ارسال از تهران به تمام ایران / تحویل ساعتی پیک در تهران

تفاوت سایز سوتین اسفنجی و معمولی

زمانی که اندازه سایز سینه خود را می‌گیرید، اندازه به‌دست آمده برای پوشش سوتین‌های معمولی است. پس روشن است که باید با تفاوت سایز سوتین اسفنجی و معمولی آشنا باشید تا محصولی که خریداری می‌کنید برای شما تنگ نباشد. این موضوع برای سایر انواع سوتین جکدار و سوتین فنردار نیز همین‌طور است.

این مشکل از جایی آغاز می‌شود که برخی خانم‌ها با انواع سوتین‌ها از نظر طراحی آشنایی نداشته و تصور می‌کنند که صرفا چون اندازه سینه آنها مشخص شده است، برای خرید هر یک از انواع سوتین باید از همین اندازه استفاده کنند. در حالی که وجود متریال مختلف در سوتین باعث می‌شود که محاسبات ما اشتباه از آب در آمده و نهایتا صاحب یک سوتین کوچک شویم.

تفاوت سایز سوتین اسفنجی و معمولی

تفاوت سایز سوتین اسفنجی و معمولی

همانطور که می‌دانید سوتین‌های معمولی دارای سایز استاندارد هستند، یعنی همانطور که در راهنمای اندازه گیری سایز سوتین ذکر کردیم کافی است اندازه روی سینه و زیر سینه خود را از هم کسر کنید تا اندازه سینه شما و کاپ مناسب را نیز به‌دست آورید.

اندازه حاصل برای انواع سوتین بدون اسفنج، بدون فنر یا بدون جک مناسب است که هر سه نوع این سوتین‌ها را بیشتر با نام سوتین نخی پارچه‌ای یا معمولی می‌شناسیم. بنابراین نباید مشکلی در خصوص سایز این نوع سوتین‌ها داشته باشیم.

اما زمانی که شما با هدف فرم‌دادن به سینه و بزرگ‌تر نشان دادن آنها سمت سوتین‌های اسفنجی می‌روید، موضوع فرق می‌کند. در اینجا ما با لایه‌هایی ضخیم‌تر درون کاپ مواجه هستیم که باعث می‌شود سینه‌های ما متناسب با اندازه درون کاپ نباشد و برای همین احساس تنگ بودن سوتین را خواهیم داشت.

پوشیدن سوتین تنگ باعث فشار و درد قفسه سینه می‌شود و در دراز مدت هم گردش خون ناکافی باعث ایجاد مشکلاتی جدی برای فرد خواهد شد. بنابراین ضروری است که هنگام گرفتن اندازه سینه این موارد را به خوبی در نظر بگیرید.

اسفنج سوتین

سوتین های اسفنجی دارای یک لایه اسفنج درون کاپ خود هستند که موجب بزرگ‌تر نشان دادن سینه، فرم‌دهی به سینه‌ها و مخفی کردن نوک سینه می‌شود. برای همین بخشی از فضای درون کاپ در حد ۲ یا ۳ سانتی‌متر اختصاص به این لایه اسفنجی دارد. پس وقتی اندازه سایز اصلی خود را برای سوتین اسفنجی هم خریداری کنید، سوتین برای شما کوچک خواهد بود.

در سوتین‌های تولید چین این مسئله حادتر است که باید دقت بیشتری در خصوص انتخاب سایز داشته باشید. به عنوان مثال وقتی شما سوتین سایز ۸۵ سفارش می‌دهید، برای خرید سوتین اسفنجی از برندهای چینی حتما باید یک یا دو سایز بزرگ‌تر را برای خرید انتخاب کنید.

اندازه استاندارد سوتین اسفنجی در مقایسه با سوتین معمولی

اگر صرفا سوتین خریداری شده اسفنجی باشد، خرید یک سوتین با سایز بزرگ‌تر از اندازه سینه شما(برای سوتین معمولی) کافی است و لزومی ندارد سایز بزرگ‌تر از این را انتخاب کنید. یعنی اگر اندازه سینه شما برای سوتین معمولی ۷۰ است، کافی است برای سوتین اسفنجی سایز ۷۵ را خریداری کنید.

اما اگر همین سوتین اسفنجی دارای جک هم باشد، توصیه می‌شود حتما دو سایز بزرگ‌تر را انتخاب کنید. همانطور که می‌دانید جک سوتین، یک لایه دیگر از نوع اسفنج است که در بخش‌های خاصی از کاپ کار شده تا سینه‌ها را به طرفین یا به سمت بالا لیفت دهد. سوتین‌های دارای جک در خوش فرم نشان دادن سینه نقش موثری دارند.

تفاوت سایز سوتین اسفنجی و سوتین معمولی

از آنجایی که این لایه جک ضخامت تقریبا دو برابری را نسبت به اسفنج سوتین دربر دارد، توصیه می‌شود حتما دو سایز بزرگ‌تر از اندازه خود را انتخاب کنید تا با تنگی سوتین در ناحیه تماس جک با سینه مواجه نشوید.

به عنوان نمونه اگر سایز سینه شما ۸۵ باشد، برای خرید سوتین اسفنجی و سوتین جک دار باید سوتین سایز ۹۵ را انتخاب کنید. انتخاب دو سایز بزرگ‌تر به این معنی نیست که سوتین به شما حتما تنگ خواهد شد؛ اما اگر سوتین هم با دو سایز بزرگ‌تر، همچنان برای شما بزرگ باشد می‌توانید از طریق تنظیم بند روی شانه و بند پشتی قزن سایز آن را به حالت استانداردی برسانید.

فرق سایز سوتین اسفنجی و معمولی وابسته به نوع طرحی است که در کاپ صورت گرفته است و شما به راحتی از طریق بندهای آن می‌توانید اندازه را برای خود تنظیم کنید. چرا که سینه‌ها دارای حالتی هستند که می‌توانند درون کاپ فیکس شده و در صورتی که سوتین مقداری کمتر از اندازه یک سایز بزرگ‌تر باشد، به‌راحتی فرم استانداردی را به سینه شما بدهند.


جمع‌بندی نهایی و سوالات متداول

ما در ساتین مد محصولات خود را از برندهایی تهیه می‌کنیم که این میزان ناهماهنگی در اندازه در کمترین حالت اختلال خود باشد. درست مشابه مثالی که برای برندهای چینی ذکر کردیم. با توجه به اینکه هر کشور از سایز بندی خاصی در طراحی سوتین استفاده می‌کند، ممکن است برای مصرف در کشورهای خاصی مناسب نباشند.

ما در ایران بر اساس سایز اروپایی اندازه سوتین‌ها را مشخص می‌کنیم؛ در حالی که برندهای چینی صرفا محصولات صادراتی خود را به این کشورها با این سایز تنظیم می‌کنند. این در حالی است که در کشور ما از هر دو نوع سایز بندی اروپایی و سایزبندی خود چین یافت شده و همین مسئله باعث متفاوت بودن سایز سوتین معمولی با اسفنجی تا دو سایز اختلاف شده است.

فرق سایز سوتین اسفنجی با سایر سوتین‌ها در چیست؟

سوتین اسفنجی از آنجایی که دارای یک لایه اسفنجی درون کاپ‌ها است، بخشی از فضای درون کاپ توسط این اسفنج اشغال شده است. در نتیجه سینه‌ها از درون کاپ کمی بیرون زده و با توجه به سایزبندی استاندارد سوتین، احساس تنگی خواهید داشت. از این رو برای خرید این مدل معمولا باید یک با حداقل دو مدل بزرگتر از سایز اصلی خود خرید کنید.

هنگام انتخاب اندازه سوتین اسفنجی باید به چه نکاتی دقت کنیم؟

قبل از هرچیز اندازه دقیق خود و همچنین سایز کاپ سینه‌هایتان را بدانید. سپس بر این اساس که آیا سوتین اسفنجی دارای جک است یا نه سایز بزرگ‌تر را انتخاب کنید. برای سوتین‌های اسفنجی حتما یک سایز بزرگ‌تر و برای سوتین‌های اسفنجی جک‌دار دو سایز بزرگ‌تر را انتخاب کنید.

چطور سایز دقیق خود را برای هر سوتین به‌دست آوریم؟

ما پیش از این در مقاله راهنمای انتخاب سایز سوتین به بررسی کامل این موضوع پرداخته‌ایم که پیشنهاد می‌کنیم آن را مطالعه کنید.

امتیاز نوشته

میانگین امتیازات 5 / 5. مجموع آرا: 6

تا حالا به این پست امتیازی داده نشده ): دوست داری اولین نفر باشی؟

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *