ارسال از تهران به تمام ایران / تحویل ساعتی پیک در تهران

سایز اشتباه شورت زنانه و 8 نشانه آن

این روزها که به لطف وجود اینترنت خریدها به صورت اینترنتی شده است، در مورد خرید لباس زنانه باید با دقت بیشتری به‌خرج داد. چرا که ممکن است سایز محصول خریداری شده اشتباه باشد. در این بین لباس زیر زنانه همچون شورت بیشتر اهمیت پیدا می‌کند؛ چرا که سایز اشتباه شورت زنانه باعث ایجاد مشکلات بیشتری در مقایسه با سایر پوشش‌ها در بدن شما خواهد شد که سلامتی شما را تهدید می‌کند.

به دلیل موارد بهداشتی هنگام خرید حضوری نمی‌توانید شورت را پرو کرده و امتحان کنید. چرا که در این صورت اگر قارچ و بیماری پوستی در بدن شما باشد به‌دیگران منتقل شده و همانطور اگر دیگران قبلا آن را پوشیده باشند برای سلامتی خود شما نیز مضر است.

در خرید اینترنتی هم همین وضعیت وجود دارد و فروشگاه‌های خرید لباس زیر همچون ساتین مد نیز امکان مرجوع کردن و بازگشت چنین محصولاتی را به شما نخواهند داد. اینجاست که باید طبق یک راهنمای درست و اصولی سایز شورت خود را بدانید.

اما در ادامه این پست از مجله ساتین مد می‌خواهیم به بررسی 8 نشانه‌ای که به ما می‌گوید اندازه شورت ما اشتباه است بپردازیم که با دانستن این نکات خواهید دانست وقت تعویض شورت است که باید در انتخاب سایز آن نیز باید یک بازبینی داشته باشید.

سایز اشتباه شورت زنانه چه علائمی دارد؟

همه ما می‌دانیم که پوشیدن لباس تنگ چه احساسی دارد. یکی از این موارد را که با هم بررسی کردیم، در مطلب با عنوان نشانه های اندازه اشتباه سوتین با هم به بررسی ۱۰ عامل و نشانه پرداختیم.

در مورد سایر لباس‌ها هم همین مسئله وجود دارد؛ شما این احساس را دارید که چیزی در بدن شما اشتباه است. احساس ناراحتی دارید و مدام با خود درگیر هستید که لباس را این‌طرف و آن‌طرف کنید تا در جای درست خود قرار گیرد.

گاهی هم این اندازه با تنگی همراه است که به بدن شما فشار وارد کرده و این فشار خود را با قرمزی پوست، ایجاد چین و چروک و حساسیت پوستی خود را نشان می‌دهد.

اما زمانی که صحبت از شورت می‌شود، به این دلیل که ناحیه تناسلی زنانه دارای حساسیت زیادی است، باید با دقت بیشتری سایز درست شورت را انتخاب کرد.

نشانه های اندازه شورت اشتباه

حال بیایید نگاهی به ۸ نشانه سایز اشتباه شورت بیندازیم که در انتخاب سایز می‌توانند به شما کمک کنند. با دانستن این نکات می‌دانید که برای انتخاب سایز باید چه بخش‌هایی را مدنظر قرار داده و بیشتر حساسیت به خرج دهید.

۱. بیرون زدن بدن از بخش‌های مختلف شورت

اولین موردی که نشان از سایز اشتباه شورت دارد، بیرون زدن بخش‌های مختلف بدن از شورت است. عموما پهلوها، اطرافف باسن و شکم از شورت بیرون خواهند زد در حالی که فشاری نیز به بدن وارد می‌شود.

این بیرون زدن به معنی تنگ بودن شورت است که باید سایز بزرگ‌تری را برای خود انتخاب کنید. اگر این نواحی طوری نیست که بیرون زده باشد و صرفا به صورت برآمده به نظر می‌رسد باز هم به این معنی است که شورت تنگی به تن دارید.

۲. ایجاد خطوط و چین و چروک توسط شورت

زمانی که شورتی را می‌پوشید و چین و چروک در بخش‌های مختلف باسن و ران شما به صورت خطوط همراه با قرمزی ایجاد می‌شود به این معنی است که شورت بزرگی به تن دارید و باید سایز کوچکتری انتخاب کنید.

زمانی که شورت فیت شما نباشد و چنین خطوطی را ایجاد کند، به این دلیل است که چون زیر شلوارهای تنگ یا جین آن را به تن دارید در بدن به حالت چروک مانند در بخشی از نواحی باسن جمع می‌شود که فعالیت‌هایی همچون نشستن باعث ایجاد چین و چروک و قرمزی می‌گردد.

ایجاد چین و چروک در شورت‌های تنگ فقط روی بدن نیست. زمانه که شورت تنگی به تن داشته باشید، هنگام پوشیدن شلوار تنگ و بادی خطوط و بند آن مشخص خواهد بود که یکی دیگر از نشانه‌های اندازه اشتباه شورت است.

در حالی که اگر اندازه شورت شما درست باشد، شورت به صورت کامل فیت بدن شماست و جایی روی هم قرار نمی‌گیرد که چین و چروکی ایجاد کند.

اندازه اشتباه شورت زنانه

۳. انباشته شدن پارچه در بخش پشت باسن

این مورد هم مشابه حالت قبل است؛ با این تفاوت که وقتی پارچه بخش پشتی شورت در جایی انباشته می‌شود به طوری که آن را احساس می‌کنید، به این معنی است که سایز شورت شما بیش از حد اشتباه است.

شاید خانم‌هایی که شورت با دو یا سه سایز بزرگ‌تر از اندازه خود به تن داشته باشند این حس را داشته باشند.

۴. گیر کردن شورت بین باسن

از دیگر نشانه های سایز اشتباه شورت زنانه این است که بخش نشیمنگاه شورت که باسن را پوشش می‌دهد، بین باسن جمع می‌شود. وقتی چنین حالتی رخ دهد دو معنی دارد:

  • یا به همان دلایلی که در مورد دوم و سوم ذکر شد شورت برای شما گشاد است که پارچه آن در این ناحیه جمع می‌شود.
  • یا اینکه شورت شما اندازه است، اما چون خاصیت الاستیکی خود را به دلیل مصرف طولانی از دست داده، حالا در ناحیه بین باسن جمع می‌شود؛

اینجاست که باید به فکر خرید شورت جدید باشید.

۵. بالا رفتن بند یا کش ران‌ها

بند دور کمر شورت و بخش پای شورت باید کاملا فیت و متناسب با بدن شما باشد. زمانی که شورت گشاد باشد این دو ناحیه مرتبا تغییر کرده و چون شورت زیر لباس دیگری قرار دارد(خصوصا لباس‌های جین و تنگ)، مرتبا بالا می‌رود.

در بخش ران شورت در بالاترین حد ناحیه تناسلی جمع می‌شود و در بخش کمر نیز از پهلوها بالاتر خواهد رفت. حتی در برخی مواقع بسته به جنس شورت، می‌تواند با لیز خوردن از کمر شلوار نیز بیرون شده و مشخص شود. چنین علائمی نشان از گشاد بودن شورت یا از دست دادن کارایی آن دارد که باید به فکر شورت جدید دیگری باشید.

۶. ایجاد قرمزی پوست و فشار

اگر شورت اسلیپ، کلاسیک یا سایر انواع شورت را به تن دارید که کل ناحیه باسن را به‌صورت کامل می‌پوشاند، زمان در آوردن شورت ممکن است با قرمزی پوست مواجه شوید که شاید در برخی نقاط مانند پهلوها یا دور ران پا، با قرمزی بیشتر و به صورت خطوط نسبتا جای مانده از بندها نیز مواجه شوید.

ایجاد قرمزی روی پوست ناحیه باسن در چنین شرایطی نشان از این دارد که شورت شما تنگ است و باید شورت بزرگ‌تری خریداری کنید.

در همین زمینه بخوانید: عوارض پوشیدن شورت تنگ زنانه و مردانه

یکی دیگر از نشانه‌های اندازه اشتباه شورت، فشار آوردن به ناحیه تناسلی است؛ به طوری که شورت مدام این ناحیه را لمس کرده و شاید مجبور شوید مدام شورت خود را پایین‌تر بکشید تا احساس راحت‌تری داشته باشید.

داشتن مو در این ناحیه نیز باعث حساسیت بیشتر خواهد شد که در اثر تماس و لمس آن توسط شورت صورت می‌گیرد.

هر دو این موارد نشان از فاق کوچک شورت دارد که برای شما تنگ است و باید شورت دیگری با اندازه فاق بزرگ‌تر و صد البته دو لایه که دارای جنس نرم و ضد حساسیت باشد خریداری کنید.

سایز اشتباه شورت زنانه و چرخیدن آن

۷. نداشتن احساس راحتی با شورت

اگر شورتی که به تن دارید برای شما احساس راحتی فراهم نمی‌کند یکی دیگر از نشانه‌های سایز اشتباه شورت زنانه است. برخی مواردی که احساس ناراحتی را برای شما به‌دنبال دارند عبارتند از:

  • شورت به دلیل گشاد بودن در بدن شما به نواحی چپ یا راست می‌لغزد و مدام مجبور هستید که شورت خود را بچرخانید تا در جای درستی قرار گیرد.
  • شورت به دلیل تنگ بودن مدام ناحیه تناسلی شما را لمس می‌کند و مدام باید از روی شلوار آن را به پایین بکشید.
  • در نواحی مختلف جمع می‌شود که یا خاصیت کشسانی خود را از دست داده یا اینکه گشاد است.
  • احساس تعریق با آن را دارید که احتمال دارد به دلیل گشاد بودن در ناحیه تناسلی یا بین باسن جمع می‌شود.
بیماری تناسلی شورت تنگ

۸. ابتلا به عفونت قارچی و تناسلی

یکی دیگر از نشانه‌های اشتباه سایز شورت ابتلا به بیماری‌های قارچی پوستی و عفونت تناسلی در خانم‌ها است. در صورتی که با پوشیدن یکی از شورت‌های خود با این مشکل مواجه می‌شوید که ابتدا با تعریق و سپس قرمزی و در نهایت ابتلا به قارچ یا عفونت خود را نشان می‌دهد به معنی سایز اشتباه است.

در چنین حالتی شورت شما تنگ است و به این دلیل که از جنس نخ طبیعی نبوده و بیشتر از الیاف مصنوعی در ساخت آن استفاده شده است، تنفس کافی را در ناحیه تناسلی برای شما فراهم نمی‌کند.

در نتیجه تعریق و رطوبت بالا در این ناحیه در کنار نشت برخی مایعات که در اثر تغییرات هورمونی در بدن رخ می‌دهد، به جایی عالی برای رشد قارچ و باکتری تبدیل می‌گردد.


جمع‌بندی و سوالات متداول

در این پست به معرفی 8 تا از نشانه‌هایی که به ما می‌گوید شورت تنگی به تن داریم پرداختیم. پوشیدن شورت تنگ دارای عوارض متعددی است که می‌تواند بر روی سلامت ما تاثیر گذار باشد.

از همین رو با دانستن این نشانه‌ها می‌توانید از این موضوع مطلع شده و به فکر خرید شورت جدید و با اندازه درستی باشید. اگر خرید اینترنتی انجام می‌دهید حتما اصولی که برای انتخاب سایز شورت وجود دارد آشنایی داشته و بر اساس آنها اندازه استاندارد خود را به‌دست آورید.

نشانه های شورت تنگ و گشاد چیست؟

ایجاد قرمزی و چین‌وچروک روی پوست نشان از شورت تنگ دارد در حالی جمع شدن شورت بین باسن یا بیرون زدن از کمر شلوار نشان از اندازه بزرگ دارد. به صورت کلی شورتی که شما احساس راحتی با آن نداشته باشید و مدام با آن درگیر باشید که در جای خود قرار دهید اندازه شما نیست.

چرا نباید از شورت با اندازه اشتباه استفاده کرد؟

اشتفاده از شورت با اندازه بزرگ می‌تواند مشکلات ریز و درشتی را برای شما ایجاد کند. از جمله آنها می‌توان به ایجاد قرمزی و حساسیت پوستی، ایجاد زخم، ایجاد قارچ پوستی و عفونت ناحیه تناسلی اشاره کرد.

امتیاز نوشته

میانگین امتیازات 5 / 5. مجموع آرا: 2

تا حالا به این پست امتیازی داده نشده ): دوست داری اولین نفر باشی؟

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *