ارسال از تهران به تمام ایران / تحویل ساعتی پیک در تهران

انواع شورت زنانه با اسم +عکس

انواع شورت زنانه در رنگ‌بندی، مدل و کاربردهای مختلفی وجود دارد. هر یک از این انواع شورت با هدف خاصی تولید و روانه بازار شده‌اند که مهم‌ترین آن کمک به رعایت بهداشت ناحیه تناسلی و پوشش این ناحیه است. اما از آنجایی که شورت هم مانند سوتین نقش کلیدی در تحریک آقایان و داشتن رابطه جنسی لذت بخش دارد، مدل‌های مختلفی نیز برای این منظور تولید شده‌اند.

در ادامه این مقاله از مجله ساتین مد قصد داریم به بررسی بیش از ۱۲ مدل شورت زنانه مختلف همراه با اسم و ویژگی‌هایی که هر یک دارد پرداخته و ببینیم که چرا استفاده از شورت مناسب برای زمان‌های مختلف اهمیت دارد. پس تا پایان این پست جذاب نیز با ما همراه باشید.

چرا باید با انواع شورت زنانه آشنا باشیم؟

درست همانطور که در معرفی انواع سوتین و کاربردهای آن ذکر کردیم، شورت زنانه نیز یکی دیگر از پوشاکی است که انتخاب آن بر اساس کاربردی که دارد اهمیت خواهد داشت.

می‌توان گفت که اهمیت انتخاب شورت مناسب برای مکان و زمان مناسب از سوتین نیز اهمیت بیشتری دارد؛ چرا که با دستگاه تناسلی و واژن در ارتباط بوده و علاوه بر این مدت زمان بیشتری نیز نسبت به سوتین مورد استفاده قرار می‌گیرد. شاید بتوان دلایل زیر را از عمده‌ترین موارد برای آشنایی با انواع شورت های زنانه عنوان کرد.

انتخاب شورت مناسب به منظور رعایت بهداشت

ناحیه تناسلی خانم‌ها و واژن یکی از حساس‌ترین نقاط از بدن است که برای جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های قارچی و پوستی باید حتما به بهداشت آن توجه زیادی داشته باشند.

از همین روی مهم‌ترین و اصلی‌ترین موردی که باید در انتخاب شورت مناسب دقت کرد بر اساس شرایطی است که در ناحیه تناسلی دارید.

شورت انتخاب باید دارای بافتی کاملا نرم در بخش تناسلی باید که موجب سایش و حساسیت روی پوست این ناحیه نشود. همچنین جنس این بخش بهتر است که از الیاف کاملا طبیعی باشد و از تعریق کردن که موجب ایجاد عفونت واژن و بیماری‌های قارچی و پوستی خواهد شد جلوگیری نماید.

بهترین شورت مخصوص دوران قاعدگی شورتکس است. اما اگر به هر دلیلی دسترسی به این مدل شورت نداشتید، سعی کنید از شورت تنگ استفاده کنید که نوار بهداشتی را در جای خود به خوبی نگهداری کند. همچنین به منظور جلوگیری از تعریق از شورت نخی و بسیار نرم استفاده کنید.

در زمان پریود و عادت ماهانه نیز استفاده از شورت مناسب اهمیت بالایی دارد. در این دوران باید از شورتی استفاده کنید که موجب گرما و افزایش رطوبت بین ران‌ها نشود، چرا که این گرما موجب ایجاد باکتری‌هایی خواهد شد که عفونت و بیماری را به دنبال دارد. در زمان عادی هم حتما سعی کنید که از شورت مناسب برای جلوگیری از چنین چیزی استفاده کنید.

شورت مناسب برای فرم دهی به باسن

شورت با توجه به انواع مختلفی که دارد برای فرم دهی به باشن نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. در تولید شورت زنانه از انواع پارچه‌های نخی و کششی استفاده می‌شود که همین میزان کشش در کنار طراحی که در شکل ظاهری دارد موجب فرم دهی به باسن خواهد شد.

فرم دهی به باسن می‌توانید به منظور بزرگ‌تر نشان دادن، کوچک‌تر نشان دادن یا حتی در مواردی برای فرم دهی باسن به سمت بالا یا پایین انجام گیرد. اما در بیشتر مواقع خانم‌ها با توجه به نوع پوششی که برای شلوار انتخاب می‌کنند لازم است که از شورت مناسب استفاده کنند.

انواع شورت زنانه مناسب برای فرم دهی به باسن

به عنوان نمونه در میهمانی و مجالسی مانند عروسی که از شلوارهای چسبی استفاده می‌کنند، این موضوع اهمیت دارد که خطوط دوخت شورت از روی لباس مشخص نباشد. به همین دلیل باید از شورت‌های یکپارچه استفاده کنند که دارای طراحی خاص، گیپور و نقوش برجسته نباشد. چرا که محیط بدی از باسن به نمایش خواهد گذاشت.

یا اینکه برخی از خانم‌ها دارای بدنی نرم هستند که انعطاف بالایی در بخش باسن دارند. چنین چیزی در هنگام راه رفتن گاهی اوقات مشکلاتی را برای آنها فراهم خواهد کرد که برای همین جدایی از اینکه استفاده از شلوارهای جین و چسبی می‌تواند در تکان خوردن زیاد باسن تاثیر داشته باشد، خود شورت نیز می‌تواند به این مسئله کمک زیادی بکند.

استفاده از شورت در زمان مناسب

زمان مناسب برای استفاده از انواع مدل های شورت زنانه می‌تواند برای هر کسی خاص باشد. از مهمانی و مجالس گرفته تا تغییرات فصلی همگی در آن دخیل هستند.

اما شاید بهتر باشد که این موضوع را به همان تغییرات فصلی و گرمای هوا نسبت داد. تابستان معمولا مشکل سازترین زمان برای استفاده از لباس زیر است. خصوصا اگر بیرون از خانه باشید و برای مدت طولانی هم قرار باشد که پیاده روی کنید.

پیاده روی به مدت طولانی موجب سایش در پین پاها شده و گرمای هوا و از طرفی نوع پوشش که به دلیل فرهنگ و مذهب در کشور ما غالب است، دست به دست هم خواهند داد تا شرایط بسیار بدی برای خانم‌ها ایجاد شود.

برای همین در چنین زمان‌هایی باید از شورت‌هایی که اولا موجب تعریق نمی‌شوند استفاده کرده و ثانیا شورت‌هایی با پوشش کمتر که گردش هوا را در ناحیه تناسلی به حد استانداردی انجام دهند. همچنین در زمان پیاده روی موجب سایش روی پوست و اطراف ناحیه تناسلی نشوند.

مکان و شرایطی که از شورت استفاده می‌کنید نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. به عنوان نمونه:

 • شورت زنانه مجلسی: این مدل شورت برای اینکه در بیرون از خانه مورد استفاده قرار می‌گیرند باید از چند نظر مورد بررسی قرار گیرند. این موارد شامل راحتی در پوشش، جلوگیری از تعریق، کمک به گردش هوا، مشخص نبودن از زیر شلوار‌های چسبی و تنگ، راحتی در استفاده طولانی مدت و در نهایت فرم دهی به باسن هستند.
 • شورت زنانه مسافرتی: این نوع شورت‌های زنانه هم برای مسافرت گزینه مناسبی هستند. شرایط سفر طوری است که باید از شورت مناسبی استفاده کرد تا در شرایط گوناگونی همچون آب و هوا و دیگر موارد باید راحتی را برای ما به ارمغان آورد. برای بررسی بهتر این مورد در یک مقاله جدا در خصوص شرایط آن حتما بحث خواهیم کرد.

اهمیت شورت زنانه در تحریک آقایان و روابط زناشویی

انواع شورت زنانه تحریک کننده

لباس زیر یکی از محرک‌های داشتن رابطه جنسی لذت بخش است. در انتخاب لباس زیر باید نهایت دقت را داشته باشید که از رنگ‌های تحریک کننده همچون قرمز یا مشکی(که متناسب با رنگ پوست بیشترین تاثیر را دارند) استفاده کنید. لباس‌هایی که تنگ باشند و در همان ابتدای رابطه موجب ایجاد تماس پوستی نشوند بهترین گزینه هستند.

شورت یکی از لباس‌های زیر است که نقش بالایی را در این زمینه دارد. باید سعی کنید که چندین مدل شورت مختلف از رنگ‌های گوناگون را داشته باشید تا در روابط زناشویی از انها استفاده کنید. شورت را باید زود به زود عوض کنید. عوض کردن زود به زود نه تنها به روابط جنسی کمک می‌کند، بلکه از نظر بداشت جنسی و فردی نیز اهمیت دارد.

از آنجایی که موضوع انتخاب لباس زیر در روابط زناشویی نکات زیادی را در بر داشته و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، این موضوع را در مقاله جداگانه به صورت تخصصی بررسی خواهیم کرد که چطور لباس زیر تحریک کننده و مناسبی انتخاب کنید.


معرفی انواع شورت زنانه با اسم

شورت‌های زنانه در مدل‌های مختلفی تولید می‌شوند که هر یک دارای مزایای خاصی هستند. تنوع در این شورت‌ها طوری است که در کمد لباس هر خانمی می‌توان یک یا دو مدل از این شورت‌ها را در رنگ‌های مختلف پیدا کرد.

شورت کلاسیک زنانه
شورت کلاسیک

شورت کلاسیک

این مدل شورت زنانه همانطور که از نامش مشخص است نسخه‌ای قدیمی و کلاسیک از شورت‌های اولیه است که بیشترین حجم پوشش را برای ناحیه باسن و ران‌ها دارد. این مدل دارای فاق بلندی بوده و جزو راحت‌ترین مدل‌ها(البته در شرایط خاص همچون محیط خانه) هستند.

با توجه به پوشش حداکثری که این شورت دارد برای استفاده در دوران پریود و قاعدگی بهترین گزینه است. همچنین به عنوان یک شورت روزمره گزینه خوبی است تا درون خانه و همراه با لباس‌های گشاد بتوان از آن استفاده کرد.

اما در محیط بیرون و به خصوص برای زمانی که نیاز به شورت مجلسی دارید، انتخاب این مدل گزینه خوبی نیست. چرا که موجب تعریق باسن به دلیل پوشش حداکثری خواهد شد؛ حتی اگر از الیاف طبیعی و نخ هم از آن استفاده شده باشد.

شورت بدون فاق برای روابط جنسی
شورت بدون فاق برای روابط جنسی

شورت فاق باز

این شورت‌ها همانطور که از نامشان مشخص است دارای فاق باز در ناحیه تناسلی هستند. فاق این شورت‌ها در نواحی جلو یا عقب وجود ندارد یا اینکه در برخی از مدل‌ها به صورت سراسری فاق حذف شده و صرفا از یک بند در هر دو طرف برای پوشش استفاده می‌شود.

از همین رو ناحیه تناسلی واژن یا ناحیه چاک باسن باز است. از این شورت بیشتر برای انجام آمیزش جنسی استفاده می‌شود که برای همین منظور در برخی مدل‌ها از تزئیناتی مانند مروارید، زنجیر فلزی یا اکسسوری‌های دیگر مانند پلاگ است که با قرارگیری درون نواحی تناسلی یا پوشش نامنظمی که دارند موجب تحریک در این نواحی خواهند شد که به شما در داشتن یک رابطه جنسی فوق‌العاده کمک می‌کنند.

به تمامی خانم‌ها توصیه می‌شود حداقل چند مدل از این شورت‌ها را برای روابط جنسی با همسر خود داشته باشند. چرا که یکی از بیشترین دلایلی که باعث از بین رفتن روابط زناشویی، خصوصا در ایران به دلیل عدم وجود آموزش‌های کافی «لذت نبردن از روابط جنسی» است و طبق مطالعات بیشترین تاثیر را در طلاق عاطفی نیز داشته است.

شورت پادار زنانه
شورت پادار برای لباس‌های کوتاه

شورت پادار

این مدل درست مانند شورت‌های مردانه هستند که نوع دیگری از مدل‌های کلاسیک بوده و پوشش حداکثری را برای ناحیه باشن دارند. شورت‌های پاردار زنانه دارای طراحی مستطیل شکلی در ناحیه کناری ران‌ها هستند و انتخاب مناسبی برای پوشش در زمی دامن‌های کوتاه هستند.

همچنین پیراهن‌های چین دار که امکان بالا رفتن آنها زیاد است نیز گزینه خوبی هستند تا از این مدل شورت برای این نوع پیراهن استفاده کنید.

ساختار این شورت‌ها طوری است که برای استفاده در دوران قاعدگی گزینه خوبی نیستند. چرا که موجب پوشش حداکثری در ناحیه تناسلی خواهند شد. دلیل آن هم به فاق نسبتا زیاد آنها برمی‌گردد. البته برای این دوران می‌توان در طول شب از این مدل استفاده کرد تا اگر خون‌ریزی رخ داد، بیشتر از حد معمول به دیگر لباس‌های نفوذ نکند.

شورت بدون درز زنانه
شورت بدون درز برای لباس‌های چسبان و بدن‌نما

شورت بدون درز

همانطور که از نام این مدل شورت مشخص است این شورت فاقد هر گونه درز و طرحی است. این شورت دارای ساختاری یکپارچه بوده و دوخت آن نیز در حداقل‌ترین بخش‌های مختلف است تا از زیر لباس‌های تنگ و بدن نما دوخت آن مشخص نباشد.

از این مدل شورت می‌توانید زیر لباس‌های توری و بدن نما استفاده کنید که بدن مشخص نباشد. از جمله این لباس‌ها می‌توان به لباس‌های مجلسی اشاره کرد.

شورت لامبادا زنانه
شورت لامبادا زنانه

شورت لامبادا

شورت لامبادا به آن گروه از شورت‌هایی گفته می‌شود که از پشت با بند به یکدیگر وصل بوده و بک لس هستند. بخش جلو نیز در مدل‌های مختلفی وجود دارد که به صورت فاق باز، طرح‌دار گیپور و… هستند.

این مدل شورت برای داشتن روابط جنسی گزینه عالی هستند. البته برای مجالس و بیرون رفتن نیز می‌توانید از این مدل شورت استفاده کنید.

با توجه به تنوع بسیار بالایی که این مدل شورت دارد، در یک مطلب جداگانه به بررسی انواع مدل‌های شورت لامبادا خواهیم پرداخت. شما می‌توانید انواع شورت لامبادا را از فروشگاه ساتین مد با قیمت مناسب خریداری کنید.

شورت تانگ زنانه
شورت تانگ برای لباس‌های کوتاه و مجلسی

شورت تانگ

این مدل شورت زنانه دارای یک بند دور کمر سرتاسری نازک است که بر روی این بند نقوش گیپور یا پارچه اضافی قرار ندارد. یک سوم میانی این شورت از پشت و عقب به یک اندازه دارای پارچه به شکل V و مثلثی است که ناحیه تناسلی و باسن را از عقب می‌پوشاند. البته در برخی مدل‌ها بند این شورت کمی پهنر بوده یا اینکه بر روی بخش کناری بند که جلوی پهلوها قرار می‌گیرند از تزیینات فلزی استفاده می‌شود.

این مدل شورت با هدف زیبایی تولید شده و می‌توان از آن زیر شلوارها و لباس‌هایی که نمی‌خواهید بندهای شورت و بافت آن مشخص باشد استفاده کنید.

البته این مدل شورت نیز در برانگیختن احساسات جنسی تاثیر بسیار بالایی دارد که یکی دیگر از دلایل محبوبیت این مدل همین مسئله است. این مدل بر روی بافت جلو می‌تواند دارای طراحی‌هایی گیپور و توری باشد.

شورت گنی زنانه
شورت گنی برای لباس‌های بلند

شورت گنی

این مدل شورت دارای پوشش بزرگی هستند که تا بالای ناف قرار می‌گیرد. برای همین مناسب کسانی است که دارای بافت شکم نرمی هستند، در نتیجه کمک می‌کند تا پهلوها را جمع کرده و به این ناحیه از بدن فرم دهد.

دو مدل از این شورت وجود دارد که شامل حلقه‌ای و پادار است. اگر می‌خواهید بخش ران را نیز کمی جمع کرده و به آن فرم دهید می‌توانید از مدل پادار استفاده کنید.

داشتن همین ویژگی سبب شده تا برای دوران پس از بارداری گزینه خوبی باشند. این مدل شورت گنی در زیر دامن و پیراهن‌های جذب موجب جمع کردن این ناحیه خواهد شد.

شورت هیپسترز زنانه
شورت هپیستر برای لباس‌های فاق کوتاه

شورت هیپسترز یا هیپ هاگرز

این مدل شورت دارای ساختاری به شکل عدد ۷ فارسی است، اما با این حال پهلوهای ران را از کنار پوشش می‌دهد. کش شورت نیست طوری است که دقیقا روی باسن قرار گرفته و در زیر لباس هنگام پوشیدن اصلا احساس بدی نخواهید داشت. به همین دلیل یکی از بهترین شورت های زنانه برای پوشش زیر شلوارهای جین یا دامن‌های فاق کوتاه است.

فاق شورت هیپسترز نسبتا کوتاه است و برای دوران قاعدگی نیز گزینه خوبی خواهد بود تا موجب ایجاد حساسیت در ناحیه واژن نشود.

شورت فرانسوی زنانه
شورت فرانسوی لباس‌های فاق بلند

شورت فرانسوی

این مدل شورت نیز یکی دیگر از محبوب‌ترین شورت های زنانه در دنیا است که مانند شورت کلاسیک دارای فاق نسبتا بزرگی است که بخش زیادی از ناحیه تناسلی را پوشش می‌دهد. با این تفاوت که ساختار U شکل شورت و برش‌های دور ران در هر دو ططرف انحنای بیشتری دارند. همچنین بند این شورت نیز پهن بوده و بخش بیشتری از پهلوها را پوشش می‌دهد.

اگر از شلوارهای فاق بلند استفاده می‌کنید بهتر است که از این مدل شورت استفاده کنید تا پوشش کاملی از ناحیه تناسلی را نیز داشته باشد. برای استفاده در دوران قاعدگی نیز گزینه مناسبی نخواهند بود.

شورت جی استرینگ زنانه
شورت جی استرینگ برای لباس‌های فاق کوتاه و روابط جنسی

شورت جی استرینگ و سی استرینگ

این دو مدل شورت جنبه زیبایی داشته و برای بالا بردن تحریک در روابط زناشویی گزینه مناسبی هتسند. این دو مدل شورت دارای ساختار و شکل متفاوتی هستند که عبارتند از:

 • شورت جی استرینگ: این مدل شورت در بخش جلویی دارای یک برش مثلثی است که برای تحریک بیشتر دارای طرح گیپوری یا توری است. بندها در کنار پهلو دوتایی بوده و دارای تزیینات مختلفی همچون پاپیون، اجسام فلزی و… هستند. این شورت بک لس بوده و در بخش باسن دارای پوششی جز یک بند مختصر نیست.

از این مدل شورت می‌توان در حمام آفتاب یا سواحل استفاده کرد که مخصوص همین کار نیز ساخته شده‌اند. البته در ایران با همان کارکرد بالاتر بیشتر مورد توجه قرار دارند.

 • شورت سی استرینگ: این مدل شورت فاقد هر گونه بندی است. در واقع این شورت در بخش ناحیه تناسلی دارای یک پوشش مختصر است تا از مشخص شدن آن جلوگیری کند. سپس دارای یک حالت فنری است که با قرار گیری در چاک باسن در جای خود سفت قرار می‌گیرد.

این مدل هم برای زمان‌هایی همچون لباس شب، حمام آفتاب و کنار سواحل گزینه مناسبی است که برای تحریک در رابطه جنسی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. در انتخاب این مدل شورت باید به سایز دقت کنید، چرا که اگر متناسب با سایز باسن نباشد به خوبی در جای خود قرار نخواهد گرفت.

شورت ویکینی

این مدل شورت دارای ظاهر و طراحی V شکل است که در روی بند دور کمر دارای طراحی گیپور است. این مدل شورت برای زیبایی تولید شده و برای پوشش در خانه و استفاده روزمره می‌تواند گزینه خوبی باشد.

انواع شورت برزیلی زنانه
شورت برزیلی مناسب لباس‌های ساحلی و شلوارک

شورت برزیلی

این مدل شورت زنانه ترکیبی از مدل تانگو و هیپسترز است که به عنوان گزینه خوبی برای شورت مسافرتی به حساب می‌اید که در سواحل و حمام آفتاب می‌توانید از آنها استفاده کنید.

سه مدل مختلف از شورت بریزیلی در بازار وجود دارد که عبارتند از:

 1. شورت برزیلی معمولی
 2. شورت برزیکی با گره یک طرفه
 3. شورت برزیلی با گره دو طرفه

جمع بندی و سوالات متداول

در این مقاله به بررسی انواع شورت زنانه در مدل‌های مختلف پرداخته و شما را با بیش از ۱۴ مدل از این مدل‌ها آشنا کردیم. یاد گرفتیم که شورت زنانه که یکی از پوشش‌های اصلی است که در زیر سایر لباس‌های قرار می‌گیرد. از سویی دیگر این نوع پوشش مربوط به ناحیه تناسلی است که حساسیت بسیار بالایی نیز دارد.

در نتیجه به منظور رعایت بهداشت فردی و جنسی، ضروری است که از شورت مناسب(ترجیحا نخی یا پنبه) استفاده شود که ساختار بسیار نرم و لطیفی نیز داشته باشد. دلیل اهمیت این موضوع هم به جلوگیری از تعریق و ایجاد باکتری یا حساسیت‌های پوستی است.

برای مشاهده جدیدترین مدل‌های شورت زنانه می‌توانید با مراجعه به صفحه https://satinmod.com/women-clothing/lingerie/women-panties/ در سایت ساتین مد مراجعه کنید.

رایج‌ترین مدل‌های انواع شورت زنانه کدامند؟

شورت زنانه در انواع مختلفی تولید می‌شود که در این بین مدل‌های لامبادا، پادار، فرانسوی، جی استرینگ و تانگ بیشترین محبوبیت را دارند. دلیل اینکه این مدل‌ها در بهترین شورت زنانه قرار دارند از یک سو نقش آنها برای تحریک در روابط جنسی و از سویی دیگر راحتی است که با انواع لباس‌ها و در شرایط گوناگون دارند.

بهترین روش برای شستشوی شورت زنانه کدام است؟

شورت زنانه به دلیل حساسیت بالایی که واژن و ناحیه تناسلی دارد لازم است که همیشه پاکیزه بوده و به درستی نیز شسته شود تا از عفونت‌ها و ایجاد باکتری در این ناحیه جلوگیری شود. لذا بهترین روش شستن شورت زنانه شستشوی دستی و با استفاده از آب ولرم یا سرد است. سعی کنید از ماشین لباسشویی و همراه با دیگر لباس‌ها شورت را نشویید.

آیا شورت زنانه در تحریک روابط زناشویی تاثیر دارد؟

پاسخ به این سوال مثبت است. شورت‌هایی به رنگ قرمز یا مشکی در بین سایر رنگ‌ها بیشترین تاثیر را در تحریک جنسی آقایان دارند. علاوه بر این شورت‌ها نیز بر اساس فاق و برشی که در طراحی دارند به چند گروه تقسیم می‌شوند که موجب ایجاد تماس پوستی با شریک جنسی خواهند شد که نقش زیادی در بهبود روابط زناشویی دارد.

امتیاز نوشته

میانگین امتیازات 4.6 / 5. مجموع آرا: 35

تا حالا به این پست امتیازی داده نشده ): دوست داری اولین نفر باشی؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *