاستیکی: این مدل فنر نیز دارای جنس پلاستیکی هستند و چون پلاستیک استحکام کمتری نسبت به فلز دارد، قطر این مدل فنرها کمی بیشتر است. در بیشتر سوتین‌ها از این نوع استفاده می‌شود، چرا که هزینه کمتری داشته و خبری هم از پوسیدگی یا خارج شدن از پارچه را به دلیل نوک تیز نبودن، ندارند.

سوتین توری فنردار

سوتین‌های توری یا تورگاز به صورت کلی فاقد فنر هستند. چرا که با هدف پوشش روزانه و راحت تولید می‌شوند. اما برخی مدل‌ها هم هستند که دارای فنر هستند و توری در آنها به شکل بدن نما است.

ساختار توری شکل برخی از انواع سوتین طوری است که تماما توری هستند و بر روی آنها طرح‌های خاصی از گل یا پروانه‌ای کار شده است.

سوتین دانتل و گیپور فنردار

سوتین‌های فنردار دانتل و گیپور نیز در گروه سوتین‌های توری قرار دارند با این تفاون که ساختاری توری مانند آنها تفاوت جزئی با یکدیگر دارد.

در سوتین دانتل یک زمینه توری داریم که طرح خاصی به صورت نقش برجسته روی آن کار شده است. در حالی که سوتین گیپوری فاقد این زمینه توری بوده و تمامی بخش‌های توری آن جدایی از نقش برجسته بیشتر، طوری است که گویی بافته شده است.

سوتین فنردار بدون اسفنج و اسفنجی

این مدل از سوتین های فنری هم بسته به اینکه دارای اسفنج باشند یا نه تقسیم بندی می‌شوند. معمولا در سوتین اسفنجی از فنر استفاده می‌شود تا ظاهر و شکل خود را از دست ندهد.

استفاده از فنر در سوتین صرفا برای این نیست که سینه‌ها را شکل دهد. بلکه برای سوتین‌های اسفنجی با دلیل محافظت از اسفنج درون کاپ‌ها نیز از فنر استفاده می‌شود.

سوتین شیردهی فنردار

این سوتین‌ها نیز مخصوص مادرانی است که نوزاد دارند و به کودک خود شیر می‌دهند. از آنجایی که در دوران شیردهی سینه‌ها بزرگ‌تر از اندازه معمولی هستند تا شیر را در خود نگه دارند و از سویی دیگر به دلیل تغییرات هورمونی بزرگ‌تر هستند، استفاده از سوتین شیردهی فنردار می‌تواند به مادران کمک بسیار بیشتری کند.

مزایای سوتین فنری

همانطور که متوجه شدید، سوتین‌های فنری موجب می‌شوند تا به سینه‌های ما فرم خاصی داده شود. فرم تخصیص داده شده برای فنر، شکل نهایی سینه ما را مشخص خواهد کرد.

برخی مدل‌ها دارای طراحی کامل دایره‌ای هستند که موجب می‌شود سینه‌ها گرد باشند و برخی دیگر در بخش بالایی نیم دایره دارای طراحی نسبتا تختی هستند که شکل گربه‌ای به سینه‌ها خواهد داد.

یکی دیگر از مزایای سوتین های فنری استفاده برای خانم‌هایی است که دچار افتادگی سینه هستند یا اینکه سایز سینه متفاوتی دارند. این خانم‌ها می‌توانند سوتین را بر حسب اندازه سینه بزرگ‌تر سفارش داده و به تن کنند تا سایز هر دو سینه آنها ضمن اینکه یکسان خواهد بود، از افتادگی سینه نیز جلوگیری کنند.

معایب و عوارض سوتین فنردار

به طور کلی دو عارضع برای این نوع سوتین وجود دارد که البته اگر در هنگام خرید سایز و جنس مناسب را انتخاب کنید هیچ مشکلی برای شما ایجاد نخواهند کرد.

اولا اینکه اگر اندازه کوچکتری از سایز سینه خود انتخاب کنید، فنر موجود در آن باعث وارد کردن فشار بیشتری به سینه‌ها شده و شدت جریان گردش خون را در سینه‌ها کاهش می‌دهد. این عارضه در دراز مدت می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی برای شما شود که شامل حساسیت و زخم پوستی و ابتلا به برخی بیماری‌ها خواهد شد.

مورد بعدی هم کاملا وابسته به کیفیت دوخت سوتین است. اگر حاشیه‌هایی که فنر درون سوتین دوخت شده به خوبی چفت و بست نشده باشد، موجب خارج شدن فنر از سوتین خواهد شد. نوک این فنرها بخاطر تیز بودن می‌تواند به بدن شما آسیب برساند. خصوصا اینکه اگر در حین خواب غلت بزنید.