ارسال از تهران به تمام ایران / تحویل ساعتی پیک در تهران

5 دلیل پوشیدن سوتین کوچک

احتمالا این آمار را شنیده‌اید که نزدیک به ۸۰ درصد زنان سایز نامناسبی سوتین را می‌پوشند. برخی ممکن است سایز بزرگی خریداری کنند و برخی دیگر به دلایل شخصی که دارند پوشیدن سوتین کوچک را در اولویت خود قرار دهند.

در این میان پوشیدن سوتین بزرگ مسئله خیلی جدی نیست؛ چرا که می‌توان با تنظیم درست بندها و استفاده از برخی ترفندها مانند قرار دادن دستمال درون کاپ با آن کنار آمد. اما مشکل اصلی پوشیدن سوتین کوچک‌تر از سایز اصلی است که باعث ایجاد مشکلات عدیده‌ای می‌شود.

ما پیش از این در مطلبی با عنوان عوارض پوشیدن سوتین تنگ به بررسی مشکلاتی که این کار می‌تواند به‌دنبال داشته باشید پرداختیم؛ اما در این مطلب می‌خواهیم ببینیم که واقعا چه دلایلی وجود دارد که دلیل پوشیدن سوتین تنگ خانم‌ها چیست؟

5 دلیل پوشیدن سوتین کوچک

در سال 2004 آماری توسط یکی از خرده‌فروش‌های لباس زیر زنانه (Wacoal America) با همکاری فروشگاه‌های بزرگ آمریکا انجام گرفت و مشخص شد که حدود ۸۰ درصد خانم‌ها علاقمند به پوشیدن سوتین کوچکتر از سایز اصلی خود هستند. طبق این مطالعه، فروشگاه‌های بزرگ دو اندازه را ثبت کردند:

  • اندازه سوتین‌هایی که خانم‌ها علاقه داشتند بپوشند.
  • اندازه‌ای که سینه آنها داشت و می‌بایست انتخاب می‌کردند.

با این مطالعه، آنها دریافتند که اکثریت زنان علاقه به پوشیدن سوتین تنگ‌تر دارند. بزرگ بودن سینه از اندازه کاپ، فشار وارد شده به سینه‌ها از ناحیه پایین و فشار آمدن توسط بندها روی شانه و پشت برخی از مشکلاتی است که پوشیدن سوتین تنگ دارد.

این آمار وقتی جالب‌تر شد که:

بیش از نیمی (56 درصد) زنان از سوتین‌هایی استفاده می‌کنند که کاپ آن خیلی کوچک است. 30 درصد از این زنان به اندازه دو یا چند کاپ سایز را افزایش می‌دهند تا تناسب اندام داشته باشند؛ مثلا کاپ C را به کاپ DD تغییر می‌دادند.

انجام این کار بسیار اشتباه است و همانطور که در مطلب مورد نظر اشاره کردیم عوارض بلند مدت و خطرناکی برای بدن دارد. حال بیایید ببینیم دلایل پوشیدن سوتین کوچک چه چیزهایی است و چگونه می‌توان آن را برطرف کرد.

5 دلیل پوشیدن سوتین سایز کوچک و تنگ

۱. اطلاعی از سایز سوتین مناسب ندارند

آخرین باری که سوتینی پوشیدید که به خوبی اندازه‌تان بود و احساس خوبیداشتید چه زمانی بود؟ ما در مورد سوتینی صحبت می‌کنیم که با پوشیدن آن این حس را داشتید که «به نظر می‌رسد مخصوص شما یا حداقل نزدیک به آن ساخته شده است».

برخی افراد هرگز این تجربه را نداشته‌اند که پوشیدن سوتینی که واقعا اندازه آنها باشد چطور به‌نظر می‌رسد. معمولا بعد از اینکه سایز خود را پیدا می‌کنند، سریعا سوتین را خریداری و سپس تلاش می‌کنند با استفاده از بندها و قزن آن را تا جایی که می‌شود فیت بدن خود کنند.

مطلب مرتبط: آموزش کامل اندازه گیری سایز سوتین

در حالی که مسائلی همچون پریود که هورمون‌های بدن بیشترین فعالیت را دارند در انتخاب آن دخیل است و اگر این موضوع را در نظر نگیرید، چند روز بعد متوجه می‌شوید که سوتین یا زیادی برایتان کوچک است یا گشاد.

۲. از مدل سوتین خاصی استفاده می‌کردند

برخی خانم‌ها نیز تمایل به استفاده از سوتین خاصی به مدت طولانی دارند. مثلا خانم‌هایی که سینه کوچکی دارند تمایل دارند از مدل سوتین جک دار یا سوتین اسفنجی استفاده کنند که سینه خود را بزرگ‌تر نشان دهند. حال که بعد از مدت‌ها سایز سینه آنها تغییر کرده به سراغ مدل‌های نخی می‌روند و تصورشان این است که باید به همان روال سابق از اندازه و کاپ مورد نظر استفاده کنند.

این موضوع را می‌توان از نظر برند سوتین نیز بررسی کرد. مثلا سوتین‌های چینی که در بازار ایران به‌وفور یافت می‌شوند معمولا سایز کوچکتری نسبت به اندازه ایرانی دارند و برای همین باید حتما یک سایز بزرگ‌تر را برای خود انتخاب کنید.

پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بهتر با این موضوع مطلبی که با عنوان راهنمای یافتن اندازه خواهر سوتین را مطالعه کنید.

پوشیدن سوتین کوچک با کاپ کوچک

۳. اندازه یک کاپ ثابت نیست

شاید تصور کنید وقتی صحبت از اندازه کاپ سوتین می‌شود، این اندازه یکسان است؛ در حالی که اصلا اینطور نیست.

مثلا تصور عموم این است که کاپ سوتین با سایز C در همه اندازه‌ها به همان میزان است و سینه را در حجمی که دارد پر خواهد کرد. در حالی که وقتی صحبت از مقایسه دو کاپ 85C یا 70C باشد، باید بدانید که اندازه‌ها کاملا متفاوت هستند.

۴. همیشه از یک سایز سوتین استفاده می‌کنند

توصیه‌ای که به همه خانم‌ها می‌شود این است که حداقل در هر ۶ ماه سایز سینه خود را بررسی کنند تا اندازه دقیق آن را از نظر اندازه باند و اندازه کاپ سینه به دست آورند.

در هنگام اندازی‌گیری نیز باید به دوران پریود، تغییرات هورمونی و دیگر شرایط همچون بارداری که می‌تواند روی گرفتن اندازه نقش داشته باشد دقت کنید. چرا که وقتی تغییرات هورمونی بالا باشد، سوتین شما بعد از مدتی بزرگ‌تر خواهد بود و برعکس وقتی در دوره تغییرات هورمونی قرار نداشته باشید، با ورود به این دوران احساس کوچکی و سفتی با پوشیدن سوتین خواهید داشت.

همین عوامل باعث می‌شود افراد در طول سال‌ها از یک اندازه و سایز استفاده کنند. نه تنها لیفتی به سینه آنها داده نمی‌شود و حمایت کافی از سینه صورت نمی‌گیرد؛ بلکه در دراز مدت می‌تواند موجب افتادگی سینه نیز بشود.

۵. فکر می‌کنند سوتین کوچکتر لیفت بهتری می‌دهد

تصور غلط دیگری که این افراد دارند این است که با پوشیدن سوتین کوچک، سینه آنها لیفت بهتری داشته و اصطلاحا سینه‌ها خوش فرم‌تر و رو به بالا خواهند بود.

چنین تصوراتی کاملا اشتباه است و اگر هم درست باشد، تکرار آن در دراز مدت عوارض بدی برای بدن شما خواهد داشت که از جمله آنها می‌توان به خارج نشدن کامل ترشحات سینه اشاره کرد که اگر در سینه باقی بمانند می‌توانند باعث ایجاد بیماری و حتی احتمالا افزایش احتمال ابتلا به سرطان سینه شوند.


جمع بندی نهایی

اگر شما هم جزو آن دسته خانم‌هایی هستید که دلایل پوشیدن سوتین کوچک برایتان شخصی است و با موارد پنچ‌گانه بالا در تضاد نیست، باید به فکر تغییر نگرش خود شوید و از سوتینی با اندازه مناسب استفاده کنید.

شاید پوشیدن سوتین با اندازه کوچک فکر کنید مشکلی برای شما ایجاد نمی‌کند و ابدا هم احساس سفتی یا تنگی با آن ندارید؛ اما اتفاقاتی که درون سینه رخ می‌دهد را به خوبی درک نخواهید کرد که همین مسئله در دراز مدت تاثیر بد خود را خواهد گذاشت.

بدترین این اتفاقات همان خارج نشدن ترشحات از سینه است که از غدد مختلفی صورت می‌گیرد. این ترشحات کاملا طبیعی هستند و باید به صورت کامل خارج شوند. باقی ماندن آنها باعث ایجاد توده می‌شود که احتمال ابتلا به برخی بیماری‌ها نظیر عفونت، ایجاد حساسیت و درد در ناحیه سینه و یا در حالت بدتر سرطان را به‌دنبال دارد.

ما در فروشگاه آنلاین لباس زیر زنانه ساتین مد، انواع مختلفی از ست لباس زیر را داریم که می‌توانید با اندازه گیری سایز سینه خود آنها را خریداری کرده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن تحویل بگیرید. با خرید بالای ۵۰۰ هزار تومان می‌توانید از ارسال رایگان نیز برخوردار شوید. برای مشاهده و خرید محصولات کافی است به فروشگاه ساتین مد مراجعه کنید.

امتیاز نوشته

میانگین امتیازات 5 / 5. مجموع آرا: 1

تا حالا به این پست امتیازی داده نشده ): دوست داری اولین نفر باشی؟

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *