ارسال از تهران به تمام ایران / تحویل ساعتی پیک در تهران

5 نکته استثنایی انتخاب رنگ لباس زیر

اگر قرار باشد به تاثیر انتخاب رنگ لباس زیر در استایل اشاره کرد، می‌توان اینطور گفت که رنگ مناسب می‌تواند مانند انبار باروت عمل کرده و شما را در یک مجلس به «متکلم وحده» تبدیل کند، یا اینکه برعکس مثل یک فشفشه با وزوز کردن شما را نشان دهد که کسی اصلا متوجه حضور شما در آنجا هم نشود(!).

مطمئنا، همیشه می‌توانید سوتین‌هایی به رنگ سیاه و سفید بخرید، اما پایان این کار چیزی نیست جز داشتن کمد لباس زیر خسته کننده‌ای که برای هر لباسی مناسب نیست.

مثل این است که فکر کنید هر کسی می‌تواند فقط بستنی شکلاتی و وانیلی بخورد؛ اما آیا آن را با طعم‌های کلوچه‌ای یا خامه‌ای امتحان کرده است؟

انتخاب رنگ مناسب سوتین و شورت می‌تواند جادویی در استایل شما ایجاد کند. در ادامه این پست از مجله ساتین مد به بررسی نکاتی که باید در هنگام انتخاب رنگ به آنها توجه داشته باشید می‌پردازم.

5 نکته استثنایی انتخاب بهترین رنگ لباس زیر
بهترین رنگ لباس زیر کدام است؟

5 نکته استثنایی انتخاب رنگ لباس زیر

وقتی به یک سوتین ساتین خیره کننده نگاه می‌کنید، بدیهی است که باید اندازه خود را بدانید تا برای شما بی عیب و نقص باشد. اما ممکن است بخواهید بدانید که کدام رنگ‌ها برای پوست شما جذاب‌تر خواهند بود.

انتخاب رنگ لباس زیر می‌تواند تاثیر فوق‌العاده زیادی در تضمین اینکه لباس زیر زنانه زیبایی طبیعی شما را برجسته می کند، ایجاد کند. در حالی که عدم توجه به این نکته مانند انتخاب رنگ‌هایی سرد و کسل کننده ظاهر شما را نیز خسته نشان خواهد داد.

بنابراین، چگونه می‌توانید بفهمید که بهترین رنگ لباس زیر برای شما کدام است؟ در ادامه به معرفی 5 نکته‌ای که در انتخاب رنگ سوتین و شورت نقش موثری دارد خواهم پرداخت. این نکات را ابتدا در هماهنگی رنگ لباس با رنگ چشم و رنگ مو بررسی خواهم کرد و در ادامه با ۳ پرسش برای اینکه بدانید رنگ پوست شما در چه طیفی از رنگ‌های گرم، سرد و خنثی قرار دارد، مناسب‌ترین رنگ لباس زیر را برای هر یک پیشنهاد خواهم داد.

۱. انتخاب رنگ لباس زیر بر اساس رنگ چشم

هنگام انتخاب رنگ لباس زیر زنانه، قطعا نباید از چشمان خود چشم‌پوشی کنید. آنها پنجره‌هایی برای ارتباط با شما هستند که تاثیر مستقیمی در ارتباط گیری دیگران با شما خواهند داشت. انتخاب رنگ مناسب لباس زیر می‌توانند توجه بیشتر را به چشم‌ها جلب کنند.

 • رنگ چشم قهوه‌ای: پوشیدن لباس زیرهایی به رنگ بنفش، سبز و کلا رنگ‌های تیره می‌تواند واقعا کسانی که به شما علاقه‌مند هستند را به هیجان بیاورد.
 • رنگ چشم آبی: می‌توانید با پوشیدن سوتین‌هایی که رگه‌هایی از رنگ خاکستری یا آبی در خود دارد، چشم‌های آبی خود را برجسته‌تر و زیباتر نمایان کنید! همچنین می‌توانید از رنگ‌های مکمل نظیر رنگ سفالی برای برجسته‌تر کردن چشم‌های آبی خود استفاده کنید.
 • رنگ چشم سبز و فندقی: خانم‌هایی با چشمان سبز یا فندقی ممکن است بخواهند قرمز بپوشند. با اینکه رنگ قرمز سوتین در تضاد رنگی با چشم آنهاست، اما کنتراست رنگ سبز را در چشمان شما نمایان‌تر می‌کند. رنگ‌های زمینی برای زنانی که چشم‌های فندقی دارند نیز باورنکردنی به نظر می‌رسند. اما بیش از هر رنگ چشم دیگری، چشم‌های فندقی و قهوه‌ای با استفاده از سایه‌های رنگی پررنگ مانند بنفش، نارنجی، سبز و طلایی عالی ظاهر می‌شوند.

۲. هماهنگی رنگ لباس زیر با رنگ مو

موضوع دیگری که در انتخاب رنگ لباس زیر اهمیت بالایی دارد، هماهنگ کردن آن با رنگ مو است. خانم‌هایی با رنگ موی بلوند، بهتر است که از لباس زیرهایی که دارای رنگ‌بندی نقاشی مانند در قالب سایه است استفاده کنند.

سایه‌های ملایم از رنگ‌های آبی، صورتی، سبز و اسطوخودوس می‌توانند موهای روشن را به خوبی نمایان کنند. مراقب باشید که به سراغ سایه‌های خیلی روشن نروید، زیرا جذابیت رنگ موی شما را از بین خواهند برد.

اما این بدان معنا نیست که خانم‌هایی با رنگ موی بلوند حتما نباید از سوتین‌هایی با رنگ‌های روشن استفاده نکنند؛ به عنوان مثال، قرمز زرشکی واقعی می‌تواند به طور غیرقابل انکاری برای یک خانم بلوند چشم‌نواز به نظر برسد.

در حالی که رنگ‌های روشن برای بلوندها خوب عمل می‌کنند، اما روی آنهایی که موهای قهوه‌ای دارند تاثیر کمتری خواهد داشت. بنابراین، خانم‌هایی با این رنگ مو شاید بهتر باشد از رنگ‌های غنی‌تر و قوی‌تر مانند رنگ‌های جواهری استفاده کنند. سبز زمردی، بادمجانی، آبی سرمه‌ای و شرابی همگی برای خانم‌هایی با موهای قهوه‌ای فوق‌العاده به نظر می‌رسند.

در مورد موهای قرمز، سیاه و سفید خالص، تمرکز روی رنگ‌های پر جنب و جوش انتخاب بهتری است. اما می‌توانید از رنگ‌هایی مثل سبز زیتونی و سبزآبی که هر دو مکملی از رنگ قرمز هستند نیز استفاده کنید.

تاثیر رنگ پوست در انتخاب رنگ لباس زیر
تاثیر رنگ پوست در انتخاب رنگ لباس زیر

۳. رنگ پوست شما در چه طیفی قرار دارد؟

مسلما، رنگ پوست شما مهم‌ترین عاملی است که باید برای انتخاب رنگ لباس زیر در نظر بگیرید. هر طور هم که حساب کنید، لباس‌های زیر زنانه کاملا پوست شما را نشانه می‌روند؛ بنابراین باید با انتخاب رنگ مناسب لباس زیر، آن را تکمیل کنید!

خانم‌هایی با رنگ پوست سفید ممکن است بخواهند از رنگ‌های تیره استفاده کنند. استفاده از رنگ‌هایی با شدت بیشتر برای این خانم‌ها می‌تواند برای دستیابی به ظاهری دراماتیک موثر باشد. از رنگ‌های نئون یا هر چیزی که خیلی به رنگ پوست شما نزدیک است خودداری کنید.

قطعا نمی‌خواهید رنگ لباس زیری انتخاب کنید که رنگ طبیعی پوست شما را تحت‌الشعاع قرار داده یا با رنگ پوست شما ترکیب شود. چرا که نتیجه و خروجی بدی خواهد داشت.

اگر پوست زیتونی یا خرمایی دارید، به منظور تکمیل رنگ پوست خود و هماهنگ کردن آن را رنگ لباس زیر، از رنگ‌های غنی مانند زنگ زدگی یا سبز جنگلی استفاده کنید.

کسانی که پوست تیره دارند می‌توانند با رنگ‌های تیره‌تر کنار بیایند. اما رنگ‌های روشن‌تر برای آنها جلوه بدی خواهد داد. این خانم‌ها شاید بهتر باشد از رنگ‌های ملایم‌تری استفاده کنند.

تاثیر رنگ رگ در انتخاب رنگ لباس زیر
تاثیر رنگ رگ در انتخاب رنگ لباس زیر

۴. رگ‌های بدن شما در چه طیف رنگی هستند؟

باور کنید یا نه، رنگ رگ‌های خونی بدن شما و مشخص بودن آنها هم در انتخاب رنگ لباس زیر موثر است. هر چه هم که رگ‌های شما مشخص‌تر باشند، تاثیر بیشتری به خود خواهند گرفت.

رگ‌ها علاوه بر اینکه می‌توانند گزینه‌ای برای انتخاب رنگ هماهنگ باشند، بلکه مشخص کننده تب رنگ پوست شما در طیف‌های مختلفی هستند. برای دانستن طیف پوست خود از روی رنگ رگ کافی است کف دست خود را به سمت بالا بچرخانید تا رگ‌های شما کشیده و نمایان شوند؛ به رگ‌های دست و مچ دست خود نگاه کنید.

 1. اگر رگ‌های شما آبی یا بنفش هستند، پوست سردی دارید.
 2. اگر سبز به نظر می‌رسند، پس پوست گرمی دارید.
 3. اگر تشخیص این که چه رنگی هستند سخت است، پس پوست خنثی دارید.

۵. پوست شما به نور خورشید چه واکنشی می‌دهد؟

افرادی که در برابر تابش نور خورشید به جای سوختگی، به‌راحتی برنزه می‌شوند، معمولا رنگ پوستشان گرم است. افرادی هم که به‌جای برنزه شدن می‌سوزند معمولا رنگ پوست سردی دارند، اگرچه گاهی اوقات خانم‌هایی با پوست آبنوس تیره که نمی‌سوزد نیز می‌توانند ته رنگ سرد داشته باشند.

افرادی که خنثی هستند ممکن است از نظر برنزه کردن یا سوزاندن در هر دو گروه قرار بگیرند، اما افراد خنثی ظاهر واضحی از پوست زیتونی، زرد یا قرمز ندارند.


انتخاب رنگ لباس زیر در 3 مرحله

حال که با 5 نکته مهم در انتخاب رنگ لباس زیر آشنا شدید، در ادامه بر مبنای سه گزینه فوق یعنی «رنگ پوست، رنگ رگ‌های خونی و تاثیری که تابش نور خورشید روی پوست شما دارد» می‌توان به یک جمع‌بندی کلی برای ترکیب رنگ مختلف برای سه پوست سرد، خنثی و گرم رسید که عبارتند از:

اگر رنگ پوست سردی دارید:

در انتخاب رنگ لباس زیر برای پوست‌های سرد، رنگ‌هایی که در چرخه رنگ سرد هستند، می‌تواند استایل شیکی برای شما به همراه داشته باشد.

 • رنگ‌های سرد پیشنهادی: سبز زمردی، بنفش تیره، سایه‌های اسطوخودوس، آبی یخی یا صورتی عالی به نظر می‌رسند.
 • رنگ‌های گرم پیشنهادی: می‌توانید از رنگ رز قرمز یا زرد کم‌رنگ استفاده کنید.
 • رنگ‌های خنثی پیشنهادی: می‌توانید از رنگ‌های خاکستری سرد، سفید روشن و سرمه‌ای استفاده کنید.

از رنگ‌های نارنجی، قرمز گوجه‌ای و زرد قوی که می‌توانند کاملا در تضاد با پوست شما باشند، اجتناب کنید.

اگر رنگ پوست گرمی دارید:

شما رنگ پوست گرم دارید، بهترین رنگ‌ها از سمت چرخه رنگ گرم هستند. رنگ‌هایی مثل قرمز، هلویی، مرجانی، نارنجی، کهربایی، طلایی و زرد برای شما عالی به نظر می‌رسند!

همچنین زمانی که از رنگ‌های سردتر مانند زیتونی، سبز تیره، صورتی ارکیده و قرمز تیره استفاده می‌کنید، عالی به‌نظر خواهید رسید.

از جمله رنگ‌های خنثی که برای شما بهترین انتخاب هستند می‌توان به قهوه‌ای، کاپوچینو، کرم و خاکستری قارچی اشاره کرد.

توصیه می‌شود از رنگ‌های سرد مانند آبی یخی برای پوست گرم اجتناب کنید زیرا می‌توانند پوست شما را خاکستری و مرده نشان دهند.

اگر رنگ پوست خنثی دارید:

به‌عنوان کسی که دارای پوستی به رنگ خنثی است، می‌توانید از هر ترکیب رنگی استفاده کنید؛ اما بهتر است به جای رنگ‌های روشن‌تر، به سراغ نسخه‌های ملایم یا خاموش‌تر یک رنگ بروید.

 • رنگ‌های صورتی غبارآلود، سبز یشمی، آبی ملایم‌تر را انتخاب کنید. برای رنگ‌های خنثی، رنگ‌های سفید، قهوه‌ای، خاکستری متوسط و مشکی هم انتخاب ایده‌آلی هستند.

رنگ‌های بیش از حد اشباع مانند آبی برقی و سرخابی می‌توانند رنگ پوست خنثی شما را تحت تاثیر قرار دهند، اما یک استثنای بزرگ در این مورد وجود دارد، آن هم اینکه هرگز از پوشیدن قرمز روشن و واقعی نترسید. این رنگ برای شما ظاهری شگفت‌انگیز به ارمغان خواهد آورد.

جمع‌بندی نهایی و سوالات متداول

اکنون که می‌دانید کدام رنگ لباس زیر برای شما مناسب است، وقت آن است که نگاهی به کمد لباس زیر خود بیندازید. آیا سوتین‌هایی به رنگ مناسب دارید که پوست، مو و چشمان شما را به نفع خود برجسته کنند؟

به یاد داشته باشید که رنگ سوتین، شورت یا تکه‌های دیگر لباس زیر می‌تواند نقش مهمی در زیبایی ظاهری شما داشته باشد. خصوصا در موقعیت‌های احساسی و روابط همسری!

بنابراین دفعه بعد که در حال خرید ست لباس زیر یا سوتین جدید هستید، فراموش نکنید که در انتخاب رنگ لباس زیر به فکر هماهنگ‌سازی آن با استایل خود کرده و خودتان را عالی نشان دهید.

شما می‌توانید از با کلیک روی دکمه چت در تلگرام که در گوشه صفحه نشان داده می‌شود، با کارشناسان پشتیبانی ساتین مد در ارتباط باشید تا در انتخاب رنگ لباس زیر به شما کمک کنند. ساتین مد فروشگاه تخصصی لباس زیر زنانه است که محصولات خود را با مناسب‌ترین قیمت از بهترین برندهای لباس زیر ایرانی و خارجی تامین می‌کند.

بهترین رنگ لباس زیر کدام است؟

ترکیب رنگ خاصی برای اینکه بتوان آن را بهترین رنگ لباس زیر در نظر گرفت وجود ندارد. خانم‌ها باید متناسب با رنگ چشم، مو و پوست خود رنگ متناسب با انتخاب کنند. علاوه بر همه اینها لباسی که به تن دارند نیز در انتخاب این رنگ موثر خواهد بود.

آیا لباس زیر نیز دارای روانشناسی رنگ است؟

مسلما اینطور است. لباس زیر هم مانند سایر لباس‌ها دارای روانشناسی رنگ است و خانم‌ها با توجه به رنگی که انتخاب می‌کنند نشان خواهند داد که چه شخصیتی دارند. در مطلبی که با عنوان روانشناسی رنگ لباس زیر منتشر کرده‌ایم این موضوع را مورد بررسی قرار دادیم.

چرا انتخاب رنگ لباس زیر اهمیت دارد؟

لباس زیر در تماس مستقیم با بدن و پوست شماست. برای خانم‌های متاهل این موضوع حین انجام روابط زناشویی تاثیر زیادی خواهد داشت. بسیاری از آقایان به رنگ‌های لباس زیر همچون قرمز، مشکی، بنفش، سفید و… با توجه به رنگ پوست خانم‌ها علاقه دارند و جذب آن خواهند شد.

امتیاز نوشته

میانگین امتیازات 5 / 5. مجموع آرا: 2

تا حالا به این پست امتیازی داده نشده ): دوست داری اولین نفر باشی؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *