ارسال از تهران به تمام ایران / تحویل ساعتی پیک در تهران

6 سوتین مناسب برای سینه های عضله ای

با اینکه سوتین مناسب فعالیت‌های ورزشی در انواع مدل‌های ساده و کپسول‌دار وجود دارد، اما آنها برای همه گروه خانم‌ها مناسب نیستند یا لااقل هر خانمی پوشیدن آنها را دوست ندارد. برای همین برخی خانم‌ها که سینه کوچک، اما ماهیچه‌ای دارند، به دنبال سوتین مناسب برای سینه های عضله ای هستند.

وجود بافت چربی کمتر در سینه برخی خانم‌ها باعث شده تا آنها به جای داشتن سینه گرد و فرم‌دار، سینه‌هایی تخت و فلت داشته باشند؛ اما در عین‌حال سینه آنها ساختار ماهیچه‌ای بیشتری نسبت به سایر خانم‌ها دارد و اصطلاحا ورزشی است.

سینه های ورزشی چه ویژگی دارند؟

6 سوتین مناسب برای سینه های عضله ای
 • ماهیچه‌های بیشتری دارند و بافت چربی در آنها کمتر است.
 • عریض‌تر، سفت‌تر و کوچکتر هستند.
 • قفسه سینه خانم‌هایی که سینه عضله‌ای دارند برجسته‌تر است.
 • سینه‌ها صاف و اصطلاحا فلت هستند؛ و به اندازه سایر سینه‌ها گرد نیستند.
 • این خانم‌ها اغلب باید از سوتینی با اندازه باند سینه بزرگ‌تر، اما کاپ کوچکتر استفاده کنند.
 • پهنای سینه این خانم‌ها بیشتر است.
 • حجم سینه‌ها حداقل مقدار را دارد.

برای دانستن اینکه سینه‌های شما عضله‌ای هستند یا نه نیز می‌توانید از دو روش زیر استفاده کنید:

 1. جلوی آینه بایستید و به نوک سینه‌های خود نگاه کنید. اگر سینه‌ها عضلانی باشند، ساختار سفتی خواهند داشت. همچنین نوک سینه‌های شما صاف نبوده و مایل به طرفین هستند.
 2. یک سوتین که کاپ‌ها کاملا فیت سینه شما باشد بپوشید. اگر متوجه شکاف و وجود فضای خالی در نیمه بالایی کاپ شدید، ممکن است سینه‌های ورزشی داشته باشید؛ مشروط بر اینکه سینه‌ها سفت‌تر و عضلانی‌تر باشند. اگر عضلانی نباشد، ممکن است سینه‌های نامتقارن داشته باشید.

افرادی با سینه سفت و عضلانی چه مشکلاتی دارند؟

این افراد معمولا با سه مشکل مواجه هستند که در واقع به طرز تفکر و نگاه آنها به بدنشان مربوط می‌شود که عبارتند از:

 • بافت سینه و ماهیچه‌ها فضای بالایی کاپ را پر نمی‌کند.
 • هنگام استفاده از سوتین فنری، سیم‌ها طوری طراحی شده‌اند که سینه‌ها را به یکدیگر نزدیک‌تر کنند. اما به دلیل وجود بافت عضلانی و کوچک بودن سینه‌ها، این سیم‌ها به سمت بالا نیز تمایل پیدا می‌کنند. در نتیجه احساس می‌کنید که سوتین ضمن فرو رفتن در سینه می‌خواهد از بدن شما خارج شود.
 • مشکل بعدی هم این است که افراد مدام احساس می‌کنند سینه‌ای صاف دارند.

برای حل این مشکلات، قبل از هرچیزی باید به خود گوشزد کنید که سینه‌های شما در همین وضعیت فعلی هم به‌دلیل عضلانی بودن، خاص هستند. اما اگر واقعا احساس بدی نسبت به آنها دارید؛ نیاز به خرید سوتین مناسب دارید تا بافت پهن‌تر سینه خود را شکل داده و حجم سینه را بیشتر از آنچه هست نشان دهید.

بهترین سوتین برای سینه‌های ورزشی دارای پارچه‌های کششی و مناسب هستند و در عین حال با استفاده از جک و فنر به فرم دادن سینه و بزرگ‌تر نشان دادن آن کمک می‌کنند.

6 سوتین مناسب برای سینه های عضله ای

حال که با نحوه دانستن اینکه سینه شما عضلانی است یا نه آشنا شدید، در ادامه این مطلب از مجله ساتین مد قصد دارم بر اساس انواع سوتین دخترانه به بررسی مدل‌هایی که مناسب این گروه از خانم‌ها هستند بپردازم.

سوتین پلانج برای سینه سفت

۱. سوتین های پلانج دارای اسفنج

می‌توان گفت که سوتین پلانج دارای پد اسفنجی می‌تواند بهترین انتخاب برای فرم سینه ورزشی باشد؛ زیرا با ایجاد یک شکل “V” عمیق بین کاپ‌ها به برجسته‌تر کردن سینه‌ها نیز کمک می‌کند.

این مدل سوتین برای پوشیدن روزمره عالی است و پوشش آنها طوری است که سه چهارم بافت سینه را بدون اینکه چین و چروکی روی سوتین مشخص باشد، پر خواهد کرد و شما با آن عالی به‌نظر می‌رسید.

۲. سوتین های برلت

سوتین برلت نوع دیگری از سوتین‌های مناسب برای سینه های عضله ای و به‌خصوص نوجوانان است. این مدل سوتین دارای طراحی توری بوده و بسیار هم لطیف هستند.

سوتین برلت Berlett

این سوتین‌ها فاقد هرگونه جک و فنر هستند و عموما دارای طراحی توری شکل هستند که با هدف پوشش درون خانه یا پوشیدن زیر لباس‌های مجلسی برلت‌دار تولید می‌شوند. این مدل سوتین هم برای خانم‌هایی با سینه عضلانی انتخاب عالی هستند؛ از این جهت که در عین حال که سینه‌ها کوچک هستند، زیبا به‌نظر خواهند رسید.

۳. سوتین های مثلثی

کاپ‌های مثلثی شکل برای سینه‌های ورزشی انتخابی عالی هستند. پیش از این در مطلبی با عنوان همه چیز درباره سوتین مثلثی به معرفی مزایا و کاربردهای این مدل پرداخته‌ام که پیشنهاد می‌کنم حتما آن را مطالعه کنید.

طراحی سبک وزن و در بسیاری موارد ساختار توری درجه یک در این سوتین‌ها به شما کمک می‌کند تا شکل طبیعی سینه‌های خود را در عین زیبا بودن حفظ کنید.

سوتین دارای درز

۴. سوتین های دارای درز عمودی

اگر سینه‌های سفت و عضلانی دارید، این مدل سوتین با بخش اضافی که به صورت یک درز عمودی بین دو کاپ قرار می‌گیرد را دوست خواهید داشت.

وجود این بافت موجب کشش سینه‌ها و نزدیک‌تر کردن آنها به هم خواهد شد که کمک می‌کند بافت درون کاپ از حجم سینه پر شده و سینه‌ها را نیز بزرگ‌تر نشان دهد. علاوه‌بر این سینه‌ها نیز ساختاری بیضی ضکل به خود می‌گیرند.

در برخی مدل‌های دیگر این کشش توسط بندهایی صورت می‌گیرند که به صورت دوخت در داخل کاپ سوتین‌ها کار شده است و به کشش بهتر کاپ‌ها و جمع کردن سینه‌های کوچک عضلانی کمک می‌کنند.

سوتین و سینه بند پوش آپ

۵. سوتین های پوش آپ

این سوتین‌ها جزو گروهی هستند که دارای برش کمی از کاپ هستند و با هدف لیفت سینه و جمع‌آوری بافت سینه درون کاپ تولید می‌شوند. در نتیجه برای سینه‌های ورزشی انتخاب عالی به حساب می‌آیند.

بالشتک موجود درون کاپ‌های این سوتین، بافت‌های بخش پایین سینه را جمع کرده و به سمت بالا لیفت خواهد داد تا درون بافت کاپ پخش شده و فضای آن را به صورت کامل پر کنند. در نتیجه ضمن اینکه سینه‌های شما پر نشان داده می‌شوند، لیفتی به سمت بالا خواهند داشت که استایلی شیک و با اعتماد به‌نفس نیز به شما خواهد داد.

۶. سوتین های بدون فنر و جک

اگر فقط به‌دنبال راهی برای داشتن تناسب سینه عالی و در عین حال راحتی کامل هستید، خرید سوتین بدون فنر و حتی آنهایی که بدون جک هستند، را انتخاب کنید. در این مدل لباس‌های زیر بندهای سوتین در کناره‌ها قرار دارند تا از سینه‌های پهن و عضلانی حمایت کنند.

جمع‌بندی نهایی

داشتن سینه‌های سفت و عضلانی می‌تواند نتیجه فعالیت بدنی منظم و ورزش زیاد باشند؛ اما لزوما با انجام ورزش و فعالیت هم ممکن است به‌وجود نیامده و بر اساس ساختار ژنتیکی چنین سینه‌هایی داشته باشید. برای اینکه ظاهری جذاب و زیبا داشته باشید، باید در انتخاب سوتین مناسب برای سینه‌های عضلانی خود دقت کنید.

پشتیبانی قوی و مناسب از سینه‌ها و در عین حال دادن فرم به سینه‌هایی که ساختاری عضلانی دارند سخت است؛ پس مهم‌ترین ویژگی که این سوتین‌ها باید داشته باشند تامین چنین نیازهایی است.

در این سوتین‌ها داشتن بندهای محکم و پهن، می‌تواند سینه‌های شما را بهتر کشش داده و با پر کردن در فضای درون کاپ، شکل زیبایی به آنها بدهد. اما این میزان کشش نباید طوری باشد که راحتی را از شما سلب کرده یا اینکه در هنگام انجام فعالیت‌هایی همچون ورزش، مشکلی برایتان به‌وجود بیاورند.

جنس و نوع طراحی سوتین نیز اهمیت دارد. سوتین‌های ساخته شده از مواد نرم و انعطاف پذیر، می‌توانند با قابلیت پذیرش و شکل‌دهی به سینه‌های عضلانی شما، راحتی بیشتری را ارائه دهند. همچنین، کاپ آنها باید به خوبی سینه‌های عضلانی شما را شکل داده و منجر به توجه بیشتر نزد شریک زندگی شما گردد.

در پایان اگر سوال یا تجربه ای در استفاده از انواع سوتین مناسب برای سینه های عضلانی دارید، خوشحال می‌شویم که در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

امتیاز نوشته

میانگین امتیازات 5 / 5. مجموع آرا: 1

تا حالا به این پست امتیازی داده نشده ): دوست داری اولین نفر باشی؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *