ارسال از تهران به تمام ایران / تحویل ساعتی پیک در تهران

سوتین گنی یا لاغری چیست؟ (بررسی 5 مزیت)

لاغری و داشتن تناسب اندام مشکلی است که در ۸۰ درصد خانم‌ها وجود دارد. زمانی که صحبت از ناحیه پهلوها و سینه می‌شود، باید به فکر استفاده از لباس مناسبی بود که در طول فعالیت روزمره استایل شما را بد جلوه ندهد. اینجاست که سوتین گنی یا همان سوتین لاغری به شما کمک خواهد کرد.

سوتین گنی همانطور که از نامش مشخص است مانند گن‌هاب لاغری عمل می‌کند تا تواحی سینه و پهلوها را جمع کرده و برای خانم‌هایی که دچار افتادگی سینه هستند و سینه‌های بزرگی دارند، برخی مشکلاتشان را رفع نماید.

سوتین گنی چیست؟

ایده ساخت و طراحی سوتین گنی از همان گن‌های لاغری گرفته شده است که در طول این چند سال شاهد افزایش تولید لباس زیر در این گروه محصولات هستیم. این سوتین‌ها مشابه همان گن‌های لاغری با هدف جمع کردن ناحیه پهلوها و سینه تولید می‌شوند که همان کارکرد گن لاغری را دارد.

در سوتین‌های گنی شاهد استفاده از پارچه‌هایی با پهنای بیشتر در دستکی سوتین هستیم که در برخی مدل‌ها علاوه بر این ناحیه پهن، ناحیه زیر کاپ را نیز تشکیل داده و در دور تا دور بدن را شامل می‌شوند.

خاصیت این پارچه دارای گشسانی فوق العاده بالایی است و معمولا طراحی آنها به شکلی است که از طریق قزن بسته می‌شوند. بنابراین شاهد تعداد قزن بیشتری به صورت سرتاسری هستیم که به منظور لاغرتر نشان دادن ناحیه پهلو و سینه‌ها، در چند ردیف هم قرار داده شده است تا حمایت بهتری از سینه داشته باشد.

انواع سوتین گنی لاغری کدامند؟

معمولا دو نوع سوتین گنی وجود دارد که عبارتند از:

سوتین گنی معمولی

الف: سوتین گنی معمولی

در این نوع سوتین از پارچه‌ای با الیاف کشسانی و اکسپندس با حجم بیشتر استفاده می‌شود که به جمع کردن سینه در نواحی پهلو کمک می‌کند. بند پشتی که به کاپ‌ها ختم می‌شود دارای پهنای بیشتری است.

در این مدل سوتین گنی معمولا بندی که دستک سوتین را تشکیل می‌دهد در همان راستای بالایی و پایینی کاپ است که بیشتر از این اندازه ضخامت آن تجاوز نمی‌کند.

البته در برخی مدل‌ها شاهد استفاده از حالتی هستیم که کاپ سوتین دقیقا درون این فضا قرار گرفته است. در نتیجه شاهد فنری سرتاسری علاوه بر فنر دور کاپ هستیم. برخی مدل ها نیز فاقد فنر هستند و همین ساختار سرتاسری خود نقش فنر را در جهت لیفت سینه انجام می‌دهند که در تصویر نمونه‌ای از آن را مشاهده می‌کنید.

سوتین گنی ساعت شنی با تعداد قزن بیشتر و پارچه برای حمایت بیشتر از ناحیه پهلو

ب: سوتین گنی ساعت شنی

بر خلاف سوتین گن معمولی، در سوتین گن ساعت شنی شاهد وجود پارچه‌ای با خاصیت گنی بیشتر در سوتین هستیم که علاوه بر بند پشتی، تقریبا بین ۵ تا ۱۰ سانتیمتر پایین‌تر از کاپ‌ها را نیز پوشش قرار داده و کل بخش پشتی بدن را پوشش می‌دهد.

در این مدل سوتین گنی، گویی که یک پارچه گن لاغری را درست در زیر سوتین بسته باشید. با این تفاوت که این پارچه به سوتین متصل است و می‌تواند در مخفی کردن چین و چروک‌های پهلو کمک بیشتری کرده و بخش بالا تنه شما را در پهلوها لاغرتر نشان دهد.

آیا پوشیدن سوتین لاغری تاثیری دارد؟

اگر بنا باشد با استفاده از پوششی که ساختار کنی دارد بدن خود را لاغرتر نشان دهید، دو انتخاب پیش روی شماست. اولی پوشش‌های گنی هستند که دارای طراحی سرتاسری هستند و باید ناحیه کامل‌تری از بدن شما را پوشش دهند.

زمانی که قرار باشد برخی لباس‌های مجلسی را بپوشید که برخی نواحی بدن شما مشخص هستند، پوشیدن این گن‌ها نیاز شما را برطرف نخواهد کرد.

اما در حالت ساده‌تر استفاده از سوتین‌های گنی به عنوان پوششی ساده‌تر و کم حجم‌تر نسبت به گن‌ها می‌توانند مشکل شما را برطرف کرده و همان نتیجه‌ای که از پوشیدن یک گن لاغری انتظار دارید را از سوتین گنی دریافت خواهید کرد. پس مسلما پوشیدن این مدل سوتین‌ها تاثیر خواهد داشت و نمیتوان آنها را نادیده گرفت.

مزایای پوشیدن سوتین لاغری گنی

پوشیدن سوتین‌هایی که خاصیت گنی دارند، برای خانم‌هایی که با مشکلات خیلی شدید به طوری که لزومی به استفاده از گن لاغری نداشته باشند مناسب است که از جمله مزایای آن می‌توان به ۵ مورد زیر اشاره کرد:

۱. مناسب برای افتادگی سینه

کاپ سوتین‌های گنی با وجود فنر سوتین و از سوی دیگر دستکی گنی با ضخامت بیشتری که دارد سینه‌ها را در بخش پهلو و پایین جمع کرده و حجم سینه را در بخش مرکز به کمک کاپ متمرکز می‌کند. همین رو برای خانم‌هایی که دارای مشکلات افتادگی سینه هستند مناسب است.

افتادگی سینه در خانم‌ها مشکلی نیست که صرفا بتوان با استناد به بند روی شانه و وجود کاپی که دارای فنر مستحکم است آن را به خوبی برطرف کرد. افتادگی سینه در برخی خانم‌ها به شکل شدیدی وجود دارد که لازم است بخش‌های پهلوی بالا تنه بدن نیز به شکل مناسبی جمع شده و اندام آنها لاغرتر مشاهده شود.

۲. جمع کردن پهلوها

یکی از مشکلاتی که خانم‌هایی با وزن بالاتر و توده چربی در پهلوها در هنگام پوشیدن سوتین معمولی دارند، فرو رفتن بندهای کناری سوتین(دستک سوتین) در بدن است که از روی لباس این فرورفتگی‌ها کاملا مشخص هستند. خصوصا وقتی از لباس‌های مجلسی تنگ استفاده کنید.

در حالی که در سوتین‌های گنی، شاهد یک دستکی با پهنای بیشتر و صد البته خاصیت کشسانی فوق‌العاده با کیفیت هستیم که پهلو را کاملا جمع کرده و مانع از فرو رفتن بند کناری سوتین در بدن خواهد شد.

جمع کردن پهلوها یا سوتین لاغری گنی که فرو رفتن نوار سوتین نشانه آن است

یکی از نشانه‌هایی که به شما می‌گوید با این مشکل مواجه هستید، قرار گیری نوار سوتین به شکل اشتباه در پشت شماست. در سوتینی که کاملا به اندازه شما استاندارد باشد، نوار پشتی باید کاملا افقی باشد. در حالی که اگر فشار زیاد به پهلوها وارد شده و بند فرو برود، این نوار به شکل برآمدگی به سمت بالا خود را نشان می‌دهد که در تصویر بالا نمونه آن را می‌بینید.

این موضوع در سوتین‌های ساعت شنی خود را بهتر نشان می‌دهد. چرا که ضخامت پارچه‌ای که به منظور گن لاغری برای سوتین در نظر گرفته شده نسبت به گن معمولی بیشتر بوده و تقریبا تمامی فضای میان تنه خانم‌ها را در ناحیه پهلو نیز مورد پوشش قرار می‌دهد.

۳. لاغر و خوش فرم نشان دادن سینه ها

از دیگر مزایای سوتین گنی جمع کردن پهلوها است که می‌تواند مانند گن‌های لاغری به خوش فرم نشان دادن بدن در ناحیه سینه‌ها کمک کند. در تمامی این سوتین‌ها از فنر درون کاپ استفاده شده است که وجود آن عاملی برای لیفت دادن سینه است.

مطلب مرتبط: بهترین سوتین های کوچک کننده

وجود پارچه‌ای با خاصیت کشسانی بالا در کنار فنر و در برخی مدل‌ها جک سوتین کمک می‌کند تا سینه‌ها را در بدن لیفت داده و در ناحیه دلخواهی از بدن به شکلی که کاملا رو به جلو و کمی متمایل به بالا باشند لیفت داده و ظاهری کاملا شیک و استایلی با اعتماد به نفس در خود ایجاد کنید.

۴. مشخص نشدن فررفتگی های پهلوی بدن

بند معمولی سوتین صرفا دارای یک کش با طراحی مانند شکل V است که از کنار کاپ آغاز شده و هرچه به انتهای بند در دو طرف می‌رسد ضخامت این کش کمتر خواهد شد. بنابراین در بخش مرکزی کش انتظار این را داریم که صرفا نیمی از این فضا برای پوشش پهلوها در دسترس باشد. چرا که بخش اعظم کش دستکی سوتین، در ناحیه کنار کاپ و سینه قرار دارد.

فشاری که سینه به سوتین وارد می‌کند، باعث ایجاد فرورفتگی در پهلوها خواهد شد که این ناحیه‌ای که بند سوتین از روی آن در پهلو عبور کرده یک فرورفتگی زمخت را مشخص خواهد کرد.

مطلب مرتبط: 10 نشانه سایز اشتباه سوتین

در حالی که وقتی پهنای بند کناری سوتین بیشتر باشد، فشار در پهلو در سطح بیشتری پخش شده و انتظار این را داریم که فرورفتگی پهلو در اثر کشش بند سوتین، تا بیش از ۸۰ الی ۹۰ درصد کاهش پیدا کند. پس دیگر خبری از این فرورفتگی نیست. خصوصا وقتی از سوتین گنی ساعت شنی استفاده کنید.

۵. افزایش اعتماد به نفس و بهبود استایل

عمده مشکلی که خانم‌هایی با وزن بالا دارند، مشخص شدن پهلوهای بدن و فرورفتگی است که سوتین ایجاد می‌کند. از همین رو بسیاری از آنها این اعتماد به نفس را که بخواهند برخی لباس‌های شیک مجلسی را به تن کنند از دست خواهند داد.

چنین خانم‌هایی به دلیل از دست دادن اعتماد به نفس خود مجبور هستند از لباس‌هایی گشاد استفاده کنند که فرو رفتگی پهلوی آنها در اثر کشش سوتین مشخص نباشد. همین عامل هم باعث می‌شود تا خود را از داشتن استایلی شیک محروم کنند. از سویی دیگر هم اراده خود را برای لاغری از دست خواهند داد.

در حالی که پوشیدن سوتین به آنها کمک می‌کند تا این اراده و اعتماد به نفس را حفظ کنند. سوتین گنی خصوصا آنهایی که در رسته ساعت شنی قرار می‌گیرند، به جمع کردن پهلوی این خانم‌ها کمک کرده و باعث می‌شود ناحیه بالاتنه آنها از پهلوها تا سینه به صورت کامل جمع شده و دیگر در زیر لباس‌هایی که تنگ بوده و خاصیت کشسانی دارند مشخص نباشد.


جمع بندی و سوالات متداول

سوتین لاغری یا همان سوتین گنی دارای طراحی هستند که ناحیه پهلو را جمع‌تر کرده و با لاغر نشان دادن ناحیه بالا تنه این امکان را به شما بدهند که هم بتوانید از برخی لباس‌های مجلسی خاصی استفاده کنید و هم اینکه اگر دچار مشکلات افتادگی سینه یا وزن بالا هستید، از مشخص شدن فرو رفتگی‌های بند سوتین در پهلوها جلوگیری کنند.

پوشیدن این مدل سوتین در مهمانی و مجالس اکیدا توصیه می‌شود. چرا که باعث می‌شود بدن شما حتی با اینکه وزن بالایی داشته باشید، لاغرتر نمایان شده و استایل شما را بهبود خواهد داد.

اگر تجربه‌ای در استفاده از این مدل سوتین‌ها دارید خوشحال می‌شویم از بخش نظرات برای ما ارسال کنید تا دیگران نیز از تجربیات شما استفاده نمایند.

پوشیدن سوتین لاغری گنی چه مزایایی دارد؟

سوتین‌های لاغری یا همان گنی دارای طراحی در بخش پهلوها هستند که پهلو را به سمت چلو جمع کرده و با توجه به پهنای بیشتری که دستک این سوتین‌ها دارد، فشار وارد شده در بند سوتین از پهلوها در فضای بیشتری پخش شده و مانع از فرو رفتن بند در بدن می‌شود.
در نتیجه پهلوها کاملا صاف خواهند بود و علاوه بر عدم فرو رفتن در پهلو، با خاصیت کشسانی که دارند باعث جمع‌تر کردن بدن و فراهم کردن استایلی لاغر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

چند مدل سوتین گنی لاغری داریم؟

به طور کلی دو نوع سوتین لاغری داریم. سوتین لاغری معمولی که صرفا بند کناری دارای پهنای بیشتر و هم راستا با کاپ سوتین است و حمایت معمولی از پهلو در جهت لاغر نشان دادن، جمع کردن و فرو نرفتن بند در بدن دارد.
نوع دیگر آن سوتین ساعت شنی است که علاوه بر بند کناری، شاهد پارچه‌ای به پهنای ۵ تا ۱۵ سانتیمتر بیشتر در سرتاسر سوتین هستم که زیر کاپ‌ها را نیز پوشش داده و در نتیجه به لاغری و تناسب اندام بهتری از بدن برای لاغرتر نشان دادن کمک می‌کند.

آیا سوتین‌های ساعت شنی در لاغر نشان دادن بدن موثر هستند؟

بله. این سوتین‌ها با پارچه مخصوصی که به منظور جمع کردن پهلوها دارند و در برخی از آنها به منظور حمایت بهتر از فنر نیز در سرتاسر این پارچه استفاده شده است، پهلوهای شما درست مانند گن‌های لاغری جمع خواهند شد. در نتیجه گزینه‌ای اقتصادی در مقایسه با گن‌های لاغری نیز به شمار می‌روند که برای خانم‌هایی با افزایش وزن و توده چربی معمولی مناسب هستند.

امتیاز نوشته

میانگین امتیازات 5 / 5. مجموع آرا: 7

تا حالا به این پست امتیازی داده نشده ): دوست داری اولین نفر باشی؟

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *