ارسال از تهران به تمام ایران / تحویل ساعتی پیک در تهران

4 نکته مهم تا کردن سوتین

سوتین‌ها با اینکه فضای خیلی زیادی از کمد لباس زیر را اشغال نمی‌کنند، اما بخش مهمی از کمد لباس‌های روزمره خانم‌ها هستند. از آنجایی که در سوتین از انواع کاپ، فنر و اسفنج استفاده شده، تا کردن سوتین می‌تواند به یک امر چالش برانگیز شود.

مسلما شما هم خواهید گفت که همه سوتین‌ها چون یک شکل ثابت همراه بندها و دو کاپ دارند، دیگر دلیلی ندارد که بخواهیم دنبال ده‌ها راه مختلف برای مرتب کردن و تا کردنشان باشیم.

اما اشتباه در همین جاست. سوتین‌ها درست است که شکل کلی یکسانی دارند، اما وجود بخش‌هایی که حساس بوده و در برابر فشار، چرخش و ساییدگی مستعد آسیب دیدن هستند؛ پس باید هر یک را به یک روش خاصی تا کنید که در ادامه این مطلب از مجله ساتین مد بررسی خواهیم کرد.

چرا مرتب کردن سوتین در کمد لباس مهم است؟

سوتین‌ها با توجه به ساختار و متریالی که دارند، لازم است که مثل سایر لباس‌ها در نگهداری و شستشوی درست آنها توجه لازم را داشته باشید.

این موضوع برای سوتین‌های اسفنجی و سوتین فنردار بیشتر اهمیت دارد؛ چرا که وظیفه اصلی این دو بخش از سوتین‌ها، حمایت بهتر از سینه و همچنین فرم‌دهی به آن است.

از طرفی دیگر وقتی این دو ساختار آسیب ببینند، عملا دیگر سوتین شما بی استفاده خواهد شد و شاید صرفا برای پوشش درون خانه مناسب به نظر برسند. از بین رفتن اسفنج یا چروک شدن آن از زیر برخی لباس‌ها به سادگی مشخص خواهد بود و وقتی هم که فنر سوتین شکسته یا کج شود، سینه‌های شما در حالت یکسان نخواهند بود.

4 نکته مهم تا کردن سوتین

شاید فکر کنید که تا کردن سوتین چیزی نیست که نیاز به آموزش و توجه به نکاتی داشته باشد؛ در حالی که اینطور نیست.

ما انواع مختلفی از سوتین‌ها را داریم که جدایی از شکل و ساختارشان، از موادی همچون فنر و تزئینات خاص برای آن استفاده شده است. اگر هنگام مرتب کردن سوتین به آنها توجه نکنید، باعث شکستن، دفرمه شدن و کاهش عمر مفید سوتین خواهد شد.

اینجاست که باید برای هر سوتین، از روش خاصی برای تا کردن استفاده کرد. برای اینکه بدانید کدام روش مناسب سوتین است، این دو سوال را حتما از خود بپرسید:

  1. نوع سوتین چیست؟ (فنر دارد؟ جک دار است؟ کاپ اسفنجی دارد؟ آیا تزئیناتی همچون پولک روی آن کار شده؟)
  2. آیا دسته‌ها و قزن سوتین می‌تواند آسیبی به سوتین وارد کند؟

حال طبق همین دو سوال بالا، می‌توان سوتین‌ها را به ۴ گروه تقسیم بندی کرد که باید بر اساس آنها از روش تا کردن خاصی استفاده کنید.

اما قبل از شروع به این نکته دقت کنید که همیشه سوتین‌ها را بر اساس گروه‌بندی‌های زیر کنار هم قرار دهید و همه سوتین‌های خود را در کنار هم و به یک حالت تا نکنید.

خرید سوتین اسفنجی

دسترسی به بخشی از محتوا یا تصاویر ویژه اعضای سایت است.

ورود به حساب کاربری

۱. سوتین های قالب دار

منظور از سوتین‌های قالبی آنهایی هستند که اولا دارای پد اسفنجی هستند و ثانیا کاپ آنها به شکل فنردار یا جکدار است تا به سینه‌ها فرم دهد.

این سوتین‌ها شکل بهتری برای فرم سینه ایجاد می‌کنند و لیفت سینه را بهبود می‌بخشند. بنابراین، تا کردن آنها از وسط باعث می‌شود سوتین شکل خود را از دست داده و همچنین موجب ایجاد چروکی و حتی از دست دادن حالت کاپ خواهد شد.

بهترین راه برای تا کردن سوتین قالب‌بندی شده این است که آنها را یکی پس از دیگری جمع کرده و درون یکدیگر قرار دهید. درست مانند چیزی که در تصویر می‌بینید.

پس از اینکه کاپ سوتین‌ها درون هم قرار داده شده و دستکی‌ها نیز به همین شکل روی هم قرار دارند، می‌توانید دستکی سوتین اول را همراه با لای‌های دیگر برداشته و درون کاپ سوتین نهایی قرار دهید. سپس سوتین را درست در همین حالت طوری که دستکی زیر آن قرار دارد در کمد لباس زیر قرار داده و سایر لباس‌ها را هم روی آن قرار ندهید که موجب خم شدن کاپ شود.

همچنین می‌توانید در هر لایه که کاپ‌ها را درون هم می‌چینید، بندها را داخل کاپ همان سوتین قرار دهید. تا اگر نیاز داشتید سوتینی از لایه‌های وسط بردارید مجبور نباشید همه را به هم بریزید.

۲. تا کردن سوتین ورزشی

سوتین‌های ورزشی برای تمرینات روزانه ساخته شده‌اند تا حداکثر حمایت را از سینه شما داشته باشند. در مقایسه با سایر سوتین‌ها، آزادی بیشتری به شما برای تا کردن به شکل‌های مختلف می‌دهند.

می‌توانید بندهای سوتین ورزشی خود را داخل فضای داخلی آن قرار دهید(طوری که یک ساختار ۴ گوش ایجاد شود)، سپس آن را به چهار قسمت تا کنید و درون کمد لباس زیر خود قرار دهید تا بیشترین فضا را نیز در اختیار داشته باشید.

مرتب سازی و تا کردن سوتین

۳. سوتین های پوش آپ

سوتین‌های پوش آپ برای خانم‌هایی که سایز سینه کوچک دارند یک نعمت است. هنگام تا زدن آنها، بهتر است قزن‌ها را قبل از تا کردن به هم متصل کنید تا گیر کردن آنها به پارچه آسیب نرسانند.

سپس برای جلوگیری از ایجاد چروک و خطوط تاشدگی بر روی سوتین آن را کاملا صاف کنید. برای جلوگیری از کشش، باید بندها را هم ببندید.

همچنین برای محافظت از کاپ سوتین می‌توانید با قرار دادن چیزهایی مثل دستمال کاغذی، جوراب یا موارد دیگر درون کاپ شکل اولیه آن را حفظ کنید. یا اینکه سوتین‌های توری و پارچه‌ای که فاقد فنر هستند، به شکل لوله یا گرد که تا کرده‌اید درون کاپ این سوتین‌ها قرار دهید.

۴. تا کردن سوتین توری

سوتین‌های توری و معمولی که جنس بیشتر آنها نخی بوده و عموما دارای طراحی دانتل یا گیپور هستند، حساسیت بالایی در برابر آسیب دیدگی دارند. خصوصا وقتی به جایی گیر کنند یا در کنار لباس‌هایی با تزئینات فلزی باشند.

برای مرتب کردن سوتین توری قبل از هر کاری بندها و قزن را به هم متصل کرده و اجازه ندهید که آزاد باشند. سپس سوتین را درست از وسط دو کاپ تا کنید به طوری که کاپ‌ها درون هم قرار بگیرند.

اگر سوتین دارای فنر است انجام این کار باعث تغییر حالت فنر و احتمالا شکستن آن خواهد شد. بنابراین برای سوتین فنری پارچه‌ای سعی کنید آنها را همراه با دیگر سوتین‌ها درون یکدیگر قرار دهید.


جمع بندی و یک پیشنهاد جذاب

با اینکه می‌توان به روش‌های مختلفی سوتین‌ها را در کمد لباس زیر مرتب کرد، اما تا زمانی که یک یا چند کشوی مخصوص فقط برای قرار دادن سوتین در اختیار نداشته باشید، احتمال آسیب زدن به ساختار کلی سوتین وجود دارد.

باکس لباس زیر ویکتوریا سکرت

پس باید به فکر یک راه چاره بهتر باشید که آن هم چیزی نیست جز استفاده از کیف مخصوص سوتین که می‌توانید درون خانه یا سفر استفاده کنید.

این کیف‌ها یک فضای کاملا اختصاصی برای نگهداری از سوتین به شما می‌دهند. می‌توانید با قرار دادن سوتین درون آنها، کیف‌ها را در کنار انواع لباس‌های کوچک و بزرگ قرار داده و هیچگونه نگرانی بابت از دست رفتن حالت سوتین نیز نداشته باشید. یا اینکه می‌توانید آنها را به وسیله دستگیره مخصول حملی که دارند، درون کمد لباس خود آویزان کنید.

داشتن یک کیف سوتین مسافرتی برای مرتب کردن سوتین بدون اتلاف وقت در سفر کاملا ضروری است. این کیف‌ها به شما این امکان مرتب کردن سوتین‌ها را می‌دهند که حتی می‌توانید بر اساس رنگ، نوع سوتین و گروه بندی خاص خود سوتین‌ها را جدا کرده و درون کیف مجزا قرار دهید. به طور معمول هر کیف ظرفیت نگهداری از ۱۰ سوتین را دارد.

می‌توانید با مراجعه به فروشگاه ساتین مد انواع مختلفی از این کیف‌های مخصوص نظم دهنده سوتین را خریداری کرده و همچنین محصولات دیگر ما که شامل انواع ست شورت و سوتین، لباس خواب، جوراب و شورت است را خریداری و درب منزل تحویل بگیرید. فراموش نکنید که ارسال برای خریدهای بالای ۵۰۰ هزار تومان، رایگان است.

امتیاز نوشته

میانگین امتیازات 5 / 5. مجموع آرا: 2

تا حالا به این پست امتیازی داده نشده ): دوست داری اولین نفر باشی؟

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *