ارسال از تهران به تمام ایران / تحویل ساعتی پیک در تهران

سایز خواهر (Sister Size) هنگام خرید سوتین چیست؟

سایز خواهر یا Sister Size هنگام خرید سوتین به شما کمک می‌کند تا انواع مختلفی از سوتین که دارای اسفنج، جک، فنر و شکل متفاوتی از کاپ هستند را با اندازه مناسب سینه خود پیدا کنید. یا اینکه مشکل تفاوت اندازه‌ای که در برندهای مختلف وجود دارد را حل کنید؛ چرا که یک سوتین با اندازه باند و کاپ یکسان در دو برند سایز متفاوتی دارند.

در دنیای لباس زیر بر خلاف سایر پوشش‌ها مانند کفش، اندازه‌ها چیزی کاملا متفاوت هستند. مثلا وقتی کفشی می‌خرید می‌دانید که اندازه ۸ کوچکتر از ۱۲ است، اما در مورد سوتین اینطور نیست و چون علاوه بر اندازه باند باید به اندازه کاپ هم توجه داشته باشید، با چیزی متفاوت مواجه هستیم.

در حالی که شاید اعداد و حروف بزرگ‌تر به‌نظر برسند اما در واقع آنها کوچکتر هستند. در ادامه این پست از مجله ساتین مد به شما یاد خواهم داد که چطور سایز سوتین خواهر را بر اساس جدول اندازه گیری به دست آورید.

هشدار: این محتوا راهنمایی در خصوص انتخاب اندازه استاندارد سوتین است که با هدف آموزش در خرید به منظور جلوگیری از خرید اشتباه تهیه شده و «فاقد هرگونه بار جنسی» است. لطفا «برای جلوگیری از ایجاد سوء تفاهم» و احتمال واکنش اشتباه نسبت‌به آن، یک بار آن را با دقت مطالعه کنید.

سایز خواهر هنگام خرید سوتین چیست؟

واقعیت این است که سوتین‌ها از نظر ساختار و تناسب، لباس‌های فوق العاده پیچیده‌ای هستند. همانطور که می‌دانید، در برندها و مدل های مختلف سوتین با اینکه اعداد روی آن که معرف اندازه و کاپ سوتین هستند، هنگام پوشش متفاوت به‌نظر خواهند رسید.

به همین دلیل است که شما می‌بایست یک اندازه دیگر را به منظور به دست آورن اندازه دقیق‌تر مد نظر داشته باشید که این نوع اندازه‌گیری را با نام «اندازه خواهر» یا همان Bra Sister Size می‌شناسیم.

این روش اندازه گیری در ایران زیاد مورد توجه قرار ندارد و حتی ممکن است بسیاری خانم‌ها از وجود آن نیز به اطلاع باشند.

به طور خلاصه این سایز اشاره به سایز سوتین دیگری دارد که ضمن متفاوت بودن از اندازه اصلی سینه شما، برای بدن شما کاملا اندازه است. سایز خواهر، برای یک سایز بزرگتر یا کوچکتر از دو اندازه‌ی «باند سوتین» و «کاپ سوتین» محاسبه می‌شود. در ادامه مثالی از این سایز را همراه با جدول راهنما مشاهده خواهید کرد.

برای دانستن این اندازه کافی است سایز بزرگ‌تر یا کوچکتر از باند معمولی سوتین خود را همراه با سایز کاپ بزرگتر و کوچکتر از اندازه کاپ معمولی در کنار هم قرار دهید.

مثلا اگر اندازه معمولی سینه شما 85 و کاپ سینه‌تان C باشد:

 • سایز سوتین خواهر برای اندازه سوتین بزرگ‌تر 90B است.
 • و سایز خواهر برای سایز سوتین کوچکتر 80D خواهد بود.

این راهکار برای اندازه‌های مختلف سوتین و کاپ، چیزی که تن خور بدن شما خواهد بود را مشخص خواهد کرد. در نتیجه اگر با برندهای مختلف و همچنین مدل‌های مختلف سوتین آشنایی کافی داشته باشید، می‌دانید که هنگام خرید باید چه اندازه‌ای را انتخاب کنید. مثلا در هنگام خرید سوتین اسفنجی می‌دانید که باید اندازه خواهر بزرگ‌تر را انتخاب کنید.

چرا دانستن سایز سوتین خواهر مهم است؟

اندازه سوتین خواهر به دلایل مختلفی می‌تواند مفید باشد. برای مثال، وقتی سوتینی را امتحان می‌کنید که کاملا مطابق اندازه شما نیست، در مقابل اندازه خواهر(برای آن سوتین) تناسب بی‌عیب و نقصی را برایتان فراهم می‌کند. اگر فضای کمی در نوار وجود دارد اما سینه‌ها درون کاپ‌ها به خوبی جا می‌شوند، کافی است اندازه نوار را کوچکتر و اندازه فنجان را بزرگ‌تر در نظر بگیرید.

برعکس، اگر بند خیلی سفت به نظر می‌رسد، می‌توانید اندازه باند را بزرگتر و اندازه کاپ را کوچکتر در نظر بگیرید. علاوه بر این، اگر دیدید که کاپ‌ها روی یک سوتین خاص فاصله داشته و سینه‌ها آنها را کامل پر نمی‌کنند، می‌توانید اندازه آن را در کاپ کم کنید و در مقابل اندازه بند آن را افزایش دهید. یا، اگر سینه‌ها درون کاپ از پایین کاملا پر در حالی که روی سینه‌تان تغییر حالت دارند، می‌توانید هر دو اندازه کاپ و نوار سوتین را افزایش دهید.

در انواع مدل‌های سوتین نیز اندازه‌ها متفاوت هستند که سایز خواهر در این میان به شما کمک می‌کند اندازه مناسبی داشته باشید؛ در واقع به همین دلیل است که گفته می‌شود برای خرید سوتین جک دار یا اسفنجی حتما یک سایز بزرگ‌تر از اندازه معمولی خود را انتخاب کنید.

برای مثال، یک سوتین فنردار بدون اسفنج بسته به شکل سینه شما، می‌تواند متفاوت از یک سوتین اسفنج دار باشد. با دانستن اندازه‌های سازگار خود که سایز سوتین خواهر شناخته می‌شوند، می‌توانید تناسب کامل خود را در هر سبکی پیدا کنید.

نحوه محاسبه سایز سوتین خواهر
نحوه محاسبه سایز سوتین خواهر

چگونه سایز خواهر سوتین را به دست آوریم؟

برای به دست آوردن سایز خواهر سوتین کافی است ابتدا با چگونگی اندازه گیری سایز سوتین آشنا باشید و اندازه‌های اصلی خود را بدانید. در این بین ما فقط به «اندازه باند سوتین» و «اندازه کاپ سینه» نیاز داریم. یک اندازه بزرگ‌تر و یک اندازه کوچکتر از اندازه سوتین معمولی شما، همان سایز سوتین خواهر خواهد بود.

به عنوان مثال، اگر اندازه معمول سوتین شما 80B است، اندازه سایز سوتین خواهر شما به ترتیب 75C و 85A خواهد بود که برای یافتن سوتین خواهر می‌توانید از جدول زیر کمک بگیرید.

۶۰۶۵۷۰۷۵۸۰۸۵۹۰۹۵۱۰۰۱۰۵۱۱۰
AA
AAA
BAAA
CBAAA
DCBAAA
EDCBAAA
FEDCBAAA
GFEDCBAAA
HGFEDCBAAA
HGFEDCBAAA
HGFEDCBAAA
HGFEDCBA
HGFEDCB
HGFEDC
HGFED
HGFE
HGF
HG
H
جدول راهنمای اندازه گیری سایز سوتین خواهر

همانطور که در جدول بالا مشاهده می‌کنید، برای دانستن سایز سوتین خواهر کافی است به ترتیب زیر عمل کنید:

 1. ابتدا اندازه سوتین خود را در ردیف اول جدول پیدا کنید.
 2. سپس در همان ستون به پایین جدول رفته و اندازه کاپ سوتین خود را پیدا کنید.
 3. حال عددی که در سمت چپ و راست مشاهده می‌کنید، اندازه سوتین خواهر شما خواهد بود.

اندازه کوچکتر برای سایز سوتین کوچک و اندازه بزرگ‌تر برای سایز سوتین بزرگ‌تر است. برای برخی خانم‌ها که دچار افتادگی سینه یا تغییر اندازه سینه‌ها هستند ممکن است این سایز تا دو برابر نیز متغیر باشد.

نکاتی که باید درباره Sister Size سوتین بدانید

برای به دست آوردن اندازه سوتین خواهر، مهم است که اندازه واقعی و دقیق سوتین خود را بدانید. دانستن این اندازه کمک می‌کند که بدون به‌وجود آمدن مشکل در اندازه سوتین، به یک تناسب بی‌عیب و نقصی برسید. به همین دلیل است که توصیه می‌کنم به طور دوره‌ای حداقل هر ۶ ماه یکبار اندازه سینه خود را محاسبه کنید. خصوصا اگر در دوره‌های بارداری یا رژیم چاقی و لاغری قرار دارید.

وقتی اندازه واقعی خود را بدانید، پیدا کردن اندازه [سوتین] خواهر بر اساس جدولی که برایتان تهیه کردیم بسیار آسان‌تر خواهد بود. فراموش نکنید که مهم‌ترین تکیه‌گاه سوتین در بخش بند قرار دارد، بنابراین ضروری است که برای جلوگیری کردن از اشتباه در یافتن سایز خواهر سوتین، بندها به درستی تنظیم شده باشند. برای این منظور می‌توانید از راهنمای تنظیم بند سوتین کمک بگیرید.

اگر در حال حاضر سوتین خود را روی محکم‌ترین قلاب قرار داده‌اید، این احتمال وجود دارد که اندازه خواهر با بند بزرگتر خیلی شل شود. از سوی دیگر، اگر سوتین خود را روی شل‌ترین قلاب ببندید، اندازه خواهر با بند کوچکتر، زیاد از حد سفت بوده و به سینه‌های شما فشار وارد می‌کند.

از آنجایی که اندازه خواهر همیشه یک دقیق نیست و بسته به شرایطی همچون افتادگی سینه متغیر هستند، ایده خوبی است که قبل از خرید آنها را امتحان کنید؛ یا حداقل، جدول اندازه گیری سایز خواهر سوتین را برای برند مورد نظر داشته باشید که از متناسب بودن آن اطمینان حاصل کنید.

جمع بندی و سوالات متداول

اندازه‌های خواهر می‌توانند خرید سوتین را برای شما بسیار ساده‌تر کنند و شما را قادر می‌سازند بهترین تناسب ممکن را در هر برند یا سبک خاصی از سوتین‌های مختلف پیدا کنید. پس منتظر چه هستید؟ همین حالا دست به کار شده و یک بار دیگر اندازه سینه‌های خود را به دست آورده و در ادامه بر اساس جدولی که برای شما تهیه کردیم، سایز سوتین خواهرتان را به دست آورید.

چرا دانستن اندازه سوتین خواهر مهم است؟

دانستن این اندازه از این جهت اهمیت دارد که کمک می‌کند بر اساس انواع مختلف سوتین یا تفاوت اندازه‌ای که برندها دارند، مشکلی در انتخاب سایز سوتین نداشته باشید. در واقع سایز سوتین خواهر اندازه‌ای بزرگ‌تر و کوچکتر از سوتین معمولی شماست که برای کاپ و باند سوتین در نظر گرفته می‌شود.

اندازه خواهر سوتین برای برندهای مختلف متفاوت است؟

بله. برندهای مختلف به دلیل استفاده از متریال و دوخت مختلفی که انجام می‌دهند دارای اندازه متفاوتی هستند. مثلا در برندهای مبدا چین با اندازه‌های نسبتا کوچکتری در مقایسه با برندهای اروپایی مواجه هستیم. از همین رو دانستن سایز سوتین خواهر به شما کمک می‌کند تا اندازه استاندارد خود را در حالی که شاید سایز سوتین معمولی شما این نباشد انتخاب کنید.

امتیاز نوشته

میانگین امتیازات 4.5 / 5. مجموع آرا: 11

تا حالا به این پست امتیازی داده نشده ): دوست داری اولین نفر باشی؟

دیدگاه‌ها (56)

 1. سلام خسته نباشید البته طرح این چیزها از مدرسه باید شروع بشه که بچه وقتی بزرگ شد هزار جور سوال توی ذهنش پیش نیاد ، بلکه یه چیز عادی باشه و وقتی بزرگ شد فکر و ذهن شو برای مسائل مهمتر بکار ببره
 2. دروغ نگم منم اولش با دیدن همچین تیتری یکم جا خوردم ، اما بعد از اینکه مطلب رو تا انتها خوندم متوجه شدم اصلا چیز بدی ننوشته که مثل بعضی ها بخوام اینجوری گارد بگیرم. در کل به نظرم بهتر بود تیتر این پست آموزشی رو یه چیز دیگه انتخاب میکردید بعد داخل خود محتوای پست به این اسم اشاره میکردید.
  1. درود بر شما. از بازخوردی که بهمون دادید خوشحالیم. حتما سعی می‌کنیم این محتوا رو با توجه به دیدگاه‌هایی که ارسال میشه بهبود بدیم.
   1. خیلی خیلی عالی بود من که کاملا متوجه شدم فهم داشته باشید میفهمید جهت خرید تو سبد کالا خودم گذاشتم
  1. درود از اینکه چنین تجربه‌ای داشتید متاسفیم. حتما سعی می‌کنیم این محتوا رو بهبود بدیم که قابل فهم‌تر باشه. کافیه از طریق جدول اندازه خواهر برای سوتین رو پیدا کنید. از ردیف اول سایز سینه رو پیدا کنید، بعدش در همون ستون به دنبال اندازه کاپ سینه بگردید. در نهایت ستون سمت چپ و راست اندازه مناسب برای شماست که برای خرید سوتین اسفنجی یا جکدار باید این سایز رو خریداری کنید.
  2. نه شما به سایتهای خصوصی آقایون سرک نمی کشین هرجی میخرم دو روز بعد یا تو پای خانم است یا تو تنشون
 3. اسم سایتتون را عوض کنید....اصلا در خور و شان ما خانمها نیست که بخواهیم با یه نام غیر متعارف اینجور مضحکه شویم .خواهش مادرانه ازتون دارم
 4. با سلام، ذکراین مطالب در جایی مثل مجلات خانمها مناسب تر است. ترجمه هم خودش خیلی مهم است چرا که مترجم باید در این زمینه تخصص داشته باشدتا با دقت بین کلمات مترادف، مناسبترین ترجمه را ارائه نماید. بنده تخصص فنی دارم و وقتی ترجمه مطالب فنی را مطالعه میکنم با اسامی و افعالی در این صنعت روبرو میشوم که وجود ندارد و این نشان میدهد که طرف اصلا سر رشته ای در این کار ندارد.
  1. درود حمید جان ما یک خرده فروشی آنلاین در زمینه لباس زیر هستیم و اطلاع از «سایز سوتین متفاوت از اندازه اصلی» چیزی نیست که بگیم مربوط به مجله خانم‌ها باشه. مطالبی که در حال حاضر آماده می‌کنیم، جنبه آموزشی و راهنمایی داره تا بتونیم به راهنمایی خرید کاربرانمون کمک کنیم و از طرفی دیگه سوالات متداولی که در این خصوص ازمون میشه رو پوشش بدیم. مطالبی هم که ما تهیه می‌کنیم ترجمه کلمه به کلمه نیست، بلکه با رویکرد رپورتاژ خبری تهیه میشه. از بازخوردی که به ما دادید ممنونیم.
 5. بدبخت خوشت نیومد نخون ازش رد شو تا آخر مطلبو میخونی تمام کامنتهارو میخونی درنهایت حرف مفت هم میزنی
 6. به نظرم برای اینکه دعوی تمام بشه اسمش را بزارید سوتین سایز هم معنا داره هم سو تفاهم نمیشه هم....
  1. ممنون از اطلاعات خوبتون پسرا هم میگن ما با تاره مو تحریک نمیشیم اینجا مشاهده میشن
 7. اونایی که ور ور میکنند بی حیایی گم بشن برن سایت های دیگه رو نگاه کنند چرا برای فضولی میاین اینجا نظرم میدی پوسیده عهد بوق
 8. مگه مریضی این تیتر رو میزنی؟ ذهن پسرها رو میبری سمت خواهراشون... بعد میگی فاقد محتوای جنسی هست و فلان و بهمان! خب تیترشم درست کن اگه دنبال ترویج فساد برادر علیع خواهر و ... نیستی! اگه البته اندکی از خدا میترسی و به پاسخگویی روز قیامت اعتقادی داری...
  1. درود ما در این محتوا در مورد یک مسئله مهم از «راهنمای انتخاب سایز سوتین» صحبت کردیم که برگردان(ترجمه) از انگلیسی به فارسیه. اینکه شما این محتوای ۱۴۰۰ کلمه‌ای رو در ۳ کلمه، «اون هم با برداشت اشتباه» می‌بینید، توصیه می‌کنم مجددا یک بار دیگه محتوا رو با دقت و ملایمت بیشتری مطالعه کنید. این تعریفیه که به صورت جهانی برای سایز سوتین بزرگ‌تر انجام گرفته و تو زبان فارسی هم معادلی براش وجود نداره. اگر می‌بینید برداشت شما ازش بار جنسی به همراه داره، می‌تونید دست به کار بشید و در زبان فارسی معادلی براش تعریف کنید تا ما هم از این به بعد ازش استفاده کنیم. این تعریف در همه سایت‌های فارسی، انگلیسی و حتی سایر زبان‌ها همینطور تعریف شده. حالا بستگی به این داره که شما ذهنیتتون به چه سمتی بره!!!
  2. خاک بر سر پسری بکنم که اینقدر مریض جنسی هست که به خواهرش نظر داره یا با تیتر یه مقاله میخواد به خواهرش نظر داشته باشه / پیشنهاد میکنم به روانکاو مراجعه کنید بلکه نسل آینده شما از این افکار پوسیده رها بشه
 9. اخر کی میخواد این مردم بی فرهنگ و امل دست از سر این کشور بردارن که با شنیدن یه اسم از خود بی خود بشن اینجا داره توضیح میده سایزتو پیدا کنی اینا میان حرف از بی حیایی میزنن خخخ
  1. سلام از اینکه مطلب مفیدی گذاشتین متشکرم خانمم حتی نمی دونست این لینک براش فرستادم ازاین مطالبی که گذاشتین یک نفر هم استفاده کنه خیلیه بازهم سپاس
 10. متاسفم برای اون دسته افرادی که از عصر حجر بلند شدن و به دنیای متمدن پا گذاشته اند
 11. واقعا با کیا میشیم ۸۰ میلیون.پوسیده مغزهای بی فکر.مطلبتون زیبا و جامع بود.ممنونم.ب این افراد بی فکر و بی فرهنگ هم توجه نکنید.
 12. خاک بر سرتون با این مطالب چقدرم بی شرفی که هرکسی ناراحت شده از این متن ،،، دوباره در جوابش همین اراجیف میذاری بی حیا برای تبلیغ و فروش خودشون هر غلطی میکنند
  1. درود شما که وقت گذاشتید و این کامنت رو ارسال کردید، کاش با دقت بیشتری این محتوای آموزشی رو مطالعه کنید. این محتوا به هیچ وجه «بار جنسی نداره» که با این ادبیات دارید بهش واکنش نشون میدید. گذشته از این اگر به سایت رسمی برندهای لباس زیر مراجعه کنید، بر اساس استانداردی که برای سایزبندی دارن، اندازه کوچک و بزرگ رو ذکر کردن. برای نمونه برند ویکتوریا سکرت در این صفحه در دسترسه: https://customercare.victoriassecret.com/s/article/2050 لطفا بیشتر تامل کنید!
 13. درود بر شما که باعث راهنمایی و راه گشای خیلی ها می شوید به نظرات ماقبل عصر حجر هم توجه نکنید
 14. خیلی ممنون از مطالب خوبتون، واقعا کاربردی بود و مفید. نظر دوستان دیگر رو هم دیدم، بعضی از مردم حتی با اسمش هم تحریک میشن، واقعا که... متاسفم برای آنها.
  1. درود بر شما ممنون از نگاهتون. خوشحالیم که براتون کاربردی بوده. بالاخره این مشکلات به مرور زمان با فرهنگ‌سازی و نگاه درست به این مسائل یه روزی حل میشن.
   1. این چه عنوانی هست انتخاب کردید واقعا یا خیلی هوشمندانه دارید با غیرت مردم بازی میکنید یا خیلی نفهم هستید در هر دو صورت نفرین بر شما منافقین.
    1. درود لطفا یک بار محتوا رو مطالعه کنید، بعد متهم کنید. تعریفی که برای این سایز شده همینه و هیجانی برخورد کردن شما بخاطر نگاه اشتباهیه که بهش دارید.
  1. لطفا پیش از اینکه قضاوت کنید، مطلب رو به صورت کامل مطالعه کنید. منظور از «سوتین سایز خواهر» چیزی نیست که شما تصور می‌کنید. این اندازه یک استاندارد بین‌المللی برای سایز بزرگ‌تر و کوچکتر کاپ سوتینه، که در صورت خرید «سوتین اسفنجی» یا «سوتین جک‌دار» باید حتما این سایز رو به جای «اندازه اصلی سینه» انتخاب کرد. وگرنه سوتین تنگ و کوچکی رو برای خرید انتخاب کردید.
    1. این نامی هست که در زبان انگلیسی براش انتخاب شده و ربط دادنش به جنسیت کاملا اشتباهه. برای نام‌گذاری خیلی چیزها از این مدل نام‌گذاری استفاده میشه. از اونجایی هم که در زبان فارسی معادلی براش وجود نداره، ما هم از همین ترجمه برگردان براش استفاده کردیم. در صورتی که این نامگذاری از نظرتون اشتباهه، می‌تونید پیشنهاداتتون رو به فرهنگستان ادب فارسی بدین تا نامگذاری مناسب‌تری(از نظر خودتون) براش صورت بگیره؛ قطعا ما هم از این نامگذاری استقبال خواهیم کرد و ازش استفاده می‌کنیم.
  1. درود عزیزم، فکر می‌کنم دچار سوء تفاهم شدید و برداشت اشتباهی از «عنوان» این پست ما داشتید. اگر مطلب رو به صورت کامل مطالعه کنید، منظور از «سوتین سایز خواهر» اینه که چون ما تو دنیا برندهای مختلفی در زمینه تولید سوتین داریم(چه ایرانی و چه خارجی) هر کدوم از این شرکت‌ها در اندازه کاپ سوتین از همدیگه ممکنه متفاوت باشن. یا اینکه بسته به مدل سوتین هم این اندازه میتونه متغیر باشه. مثلا در یک سوتین توری، ما دیگه چیزی به عنوان اسفنج و جک درون کاپ نداریم. در حالی که توی سوتین اسفنجی و سوتین جک دار [به‌ترتیب] علاوه بر اینکه یک پد سراسری داریم، از اسفنج جداگانه‌ای هم برای لیفت سینه داخل کاپ کار شده. بنابراین وجود همین اسفنج باعث میشه که کاپ سوتین به اندازه سینه کوچیک بیاد و احساس تنگی داشته باشید. دلیل اینکه توصیه شده حتما موقع خرید سوتین اسفنجی یک سایز بزرگ‌تر از سایز سینه خریداری کنید هم همین مسئله است. اینجاست که یک سایز برای سوتین تعریف شده که در زبان انگلیسی بهش «Sister Size BRA» گفته میشه که برگردان فارسیش همون «سایز سوتین خواهر» ئه که یک سایز بزرگتر یا کوچکتر از اندازه معمولی رو شامل میشه. این سایز مشخص میکنه که مثلا اگر خانمی اندازه سینه 85 و سایز کاپ C داشته باشه، میتونه برای خرید سوتین اسفنجی از یک سوتین با اندازه 80D یا 90B استفاده کنه که اندازه هر دو کاپ D و B براش مناسبه. پس لطفا مجددا این مطلب رو مطالعه کنید. چنین چیزهایی نیاز به آگاهی بخشی داره تا بتونید لباس زیر مناسبی رو با اندازه استاندارد خریداری کنید تا از مشکلاتی که در طولانی مدت میتونه براتون ایجاد کنه جلوگیری کنید. از اینکه دیدگاهتون رو با ما به اشتراک گذاشتید؛ خوشحالیم.
   1. اگه خوبه چرا اسمشونزاشتی سایز سوتین خواهرم اونجا که داری سایز مثال میزنید نوشتی این سایز سوتین خواهر شماست...... باید میگفتی این سایز سوتین خواهر خودم هست بی شرف
  1. لطفا پیش از قضاوت، یک بار مطلب رو مطالعه کنید. این سایز چیزی نیست که از عنوانش برداشت کردید. از این سایز حتما باید برای خرید سوتین اسفنجی یا جک دار استفاده کنید تا سوتین تنگی نخرید. تو این مدل سوتین بخاطر وجود جک و پد اسفنجی، اگر شما سایز سینه خودتون رو برای خرید انتخاب کنید کاپ سینه به شما تنگ میشه. برای همین باید سوتین سایز خواهر رو بخرید که یک اندازه بزرگ‌تر یا کوچکتر برای سایز باند سینه و کاپ خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *