ارسال از تهران به تمام ایران / تحویل ساعتی پیک در تهران

5 نکته انتخاب بهترین سوتین خواب

عادت دارید در طول شب سوتین به تن داشته باشید یا نپوشیدن آن احساس راحتی بهتری برای شما دارد؟ هر طور که راحت باشید، در هر حالتی انتخاب بهترین سوتین خواب می‌تواند به شما کمک کند. چرا که در برخی شرایط همچون سفر و مهمانی، نیاز دارید که سوتین به تن داشته باشید.

بستن سوتین یا نبستن آن در خواب از نظر هر خانمی دلایل خاص خود را دارد. برخی به دلایلی همچون افتادگی سینه و راحتی بهتر در نوع خوابیدن به استفاده از آن تمایل دارند و در مقابل برخی دیگر به طور کلی خواب بهتری را در نپوشیدن آن تجربه می‌کنند.

در ادامه این مطلب از مجله ساتین مد به بررسی نکاتی که باید در انتخاب سوتین مناسب برای خواب در نظر بگیرید خواهیم پرداخت.

آیا بستن سوتین در خواب ضرورت دارد؟

با اینکه هیچ شواهد قطعی مبنی بر اینکه پوشیدن سوتین در خواب می‌تواند به جلوگیری از افتادگی سینه کمک کند، اما برخی عقیده دارند که این کار درست است و به همین دلیل در طول خواب شبانه نیز سوتین خود را به تن دارند.

افتادگی سینه عاملی است که به برخی شرایط ژنتیکی و همچنین وضعیت شیردهی و سبک زندگی روزمره شما بستگی دارد.

به طور کلی اگر بدن خانم‌ها در شرایطی کاملا قائم قرار داشته باشد، به دلیل وزن سینه‌ها و گرانش، نبستن سوتین می‌تواند موجب افتادگی سینه شود.

مطلب مرتبط: عوارض بستن سوتین در خواب

در حالی که هنگام خواب بدن در حالت افقی قرار داشته و گرانش بسیار کمتری به سینه‌ها وارد می‌شود. پس نمی‌توان به طور قطع گفت که پوشیدن سوتین در خواب می‌تواند مستقیما مانع از افتادگی سینه شود.

با این حال باید به دلایل شخصی دیگران احترام گذاشت و راحتی آنها را در پوشیدن یا نپوشیدن سوتین در خواب در نظر گرفت. تنها کاری که می‌توان در قبال دیگران انجام داد، ارائه راهنمایی در خصوص انتخاب بهترین سوتین برای خواب است.

5 نکته انتخاب بهترین سوتین خواب

حال که تصمیم دارید به دلایل شخصی خود در طول خواب شبانه نیز سوتین به تن داشته باشید، باید این ۵ نکته را در انتخاب بهترین سوتین خواب در نظر بگیرید. این نکات می‌تواند روی افزایش کیفیت خواب شبانه و سلامت کلی بدن شما موثر باشد.

[chapar_protect]

۱. طبیعی، راحت و قابل تنفس باشد

انتخاب پارچه مناسب برای سوتین اولین موردی است که می‌تواند در انتخاب بهترین سوتین خواب به شما کمک کند. استفاده از الیاف طبیعی همچون پشم، پنبه و بامبو گزینه‌ای بسیار عالی برای تولید لباس زیر هستند.

زیرا به دلیل طبیعی بودن قابلیت تنفس بهتری داشته و همچنین خواص ضد حساسیت، ضد باکتری و ضد میکروبی دارند. این در حالی است که در پارچه‌هایی با الیاف مصنوعی، بدن در مجاورت مواد شیمیایی قرار دارد که در اثر گرما و رطوبت ناشی از تعریق در بدن می‌تواند موجب ایجاد انواع حساسیت پوستی یا بیماری شود.

افزون بر این‌ها، این مدل سوتین‌های نخی برای هر دو شرایط گرم و سرد ایده‌آل بوده و در هنگام خواب هیچ مشکلی برای شما به‌وجود نمی‌آورند.

سوتین فنری و جکدار گزینه خوبی برای انتخاب بهترین سوتین خواب نیستند

۲. از سوتین فنری و جکدار استفاده نکنید

به طور کلی سوتین‌هایی که دارای استخوان‌بندی و اجزایی سخت به غیر از پارچه در آنها باشد، موجب سلب راحتی شما در خواب خواهد شد. فنر یکی از این اجزا است که در مدل‌های مختلف سوتین وجود دارد.

توصیه می‌شود که برای خواب شبانه حتما تعدادی سوتین بدون فنر داشته باشید. فنرها به منظور لیفت سینه و حمایت بهتر از آنها در سوتین استفاده می‌شوند. اما در زمان خواب می‌توانند به مانعی خطر آفرین هم تبدیل شوند.

در حین خواب ممکن است فنرها از درون بخش داخلی کاپ خارج شده و از آنجایی که شاید بافت نوک آنها از بین رفته باشد در پوست شما فرو رفته و موجب ایجاد زخم یا خراش در بدن شوند.

مزیت دیگر استفاده از سوتین بدون فنر، این است که به دلیل فراهم کردن آزادی بیشتر در خواب موجب تنفس بهتر پوست، افزایش گردش خون و جلوگیری از کسالت پس از خواب خواهد شد. چرا که وقتی بدن در حالت خواب قرار دارد، جریان گردش خون در حالت آرام‌تری قرار می‌گیرد که فشار ناشی از لباس‌ها می‌تواند این جریان را کندتر کند.

به همین میزان نپوشیدن سوتین جک دار نیز عامل مهمی است. خصوصا در مدل‌هایی که دارای جک ضخیم هستند. خانم‌هایی که عادت دارند روی شکم بخوابند، وجود جک خود باعث ایجاد فشار بیشتر به بدن خواهد شد که مانع بسیار بزرگی در برابر کاهش شدن جریان خون و احتمال افزایش ابتلا به سرطان سینه است.

۳. یک سوتین با کاپ نرم در نظر بگیرید

کاپ‌ها در تماس مستقیم با سینه شما هستند که ناحیه نوک سینه به‌خصوص دارای حساسیت بیشتری است. از آنجایی که در طول شب در چند حالت وضعیت ثابت قرار دارید و خواب هستید، تغییر حالت‌های ناگهانی بدن می‌تواند موجب سایش این ناحیه شود.

افزون بر این‌ها سوتین‌هایی که داخل کاپ آنها نرم نباشد و از پارچه‌های غیر طبیعی استفاده شده باشند، موجب تعریق خواهد شد که خود همین تعریق باعث ایجاد حساسیت‌های پوستی می‌شود. به ویژه در فصول سرد سال که زیر پتو هم باشید.

انتخاب یک سوتین با کاپ نرم و متشکل از الیاف طبیعی، سینه‌های شما را به خوبی در آغوش کشیده و احساس بسیار راحتی را برای شما فراهم می‌کند.

سوتین ورزشی دارای بند کشی و بدون قلاب تنظیم

۴. سوتین با بندهای غیرقابل تنظیم بهتر است

سوتین‌ها دارای اجزار مختلفی هستند که می‌توان آنها را «جسم سخت» نامید. یکی از این اجزا همان قزن‌ها و بندهای قابل تنظیم هستند که از فلز یا پلاستیک سخت در آنها استفاده می‌شود.

بسته به اندازه سوتین این اجزای لغزنده مثل قلاب و حلقه‌ها، در بخش‌هایی از بدن قرار می‌گیرد که با وضعیت خوابیدن شما می‌تواند به آن ناحیه فشار وارد کرده و موجب ناراحتی شما در خواب شود.

هنگام خرید سوتین باید دقت کنید که این بخش‌ها در جایی قرار داشته باشند که در وضعیت مختلف خوابیدن، مثل خوابیدن به پهلو، پشت یا حتی روی شکم در بدن شما فرو نروند که باعث اذیت کردن شما شود.

انتخاب سوتین‌های کشی همچون برخی نیم تنه‌ها که فاقد بند هستند می‌تواند گزینه بسیار خوبی از این نظر باشد. چرا که نه خبری از فنر در آنها است و نه اینکه دارای اجزای سخت مقل قلاب، حلقه یا اکسسوری‌های تزئینی هستند.

۵. سوتین دارای پد متحرک عالی است

سوتین‌های دارای پد متحرک می‌تواند بهترین سوتین خواب باشد که به دلیل قابلیت جدا کردن پد، حمایت و راحتی بیشتری برایتان فراهم می‌کند. در طول روز می‌توانید پدها را درون کاپ داده و مانع از مشخص شدن نوک سینه شوید.

اما در مقابل در طول شب برای راحتی بهتر می‌توانید پدها را خارج کنید. یا اینکه اگر به هر دلیلی احساس راحتی ندارید می‌توانید یکی از پدها را قرار داده و پد دیگر را بردارید.

این نکته را هم فراموش نکنید که استفاده از پد در هنگام خواب می‌تواند عمر آنها را کاهش دهد که در این صورت باید به فکر خرید پدهای دیگری باشید.


جمع‌بندی و سوالات متداول

انتخاب بهترین سوتین برای خواب می‌تواند روی کیفیت خواب شما تاثیرگذار باشد. به این فکر کنید که در طول شب به مدت ۷ ساعت در خواب هستید که شاید در طول شب وضعیت بدنی شما تغییر چندانی از این نظر که به طرفین بخوابید نداشته باشد. چرا که بیشتر افراد عادت دارند معمولا به یک پهلو بخوابند.

بخاطر همین وقتی در یک وضعیت ثابت قرار داشته باشید، پوشیدن سوتین نامناسب می‌تواند شما را اذیت کند و حتی در طول شب چندین بار بیدار شوید.

بنابراین اولین و مهم‌ترین نکته در انتخاب سوتین راحت برای خواب این است که راحتی خود را از نظر جنس پارچه، نوع سوتین و در کل وضعیت بدنی که بیشترین راحتی با یک سوتین دارید را در نظر بگیرید.

به نظر شما چه چیزهای دیگری وجود دارد که می‌تواند در انتخاب سوتین برای خواب موثر باشد؟ خوشحال می‌شویم از بخش نظرات برای ما ارسال کنید.

آیا پوشیدن سوتین در خواب ضرورت دارد؟

پوشیدن یا نپوشیدن سوتین در خواب چیزی است که نمی‌تواند یک نسخه ثابت برای همه خانم‌ها باشد. برخی به دلیل نوع سینه‌ای که دارند مجبور هستند سوتین به تن کنند، حتی اگر احساس راحتی با آن نداشته باشند؛ برخی دیگر هم با نبستن آن احساس راحت‌تری دارند و خواب شبانه آنها بهتر است.

بهترین سوتین برای خواب شبانه باید چطور باشد؟

سوتین مناسب خواب به این دلیل که بدن برای چند ساعت در یک حالت قرار دارد و از طرفی احتمال تعریق نیز بالا است، در راحت‌ترین حالت ممکن باشد.
داشتن پارچه مناسب، عدم استفاده از سوتین‌های فنری و جکدار، استفاده از سوتین‌ها فاقد بند قابل تنظیم و توجه به نوع کاپ سوتین مهم‌ترین این نکات هستند.

از کجا سوتین مناسب خواب خریداری کنیم؟

فروشگاه اینترنتی ساتین مد به صورت تخصصی در زمینه تامین لباس زیر فعالیت دارد. می‌توانید با خرید انواع سوتین بر اساس شرایط و ویژگی‌هایی که در این مطلب ذکر کردیم، سوتین مناسب خواب را خریداری کنید.

امتیاز نوشته

میانگین امتیازات 5 / 5. مجموع آرا: 4

تا حالا به این پست امتیازی داده نشده ): دوست داری اولین نفر باشی؟

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *