ارسال از تهران به تمام ایران / تحویل ساعتی پیک در تهران

سوتین جلو باز چیست و چه مزیتی دارد؟

مسلما پوشیدن سوتین سختی خاص خود را دارد؛ به خصوص زمانی که برای رفتن به جایی عجله دارید. اینکه بیشتر سوتین‌ها از پشت بسته می‌شوند، برای مواقعی که در شرایط استرس‌زا قرار داشته باشید، کار را دشوار می‌کند. همین مسئله باغث شده تا طراحان به فکر تولید طرح‌های جدیدی به نام سوتین جلو باز بیفتند. همانطور که از نامشان مشخص است این مدل سوتین به جای اینکه از پشت بسته شوند، دارای گیره در جلو و در وسط دو کاپ هستند که پوشیدن را ساده‌تر کرده است.

سوتین جلو باز مزایای زیادی برای اکثر زنان دارد و کار بستن سوتین را آسان‌تر کرده است. ممکن است نام آن را شنیده باشید اما آیا می‌دانید چگونه کار می‌کنند؟

در ادامه این مقاله از مجله ساتین مد قصد داریم به بررسی این نوع سوتین پرداخته و ببینیم که اصلا سوتین جلو باز چیست و در کدام مدل از انواع سوتین زنانه از این نوع روش بستن برای سوتین استفاده می‌شود. سپس به سراغ مزایا و معایب آن رفته و در پایان نیز مواردی که برای خرید این نوع سوتین اهمیت دارد را بررسی کنیم.

سوتین جلو باز چیست؟

سوتین جلو باز چیست؟

این سوتین جلو باز دقیقا همان چیزی است که با بردن نام آن به یادش می‌افتیم! به جای اینکه مثل سوتین سنتی از پشت باز شود، از جلو باز می‌شود!

گیره‌ای در وسط دو کاپ این سوتین قرار دارد که با قرار گرفتن در مرکز سینه شما، امکان باز و بسته کردن سوتین را به شما خواهد داد؛ این باحال نیست؟

اگر شما هم مثل برخی خانم‌های نوجوان که به تازگی از سوتین استفاده می‌کنند مشکل دارید یا اینکه به دلیل محدودیت های جسمی که ممکن است از بدو تولد داشته باشید یا شاید هم در اثر جراحی یا حادثه ایجاد شده، حتما به یک یا چند سوتین جلو باز در کمد لباس خود نیاز دارید.

اگر به دنبال خرید جدیدترین کالکشن‌های سوتین جلو باز یا ست شورت و سوتین از این مدل هستید، می‌توانید با کلیک روی دکمه زیر وارد سایت ساتین مد شده و انواع مختلفی از این سینه بند را در طرح‌های گیپوری، دانتل، فانتزی و… با قیمت مناسب در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف خریداری کنید. خرید سوتین جلو باز

از آنجایی که گیره باز و بسته کردن این سوتین در جلو قرار دارد، امکان استفاده از طراحی‌های گیپوری و دانتل همراه با نقوش مختلف در پشت سوتین فراهم شده که زیبایی بسیار زیادی به آنها می‌دهد. همین مسئله باعث شده تا بخش بزرگی از انواع سوتین زنانه فانتزی جلو باز باشند.

بنابراین هر بار که این سوتین را می‌پوشید، پشتی صاف خواهید داشت و دیگر خبری از هیچ برآمدگی با گیره‌ها در زیر لباس شما وجود ندارد!

سوتین جلو باز در طرح‌های مختلفی مانند سوتین‌های تی شرتی، پددار، فنری، پوشش کامل، توری و… موجود هستند که به جایگزین خوبی برای سوتین‌های سنتی، خصوصا برای زنانی با محدودیت حرکتی تبدیل شده است.

مزایای سوتین باز جلو

مزایای سوتین باز جلو

مهمترین مزیت سوتین جلو باز امکان پوشیدن ساده‌تر آن است. اما جدا از این دارای مزایای مختلف دیگری است که در ادامه چند مورد از آنها را بررسی می‌کنیم.

پوشیدن آسان

اگر با بستن قلاب سوتین از پشت و ایجاد ارتباط چشمی با آن هنوز هم مشکل دارید سوتین باز شونده از جلو راست کار شما هستند. خصوصا برای کسانی که سینه‌های بزرگ‌تر دارند یا با مشکلات حرکتی شانه‌ها سروکار دارند.

خانم‌ها به راحتی می‌توانند این نوع سوتین را ببندند زیرا می‌توانند محل بسته شدن را ببینند و مسلما در باز و بسته کردن آن هم راحت‌تر باشند.

مناسب برای لباس چسبی و بدن نما

در مقایسه با سوتین‌های سنتی، در این مدل سوتین دیگر خبری از مشخص بودن گیره و قزن از زیر لباس چسبی نیست. گیره موجود در پشت سوتین یک قوز کوچک ایجاد می‌کند. خصوصا زمانی که لباس تنگ و بدن نما می‌پوشید.

در حالی که در مدل‌های جلو باز این گیره به بخش جلویی منتقل شده و جدایی از این از آنجایی که درست در زیر سینه و گودی زیر آن قرار می‌گیرد، از جلو نیز مشخص نخواهد بود.

مناسب برای طیف وسیعی از سینه ها

خانم‌هایی که دارای مشکلاتی همچون افتادگی سینه، متفاوت بودن اندازه سینه‌ها و همچنین لیفت سینه‌ها از هم به دیگر سمت بدن هستند، می‌توانند با خیالی آسوده از این نوع سوتین استفاده کنند.

گیره موجود در در جلو سوتین و درست در مرکز بین دو کاپ، این اجازه را به آنها می‌دهد تا مرکز سینه بند را حفظ کنند، زیرا تاکید بیشتری بر محل قرار گرفتن کاپ‌ها دارد. در نتیجه سینه‌ها درست به مرکز بدن کشش پیدا کرده و متناسب خواهند بود.

مناسب برای زنان با محدودیت حرکتی

یکی از دلایلی که باعث ایجاد طراحی سوتین جلو باز شد، این بود که برخی خانم‌ها که دچار محدودیت حرکتی بودند با این کار مشکلشان حل میشد. در نتیجه اگر دردهای مفصلی در دست یا شانه‌های خود دارید یا اینکه به هر دلیلی برایتان سخت است که سوتین را از پشت ببندید، می‌توانید از این مدل استفاده کنید.

گزینه پیشنهادی برای سالمندان

از نظر محدودیت‌های حرکتی، سالمندان و افراد سالخورده نیز می‌توانند با این نوع سوتین راحت‌تر باشند. چرا که از هر گونه آسیب احتمالی ناشی از تلاش برای قفل کردن قلاب در پشت آنها جلوگیری می‌کند.

معایب سوتین جلو باز

اگرچه سوتین جلوی باز گزینه خوبی به نظر می‌رسد، اما با این حال معایبی هم دارد که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم.

پشتیبانی کمتر

به دلیل ساختاری که دارند، در مقایسه با سوتین‌های پشت باز حمایت کمتری ارائه می‌دهند. به‌ویژه برای زنانی با سینه‌های بزرگ که گیره به دلیل حمایت کمتر نمی‌تواند به خوبی سینه‌ها را نگه دارد.

در سوتین سنتی از قزنی استفاده می‌شود که شامل ردیف‌های دو یا سه‌تایی است که همین مسئله باعث می‌شود هنگام قرارگیری بدن در حالت مختلفی که سینه‌ها کش آمده و موجب کشش سوتین می‌شوند، مقاومت بیشتری داشته باشند.

اما سوتین جلو باز فقط یک گیره نسبتا بزرگ‌تر دارد که در مرکز سینه قرار گرفته و در این بخش نیز فشار بیشتری به آن وارد خواهد شد. خصوصا اینکه نسبت به نوار پشتی سوتین، پهنای کمتری داشته و مستعد باز شدن است.

انعطاف کمتر

همانطور که گفتیم سوتین پشت باز دارای قزن است اما قزن‌ها معمولا در ردیف‌هایی بین سه تا ۴ عدد هستند که می‌توانید با تغییر اندازه روی قزن دلخواه، اندازه دور سینه را نیز برای سوتین مشخص کنید.

اما در سوتین جلو باز این مورد محدود بوده و شما صرفا می‌توانید گیره را ببندید. دیگر خبری از امکان تغییر مقدار اندازه گیره از بخش جلو وجود ندارد. چرا که اگر چنین چیزی وجود داشته باشد، سینه‌ها درون کاپ با فاصله زیادی از هم قرار خواهند گرفت. همین موضوع باعث می‌شود تا در هنگام خرید سوتین جلو باز، انتخاب اندازه درست نقش مهمی داشته باشد.

انتخاب اندازه درست سوتین نقش مهمی در راحتی و پوشش زیر لباس‌های مختلف دارد. لذا توصیه می‌کنیم با کلیک روی دکمه زیر و مراجعه به مقاله مربوطه با مهم‌ترین نکات در انتخاب سوتین بر اساس سایز درست آشنا شوید. راهنمای انتخاب اندازه درست سوتین


نحوه پوشیدن سوتین جلو باز و جلو بسته

نحوه پوشیدن سوتین جلو باز چگونه است؟

یکی از بهترین چیزها در مورد سوتین جلو بسته این است که به راحتی آن را بپوشید. به سادگی بازوهای خود را از میان تسمه‌ها عبور دهید و پس از قرار دادن سینه‌ها درون کاپ، سپس آن را بچسبانید یا در جای خود قلاب کنید.

اگر قلاب استفاده شده از نوع کشویی است، قلاب را از بالا یا پایین درون زبانه کرده و برای بستن یک سگک، پین را به سمت دیگر بلغزانید و آن را قفل کنید.

پس از لغزش قفل سوتین، کمی به سمت جلو خم شوید تا مطمئن شوید که سینه‌های شما به درستی درون کاپ‌ها قرار گرفته‌اند. پشت سوتین خود را نیز بررسی کنید و مطمئن شوید که بند یکدست است و روی بدن شما صاف قرار گرفته است.

در پایان نیز چک کنید که بندها به اندازه کافی سفت باشند؛ اما نه آنقدر محکم که در شانه‌های شما فرو بروند و نه آنقدر شل که سینه‌ها را به خوبی حمایت نکرده و احسال شل بودن و در رفتن بند از روی شانه را داشته باشید.

چگونه سوتین جلو بسته را در بیاوریم؟

ابتدا قلاب جلویی را باز کنید و سپس بند‌ها را یکی یکی از روی شانه بردارید. سپس آن دست‌های خود را از درون تسمه‌ها خارج کنید. سعی کنید حین در آوردن از کشیدن بیش از حد سوتین دوری کنید تا عمر آن کاهش نیابد. چرا که کشش زیاد باعث از دست رفتن خاصیت الاستیکی تسمه‌ها خواهد شد.

چرا سوتین های جلو بسته برای سینه های بزرگ خوب هستند؟

گفتیم که استفاده از سوتین‌های جلو بسته برای زنان با سینه‌های بزرگ مزایای زیادی دارد. برخی از آنها عبارتند از:

 • ایجاد ظاهری صاف در پشت بدن به دلیل عدم استفاده از قلاب در این بخش که آن را برای استفاده در زیر لباس‌های تنگ و چسبی ایده‌آل کرده است.
 • سوتین‌هایی که از جلو بسته می‌شوند دارای یقه‌ی پایین‌تری هستند و برای پوشیدن با تاپ‌های کوتاه‌تر عالی هستند.
 • برای افرادی که هر نوع مشکلات حرکتی دارند، این سوتین‌ها به راحتی پوشیده می‌شوند و به راحتی در می‌آیند. این یک مزیت بزرگ است و از هر گونه فشار اضافی جلوگیری می‌کند.
 • سوتین‌های جلو بسته با گیره محکمی که در برخی مدل‌ها دارند، معمولا سینه‌ها را به هم نزدیک‌تر کرده و ظاهری سکســی‌تر بخ شما خواهند داد.

آیا سوتین جلو بسته بدون فنر وجود دارد؟

بله، شما می‌توانید تقریبا هر نوع سوتین جلو بازی را پیدا کنید که فاقد فنر است. بسیاری از خانم‌ها سوتین‌های بدون سیم را ترجیح می‌دهند، زیرا شکل دادن و پشتیبانی راحت و بدون سیم را فراهم می‌کنند.

برخی از دلایلی که سوتین‌های جلو بسته بدون سیم یک انتخاب عالی هستند عبارتند از:

 • سوتین‌های بدون فنر برای خانم‌ها بسیار راحت هستند. اگر تا به حال سیمی از آستر بیرون زده یا شکسته شده باشد، احتمالا تجربه بد و ناخوشایندی با آن داشته‌اید، خصوصا زمانی که در نیمه‌های شب و در خواب این اتفاق افتاده باشد که احتمال فرو رفتن آن در سینه‌ها نیز وجود دارد.
 • استفاده از فنر در سوتین برای برخی خانم‌ها دردناک است. چرا که سینه‌های آنها را به سمت بالا فشار داده و برای خانم‌هایی که سینه‌های بزرگ دارند موجب زخم شدن و سایش پوست می‌شود.
 • آنها برای استراحت یا خوابیدن عالی هستند. اگر فردی هستید که ترجیح می‌دهید حتی زمانی که در خانه استراحت می‌کنید، سوتین بپوشید، سوتین‌های جلو باز از این جهت که در پشت آنها خبری از گیره و قزن نیست کاملا مناسب هستند. حال وقتی خبری از فنر هم نباشد بهتر خواهد شد.

البته که توصیح می‌کنیم در هنگام خواب سوتین به تن نداشته باشید. دلایل این موضوع به خاطر سلامت شماست که پیش از این در مقاله عوارض پوشیدن طولانی مدت سوتین این موضوع را بررسی کرده‌ایم.

چگونه یک سوتین مناسب از جلو باز را انتخاب کنیم؟

راهنمای خرید سوتین جلو باز

هنگام انتخاب سوتین بستن از جلو، قبل از هر چیزی به سطح حمایتی که می‌خواهید فکر کنید. اگر سینه‌هایی درشت و بزرگ‌تر از سایز ۹۵ یا در برخی مواقع سوتین سایز ۹۰ دارید، بهتر است که به سراغ چنین سوتین‌هایی نروید.

مدل‌هایی که دارای قلاب از نوع قزن هستند، نسبت به آنهایی که با یک قلاب ساده یا کشویی بسته می‌شوند، پشتیبانی و پوشش بیشتری ارائه می‌دهند. همچنین معمولا دارای دو ردیف قلاب هستند تا بتوانید متناسب با اندازه دلخواه خود سوتین را تنظیم کنید.

همچنین، به این فکر کنید که آیا می‌خواهید از مدل فنری استفاده کنید یا نه؟

با یک سینه بند زیر سیمی که از جلو بسته می‌شود، گزینه‌ای برای تنظیم تناسب باند نخواهید داشت.

جمع بندی نهایی

سوتین های جلو بسته برای خانم هایی که به آن نیاز دارند بهترین است. در حالی که ویژگی های آن برای دیگران راحت است، برخی از عوامل آن را به یک انتخاب پیچیده مانند اندازه تبدیل می کند.

با این حال، در دسترس بودن هنوز گزینه خوبی است، به خصوص زمانی که عجله دارید یا به سادگی با سوتین های سنتی مشکل زیادی دارید.

امتیاز نوشته

میانگین امتیازات 5 / 5. مجموع آرا: 4

تا حالا به این پست امتیازی داده نشده ): دوست داری اولین نفر باشی؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *