ارسال از تهران به تمام ایران / تحویل ساعتی پیک در تهران

سوتین فنردار چیست و چه مزیتی دارد؟

سوتین فنردار یا لباس زیری که فنر سیمی دارد جزو یک لباس زیر راحت و محبوب برای بسیاری از خانم‌ها است. تفاوت سوتین فنردار با مدل های بدون سیمی این است که، یک فنر نیم دایره‌ای داخل کاپ سوتین کار شده که زیر سینه قرار می‌گیرد و حمایت بهتری از نظر نگهداری سینه و فرم دادن به آنها خواهد داشت.

در گذشته مدل و جنس سوتین‌ها بسیار محدود بود و همه انها بدون سیم بودند که همین موضوع سبب میشد نتوان به سینه‌ها فرم داد. اما امروزه لباس زیر دارای سیم در زیر کاپ‌ها و همچنین بخش زیرین تولید می‌شود که حمایت عالی به سینه‌ها می‌دهند.

سوتین فنردار چیست و چه مزیتی دارد؟

سوتین فنردار در طرح‌های مختلفی عرضه می‌شود. هدف از این سوتین برای فرم‌دهی بیشتر و لیفت دادن سینه است که توسط فنرهای سیمی تعبیه شده در زیر کاپ انجام گرفته می‌گیرد. این فنرها سینه را محکم نگه در جای ثابتی نگه می‌دارند. به دلیل داشتن فنر در سوتین بهتر است به طور دائمی از این نوع سوتین استفاده نکنید و اگر مدت زمان زیادی از سوتین فنر دار استفاده کنید باعث ناراحتی و آزار شما می‌شود. همچنین بهتر است سایزی که برای سوتین فنری انتخاب می‌کنید مناسب باشد تا فشار روی سینه شما را کاهش داده و در نتیجه عوارض کمتری داشته باشند.

سوتین فنردار چیست و چه مزیتی دارد؟

یک سوتین فنردار یا سوتین فنری نوعی سینه بند است که با بهره‌گیری از سیم‌های نازک نیم دایره نصب شده در داخل پارچه سینه بند سفت و سخت شده است. سیم ممکن است از فلز، پلاستیک یا رزین ساخته شده باشد.

جنس این فنرها اغلب فلزی است اما در برخی دیگر میتواند از جنس پلاستیک نیز باشد. به دلیل فنر نیم دایره ای که در داخل سوتین فنری قرار می گیرد و باعث فشار به پستان می‌شود، پوشیدن این لباس های زیر از نظر پزشکی برای سلامت افرادی که مبتلا به سرطان سینه هستند ممنوع بوده و عوارض جدی در پی دارد.

سوتین فنردار یا بدون فنر؟ کدام بهتر است؟

شما می‌توانید متناسب با نیازتان و نوع حمایتی که از سینه‌ها می‌خواهید از سوتین فنردار یا بدون فنر استفاده کنید. اینکه از کدام مدل استفاده کنید کاملا به شرایط سینه‌ها و علایق شما بستگی دارد.

اما به طور معمول اگر بخواهیم یک دسته بندی کلی داشته باشیم، سوتین‌های فنردار سیمی برای سینه‌های متوسط ​​تا بزرگتر را پیشنهاد می‌کنیم. چرا که خانم‌هایی با سینه بزرگ نیاز به حمایت بیشتری دارند تا سینه‌های خود را فرم داده و همچنین وزن سینه آنها را اذیت نکند. استفاده از فنر به این موضوع کمک زیادی می‌کند.

در حالی که مدل‌های بدون فنر برای سینه‌های کوچکتر به خوبی کار می‌کنند. اما بدان معنا نیست که برای سینه کوچک نمی‌توان از این نوع سوتین استفاده کرد.

یکی دیگر از کاربردهایی که سوتین فنردار سیمی را می‌توانید به سوتین بدون فنر ترجیح دهید در موقعیت استفاده است. اگر درون منزل هستید لزومی ندارد که روی فرم‌دهی سینه‌های خود کار کنید و آنها را بزرگ‌تر نشان دهید. شاید این مورد تنها زمانی کاربرد داشته باشد که مهمانی داشته باشید. در نتیجه استفاده از سوتین دارای فنر می‌تواند گزینه خوبی به عنوان سوتین مجلسی باشد.

استفاده کردن یا عدم استفاده از این نوع سوتین دارای مزایا و معایب مختلفی است که در ادامه به بررسی هر دو می‌پردازیم.

مزایا و معایب سوتین فنردار

برای خانم‌هایی که سینه بزرگ و با بافت نرمی دارند شدیدا توصیه می‌کنیم که خرید سوتین فنردار را در اولویت قرار دهند. چرا که مهم‌ترین مزیت آنها فرم‌دهی به سینه و نگهداری بهتر است.

 • سوتین‌های فنردار در فرم دادن سینه تاثیر زیادی داشته و برای سینه‌های بزرگ‌تر بسیار مناسب هستند.
 • این سوتین‌ها برای خانم‌هایی که دچار افتادگی سینه هستند انتخاب عالی به شمار می‌روند. چرا که فنر سرتاسری و همچنین فنر دور کاپ کمک می‌کند هر دو سینه در یک راستا قرار داشته باشند.
 • در این مدل سوتین اگر فنر سوتین را احساس می‌کنید مناسب سایز شما نبوده و می‌تواند موجب قرمزی پوست یا حتی زخم سینه شود. دلیل این موضوع فقط انتخاب سایز اشتباه است.
 • در شستشوی نامناسب و مکرر ممکن است از بافت پارچه بیرون زده و بدن شما را اذیت کنند. بنابراین عمر کمتری دارند.

اگر تمایل به استفاده از سوتین فنردار دارید حتما باید به این نکته توجه داشته باشید که آنها را به درستی شستشو دهید. برای همین منظور توصیه می‌کنیم حتما مقاله راهنمای شستشوی درست سوتین و لباس زیر را مطالعه کنید.

در این مقاله ما هر دو روش را برای شستشوی دستی و لباسشویی سوتین بررسی کردیم که اگر به آنها عمل کنید، موجب افزایش عمر مفید سوتین خواهد شد.

مزایا و معایب سوتین بدون فنر

 • به دلیل راحتی بالایی که دارند برای مدت طولانی قابل استفاده هستند. اما به دلیل نداشتن فنر، قدرت ایستایی و حمایت کمتری از سینه را خواهند داشت.
 • با پارچه مخصوص نخی و تنفس پذیز تولید می‌شوند که احساس راحت‌تری با آنها خواهید داشت.
 • این سوتین‌ها برای سینه‌هایی با سایز بزرگ مناسب نیستند. چرا که به دلیل وزن بالا و بزرگی سینه قادر به تحمل وزن سینه و حمایت کافی نیستند.
 • به دلیل نبود فنر در کوتاه مدت حالت خود را از دست داده و دچار چروک و از ریخت افتادن می‌شوند.

این سوتین‌ها برای استفاده روزمره گزینه‌ای عالی به حساب می‌آیند و توصیه می‌شود که درون خانه حتما از سوتین بدون فنر استفاده کنید. همانطور که در مقاله عوارض پوشیدن سوتین هنگام خواب ذکر کردیم، این موضوع می‌تواند در صورت بی دقتی مشکلات زیادی را در دراز مدت برای شما ایجاد کند. در حالی که اگر از سوتین بدون فنر استفاده کنید، تا حدی قابل قبولی از این مشکلات نیز جلوگیری خواهید کرد.

جنس فنر سوتین چیست؟

سوتین‌هایی که در کناره‌های کاپ در آنها از فنر استفاده شده است عموما از جنس فلزی هستند. بیشتر این فنرها دارای حالت خشکی هستند که به آنها حالت داده شده تا سینه‌ها را فرم دهند و معمولا این موضوع در سوتین‌های اسفنجی بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد.

جنس فنر سوتین چیست

اما جدایی از فلز در برخی مدل‌های ارزان قیمت از پلاستیک مخصوص یا رزین نیز به عنوان فنر سوتین استفاده می‌شود. جنس رزین و پلاستیکی نسبت به پلاستیک انتخاب بهتری هستند، اما بدی که دارند ساختار شکننده آنها است که احتمال شکستن آنها وجود دارد.

مدل‌های فلزی نیز تنها عیبی که دارند نوک فنرها است که اگر عایق کاری نشده باشد می‌تواند به دلیل تیز بودن از بافت پارچه خارج شده و به سینه فرو رود که برخی خانم‌ها در خواب این اتفاق را تجربه کرده‌اند. بنابراین توصیه می‌شود از مدل‌های مناسبی انتخاب کنید که برای جلوگیری از این موضوع، در هر دو طرف عایقی را به منظور رفع تیزی و جلوگیری از عبور فنر از بافت پارچه در نظر گرفته‌اند.

وجه مشترک سوتین فنردار و بدون فنر

وجه مشترک سوتین فنردار و بدون فنر

سوتین های فنردار و بدون فنر تنها تفاوتی که دارند در استفاده یا عدم استفاده از فنر در حاشیه کاپ‌ها و همچنین فنر سرتاسری است که زیر سوتین کار شده است. در نتیجه وجه مشترک زیادی بین هر دو مدل وجود دارد که عبارتند از:

 • شکل و ساختار بندها: بند استفاده شده در هر مدل به یک صورت است.
 • شکل کاپ: مدل‌های کاپ کامل، کاپ متوسط یا نیم کاپ در هر دو مدل سوتین موجود است.
 • اسفنج و جک: هر دو سوتین‌های سیمی و بی سیم می‌توانند دارای اسفنج و جک درون کاپ باشند که به مخفی کردن نوک سینه‌ها و بزرگ‌تر نشان دادن سینه کمک می‌کنند.
 • تطبیق پذیری طراحی: چه یک سوتین ژولیده یا جذاب را دوست داشته باشید و چه بخواهید از یک سوتین معمولی یا لوکس استفاده کنید، دست شما برای انتخاب سوتین فنردار یا بدون فنر برای همه این مدل ها باز است.

جمع بندی و کلام آخر

مهم ترین نکته برای پوشیدن سوتین، تناسب اندام و همانطور که گفته شد کیفیت آن برند است. شما می‌توانید گران‌ترین سوتین را از یک برند شیک و بسیار شناخته شده هم بخرید، در حالی که با آن احساس راحتی نسبت به یک سوتین ناشناخته و ارزان قیمت هم نداشته باشید.

در مورد سوتین فنردار و بدون فنر نیز همچنین حالتی وجود دارد. اگرچه قرار است آنها حمایت بیشتری از سینه شما بکنند، اما به این معنی نیست که سوتین بدون فنر انتخاب خوبی نیست. هر دو این مدل‌ها بر اساس شکل سینه، اندازه و حتی فرمی که سینه‌های بدن هر فرد دارد می‌توانند نتایج متفاوتی از خود به جای بگذارند.

بسیاری از مدل‌های سوتین بی‌سیم(بسته به برند) با یک باند کششی طراحی شده‌اند تا حمایت بیشتری را در اطراف سینه به شما بدهند. بسیاری از آنها نیز به صورت داخلی دوخته شده‌اند تا کمی هم به شما کمک کنند. تفاوت این است که سوتین‌های دارای سیم در پایین سینه نه تنها پشتیبانی خوبی از سینه می‌کنند، بلکه بهترین فرم و شکل را نیز به سینه‌هایتان می‌دهند.

در صورتی که تجربه‌ای در استفاده از هر دو مدل سوتین بدون فنر یا فنردار دارید از شما خواهشمندیم که تجربیات خود را از بخش نظرات برای ما ارسال کنید. امیدواریم که این مقاله نیز به شما کمک کرده باشد که بدانید سوتین فنردار چیست و چه مزایایی دارد. در مقالات بعدی به راهنمای خرید سوتین فنردار می‌پردازیم.

امتیاز نوشته

میانگین امتیازات 4.7 / 5. مجموع آرا: 20

تا حالا به این پست امتیازی داده نشده ): دوست داری اولین نفر باشی؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *