ارسال از تهران به تمام ایران / تحویل ساعتی پیک در تهران

عفونت خط شورت و 6 بیماری رایج آن

پوشیدن شورت نامناسب و بی کیفیت باعث ایجاد مشکلاتی در اندام حساس تناسلی می‌شود که عموما در اثر فشاری که از نواحی خطوط شورت وارد می‌شود به وجود می‌آید. انواع بیماری‌های پوستی و حساسیت‌ها در اثر عفونت خط شورت می‌تواند برای هر خانم یا آقایی در هر سنی به وجود بیاید.

این مشکلات همگی با وجود قارچ‌هایی میکروسکوپی به وجود می‌آید که در پوست همه ما وجود دارند. وقتی بدن خود را پاکیزه و خشک نگه دارید این قارچ‌ها امکان رشد کردن و تکثیر شدن را ندارند. اما وقتی از یک شورت نامناسب که جنس آن از الیاف غیر طبیعی باشد یا اینکه اندازه شما نباشد استفاده کنید، باعث ایجاد محیطی مرطوب و گرم خواهید شد که برای رشد این باکتری‌های قارچی کاملا عالی است.

از طرفی دیگر تنگ و سفت بودن شورت موجب ایجاد سایش هنگام راه رفتن در نواحی کمر، کشاله ران و ناحیه تناسلی می‌شود که استفاده از جنس نامرغوب سبب آسیب وارد شدن به سلول‌های پوستی می‌گردد. این حالت هم نوع دیگری است که باعث به‌وجد آمدن عفونت قارچی می‌شود.

عفونت خط شورت و 6 بیماری رایج آن

بیماری‌های پوستی ناحیه تناسلی همیشه در اثر ارتباطات جنسی از طرف مقابل ایجاد نمی‌شوند. یکی از دلایل دیگری که موجب ایجاد انواع حساسیت پوستی می‌شود، پوشیدن شورت نامناسب است که ابتدا خود را با خارش و سوزش نشان می‌دهد.

اگر به آنها توجهی نداشته باشید به مرور بدتر شده و با توجه به اینکه عموما در اثر قارچ‌های پوستی ایجاد می‌شوند، وضعیت بدتر خواهد شد که نیاز به مراجعه به متخصص پوست پیدا خواهید کرد.

۱. ایجاد آلرژی

ایجاد آلرژی اولین چیزی است که در اثر پوشیدن شورت نامناسب و در نتیجه آن عفونت خط شورت ایجاد خواهد شد. بدون اینکه سن و جنسیت افراد در نظر گرفته شود، این بیماری در بسیاری از خانم‌ها و آقایان شایع است.

اما در خانم‌ها به دلیل استفاده از نوار بهداشتی، آسترهای معطر، شستشوی نامناسب شورت، استفاده از اسپری‌ها و ساختاری که ناحیه تناسلی آنها دارد بیشتر رخ می‌دهد. یکی از دلایل عمده‌ای که باعث ایجاد آلرژی پوستی در اثر پوشیدن شورت می‌شود، خیس بودن بدن است که پس از استحمام شاید به طور کامل خود را خشک نکرده باشید.

استفاده از صابون های معطر و پوشیدن شلوارهای نامناسب جین نیز می‌تواند باعث ایجاد آلرژی ناحیه تناسلی شود. این آلرژی در برخی برخی از زنان به‌قدری شدید است که حتی به بافت ضعیف لباس زیر خود حساسیت دارند.

راه حل: از صابون‌های معطر و سایر محصولات بهداشتی که ممکن است باعث ایجاد آلرژی شوند خودداری کنید و تا جای ممکن از شورت کاملا نخی که متناسب با اندازه شما باشد استفاده کنید. پیش از این در مطلبی با عنوان عوارض پوشیدن شورت تنگ به بررسی این موضوع پرداخته‌ایم.

ایجاد عفونت قارچی در ناحیه تناسلی در اثر عفونت خط شورت

۲. ایجاد عفونت قارچی

خارش واژن می‌تواند به دلیل عفونت قارچی باشد. بیش از 75 درصد زنان در طول زندگی خود دچار عفونت قارچی می‌شوند. هنگام ابتلا به عفونت قارچی ممکن است خارش، احساس سوزش و ترشحات غلیظ واژن داشته باشید. پوشیدن لباس یا شلوارهای تنگ رایج‌ترین دلیل ایجاد عفونت قارچی ناحیه تناسلی هستند.

راه حل: بسته به اینکه عفونت قارچی در چه مرحله‌ای باشد، ضروری است که برای درمان آن با متخصص زنان مشورت کنید زیرا در صورت عدم درمان به موقع می‌تواند مشکلات بسیار جدی به‌دنبال داشته باشد.

اما اگر در مرحله‌ای هستید که تازه احساس خارش و گاها قرمزی پوست دارید، می‌توانید با پوشیدن شورت نخی نرم و لطیف که ضد حساسیت باشد تا حدودی آن را درمان کنید. البته پوشیدن شلوارهایی گشاد را هم فراموش نکنید که هنگام راه رفتن سایش در این نواحی باعث بدتر شدن آن می‌شود.

۳. ایجاد لکه های سفید در اندام تناسلی

یکی دیگر از عوارض عفونت خط شورت ایجاد لکه‌های سفید در اطراف اندام تناسلی است. در چنین مواقعی دچار احساس درد و خارش خواهید شد. نوسانات سطح استروژن می‌تواند باعث تشدید بیماری لکه سفید در اندام تناسلی شود. همچنین این عفونت در دخترانی که به تازگی قاعدگی را شروع کرده‌اند یا در زنان یائسه شایع است.

راه حل: برای تسکین خارش به درمان پزشکی مناسب نیاز دارید. برای کاهش علائم و هرگونه ناراحتی با پزشک مشورت کنید.

ایجاد بثورات در ران و کشاله ران در اثر سایش شورت

۴. ایجاد راش یا بثورات پوستی

چهارمین عفونت که در اثر خطوط شورت ممکن است ایجاد شود و در ناحیه ران و کشاله خود را نشان خواهد داد، ایجاد راش یا بثورات پوستی است. این برجستگی‌ها ممکن است بعدا به لکه‌های قرمز تبدیل شوند. می‌تواند در هر جایی در اطراف مقعد، واژن یا حتی نزدیک واژن ایجاد شود.

راه حل: برای جلوگیری از بدتر شدن وضعیت با یک پزشک پوست تماس بگیرید.

۵. ایجاد بیماری پوستی خود ایمنی پسوریازیس

یکی دیگر از بیماری‌های پوستی که در اثر فشار خطوط شورت می‌تواند ایجاد شود، خود را در نواحی بالای ران و باسن نشان می‌دهد. این بیماری در اثر اختلال در سیستم ایمنی بدن ایجاد می‌شود که با ارسال سیگنال‌های اشتباه موجب رشد سریع‌تر سلول‌های پوستی خواهد شد.

ایجاد بیماری پوستی خود ایمنی پسوریازیس در اثر عفونت خط شورت

روند رشد سلول‌های پوستی اینطور است که به سمت سطح حرکت کرده و در آنجا پس از اینکه هسته خود را از دست دادند، به صورت پوست مرده از بین خواهند رفت و همین چرخه با جایگزین شدن سلول‌های جدید سپری می‌شود.

اما خطوط شورت موجب می‌شود تا اختلالاتی در این روند رخ دهد. دلیل آن هم وجود عفونت‌های دیگر است که سلول‌ها را بیمار کرده و در نتیجه باعث می‌شود که سلول‌ها رفتار و چرخه درستی که برای پایان زندگی خود داشته‌اند را نداشته و بیش از حد رشد کنند که در نهایت به شکل پسوریازیس خود را نشان می‌دهند.

راه حل: برای درمان فوری و رهایی از پسوریازیس تناسلی نیاز به مراجعه به پزشک متخصص پوست دارید. اما برای اینکه از این عارضه جلوگیری کنید، مثل سایر عوارض قبلی باید از شورت مناسب، نرم و لطیف با اندازه درست استفاده کنید.

۶. ایجاد بیماری پوستی خارش ژوک

آخرین بیماری پوستی که موجب ایجاد عفونت خط شورت می‌گردد در ورزشکاران بیشتر شایع است. دلیل آن هم این است که وقتی ناحیه تناسلی و باسن در معرض رطوبت باشد این عفونت پوستی خود را نشان خواهد داد.

خارش ژوک در اثر تعریق نیز ایجاد می‌شود که گرما عاملی برای شدیدتر شدن آن است. این عفونت بیشتر در ناحیه کشاله ران رخ می‌دهد که بسته به نوع فعالیت ورزشی تعریق این ناحیه می‌تواند بیشتر باشد. به شکل هلال نیز خود را نشان داده و یکی از نشانه‌های آن قرمزی پوست است که به مرور بیشتر خواهد شد.

راه حل: بهداشت فردی خود را رعایت کنید و هر گونه فعالیت ورزشی یا کاری که دارید، سعی کنید از شورت‌های نخی که امکان تنفس دارند استفاده کنید. همچنین همیشه سعی کنید بدن خود را خشک و تمیز نگه دارید. بسته به نوع فعالیت ورزشی یا کاری که انجام می‌دهید نیز از لباس مناسب استفاده کنید که مانع تعریق شود.


جمع‌بندی و سوالات متداول

همانطور که در همه این بیماری‌ها و عارضه‌های پوستی که در اثر خط شورت یا پوشیدن شورت نامناسب ایجاد می‌شود مشاهده کردید، عمده‌ترین دلیل استفاده از پوشش نامناسب است. بنابراین توصیه می‌شود همیشه از شورت‌هایی با پارچه‌های قابل تنفس و نخی استفاده کنید که از بدن شما در برابر تعریق و سایش محافظت کنند.

زمانی که در در رختخواب هستید نیز از لباس خواب و لباس شب مناسب استفاده کنید، چرا که این نوع لباس‌ها با هدف راحتی تولید می‌شوند که از ابتلا به چنین بیماری‌هایی جلوگیری خواهند کرد.

از پوشیدن شورت‌هایی که از الیاف غیرطبیعی تولید شده‌اند به مدت طولانی دوری کنید و سعی کنید که این شورت‌ها را که بیشتر برای روابط همسری هستند صرفا در همان زمان به تن داشته باشید.

فروشگاه ساتین مد با تامین انواع شورت و لباس زیر زنانه با کیفیت از برندهای ایرانی و خارجی می‌تواند به شما در خرید محصولی با کیفیت کمک کند تا از ابتلا به چنین مشکلات پوستی در امان باشید. کافی است وارد برگه خرید شورت زنانه شده و انواع مختلفی از این محصول را در مدل‌های گوناگون با رنگ‌بندی و سایز دلخواه خریداری کنید.

سایش و عفونت خط شورت چه عوارضی دارد؟

پوست نواحی تناسلی بدن چه در خانم‌ها و چه آقایان از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است که وجود رطوبت و سایش می‌تواند باعث ابتلا به انواع بیماری پوستی، قارچ و عوارض بدتر از این شود.
بنابراین پوشیدن شورت مناسب اولین چیزی است که می‌تواند مانع از ابتلا به این بیماری‌ها و حساسیت‌های پوستی شود.

چند نوع عفونت ناحیه تناسلی وجود دارد؟

عفونت‌هایی که در نواحی تناسلی بر روی پوست ایجاد می‌شوند، به دو دلیل وجود قارچ و سایش ایجاد خواهند شد. این قارچ‌ها با قرار داشتن در محیط مرطوب و صد البته گرم رشد کرده و تکثیر خواهند شد.
تکثیر شدن آنها ابتدا با قرمزی پوست همراه است که احساس خارش و خاراندن این نواحی باعث بدتر شدن اوضاع می‌گردد. بیش از ده‌ها نوع قارچ مختلف نیز وجود دارد که رشد هر یک می‌تواند بیماری‌ها و حساسیت‌های مختلفی برای شما به همراه داشته باشد.

امتیاز نوشته

میانگین امتیازات 5 / 5. مجموع آرا: 8

تا حالا به این پست امتیازی داده نشده ): دوست داری اولین نفر باشی؟

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *