ارسال از تهران به تمام ایران / تحویل ساعتی پیک در تهران

8 تا از مزایای سوتین ورزشی که باید بدانید

مزایای سوتین ورزشی دارای طیف گسترده‌ای است، زیرا نه تنها وضعیت راحتی را حین انجام ورزش برای شما فراهم می‌کند، بلکه اعتماد به نفس را بالا برده و با توجه به حمایت عالی که از سینه‌ها می‌کند از افتادگی سینه، آسیب به رباط کوپر و بد فرم شدن سینه‌ها جلوگیری می‌کند.

معمولا سوتین ورزشی برای تمرینات عرق‌ریز و جلسات ورزشی گزینه‌ی ایده‌آلی است. اما، این روزها با توجه به اینکه سوتین‌های ورزشی محکم‌تر، راحت‌تر، پشتیبانی بهتر و جذب رطوبت بالاتری دارند، باعث شده تا به گزینه عالی برای انجام تمرینات ورزشی تبدیل شوند.

در ادامه این پست از مجله ساتین مد به بررسی 8 دلیلی که باید از سوتین ورزشی استفاده کنید و به شما نشان خواهیم داد که چرا این مدل سینه بند برای انجام فعالیت‌های باشگاهی و حتی روزمره ایده‌آل هستند.

علت پارگی رباط کوپر و مزایای سوتین باشگاهی
ساختمان رباط کوپر و نقش آن در حمایت از سینه

رباط کوپر چیست؟

اصطلاح «رباط کوپر» به بافت سینه‌ای اشاره دارد که سینه شما را بالا نگه می‌دارد. این رباط درون بافت سینه قرار دارد که در تمامی قسمت‌ها درون بافت چربی جای گرفته و سینه‌ها را در جای خود نگه می‌دارد. در صورتی که حرکت شدیدی در هنگام ورزش به سینه وارد شود موجب کشیدگی و در حالت بسیار شدید باعث پارگی این رباط خواهد شد.

آسیب به رباط کوپر علت اصلی افتادگی سینه است که اغلب غیرقابل برگشت است و در صورتی که دچار افتادگی سینه شوید جراحی روی این رباط یکی از روش‌های درمان افتادگی است.

پوشیدن سوتین ورزشی می‌تواند به طور قابل توجهی خطر افتادگی سینه‌ها و درد و ناراحتی که در اثر آسیب به این رباط وارد خواهد شد جلوگیری کند. چرا که از حرکات ناگهانی که باعث پرش شدید سینه می‌شود جلوگیری خواهد کرد.

آیا می‌دانید در یک حرکت شدید سینه شما تا چند سانتی‌متر می‌تواند جابجا شود؟ در ادامه به یک رقم عجیب اشاره خواهیم کرد که پوشیدن سوتین باشگاهی از آن جلوگیری می‌کند.

[chapar_protect]

آسیب سینه حین ورزش چگونه اتفاق می‌افتد؟

در طول انجام تمرین ورزشی، سینه‌ها تا 14 سانتی‌متر حرکت می‌کنند. ممکن است فکر کنید که زیاد به نظر نمی‌رسد، اما اینطور نیست!

این مقدار حرکت می‌تواند بسیار ناراحت کننده باشد، بنابراین نه تنها به بافت سینه و نواحی اطراف مانند شانه‌ها و پشت آسیب‌های جبران ناپذیری وارد می‌کند، بلکه حین انجام ورزش دردی که به سینه وارد می‌شود باعث می‌شود هیچ لذتی از ورزش کردن هم نبرید.

حرکات سریع و شدیدی که همین حد فاصل ۱۴ سانتی‌متری رخ می‌دهد باعث کشش رباط کوپر و پوست سینه شده و همین موضوع عامل مهمی در ابتلا به افتادگی سینه و آسیب به بافت سینه‌هاست.

مزایای سوتین ورزشی برای تمرینات باشگاهی
مزایای استفاده از سوتین ورزشی برای تمرینات باشگاهی

8 تا از مزایای سوتین ورزشی

به همین دلیل است که برای انجام فعالیت‌های ورزشی مختلف در سطح‌های مختلف باید از سوتین ورزشی استفاده کرد.

فرقی نمی‌کند که پیاده‌روی کنید، روزانه به مدت چند دقیقه بدوید یا اینکه ورزش تخصصی خاصی را دنبال کنید. در هر صورت مهم است که به هر شکلی سینه‌های خود را برای انجام این تکانه‌های روزمره سینه با استفاده از سوتین ثابت نگه دارید. اینجاست که خرید سوتین ورزشی به شما کمک می‌کند.

۱. به حداقل رساندن حرکت سینه حین انجام ورزش

توانایی به حداقل رساندن حرکت سینه از بهترین مزایای سوتین ورزشی است. به خصوص، برای آن دسته از زنانی که در هر نوع فعالیت بدنی زیاده روی می‌کنند؛ سوتین ورزشی نسبت به سوتین معمولی، پشتیبانی بسیار بهتری در نگهداری سینه‌ها در جای خود دارد.

پوشیدن سوتین ورزشی حین انجام فعالیت‌های مختلف از تکان خوردن سینه‌ها جلوگیری کرده و در طول جلسه تمرین آنها را ثابت نگه می‌دارد. همچنین، سوتین‌های ورزشی با کاپ‌های پوشاننده کاملی که دارند، به گونه‌ای طراحی شده‌اند که حداکثر پوشش را به بافت سینه بدهند و مانع از مشخص شدن سینه‌ها خواهند شد.

نوار پهن و بندهای پهن‌تر سوتین‌های ورزشی بافت سینه را به طور مساوی توزیع می‌کند. همچنین، عدم وجود پارچه‌های ظریف، قزن‌ها و بندهای سفت، فنر سراسری سوتین و سایر مواردی که از این مدل سوتین حذف شده جابه‌جایی را آسان‌تر می‌کند.

۲. حفظ شکل و ساختار سینه

از آنجایی که سینه‌ها دارای رباط‌های عضلانی هستند که می‌توانند در نهایت کشیده شوند و شکل خود را از دست بدهند، می‌تواند منجر به افتادگی یا افتادگی سینه‌ها شود.

پارگی رباط‌ها آسیب غیرقابل برگشتی است و می‌تواند باعث ایجاد مشکلات دفرمه شدن زودرس در زنان جوان‌تر نیز شود.

حمایتی که سوتین ورزشی از این رباط‌ها می‌کند آن را به مزیت دیگری تبدیل کرده است که در سنین کم آسیبی به رباط‌ها و بافت سینه شما وارد نگردد.

کاهش درد سینه با استفاده از سوتین ورزشی
کاهش درد سینه با استفاده از سوتین ورزشی

۳. کاهش درد سینه هنگام ورزش

حین انجام حرکات ورزشی شدید، گاهی اوقات رباط‌های عضلانی سینه به این دلیل که بدن خود را گرم نکردید یا در حالت انقباض قرار داشته‌اند، یکباره کشیده شدن آنها باعث ایجاد درد شدیدی در سینه می‌شود.

برخلاف سوتین‌های معمولی که کشش و انعطاف بالایی دارند، سوتین ورزشی از کشیده شدن یکباره جلوگیری کرده و سینه‌ها را محکم در جای خود نگه می‌دارد. در نتیجه حرکت رباط‌های عضلانی را محدود می‌کند که مانع از ایجاد درد سینه هنگام انجام ورزش خواهد شد.

بنابراین، اجازه ندهید درد سینه بر شیوه زندگی سالم شما تاثیر بگذارد. برای ورزش راحت از سوتین ورزشی مناسب استفاده کنید!

۴. تنظیم گردش خون و جذب تعریق

در ساختار یک سوتین معمولی از انواع مختلف سیستم‌های پشتیبانی مانند قلاب‌ها و کش‌ها استفاد می‌شود که برای انجام فعالیت ورزشی مناسب نیستند.

نازک بودن و فشاری که آنها به بخش‌های مختلف سینه، شانه‌ها و دور بدن می‌زنند اغلب باعث اختلال در گردش خون می‌شود. حتی پزشکان و متخصصان استفاده از سوتین ورزشی را به جای سوتین معمولی توصیه می‌کنند.

اما مزیت سوتین ورزشی این است که دارای پارچه‌هایی پهن و همچنین ضد رطوبت است که می‌تواند عرق بدن را جذب کند.

همچنین، چنین سوتین‌هایی گردش جریان هوا را در سینه افزایش داده و کمک می‌کنند تا پوست سینه تنفس بهتری حین انجام ورزش داشته باشد. همین موضوع باعث می‌شود فرد در تمام طول روز خنک و خشک بماند.

علاوه بر این، سوتین های ورزشی برای بهبود تحرک، بازیابی وضعیت بدن، تسکین تنش گردن و کاهش درد کمر و شانه طراحی شده‌اند. چنین سوتین‌هایی می‌توانند در رفع افتادگی سینه هم مفید باشند.

۵. انتخاب عالی و در عین حال شیک

از دیگر مزایای سوتین ورزشی می‌توان به مد و استایلی که به شما خواهد داد اشاره کرد. برخلاف سوتین‌های معمولی، سوتین‌های ورزشی پوشش بیشتری را ارائه می‌دهند که نه تنها از سینه‌ها حمایت می‌کند، بلکه اعتماد به نفس بیشتری برای انجام حرکاتی مانند پریدن یا انجام حرکات مارپیچ را حین ورزش به شما خواهند داد.

از نظر مد، سوتین ورزشی را می‌توان به عنوان تاپ نیز پوشید. چندین سلبریتی بوده‌اند که سوتین‌های ورزشی را به یکی از اصلی‌ترین مدهای معمولی تبدیل کرده‌اند.

چه در سوپرمارکت‌ها، کافه‌ها، مراکز خرید و خانه‌ها، سوتین‌های ورزشی ثابت کرده‌اند که راحت‌ترین و در عین حال شیک‌ترین نوع سوتین‌ها هستند که زنان به‌صورت روزمره می‌پوشند.

علاوه بر این، سوتین‌های ورزشی انتخاب خوبی برای پوشیدن زیر انواع تاپ هستند که به دلیل لیفت و شکل فرمی که به سینه می‌دهند، سبک شیک و قابل اعتماد به نفسی به شما خواهند داد.

مزایای سوتین ورزشی و جلوگیری از خیره شدن به سینه‌ها
خیره شدن Stanley Tucci به سینه‌های Anne Hathaway

۶. جلوگیری از خیره شدن به سینه‌ها توسط دیگران

آیا وقتی روی تردمیل می‌دوید، نگاه دیگران و خیره شدن آنها به سینه‌هایتان برای شما آزاردهنده است یا خجالت زده می‌شوید؟ یا وقتی در حال گفتگو با فرد دیگری هستید، نگاه وی به سینه‌های شما(زمانی که سوتین معمولی به تن دارید)، خون شما به جوش می‌آورد؟

اگر به نشانه تاسف سر تکان می‌دهید، شاید وقت آن رسیده است که از یک سوتین ورزشی استفاده کنید(!).

یکی از مهم‌ترین مزایای سوتین ورزشی این است که به جلوگیری از خیره شدن و نگاه‌های بد کمک می‌کند.

یک سوتین ورزشی با کیفیت به خوبی در اطراف بالاتنه قرار می‌گیرد، سینه‌ها را در جای خود نگه می‌دارد و تا حد زیادی از جهش آنها در حین ورزش نیز جلوگیری می‌کند. این یک موهبت بزرگ است، مخصوصا برای خانم‌هایی که سینه بزرگتری دارند.

۷. به تعویق انداختن افتادگی سینه زنان

همانطور که در پست عوامل افتادگی سینه ذکر کردیم، محققان بر این باورند که حرکت همراه با حمایت ناکافی می‌تواند منجر به افتادگی سینه در طولانی مدت شود.

در مطالعه‌ای که توسط دانشگاه پورتسموث(Portsmouth) انجام شد، دانشمندان نشان دادند که سینه‌ها هنگامی که یک سوتین معمولی به تن داشته باشید، بسیار بیشتر از سوتین‌های ورزشی جهش و پریدن را دارند؛ خصوصا وقتی حرکات شما شدید و ناگهانی باشد.

بنابراین استفاده از انواع سوتین ورزشی به‌عنوان یک درمان پذیرفته شده برای افتادگی سینه مورد توجه قرار گرفته است که به جلوگیری از افتادگی زودرس سینه نیز کمک می‌کند.

افتادگی سینه موضوعی است که برای هر خانمی رخ داده و کاملا هم طبیعی است. اما هر چه با عوامل آن آشنایی داشته باشید و ابتلا به آن را به تعویق بیندازید، در سنین بالاتر دچار آن می‌شوید که یکی دیگر از مزایای سوتین ورزشی کمک به همین مسئله است.

مزیت سوتین ورزشی برای جراحی سینه
سوتین ورزشی برای جراحی سینه

۸. سوتین ورزشی گزینه مناسب برای دوران پس جراحی سینه است

خانم‌هایی که جراحی سینه برای بزرگ‌تر کردن سینه انجام می‌دهند یا اینکه به دنبال کوچک کردن سینه خود را برداشتن بخشی از بافت سینه هستند، می‌دانند که پزشک جراح توصیه می‌کند پس از انجام جراحی و زمانی که اثرات جراحی از بین رفته است از سوتین ورزشی استفاده کنند.

در همین زمینه بخوانید: بهترین سوتین های کوچک کننده سینه

دلیلش نیز این است که چون جراحی انجام داده‌اید و احتمالا در سنین بالا هستید که جراحی را آخرین راهکار برای مشکل خود دیده‌اید، باید از جلوگیری دوباره مشکل خود جلوگیری کنید که سوتین ورزشی در این خصوص به شما کمک خواهد کرد.

جمع‌بندی و سوالات متداول

با تمام مزایای سوتین ورزشی که ارائه می‌دهد، اینکه آن را صرفا به عنوان یک پوشش ورزشی ببینیم، در حق این مدل سوتین بی انصافی است. به لطف تکنولوژی که برای تولید انواع پارچه با خاصیت کششی و الاستیکی ایجاد شده، اکنون می‌توان سوتین‌های ورزشی را به عنوان یک سوتین روزمره مورد استفاده قرار داده و ظاهری شیک داشت.

آنها از سینه‌های شما حمایت می‌کنند، که می‌تواند به جلوگیری از درد و ناراحتی در حین ورزش کمک کند. همچنین به قوی نگه داشتن ماهیچه‌های قفسه سینه، بهبود وضعیت بدن و کاهش جهش و پریدن سینه کمک می‌کنند.

علاوه بر این، سوتین های ورزشی می‌توانند به محافظت از بافت سینه شما در برابر آسیب کمک کنند و حتی ممکن است خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش دهند.

در نهایت، چه یک ورزشکار معمولی باشید و چه فقط به دنبال چیزی برای پوشیدن در روزهای تعطیل در خانه هستید، شکی نیست که یک سوتین ورزشی خوب ارزش اینکه در کمد لباس شما باشد را دارد. آیا تا به حال یکی از آنها را امتحان کرده‌اید؟ تجربه خود را در این خصوص از بخش دیدگاه‌ها برای ما در ساتین مد ارسال کنید.

پوشیدن سوتین ورزشی چه مزایایی دارد؟

جذب عرق سینه در باشگاه، تنفس بهتر سینه‌ها، جلوگیری از پرش سینه در حین انجام تمرینات، کمک به گردش خون، کاهش درد سینه و از همه مهم‌تر جلوگیری از ابتلای زودهنگام افتادگی سینه از مزایای سوتین باشگاهی است.

آیا از سوتین ورزشی می‌توان استفاده روزمره داشت؟

بله. امروزه به لطف پیشرفت تکنولوژی و تولید پارچه‌هایی با خاصیت الاستیکی فوق‌العاده عالی می‌توان از این سوتین استفاده روزمره داشت. چرا که در لیفت سینه با توجه به مدل طراحی که دارند کمک کرده و استایلی زیبا به بدن شما خواهد داد.

سوتین ورزشی چه تاثیری در جلوگیری افتادگی سینه دارد؟

سوتین ورزشی با نگه داشتن سینه‌ها به صورت ثابت در جای خود که به دلیل استفاده از پارچه با جنس الاستیکی با کیفیت است، از رباط کوپر در برابر حرکات شدید محافظت کرده و باعث می‌شود زمان ابتلا به افتادگی سینه چندین سال به تعویق بیفتد.

امتیاز نوشته

میانگین امتیازات 5 / 5. مجموع آرا: 2

تا حالا به این پست امتیازی داده نشده ): دوست داری اولین نفر باشی؟

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *