ارسال از تهران به تمام ایران / تحویل ساعتی پیک در تهران

4 دلیل انتخاب سوتین ورزشی بدون فنر

آیا در کمد لباس زیرتان یک سوتین ورزشی بدون فنر دارید؟ مطمئنا شما هم اینطور فکر می‌کنید که وقتی صحبت از استفاده سوتین‌های مخصوص ورزش می‌شود، مدل‌های دارای فنر و سیم زیرین(به دلیل داشتن کاپ محصور که سینه‌ها را از هم جدا کرده و به کاهش پرش سینه در فعالیت ورزشی کمک می‌کنند) گزینه عالی هستند.

اما بد نیست بدانید که اگر فعالیت ورزشی به‌خصوصی که پرش سینه بسیار کمتری دارند می‌کنید، سوتین‌های بدون فنر و سیم زیرین می‌توانند گزینه مناسبی از چند نظر مختلف دیگر باشد.

در ادامه این مطلب از مجله ساتین مد می‌خواهیم به بررسی 4 دلیل استفاده از سوتین ورزشی بدون سیم زیرین بپردازیم که به شما کمک می‌کند در عین حال که تناسب سینه‌ها و حمایت بهتر آنها را حفظ کنید، استایلی شیک هم داشته باشید.

4 دلیل انتخاب سوتین ورزشی بدون فنر

یکی از مشکلاتی که برخی خانم‌ها احتمالا به دلیل انتخاب اشتباه سایز سوتین دارند این است که در سوتین ورزشی باسیم، نگران ضربه زدن این سیم در حین تمرین به سینه‌ها هستند. یا اینکه مالیده شدن آنها به پوست به‌مرور پوست آنها را قرمز کرده و موجب سوزش در این نواحی می‌شود؛ البته این مورد در ورزش‌های سنگین و به‌خصوص بیشتر رخ می‌دهد.

احتمالا در چنین شرایطی به فکر خرید یک نیم‌تنه خواهید افتاد. اما صبر کنید، چرا یک سوتین ورزشی بدون فنر با بندهای پهن و طراحی با پارچه‌ی مخصوص را امتحان نمی‌کنید؟

بیایید ببینیم که چرا باید از سوتین ورزشی بدون فنر استفاده کنیم.

تاثیر انتخاب سوتین ورزشی بدون فنر
[chapar_protect]

۱. سوتین های ورزشی بدون فنر برای سینه های نامتقارن عالی هستند

برای خانم‌هایی که دچار افتادگی سینه هستند یا به هر دلیلی سینه نامتقارن دارند، سخت است که از سوتین معمولی استفاده کنند. در بهترین شرایط بند روی شانه به آنها کمک می‌کند که در این حالت هم اندازه هر دو بند به دلیل متفاوت بودن و میزان سفتی احساس ناخوشایندی برای آنها خواهد داشت.

در حالی که سوتین‌های ورزشی نسبت به سایر سوتین‌ها در این مورد به شما کمک بیشتری خواهند کرد. در حالت ایده‌آل، هر سوتینی که به تن می‌کنید، می‌خواهید سینه‌تان به‌طور کامل در بخش زیرین باند قرار گیرد(که فنرهای سوتین در این بخش کار شده‌اند) تا سینه‌های شما متقارن بوده و احساس راحتی هم داشته باشید.

اما این سطح از قرارگیری بافت سینه، آنطور که باید هم راحت نیست. خرید سوتینی که بتواند برای افرادی که سینه‌های نامتقارن دارند چالش برانگیز باشد، اما یک سوتین ورزشی بدون فنر می‌تواند به شما کمک کند تا تناسب خوبی داشته باشید.

در همین زمینه بخوانید: جدول اندازه گیری سوتین

در انتخاب این سوتین‌ها دقت کنید که اندازه را متناسب با سینه بزرگتر خود انتخاب کنید و نیازی نیست نگران پر شدن کامل سینه‌های کوچکتر خود باشید.

۲. تناسب اندام بالایی دارند

مانند هر سوتین دیگری، ایجاد تناسب سینه‌ها مهم‌ترین کاری است که سوتین‌های ورزشی انجام می‌دهند؛ با این تفاوت که نسبت به آنها سطح تناسبی و حمایت بسیار بیشتری دارند.

تناسب اندام با سوتین ورزشی بدون سیم

اگر به دنبال خرید بهترین سوتین حمایت کننده سینه هستید، به دنبال یک سوتین با بندهای پهن که جنس سفتی دارد باشید. سطح حمایت و تکیه‌گاه در سوتین کامل وابسته به بندها است؛ خصوصا بندهای روی شانه که به دلیل جاذبه، بیشترین نقش را در نگهداری از سینه‌ها(خصوصا هنگام ورزش) ایفا می‌کنند.

به همین دلیل است که به یک تناسب محکم و ایمن برای ثابت نگه داشتن سینه خود نیاز دارید. برای بررسی میزان حمایت و تناسب بندها، صاف ایستاده و در حالی که سوتین را پوشیده‌اید، سر خود را بالا بیاورید، درست مانند وقتی که در حال کشش هستید.

آیا وقتی بازوهایتان را بالا می‌برید بند به سمت بالا حرکت می‌کند یا در جای خود باقی می‌ماند؟

  • اگر بند حرکت می‌کند، اندازه را در بند پایین و کاپ افزایش دهید.
  • اگر سوتین هیچ حرکتی نمی‌کند، تا زمانی که در حین تمرین احساس ناراحتی یا درد نداشته باشید، بند مناسب است (در غیر این‌صورت می‌توانید اندازه سوتین را افزایش دهید یا یک سوتین دیگری متفاوت برای تناسب راحت‌تر امتحان کنید).

البته همیشه لزومی ندارد از مدهایی با بند پهن استفاده کنید. برخی مدل‌ها دارای بند ضربدری چندتایی هستند که هریک از بندهای رد شده از روی شانه‌ها، در بخش پشتی سوتین، به دو قسمت تقسیم شده و سرتاسر پشت را در بر می‌گیرند. یا در مدل‌های دیگر از بند با طراحی خاص همچون زیگزاگ و گیپور سراسری استفاده می‌شود.

این کار به حمایت بهتر سینه و نگه‌داشتن آنها در جای خود بدون نیاز به فنر سوتین کمک زیادی می‌کند. در بیشتر نیم‌تنه‌ها و سوتین‌های مدل کراپ‌دار نیز چنین طراحی را می‌بینیم.

۳. سوتین ورزشی بدون فنر همه کاره هستند

از زمانی که سوتین‌های ورزشی ارائه شدند، تغییر و تحول اساسی در زندگی و استایل خانم‌ها ایجاد کردند؛ به‌طوری که می‌توان گفت سوتین ورزشی بدون فنر با توجه به اینکه جدای از استفاده ورزشی، می‌تواند در هر نوع استایلی به خوبی ظاهر شود، همه کاره است.

این سوتین‌ها را می‌توان به تنهایی با شلوارهای ساق بلند یا با یک شلوار جین و ژاکت مورد علاقه استفاده کرد. جدا از اینکه یک سوتین ورزشی حمایتی است، در باشگاه ورزشی هم استایل شیکی خواهید داشت و عالی به‌نظر خواهید رسید. می‌توانید از این سوتین‌ها درون خانه هم استفاده کرده و احساس بسیار راحتی داشته باشید.

در همین زمینه بخوانید: داشتن چند سوتین در کمد لباس ضروری است؟

اگر دوست دارید که تنوع جدیدی را در کمد لباس زیر خود ایجاد کنید، پیشنهاد می‌کنم برای یک بار هم که شده خرید سوتین ورزشی بدون فنر را در دستور کار قرار دهید.

مزایای سوتین ورزشی بدون فنر

۴. حمایت بهتری از سینه ها می‌کنند

بر خلاف سوتین‌های روزمره و معمولی که از جنس پارچه مختلفی بوده و با هدف زیبایی و لیفت سینه اجزای مختلفی هم دارند، سوتین‌های ورزشی در چند سال گذشته تغییرات زیادی به‌خود گرفته‌اند.

به لطف پارچه‌های نوآورانه مخصوص و روش‌های تولید بهتر، سوتین‌های ورزشی بدون سیم گزینه‌ای عالی برای کسانی هستند که هنگام ورزش کردن نمی‌خواهند لباس زیر دیگری را به تن داشته باشند.

امروزه سوتین های ورزشی بدون سیم برای هر تمرینی در انواع و اشکال مختلفی تولید شده‌اند که در سه گروه زیر طبقه‌بندی می‌شوند:

  • سوتین‌هایی با سطح حمایت معمولی و کم در مقابل ضربه برای فعالیت‌های ورزشی مثل پیاده‌روی.
  • سوتین‌هایی با سطح حمایت متوسط در برابر ضربه برای برخی فعالیت‌های ورزشی همچون دویدن.
  • سوتین‌هایی با سطح حمایت زیاد در برابر ضربه مانند فعالیت‌های ورزشی همچون والیبال و بسکتبال.

این گروه از سوتین‌ها به دلیل استفاده از همین متریال و نوع طراحی که دارند در مقایسه با یک نیم تنه معمولی حمایت بسیار بیشتری از سینه‌های شما خواهد کرد.


جمع‌بندی و سوالات متداول

سوتین‌های ورزشی فنردار که با نام سوتین کپسولی نیز شناخته می‌شوند، هم قیمت بالایی دارند و هم اینکه مناسب برای ورزش‌هایی با فعالیت شدید هستند که ضربه زیاد بوده و سینه‌ها پرش بالایی دارند. لذا از این مدل‌ها باید برای ورزش‌هایی استفاده کنید که واقعا ضروری است سینه‌ها درون کاپ جای گرفته و ثبات بسیار زیادی داشته باشند.

در حالی که انتخاب سوتین ورزشی بدون فنر قیمت ارزان‌تری داشته و برای ورزش‌هایی با سطح ضربه کم که پرش سینه کمتری را هم دارند مناسب است. مزیت دیگری که این سوتین‌های ورزشی دارند در استفاده از آنها برای سایر فعالیت‌ها و حتی استفاده روزمره است.

شما می‌توانید از یک سوتین ورزشی بدون سیم درون خانه هم استفاده کرده و احساس بسیار راحتی داشته باشید. این سوتین‌ها را می‌توان با شلوارهای جین، الش و لگ پوشیده و استایل شیکی درون خانه داشت.

چرا باید از سوتین ورزشی بدون سیم استفاده کرد؟

این سوتین‌ها در مقایسه با سوتین‌های روزمره معمولی، حمایت متوسطی را از سینه خواهند داشت و به شما کمک می‌کند که لیفت سینه بهتری داشته باشید.

مزایای انتخاب سوتین ورزشی بدون فنر چه چیزهایی است؟

حمایت بهتر از سینه‌ها، داشتن استایل شیک و قابلیت استفاده روزمره، ایجاد تناسب اندام بالا و مناسب برای خانم‌هایی که افتادگی سینه یا سینه نامتقارن دارند از جمله مزایای اصلی این سوتین‌ها است.

امتیاز نوشته

میانگین امتیازات 5 / 5. مجموع آرا: 4

تا حالا به این پست امتیازی داده نشده ): دوست داری اولین نفر باشی؟

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *