ارسال از تهران به تمام ایران / تحویل ساعتی پیک در تهران

راهنمای جامع اندازه گیری سایز سوتین ایرانی

اندازه گیری سایز سوتین یکی از مشکلاتی است که بیشتر خانم‌ها با آن درگیر هستند، خصوصا در هنگام خرید آنلاین سوتین که به دلیل عدم آگاهی از این موضوع باعث می‌شود تجربه خرید جالبی به دلیل درست نبودن سایز خود نداشته باشند. یکی از سوالاتی که برای بسیاری از خانم‌ها در میانه‌های دوران بلوغ رخ می‌دهد این است که چگونه سايز سينه را بفهميم.

زیرا که در چنین دورانی سینه‌ها رشد بیشتری کرده و از مرحله جوانه زدن عبور کرده‌اند؛ از طرفی دیگر پوشیدن سوتین‌های تینجری یا برلت دیگر برای آنها کاربردی ندارد. برای همین باید به دنبال سوتین با سایز بزرگ‌تر باشند. در ادامه این مقاله از مجله ساتین مد قصد داریم به بررسی راهنمای کامل اندازه گرفتن سوتین مطابق با سایزبندی ایرانی بپردازیم.

لذا اگر شما هم هنوز نمی‌دانید که چطور سایز سوتین مناسب خود را به دست آورید و در مورد اصطلاحاتی همچون باند سایز، باست سایز، سایز کاپ سوتین و… اطلاعاتی ندارید، تا انتهای این آموزش با ما همراه باشید.

انتخاب سایز سوتین مناسب و دلایل اهمیت آن

برای خرید سوتین مناسب سایز بدنمان باید قبل از هر چیزی به اهدافی که از پوشیدن هر سوتین داریم نگاه کنیم. سپس در وهله دوم ببینیم که از این سوتین قرار است در کجا استفاده کنیم. به عنوان نمونه سوتینی که قرار است در محیط خانه و به صورت روزانه پوشیده شود، در مقایسه با سوتینی که در میهمانی‌ها و مراسمات می‌پوشیم تفاوت بسیار زیادی دارد.

برای محیط خانه می‌توان از یک سوتین کاملا ساده و بدون اسفنج نیز استفاده کرد؛ چرا که هدف ما راحتی در منزل است. اما برای بیرون از خانه که اهداف جذابیت و فرم‌دهی به سینه‌ها وجود دارد باید از سوتین اسفنجی و فنردار استفاده کنیم که ضمن بزرگ‌تر نشان دادن سینه‌ها و جلوگیری از افتادگی سینه، فرم دلخواه ما را به سینه‌ها خواهند داد.

بنابراین با توجه به همین نکات روشن است که:

 • سوتین‌ها بر اساس نوعی که دارند، سایز متفاوتی خواهند داشت. بنابراین باید یک یا دو سایز بزرگ‌تر از اندازه اصلی خودمان خریداری شوند.
 • هر برند سایز خاصی را برای تولید سوتین‌های خود دارد و معمولا دو برند را نمی‌توان یافت که مثلا سایز سوتین ۸۰ در هر دو یک ابعاد و اندازه را داشته باشد.
 • برای انتخاب سوتین با اندازه مناسب لازم است که به سایز خواهر خود نیز توجه کنید. البته سایز خواهر یک اصطلاح است و مربوط به رابطه خواهری نیست.

حال بیایید ببینیم که چه دلایلی وجود دارد که باعث می‌شوند انتخاب سایز سوتین مناسب اهمیت داشته باشد.

تغییرات هورمونی بدنی در سینه زنان

با توجه به تغییرات هرومونی که در دوران پریود رخ می‌دهد، سایز سینه‌ها تغییری ندارند. اما تقریبا یک هفته قبل از پریود شدن سینه‌ها سفت می‌شوند که دست زدن به آنها نیز دردآورد و آزاردهنده است.

حال تصور کنید که در چنین وضعیتی یک سوتین تنگ بر تن کرده باشید که در این صورت سینه‌های شما به صورت دائمی به دلیل تنگی و فشاری که از طرف سوتین به آنها وارد می‌شوند سفت خواهند شد.

بنابراین مهم است که قبل از خرید سوتین ضمن اینکه سایز استانداردی را برای بدن خود در چنین زمان‌هایی که بدن تغییرات هورمونی دارد انتخاب می‌کنید، مدل‌هایی را انتخاب کنید که قابلیت تغییر اندازه از دو بخش بند سوتین روی دوش و بند پشتی(از طریق قزن) را داشته باشند. در چنین زمان‌هایی می‌توانید با تغییر اندازه سوتین این مشکلات را برطرف کنید.

متنوع بودن سوتین

همانطور که در مقاله معرفی انواع سوتین عنوان کردیم، ما چندین نوع سوتین داریم که هر یک با توجه به قابلیت‌ها و موارد استفاده‌ای که برای آن طراحی شده‌اند می‌توانند اندازه متفاوتی داشته باشند.

موضوع دیگر این است که هر برند نیز دارای اندازه خاصی برای خود است. مثلا اگر یک سوتین با سایز ۸۵ و کاپ C را از دو برند با هم مقایسه کنید شاهد اختلاف فاحشی از نظر اندازه برای هر کدام خواهید بود.

در نتیجه به دلیل تنوع زیادی که از نظر نوع اسفنج استفاده شده در آن، سوتین‌های فنردار و جک‌دار، سوتین‌های شیردهی و… وجود دارد، لازم است که در هر یک از این مدل‌ها از سوتین با اندازه مناسب خودتان استفاده کنید.

خرید سوتین به منظور فرم دهی به سینه

برخی سوتین‌ها که با هدف فرم دادن به سینه طراحی شده‌اند دارای فنر هستند. فنرها در لبه‌های کناری و پایینی کاپ سوتین کار شده‌اند که بسته به نوعی که دارند می‌توانند فرم سینه را گرد یا به شکل دلخواه دیگری نشان دهند.

بخش دیگری هم که مسئول فرم دادن و البته بزرگ‌تر نشان دادن سینه است توسط جک انجام می‌گیرد که درون کاپ سوتین از اسفنج بیشتری استفاده می‌شود. این اسفنج در بخش پایینی قرار دارد و هر چقدر مقدار آن بیشتر باشد باعث می‌شود تا سینه‌ها به سمت بالا تمایل داشته باشند و خوش فرم نمایش داده شوند.

از همین روی همین دو گزنه باعث می‌شوند تا سایز کاپ سوتین تغییر کند. پس لازم است که در هنگام خرید، اندازه درست سوتین خود را داشته باشید تا متناسب با سوتین انتخاب شده سینه‌های شما درون کاپ احساس راحتی داشته باشند.

بزرگ تر نشان دادن سایز سینه ها

خیلی از خانم‌ها به دنبال بزرگ‌تر نشان دادن سینه‌های خود هستند. از همین رو انتخاب سوتین مناسب می‌توان در این مورد کمک بسیار زیادی به ایشان بکند.

اما همانطور که تا اینجا متوجه شدید، برای داشتن سینه‌های بزرگ و درشت که صد البته منظور ما در اینجا دوری از عمل‌های جراحی و زیبایی است، نیاز به انتخاب سوتین جک دار و فنر دار دارید که درصد مناسبی از اسفنج را نیز داشته باشند.

به دلیل اینکه اسفنج استفاده شده در این سوتین‌ها در بخش داخلی کاپ سوتین قرار دارد، در نتیجه لازم است که بر خلاف سایز اصلی که دارید، از یک یا دو سایز بزرگ‌تر استفاده کنید. برای سوتین‌هایی که نیم‌جک هستند باید از یک سایز و برای سوتین‌ها جک دار از دو سایز بزرگ‌تر استفاده کنید.


سوالات متداول در خصوص اندازه گیری سایز سینه

چگونه سایز سوتین را اندازه بگیریم؟

برای اندازه گیری سایز سوتین ابتدا باید دو سایز را به دست آورید. یکی سایز زیر سینه و درست از بخش انتهایی سوتین است و دیگری از بیشترین برآمدگی روی سینه(نوک پستان‌ها) است. سپس با کم کردن این اعداد از هم نیز اندازه کاپ سینه را به دست آورید.

کوچکترین سایز سوتین چیست؟

کوچکترین سایز سوتین بر اساس استاندارد کشورهای اروپایی روی ۶۰ قرار دارد. اندازه گیری سایز سوتین در کشورها بر اساس استاندارهای مختلفی است که در ایران بر اساس استاندارد اروپایی محاسبه می‌شود.

سایز سینه از چند شروع میشه؟

سایز سوتین به طور معمول از اندازه ۶۰ که بر اساس اندازه گیری اروپایی است شروع شده و به صورت اعداد ۵ تایی تا سایز ۱۱۰ ادامه دارد. دخترهای نوجوانی که تازه در اوج دوران بلوغ قرار دارند و هنوز سینه‌های آنها به قدری بزرگ نشده که از سوتین استفاده کنند، در این اندازه‌گیری قرار ندارند. البته که در برخی کشورها اندازه کوچکتر از ۶۰ نیز مرسوم است.

منظور از سایز ۸۵ چیست؟

دلیل معروف بودن و بیشتر شناخته شدن سایز سوتین ۸۵ به مسائل جنسی و جذابیت این اندازه از سینه برای آقایان برمی‌گردد. در این سایز اندازه سینه‌ها درشت‌تر از اندازه عادی است که موجب جذب بیشتر جنس مخالف می‌شود. البته این اندازه در بین خانم‌ها نیز محبوب است که اعتماد به‌نفس بیشتری به آنها می‌دهد.

مراحل و راهنمای اندازه گیری سایز سوتین با ۲ روش

برای اندازه گیری سایز سینه قبل از هر کاری نیاز به این داریم که سایز دو بخش از سینه‌ها را به دست آوریم. این دو بخش شامل زیر سینه(کمترین اندازه دور بدن در ناحیه سینه‌ها) و روی سینه(بیشترین اندازه دور بدن در ناحیه سینه که مربوط به نوک سینه‌ها است) می‌شود.

طبق ابعادی که برای این دو ناحیه به دست آمده است می‌توان با تفریق کردن این دو بخش اندازه سینه‌ها را به دست آورد. پس روشن است که برای انتخاب سایز مناسب سوتین شما باید دو سایز را محاسبه کنید. سپس برای اینکه سایز دقیق‌تری را به دست آورید نیز می‌توانید در مرحله سوم با محاسبه سایز دور باند سوتین، بهترین اندازه را برای خود به دست آورید.

اولین سایز سایز سوتین است که همان اندازه‌های شروع شده از اعداد ۶۰ تا ۱۱۰ است و مربوط به اندازه بدنه سوتین می‌شود. دومین اندازه هم مربوط به اندازه کاپ یا همان کاسه‌ها است که سینه‌ها درون آن قرار می‌گیرند.

به عنوان نمونه اگر شما سایز سینه ۸۵ را داشته باشید، خود همین سایز از نظر اندازه کاپ شامل بیش از ۹ اندازه متفاوت است که بین ۲.۵ تا ۲۵ سانتی‌متر تفاوت در آنها وجود دارد. پس روشن است که باید اندازه کاپ را نیز متناسب با اندازه سینه‌های خود را انتخاب کنید. چرا که عدم انتخاب کاپ درست می‌تواند موجب این شود که سینه‌های شما درون سوتین دو حالت تنگ یا گشادی را تجربه کنند که در هر دو حالت احساس راحتی نخواهید داشت.

مرحله اول: به دست آوردن اندازه زیر سینه یا باند سینه (Band Size)

برای این منظور ابتدا مشابه آنچه در تصویر می‌بینید یک سوتین معمولی به تن کنید. سوتینی که به تن دارید نباید بیش از حد سفت یا شل شده باشد. علاوه بر این دقت کنید که منظور ما از سوتین معمولی سوتینی است که فاقد اسفنج و جک باشد. البته به این نکته هم توجه کنید که می‌توانید این کار را بدون پوشیدن سوتین نیز انجام دهید.

اندازه گیری سایز زیر سینه برای سایزبندی سوتین

سپس متر را از پشت خود اندازه بگیرید و آن را طبق تصویر در موازات سطح زمین قرار دهید. در هنگام اندازه گیری باید به نکات زیر توجه داشته باشید.

 • اندازه گیری را زمانی انجام دهید که بدن شما حالت طبیعی را داشته باشد و تغییرات هورمونی در سینه شما در پایین‌ترین حد ممکن باشد. همچنین اگر بدن شما نفخ دارد فعلا اندازه‌گیری نکنید. روشن است که هنگام اندازه گیری هم نباید نفس خود را در سینه حبس کنید. کاملا حالت عادی خود را حفظ کنید.
 • مقابل آینه صاف بایستید. طوری که بدن شما خم نشده و سینه‌ها نیز در حالت طبیعی خود قرار داشته باشند.
 • هنگام اندازه گیری لازم است که دست‌های شما کاملا صاف و افتاده باشند. بنابراین بهتر است برای اندازه‌گیری دقیق از یک نفر برای این کار کمک بگیرید.
 • متر را دقیقا به موازات زمین از پشت خود قرار داده و اندازه را از جلوی بدن خود مشاهده کنید. دقت داشته باشید که متر نباید پیچ خورده باشد یا اینکه از پشت در بخش پایین‌تر یا بالاتری از بخش جلوی بدن شما قرار گرفته باشد. متر باید دقیقا از پشت و جلو در موازات هم قرار گیرد.
 • متر را درست از جایی که پایین‌ترین بخش سوتین قرار می‌گیرد اندازه بگیرید.
 • دقت داشته باشید که برای اندازه گیری نهایی متر را نباید بیش از حد سفت کنید یا اینکه زیاد از حد هم شل باشد. و همانطور که در ابتدا نیز ذکر کردم از حبس کردن نفس در سینه هنگام اندازه‌گیری دوری کنید.

حال اندازه‌ای که به دست آوردید را یادداشت کنید. دقت کنید که استاندارد جهانی برای اندازه گیری سایز سوتین بر حسب اینچ است، پس سعی کنید اندازه‌گیری‌ها را بر اساس اینچ انجام دهید تا نیازی به تبدیل کردن آنها به سانتی‌متر نداشته باشید.

نکته: در صورتی که سایز به دست آمده عدد فرد بود سایز شما یک سایز بزرگ‌تر یا کوچکتر است که یک عدد زوج است. بنابراین بهتر است دوباره اندازه‌گیری کنید. اگر باز هم به همان سایز عدد فرد رسیدید به انتخاب خودتان می‌توانید عدد زوج بزرگ‌تر یا کوچکتر را انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر عدد به دست آمده ۳۳ اینچ بود، اندازه استاندارد برای شما ۳۲ یا ۳۴ خواهد بود. همچنین اگر در اندازه گیری با اعداد اعشاری مواجه شدید، آن را به نزدیک‌ترین عدد گرد کنید.

البته اگر متر شما اندازه گیری اینچ را ندارد نگران نباشید، می‌توانید بر اساس جدول زیر که مقدار سانتی‌متر نیز درج شده اندازه باند سوتین خود را نیز به دست آورید.

اندازه سوتینزیر سینهزیر سینه
۶۰۲۸۶۸ تا ۷۴
۶۵۳۰۷۴ تا ۷۹
۷۰۳۲۷۹ تا ۸۴
۷۵۳۴۸۴ تا ۸۹
۸۰۳۶۸۹ تا ۹۴
۸۵۳۸۹۴ تا ۹۹
۹۰۴۰۹۹ تا ۱۰۴
۹۵۴۲۱۰۴ تا ۱۰۹
۱۰۰۴۴۱۰۹ تا ۱۱۴
۱۰۵۴۶۱۱۴ تا ۱۱۹
۱۱۰۴۸۱۱۹ تا ۱۲۴
اینچسانتی‌متر

مرحله دوم: اندازه گیری سایز دور سینه (Bust Size)

حالا نوبت به اندازه گیری بیشترین برآمدگی روی سینه‌ها است. در این حالت بهتر است که به منظور اندازه‌گیری دقیق کاپ سوتین بدنتان را خم کنید طوری که موازی با زمین قرار بگیرید. یا اینکه در همان حالت ایستاده این کار را مطابق با تصویر زیر انجام دهید.

اندازه گیری روی سینه برای راهنمای سایز سوتین
 • سوتین خود را از تن در آورید و در همان حالتی که به صورت موازی با زمین خم شدید سعی کنید حالتی را ایجاد کنید که سینه‌های شما در افتاده‌ترین حالت ممکن و به صورت آویزان قرار گیرند.
 • متر را از پشت خود آورده و در وضعیتی قرار دهید که کاملا در یک خط قائم بر روی نوک سینه‌ها قرار گیرند. از سفت کردن بیش از اندازه متر که باعث جمع شدن سینه‌ها می‌شود جلوگیری کنید. سپس عدد به دست آمده را بر اساس اندازه‌ای که از نوک سینه‌ها ایجاد می‌شود یادداشت کنید.
 • اگر یکی از سینه‌های شما بزرگ‌تر یا افتاده‌تر از سینه دیگر است، باید اندازه‌گیری را بر اساس سینه بزرگ‌تر انجام دهید.
 • اندازه گیری کاپ اهمیت زیادی دارد. بنابراین در زمانی که تغییرات هورمونی یا نفخ دارید اندازه گیری کاپ سوتین را انجام ندهید. همچنین در این مرحله هم هنگام اندازه‌گیری، نفس خود را در سینه حبس نکنید.

حال عدد به دست آمده را یادداشت کنید. شما با تفریق کردن این دو عدد از یکدیگر می‌توانید اندازه کاپ سینه خود را به دست آورید.

اندازه کاپ سوتین چیست

مرحله سوم: به دست آوردن اندازه کاپ سینه (Cup size)

ممکن است که از خود بپرسید اصلا اندازه کاپ سینه یا سایز کاپ سوتین چیست و چه کاربردی دارد؟

برای پاسخ به این سوال به تصویر روبه‌رو دقت کنید. سایز کاپ سوتین درواقع مشخص کننده حجم سینه‌های شماست که درون کاپ سوتین قرار می‌گیرد. لازم است که اندازه کاپ سوتین خریداری شده، کاملا متناسب و فیت شده با حجم سینه‌های شما باشد تا احساس راحتی در آن داشته باشید.

همانطور که کوچک بودن کاپ موجب فشار بیشتر و بد فرم نشان دادن سینه می‌شود، سایز کاپ بزرگ هم باعث می‌شود که احساس کنید سوتین برای شما گشاد است.

برای این منظور کافی است طبق فرمول زیر عمل کنید و با تفریق کردن اندازه باند سوتین(زیر سینه) از اندازه دور سینه آن را به دست آورید. سپس بر اساس جدولی که در ادامه قرار دادیم، اندازه دقیق کاپ مناسب سینه خود را مشاهده کنید.

راهنمای اندازه گیری سایز سوتین ایرانی

به عنوان نمونه اگر سایز باند برابر با ۳۴ اینچ و سایز دور سینه برابر با ۳۷ اینچ باشد عدد ۳ به دست خواهد آمد که بر اساس جدول زیر کاپ شما C خواهد بود.

اندازه کاپتفاوت اندازه‌هاتفاوت اندازه‌ها
AAکمتر از ۱کمتر از ۲.۵
Aا۲.۵
B۲۵
C۳۷.۵
D۴۱۰
E۵۱۲.۵
F۶۱۵
G۷۱۷.۵
H۸۲۰
اینچسانتی‌متر

روش دوم: محاسبه سایز سوتین آنلاین

در این روش می‌توانید به کمک ابزار محاسبه آنلاین سایز سوتین که در سایت ساتین مد برای شما آماده کرده‌ایم، اندازه‌های خود را بر حسب CM در کادر زیر وارد کنید تا سایز سینه و اندازه کاپ به شما نمایش داده شود.


سایز سوتین خواهر چیست؟

منظور از سایز خواهر یا sister size در سوتین به اندازه کاپ و باند دور سوتین مربوط می‌شود و به شما کمک می‌کند تا سایز کاپ را به درستی و با ابعاد درست‌تری انتخاب کنید.

سایز خواهر زمانی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که یکی از سینه‌های شما از دیگری بزرگ‌تر باشد یا اینکه یکی از دو سایزهای«سایز دور سینه» یا«اندازه کاپ» یک سایز بزرگ‌تر یا کوچکتر باشند.

در جدول زیر سایز خواهر را بر حسب اندازه سوتین و کاپ مناسب آن مشاهده می‌کنید. هر یک از این ستون‌های جدول با ستون کناری خود رابطه سایز خواهری دارند. اگرچه اعددادشان متفاوت است، اما هر دو می‌توانند برای شما مناسب باشند.

۶۰۶۵۷۰۷۵۸۰۸۵۹۰۹۵۱۰۰۱۰۵۱۱۰
AA
AAA
BAAA
CBAAA
DCBAAA
EDCBAAA
FEDCBAAA
GFEDCBAAA
HGFEDCBAAA
HGFEDCBAAA
HGFEDCBAAA
HGFEDCBA
HGFEDCB
HGFEDC
HGFED
HGFE
HGF
HG
H

نکات مهم در اندازه گیری سوتین قبل از خرید

تا اینجای کار شما متوجه شدید که چطور اصلی سوتین خود را به کمک دو روشی که برای اندازه گرفتن سایز سوتین ذکر کردیم به دست آورید. همچنین با معرفی سایز سوتین خواهر نیز متوجه شدید که در انتخاب کاپ مناسب چطور سایز سوتین خواهر خود را بدانید تا اندازه استانداردتری را برای خود انتخاب کنید.

اما حالا نوبت این رسیده تا با بررسی نکاتی که در هنگام انتخاب محصول باید به آنها دقت کنید بپردازیم. همانطور که در ابتدای مقاله هم عنوان کردم، لازم است در اینجا نیز به این نکات اشاره داشته باشم که:

 • سایز سوتین و سایز کاپی که طبق این آموزش برای خودتان به دست آوردید سایز اصلی شماست.
 • سوتین‌ها بر اساس اسفنجی، فنردار و جک دار بودن دارای تفاوت اندازه هستند.
 • سوتین‌ها بر اساس نوعی که دارند و شامل انواع شیردهی، ورزشی، بند پهن و… است سایز متفاوتی خواهند داشت.
 • هر یک از برندهای ایرانی و خارجی با اینکه اندازه سایز سوتین در آنها یکسان است، اما ممکن است ابعاد مختلفی را داشته باشند.

پس در هنگام انتخاب سایز مناسب خودتان قبل از هر چیزی باید توضیحات محصول را مطالعه کرده و ببینید که سایز و کاپ انتخابی هر کدام برای چه ابعادی از زیر سینه و دور سینه مناسب هستند. نکات کلی که باید رعایت کنید شامل موارد زیر هستند.

توضیحات محصول را با دقت مطالعه کنید

ساتین مد به عنوان یک فروشگاه تخصصی در زمینه خرید لباس زیر و سوتین تمام تلاش خود را دارد تا با درج راهنمای صحیح اندازه برای هر یک از محصولات، تجربه خرید مطمئنی را برای شما فراهم کند.

برای همین اولین موردی که باید در هنگام خرید سوتین آنلاین بررسی کنید توجه به توضیحات محصولات است. معمولا فروشگاه‌های اینترنتی در توضیحات محصول درج می‌کنند که هر سوتین بر اساس اندازه و برندی که دارد برای کدام گروه‌ها مناسب است.

اگر سوتینی که انتخاب کردید دارای فنر یا جک باشد، بسته به نوع برند ایرانی یا خارجی باید از یک یا دو سایز بزرگ‌تر استفاده کنید که بهترین راهکار برای پیدا کردن اندازه درست توجه به توضیحات محصول است.

سوتین نیم جک دار را بزرگ تر انتخاب کنید

سوتین‌های تولید شده توسط برندهای مختلف بسته به جک و فنر استفاده شده در آن می‌توانند سایز متفاوت و غیر واقعی با سایز شما داشته باشند.

در این بین محصولاتی که در ایران تولید می‌شوند یا اینکه توسط برندها برای بازار هدف ایران تولید شده‌اند دارای اندازه استاندارد بوده و لزومی ندارد که از سایز بزرگ‌تر استفاده کنید.

اما اندازه سوتین‌های چینی با توجه به اینکه توسط استانداردهای این کشور تولید شده، در صورتی که در بازار هدف ایران استفاده شوند لازم است که طبق دو مورد زیر انتخاب شوند.

 • در صورت نیم جک بودن حتما یک سایز بزرگ‌تر از اندازه اصلی خود را انتخاب کنید. به عنوان نمونه اگر سایز سینه‌های شما ۷۰ باشد باید از سوتین ۷۵ استفاده کنید.
 • در صورت جک دار بودن(حجم اسفنج بیشتر) حتما باید از دو سایز بزرگ‌تر از اندازه اصلی خودتان استفاده کنید. به عنوان نمونه اگر سایز سینه‌های شما ۷۰ باشد باید از سوتین ۸۰ استفاده کنید.

این موضوع برای سوتین تولید شده در دیگر کشورها اینطور نبوده و کمتر اتفاق می‌افتد. با توجه به اینکه این موضوع نیز رفته رفته به یک استاندارد تبدیل شده است، بیشتر وارد کنندگان تلاش می‌کنند تا با وارد کردن محصولات مناسب با سایز سینه خانم‌های ایرانی از مشکلاتی که برای انتخاب سایز رخ می‌دهد جلوگیری کنند.

نکته: ما در ساتین مد جزییات هر سوتین را در صفحه محصول ذکر می‌کنید. در صورتی که سوتینی متناسب با اندازه و سایز استاندارد نباشد حتما در بخش توضیحات اولیه محصول، تصاویر، توضیحات کلی و جدول مشخصات این موضوع را ذکر خواهیم کرد.


جمع بندی و کلام آخر

در این مقاله شما را با دو روش اندازه گیری سایز سوتین و نکاتی که باید در هنگام گرفتن اندازه درست سوتین رعایت کنید آشنا کردیم. در صورتی که از انواع مختلفی از سوتین اسفنجی، جک دار و فنر دار استفاده می‌کنید نیز با بررسی نکاتی که باید در هنگام انتخاب سوتین آنها را بررسی کنید، به شما نشان دادیم که چطور بهترین سوتین را متناسب با سایز خود به دست آورید.

حال که نوبت خرید سوتین رسیده پیشنهاد می‌کنیم که با مراجعه به مقاله راهنمای جامع خرید سوتین کلیه نکاتی که در انتخاب سوتین نیز باید به آنها توجه داشته باشید را مورد بررسی قرار داده و بر اساس نکات جامعی که در خصوص خرید این محصول برایتان تهیه کردیم، از یک سوتین مناسب برای زمان مناسب استفاده کنید.

در صورتی که هر سوالی در خصوص راهنمای انتخاب اندازه سوتین دارید می‌توانید از بخش نظرات همین نوشته اعلام کنید تا شما را راهنمایی کنیم. همچنین برای خرید انواع سوتین و لباس زیر زنانه می‌توانید با مراجعه به صفحه اصلی ساتین مد به نشانی https://satinmod.com جدیدترین محصولات ما را در این زمینه از برندهای مختلف ایرانی و خارجی مشاهده کنید.

امتیاز نوشته

میانگین امتیازات 5 / 5. مجموع آرا: 2

تا حالا به این پست امتیازی داده نشده ): دوست داری اولین نفر باشی؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *