ارسال از تهران به تمام ایران / تحویل ساعتی پیک در تهران

5 مزیت کیسه شستشوی لباس زیر

اگر متوجه گیر کردن زیپ، گره خوردن، پارگی، ایجاد لکه و سایر صدماتی که هنگام شستشوی لباس زیر در ماشین لباسشویی می‌کنید باشید، می‌دانید که داشتن چندین مزیت کیسه شستشوی لباس زیر چیزی است که تمام مشکلات شما را برطرف خواهد کرد.

این کیف‌های توری شکل با توجه به ساختاری که دارند، از انواع لباس زیر ظریف محافظت کرده و در هنگام شستشوی لباس زیر در لباسشویی نقش یک محفظه و لایه محافظت از لباس را دارند. بنابراین از ایجاد پارگی، تغییر شکل دادن و صدمات مختلفی که متوجه لباس می‌شود جلوگیری خواهند نمود.

سبد توری شستشوی لباس زیر چیست؟

این سبد در واقع یک کیسه توری کوچک ارزان قیمت است که عموما از نایلون یا سایر مواد مشابه ساخته می‌شود. برای شستن لباس‌های ظریف همچون لباس زیر در ماشین لباسشویی، می‌توان آنها را درون این کیسه‌ها گذاشته و سپس کیسه را درون ماشین لباسشویی قرار داد.

چرخش و پیچشی که درون مخزن لباسشویی در سرعت‌های مختلف ایجاد می‌شود، متنع از آسیب رساندن به بافت لباس‌های حساس شده و از موارد متعددی همچون پارگی و حتی خرابی لباسشویی جلوگیری خواهد نمود.

برای خرید دیگر انواع این محصول می‌توانید به برگه خرید توری شستشوی لباس مراجعه کنید.

کیسه شستشوی لباس زیر چگونه کار می‌کند؟

کیسه‌های لباسشویی سوتین دارای توری بادوام هستند که ساختار توری شکل آنها به آب و صابون ماشین لباسشویی اجازه عبور می‌دهد. می‌توانید هر نوع لباس زیر و سایر لباس‌های حساس همچون جوراب شلواری را درون آن گذاشته و با زیپ ببندید. این زیپ از باز شدن کیسه در طول فرآیند شستشو جلوگیری می‌کند.

کیسه شستشوی لباسشویی دارای یک لایه محافظ بین وسایل داخل و سایر وسایل داخل ماشین لباسشویی ایجاد می‌کند. آنها لباس را به طور ایمن و جداگانه در طول چرخه کامل شستشو و خشک کردن نگهداری می‌کنند.

در هنگام استفاده از توری شستشوی لباس زیر نیز به این نکات دقت کنید:

 • لباس‌های زیر را طوری که موارد خشن و ظریف کنار هم نباشند مرتب کنید.
 • سوتین‌هایی که دارای تزئیناتی همچون پولک هستند را با سوتین نخی و ظریف کنار هم قرار ندهید.
 • لکه رنگ یا خونریزی روی لباس‌ها را بررسی کنید.
 • تمام قلاب‌ها، قزن‌ها، زیپ‌ها و دکمه‌ها را در حالت بسته نگه دارید.
 • از قرار دادن سوتین‌هایی رنگارنگ کنار هم بپرهیزید.
 • لباس‌ها به شکل مرتب به صورت لایه‌ای روی هم یا در کنار هم به صورت عمودی قرار دهید.
 • کیسه لباسشویی را بیش از حد پر نکنید و اجازه دهید که فضایی خالی برای گردش و سایش لباس‌های درون آن فراهم باشد.
کیسه شستشوی لباس زیر چگونه کار می‌کند؟

چرایی استفاده از کیسه‌های لباسشویی سوتین

 • لباس زیرتان را با خیال راحت و کارآمد بشویید.
 • از ایجاد آسیب به بافت‌های لباس زیر همچون توری، ساتن و سایر تزئینات روی لباس زیر جلوگیری می‌کند.
 • خاصیت الاستیکی بند سوتین را دست نخورده نگه می‌دارد.
 • باعث صرفه جویی در مصرف کف شوینده که درون کاپ‌ها گیر می‌کند خواهد شد.
 • از فنرهای زیرین سوتین در برابر آسیب محافظت می‌کند.
 • از آسیب رساندن قلاب سوتین به لباس‌های دیگر در ماشین لباسشویی جلوگیری می‌کند.
 • عمر سوتین را افزایش می‌دهد.

از جمله خصوصیات و مزایای این کیف‌های مخصوص شستشوی لباس زیر نیز می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • سبک و آسان برای استفاده.
 • راحت برای حمل لباس‌های کثیف.
 • در صورت عدم استفاده به راحتی جمع شده و فضای زیادی اشغال نمی‌کنند.
 • ساختار توری و نایلونی به تمیزی بهتر لباس‌ها کمک می‌کند.
 • می‌توان از آنها برای نگهداری لباس زیر درون کمد نیز استفاده کرد. هرچند که توصیه ما استفاده از کیف مخصوص سوتین است.
 • بادوام و همه کاره هستند.
5 مزیت استفاده از کیسه شستشوی لباس زیر

چه زمانی باید از کیسه لباس زیر استفاده کرد؟

وقتی لباس زیری دارید که به هر دلیلی همچون داشتن پارچه حساس مانند ساتن، دوخت حساس، استفاده از تزئینات یا به هر دلیلی که فکر کنید شستشوی ماشینی به آن آسیب وارد خواهد کرد؛ باید از سبد شستشوی لباس زیر استفاده کنید.

اولین مزیت کیسه شستشوی لباس زیر برای محافظت از پارچه‌های ظریف در ماشین لباسشویی است. این توری از آسیب دیدن لباس‌های ظریف در صورت داشتن دوخت خاص جلوگیری می‌کند.

مزیت دیگر آن می‌تواند عاملی برای جدا کردن لباس‌های زیر از بقیه لباس‌ها باشد. به‌عنوان مثال، بندهای سوتین زمانی که درون مخزن آزاد و رها باشند، می‌توانند با سایر لباس‌ها در هم گره خورده و تنیده شده و موجب کشیدن آنها شوند. در چرخش‌هایی با سرعت بالا و تغییرات ناگهانی مخزن، همین کشش‌ها می‌تواند هم به بافت سوتین و هم سایر لباس‌ها آسیب وارد کند.

5 مزیت کیسه شستشوی لباس زیر

استفاده از این توری‌ها از ایجاد آسیب در بافت و ساختاری کلی لباس زیر، لباس‌های همراه و حتی خود لباسشویی محافظت خواهد کرد که در ادامه به بررسی هریک می‌پردازیم.

۱. محافظت از بافت پارچه

برای شستن پارچه‌هایی که از جنس پشم، ابریشم، توری و نایلون هستند، باید از کیسه شستشوی لباس استفاده کرد. این نوع پارچه‌ها بیشتر در معرض پاره شدن، گیر کردن و کشیدگی هستند.

با استفاده از کیف‌های سوتین قابل شستشو می‌توانید از گیر افتادن زیپ یا دیگر بخش‌های تزئیناتی لباس‌ها در بافت این پارچه‌ها جلوگیری کنید.

این توری در اینجا به عنوان یک لایه محافظ عمل می‌کند که امکان عبور راحت و ساده آب و کف را به لباس زیر خواهد داد و شستشوی کاملی نیز در اختیارتان قرار می‌دهد؛ بدون اینکه نگرانی باید شستشوی ضعیف داشته باشید.

محافظت از تزئینات لباس زیر با کیسه شستشوی لباس زیر

۲. محافظت از تزئینات لباس زیر

در بافت یک لباس زیر همچون شورت و سوتین، از انواع تزئینات مانند توری، پولک‌ها، ساتن و… استفاده می‌شود. اگر به خوبی از این تزئینات محافظت نشود، باید خیلی سریع آنها را به دلیل خرابی و از بین رفتن دور بیندازید. پس نیاز به مراقبت بیشتری در طول فرآیند شستشو دارند.

قرار دادن آنها در یک کیسه لباسشویی یک لایه محافظتی اضافی به آنها می‌دهد که دیگر لازم نیست نگران پاره شدن تزئینات باشید.

۳. محافظت از ساختار کلی سوتین

سوتین‌ها ظریف هستند و به راحتی آسیب می‌بینند. قلاب‌ها همان‌قدر که برای خود سوتین خطرناک هستند، برای سایر لباس‌های موجود در ماشین لباسشویی نیز خطرناک هستند.

محکم کردن آنها در یک کیسه لباسشویی هم از سوتین و هم از لباس‌های دیگر محافظت می‌کند. همچنین از کشیده شدن بند، پارگی کاپ‌ها از هم، پارگی در ناحیه قزن سوتین و ایجاد چروک یا دفرمه شدن در ساختار سراسری باند سوتین جلوگیری می‌کند.

۴. خوش فرم نگه داشتن لباس زیر

سوتین‌ها و نیم تنه‌های ورزشی کشی در طول زمان مستعد از دست دادن فرم خود هستند. شستشوی لباسشویی این نوع لباس زیر باعث می‌شود که عمر کوتاه‌تری داشته باشند. بنابراین استفاده از کیسه لباسشویی آنها را برای مدت طولانی‌تری در شرایط بهتری نگه می‌دارد.

برای سوتین‌های اسفنجی نیز همین حالت وجود دارد. این نوع شستشو باعث ایجاد چروک در بافت کاپ و سایر بخش‌ها خواهد شد که استفاده از توری به عنوان مانع عمل می‌کند.

جلوگیری از آسیب به سایر لباس‌ها و ماشین

۵. جلوگیری از آسیب به سایر لباس‌ها و ماشین

در نهایت آخرین مزیت کیسه شستشوی لباس زیر جلوگیری از آسیب به سایر لباس‌ها و حتی خود لباسشویی است. وجود بندها و قلاب در سوتین می‌تواند در سایر لباس‌ها تنیده و باعث کشش، ایجاد چروکی و حتی پارگی آنها شود.

در برخی موارد نیز قلاب‌های سوتین با گیر کردن در کناره مخزن به خود لباسشویی آسیب وارد کرده است.


جمع‌بندی نهایی

استفاده از کیف مخصوص شستشوی لباسشویی راهی آسان برای محافظت از سوتین و سایر لباس‌های زیر است. این کیف‌ها با زیپی که در خود دارند به شما اجازه می‌دهند پس از هر شستشو، محتویات درون آن را بردارید و در یک چرخه شستشوی دیگر سایر لباس‌های حساس خود را همراه با دیگر پوشش‌هایتان بشویید.

آنها راهی ساده، تمیز و مطمئن برای محافظت از لباس‌های ظریف خود در برابر سایش هستند. شما باید آن را به طور معمول تمیز کنید تا حالت بکر خود را حفظ کنید.

برای خرید این محصول کافی است وارد فروشگاه لباس زیر ساتین مد شده و در انواع مختلفی این کیف‌ها را خریداری کنید.

امتیاز نوشته

میانگین امتیازات 5 / 5. مجموع آرا: 1

تا حالا به این پست امتیازی داده نشده ): دوست داری اولین نفر باشی؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *