ارسال از تهران به تمام ایران / تحویل ساعتی پیک در تهران

عوارض پوشیدن شورت تنگ زنانه و مردانه

ممکن است بخاطر پوشیدن شلوار تنگ مجبور باشید که از شورت‌های بسیار تنگ استفاده کنید یا اینکه حتی برای این نوع لباس‌ها از شورت استفاده نکنید. اما آیا اطلاعی از مشکلات و عوارض پوشیدن شورت تنگ دارید؟ هیچ می‌دانید که پوشیدن طولانی مدت شورت تنگ چه برای خانم‌ها و چه آقایان مشکلات زیادی را ایجاد می‌کند؟

در ادامه این پست از مجله ساتین مد به بررسی کامل مضرات استفاده از شورت تنگ زنانه و مردانه به مدت طولانی خواهیم پرداخت و به شما خواهیم گفت که چرا باید از این کار امتناع کنید.

عوارض پوشیدن شورت تنگ زنانه و مردانه

جدایی از نوع پوشش، برخی به دلایل شخصی متعددی از شورت تنگ استفاده می‌کنند. برخی افراد با این نوع شورت‌ها احساس لذت دارند و برخی دیگر نیز می‌خواهند به نوعی با استفاده از شورت یا پوشش‌های دیگری که مخصوص جمع کردن بدن است، استایل و تیپ خود را بهبود دهند.

اختلال جریان خون و ایجاد بیماری

اولین عارضه پوشیدن شورت تنگ چه برای مردان و چه زنان، ایجاد اختلال در جریان خون است که خود مسبب چندین عارضه دیگر است. فشاری که شورت تنگ به بخش باسن و رگ‌ها وارد می‌کند، سبب کند شدن جریان خوان خواهد شد که نتیجه آن تاثیر روی کل بدن می تواند باشد.

همانطور که می‌دانید، بعد از پاها بخش باسن بیشترین رگ‌های انتقال خون را در خود جای داده است. لذا وقتی این ناحیه تحت فشار باشد، شدت جریان خون کمتر شده و در نتیجه موجب رسیدن عدم اکسیژن کافی به پوست خواهد شد.

این موضوع تاثیر بسیار بدی روی سلول‌های پوستی می‌گذارد که در ابتدا با قرمزی پوست، کبودی، لایه‌لایه شدن پوست و در نهایت زخم پوستی خواهد شد.

عوارض پوشیدن شورت تنگ زنانه و مردانه

ایجاد مشکلات پوستی

عمده‌ترین دلیل مشکلات پوستی از خون رسانی نامنظم ایجاد می‌شوند؛ اما این پایان راه نیست. با نرسیدن خون کافی و از سوی دیگر گردش هوای کمتر در ناحیه تناسلی، وجود تعریق خود باعث ایجاد مشکلات عفونی همچون قارچ و حساسیت پوستی خواهد شد.

بسیاری از خانم‌هایی که در فصل گرما از شورت نامناسب استفاده نمی‌کنند با این مشکلات مواجه هستند. خصوصا زمانی که در دوره عادات ماهانه پریود قرار دارند و بدن ترشحات خونی دارد. رطوبت ناحیه تناسلی در این دوران در بیشترین حد خود قرار دارد که اگر به بهداشت این دوران توجه نشود، مشکلات پوستی برای شما ایجاد می‌کند.

پیشنهاد می‌کنم با مطالعه مقاله‌ای که در خصوص معرفی بهترین شورت برای دوران قاعدگی تهیه کردم، بیشتر با این موضوع آشنا شوید.

تشدید سلولیت و واریس در زنان

شورت تنگ در دراز مدت با فشاری که به ناحیه ران‌ها وارد می‌کند سبب انباشت چربی در نواحی ران می‌گردد که نتیجه آن ایجاد سلولیت و بد فرم شدن ران است. چنین مشکلی برای خانم‌هایی که در مجالس خاصی از پوشش بدن نما و تنگ استفاده می‌کنند، باعث بد جلوه دادن تیپ آنها خواهد شد.

علاوه بر این ترشح هورمون زنانه پروژسترون باعث انبساط بیشتر رگ‌ها در خانم‌ها می‌شود که نسبا به آقایان بیشتر در خطر این عارضه هستند. دلیل آن نیز به مصرف قرص‌های ضد بارداری، ایستادن طولانی مدت و بارداری است که طبق تحقیقات صورت گرفته، ۳۱ درصد خانم‌ها رگ‌های واریسی دارند.

ایجاد درد در ناحیه تناسلی و بیضه ها

ایجاد دردهای عضلانی در مردان و زنان

دردهای عضلانی از دیگر مشکلاتی هستند که چه برای آقایان و چه خانم‌ها وجود دارد. این عارضه بیشتر زمانی رخ می‌دهد که فعالیت بسیار کمتری داشته باشید.

به عنوان نمونه افرادی که در طول روز متناسب با شغل خود زیاد روی صندلی بنشینند یا افراد دارای معلولیت که مشکلات جسمی و حرکتی دارند، مدت زمان زیادی را در یک وضعیت قرار دارند. پوشش شورت تنگ علاوه بر فشار در ناحیه باسن، باعث می‌شود با سایر پوشش‌ها جمع شده و عموما در نقاطی مانند دور کمر احساس درد داشته باشند.

تنفس ناقص و عفونت تناسلی

از دیگر عوارض استفاده از شورت تنگ کاهش جریان هوا در ناحیه تناسلی است. شورت به صورت کامل فیت بدن شما می‌شود و در زمان نشستن با منبسط شدن ناحیه باسن، کل بخش درونی شورت را بدن شما احاطه خواهد نمود.

در نتیجه مسیر بازی جز پارچه شورت وجود ندارد که جریان هوا به خوبی در آن در گردش باشد که تعریق و رطوبت ناحیه تناسلی را به‌دنبال خواهد داشت.

همه این مشکلات با قرار گرفتن در کنار کاهش شدت جریان خون و از سوی دیگر عادات ماهانه در خانم‌ها، دلیلی برای ابتلا به انواع حساسیت قارچی و پوستی در ناحیه تناسلی خواهند بود.

ایجاد مشکلات ناباروری در آقایان با پوشیدن شورت تنگ

ایجاد مشکلات ناباروری در آقایان

یکی از عمده‌ترین مشکلات در آقایان، کاهش توانایی جنسی و ناباروری است که به دلیل کاهش حجم اسپرم رخ می‌دهد. این مسئله طبق تحقیقات صورت گرفته ارتباط مستقیمی با دمای بیضه‌ها دارد. به طوری که اگر مدت زمان طولانی بیضه‌های شما در دمای بالا قرار داشته باشند و وضعیت آنها طوری باشد که حالت آویزان از پوسته خارجی داشته باشند، موجب این مسئله خواهند شد.

نشستن طولانی مدت درون وام حمام با آب گرم، شستشوی آلت تناسلی با آب داغ پس از هر بار رفع حاجت و حتی پوشیدن شورت تنگ باعث می‌شود که بیضه‌ها در شرایطی با دمای بالا قرار گیرند.

اگر می‌بینید که در طول روز بیضه‌ها از غشای پوست خارج شده و حالتی آویزان دارند، باید به فکر کاهش دمای ناحیه تناسلی خود بیافتید. پوشیدن شورت کوچک و تنگ نه‌تنها باعث افزایش دما می‌شود، بلکه بیضه‌ها را نیز به بخش درون شکم هدایت می‌کند که خود این مسئله باعث قرارگیری در شرایط دمایی بالاتر می‌شود که نتیجه آن کاهش قوای جنسی و تولید اسپرم کمتر است.

ایجاد درد در ناحیه تناسلی و بیضه ها

چه برای خانم‌ها و چه آقایان این مشکل وجود دارد. از دیگر مشکلات پوشیدن شورت تنگ می‌توان به درد در ناحیه تناسلی اشاره کرد. حال این درد می‌تواند در اثر فشار مداومی که به بیضه‌ها در آقایان وارد می‌شود مرتبط باشد یا اینکه در خانم‌ها با ایجاد فشار مستقیم به ناحیه واژن سبب درد در نواحی خاصی از آن همچون کلیتوریس خواهد شد.

برخی خانم‌ها و آقایان مجرد به دلیل تصور اشتباهی که در خصوص ناحیه کلیتوریس و بیضه‌ها دارند، با پوشیدن شورت تنگ به دنبال لذت جنسی هستند که در اثر سایش در این نواحی توسط لباس زیر ایجاد می‌شود و به همین دلیل شاید مدت طولانی را از شورت تنگ استفاده کنند.

لازم است بدانید که چنین تصوری با اینکه برای مدتی جوابگو خواهد بود، اما در دراز مدت باعث ایجاد مشکلات جسمی و حتی جنسی در شما خواهد شد. اگر به صورت مداوم این کار را نیز تکرار کنید می‌تواند تاثیرات روانی مخربی بر روی کیفیت زندگی شما داشته باشد.


راه‌های جلوگیری از مضرات شورت تنگ

با وجود مشکلات متعددی که استفاده از شورت تنگ و کوچک برای بدن شما ایجاد خواهد کرد، فکر می‌کنم تا اینجای کار دیگر راضی شده باشید که از این کار خودداری کنید.

حال بیایید ببینیم که چه راهکارهایی برای ترک سریع‌تر این عادت وجود دارد. در ادامه نکاتی که باید در انتخاب شورت مناسب و همچنین استفاده از آن را داشته باشید بررسی می‌کنیم تا سلامت بهداشت فردی و روحی خود را به خطر نیندازید.

انتخاب سایز مناسب شورت و تعویض روزانه

مشخصا انتخاب سایز مناسب اولین موضوعی است که می‌تواند در جلوگیری از این مشکلات نقش داشته باشد. اگر خرید لباس زیر را به صورت آنلاین و اینترنتی انجام می‌دهید، مسلما شاید سایز درست خود را ندانید. از همین رو بهتر است بر اساس مدل و نوع شورت با سایزبندی آن آشنا بوده و اطلاعات کافی در این خصوص داشته باشید.

فروشگاه اینترنتی ساتین مد که به صورت تخصصی در زمینه فروش انواع لباس زیر و پوشاک فعالیت دارد، راهنمای سایزبندی را برای تمامی محصولات درج کرده است. شما می‌توانید با استفاده از دکمه «راهنمای اندازه» که در صفحه هر محصول وجود دارد، بررسی کنید که آیا برای شما مناسب خواهد بود یا خیر؟

جدایی از راهنمای اندازه، در جدول مشخصات محصول نیز کمترین و بیشتری اندازه قابل پوشش برای هر شورت و لباس دیگری بر حسب سانتی‌متر درج شده است که می‌توانید با بررسی سایز خود از مناسب بودن اندازه مطمئن شوید.

انتخاب شورت با جنس الیاف طبیعی

استفاده از شورت نخی یا شورتی که از الیاف پنبه طبیعی ایجاد شده باشد بهترین گزینه برای شما خواهد بود. سعی کنید از شورت‌هایی که از الیاف غیر مصنوعی، چرمی و الاستیکی که صرفا برای زمان‌های خاصی همچون داشتن رابطه جنسی تولید می‌شوند برای مدت طولانی استفاده نکنید و پوشش آنها را محدود به همان زمان چند ساعته رابطه کنید.

در دراز مدت پوشیدن شورت نخی نه تنها حساسیتی برای شما ایجاد نخواهد کرد، بلکه با توجه به طبیعی بودن و قدرت بالایی که در جذب رطوبت و تنفس بهتر برای ناحیه تناسلی دارند، شما را از ابتلا به بیماری و مشکلات متعدد ناحیه تناسلی محافظت خواهد نمود.

استفاده از شوینده مناسب شورت

استفاده از شوینده مناسب شورت

شستشوی لباس زیر می‌تواند نقش موثری در بهداشت ناحیه تناسلی داشته باشد؛ خصوصا حالا که با انواع شوینده سر و کار داریم. همانطور که در راهنمای شستن لباس زیر ذکر کردیم، استفاده از شوینده مناسب و ضد حساسیت مهم‌ترین نکته در نگهداری و رعایت بهداشت برای لباس زیر است.

سعی کنید در صورت امکان از شوینده صابونی که ضد حساسیت هستند استفاده کنید. استفاده از شوینده‌های پودری برای شستن شورت، باعث می‌شود درون بافت پارچه باقی مانده و هنگامی که آن را به تن دارید، تعریق و رطوبت باعث ایجاد مشکلات بهداشتی و حساسیتی در ناحیه تناسلی شود.

شستن دستی شورت نیز از دیگر نکاتی است که باید به آن توجه کنید. شستن لباس زیر با ماشین لباسشویی و از همه بدتر شستشوی آن همراه با سایر لباس‌ها، کاری کاملا اشتباه است.

خرید شورت جدید از هر ۹ ماه

سعی کنید هر ۹ ماه شورت جدید خریداری کنید و به تعداد کافی شورت داشته باشید که بتوانید به صورت منظم نیز آنها را تعویض کنید.

یکی دیگر از نکات موثر، داشتن شورت در انواع مختلف است. همانطور که در معرفی انواع شورت زنانه معرفی کردیم، ده‌ها مدل شورت برای خانم‌ها وجود دارد که هر یک به نوعی برای پوشش زیر لباس خاص یا موقعیت خاصی مناسب هستند. طراحی متنوع آنها باعث شده تا تنوع زیادی هم از نظر پوششی داشته باشند.

شما با داشتن تنوع زیادی از این شورت‌ها و لباس‌های مرتبط می‌توانید بهانه‌ای هم برای پوشش و تعویض مداوم هر یک داشته باشید که خود مانعی برای نپوشیدن مداوم شورت تنگ است.

عوارض خوابیدن یا شورت تنگ شبانه

خوابیدن شبانه بدون لباس زیر

سعی کنید تا جایی که امکان دارد شب‌ها را بدون لباس زیر بخوابید. با اینکه بحث روی این مسئله، خصوصا برای خانم‌ها به دلیل ترشحات هرمونی که دارند زیاد است، این موضوع می‌تواند یک انتخاب کاملا شخصی باشد. حتما توصیه نمی‌کنیم که هر شب را بدون لباس زیر بخوابید. اما شاید بتوانید کارهای زیر را انجام دهید که دست کمی از این راهکار ندارند:

  • تا جایی که امکان دارد تلاش کنید شب‌ها بدون لباس زیر بخوابید. اگر برای شما سخت است که به آن عادت کنید، تمرین کردن روی این مسئله می‌تواند به شما کمک کند.
  • حتما لزومی ندارد که هر شب این کار را تکرار کنید. شما می‌توانید در طول هفته چند شب را با این وضعیت بخوابید.
  • اگر نگران ترشحات هرمونی و نشست آنها به سایر لباس‌ها یا تخت خود هستید، در این ایام شورت بپوشید.
  • اگر به هر طریقی نمی‌توانید این کار را انجام دهید، از لباس خواب یا شورت‌هایی که گشاد هستند استفاده کنید.

نپوشیدن مداوم لباس زیر صرفا مختص خانم‌ها نیست و آقایان نیز می‌توانند شب‌ها را بدون لباس زیر بخوابند. در مطلب دیگری به بررسی فواید خوابیدن بدون لباس زیر خواهیم پرداخت.


جمع‌بندی نهایی و سوالات متداول

در این پست به بررسی چرایی عدم استفاده از شورت و لباس زیر تنگ پرداخته و شما را با عوارض متعددی که برای ناحیه تناسلی، پوست و حتی مشکلات گوارشی که می‌تواند ایجاد کند پرداختیم. گفتیم که این کار در دراز مدت می‌تواند چه تاثیر بدی روی جسم شما بگذارد و مشکلاتی را در آیده متوجه شما کند.

چه برای خانم‌ها و چه آقایان همه این مشکلات وجود دارند؛ اما با توجه به تفاوت دستگاه تناسلی زنانه و مردانه، مشکلات و حساسیتی که این کار برای خانم‌ها دارد بیشتر است. چرا که تغییرات هورمونی و بدنی مختلفی دارند که همین پوشش ساده شورت می‌تواند مشکلات جدی برای آنها ایجاد نماید.

مشکلات پوشیدن شورت تنگ چه مواردی است؟

عمده‌ترین مشکلی که پوشیدن شورت تنگ و هر نوع لباس این چنینی ایجاد می‌کند، اختلال در خون‌رسانی بدن است که در دراز مدت(خصوصا وقتی هنگام خواب شبانه در این وشعصت باشید)، موجب عدم رسیدن اکسیژن کافی و رشد مناسب بدن در نواحی پوست می‌شود.
مشکلات بعدی هم به دنبال آن رخ خواهند داد که شامل عفونت واژن، حساسیت پوستی، زخم و حتی مشکلات روانی هستند که در اثر کاهش قوای جنسی ایجاد خواهند شد.

چرا نباید شورت تنگ بپوشیم؟

استفاده از شورت تنگ موجب سفت کردن رگ‌ها شده و مشکلات جسمی را برای شما ایجاد می‌کند که در این پست به بررسی تک‌تک آنها پرداخته و در طول سنین مختلف آنها را ارزیابی نمودیم.

چطور عادت پوشیدن شورت تنگ را ترک کنیم؟

اولین قدم انتخاب سایز مناسب است تا به مرور به استفاده از شورت گشاد عادت کنید. اما موضوع فقط این نیست و باید به جنس شورت که از الیاف کاملا طبیعی باشد، تعویض مداوم و شستشوی مناسب نیز توجه داشته باشید.

امتیاز نوشته

میانگین امتیازات 5 / 5. مجموع آرا: 4

تا حالا به این پست امتیازی داده نشده ): دوست داری اولین نفر باشی؟

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *