ارسال از تهران به تمام ایران / تحویل ساعتی پیک در تهران

۳ روش سفت کردن سینه زیر لباس بدون سوتین

برای برخی لباس‌ها همچون لباس پشت باز، تاپ هالتر، صندل‌ها و پیراهن‌های بدن نما و چسبان پوشیدن سوتین راهکار خوبی نیست جدایی از اینکه استفاده از سوتین‌های مخصوص برای همه لباس‌ها پاسخگو نبوده و همین مسئله باعث می‌شود تا به دنبال راهکارها و روش سفت کردن سینه زیر لباس بدون نیاز به استفاده از سوتین باشیم.

نپوشیدن سوتین زیر چنین لباس‌هایی که قرار است بهترین ظاهر را در اختیار ما قرار دهند امکان پذیر نیست. چرا که عموم خانم‌ها دارای افتادگی سینه هستند یا اینکه سینه‌های آنها طوری است که ساختاری شل دارند. با اینکه سوتین اسفنجی یکی از روش‌های حل این مشکل است، اما سفت بودن سینه زیر این نوع لباس‌ها یکی از مهم‌ترین مواردی است که می‌تواند آنها را به یک لباس با تن‌خور عالی تبدیل کند.

در ادامه این مقاله از مجله ساتین مد قصد داریم به معرفی روش‌هایی بپردازیم که با استفاده از آنها می‌توانید داشتن سینه های سفت و خوش فرم را با پوشیدن این نوع لباس‌ها تجربه کنید؛ بدون اینکه نیازی به پوشیدن سوتین داشته باشید.

سفت کردن سینه زیر لباس بدون سوتین

همانطور که در مقاله پوشیدن سوتین زیر لباس پشت باز بررسی کردیم، انواع مختلف سوتین همچون بدون بند، بند نامرئی(شیشه‌ای)، پروانه‌ای، چسبی و… وجود دارند که با توجه به ساختار و ویژگی‌های خود این امکان را خواهند داد تا بتوانید برای لباس‌هایی که بخشی از آنها همچون پشت یا جلو باز است، بدون نگرانی از مشخص شدن بندها سوتین به تن کنید.

اما مسئله مد چیزی نیست که به این سادگی‌ها هم بتوانید از پس آن برآیید. شرکت‌های تولید لباس روزانه مدل‌های مختلفی از این نوع لباس را روانه بازار می‌کنند که وقتی به خانه می‌آیید تازه متوجه می‌شوید که ای دل غافل، سوتین مخصوص برای این لباس را ندارید.

از طرفی دیگر هم به دلیل محدودیت زمانی شاید شرایط برای خرید سوتین جدید فراهم نباشد که در این صورت باید دست به دامان روش‌هایی شوید که بدون استفاده از سوتین این لباس را به تن کنید. اینجاست که حالا مشکل دیگری برای برخی خانم‌ها خود را نشان می‌دهد و آن چیزی نیست جر سفت کردن سینه زیر لباس بدون پوشیدن سوتین!

حال بیایید ببینید چگونه می‌توانیم سینه‌هایی سفت و خوش فرم داشته باشیم که حتی نیاز نباشد به مدت طولانی سوتین به تن کنیم. دلیل این موضوع را نیز در مقاله عوارض پوشیدن زیاد سوتین بررسی کردیم که پیشنهاد می‌کنم مطالعه کنید.

روش اول: از عنصر خیال پردازی کمک بگیرید

ایستادن درست برای سفت نشان دادن سینه
 1. وضعیت ایستادن درست، سینه شما را خوش فرم خواهد کرد.

شاید برایتان عجیب به‌نظر برسد، اما یکی از راه‌هایی که به کمک آن می‌تواند خود را خوش استایل نشان داده و همچنین سینه‌های شما سفت و خوش فرم به نظر برسند، ایستادن در وضعیت درست است.

برای این منظور تا جایی که می‌توانید صاف ایستاده و سعی کنید شانه‌های خود را کمی به عقب برانید. اصطلاحا این حالت ایستادن را با نام سینه کفتری می‌شناسیم که البته قرار نیست در آن حد زیاد باشد.

سعی کنید این کار را برای مدتی جلوی آینه تمرین کنید. این روش به شما کمک می‌کند تا اشتباهات را در نحوه ایستادن و مقدار انحنایی که به سینه‌های خود می‌دهید را تشخیص دهید. که در نهایت منجر می‌شود اشتباهات را رفع کرده و با طرز ایستادن خود سینه‌ها را خوش فرم و سفت نشان دهید.

نوار چسب لیفت سینه
 1. از نوار لیفت سینه استفاده کنید.

این نوار را که به صورت یک نوار چسبی نیم دایره‌ای است می‌توانید فروشگاه‌های تخصصی لباس زیر زنانه خریداری کنید. ساختار دایره‌ای این نوار طوری است که دور نوک سینه درون آن قرار گرفته و سپس پایه‌های دو طرف که در بالای سینه قرار می‌گیرند، نوک سینه را به بالا لیفت خواهند داد.

کافی است هر زمان که به یک مهمانی دعوت هستید، این نوارهای چسبی را بردارید. یک سر آن را درست زیر سینه و در محدوده گردی نوک سینه بچسبانید. سپس انتهای دیگر آن را روی سینه قرار داده و تا جایی که فکر می‌کنید چسب می‌تواند به خوبی سینه را حمایت کند، آن را بچسبانید تا سینه را بالا بیاورید. همین کار را برای سینه دیگرتان تکرار کنید.

 • این روش برای خانم‌هایی که سینه کوچک‌تر دارند جواب می‌دهد. چرا که چسب طوری نیست که بتواند سینه‌های بزرگ و سنگین را به خوبی حمایت کند.
 • هنگام چسباندن نوار سینه سعی کنید کمی به جلو خم شوید. این کار هم کمک می‌کند راحت‌تر آن را بچسبانید و هم اینکه به مقدار لیفتی که می‌توانید به سینه کنید کمک خواهد کرد.
 • اگر دسترسی به این نوارها نداشتید، در مواقع اضطراری می‌توانید همین کار را با نوار چسب شیشه‌ای که در فروشگاه‌های لوازم التحریر و البته هر خانه‌ای پیدا می‌شوند، انجام دهید. البته هنگام استفاده از نوار چسب دقت کنید که نوار را به نوک سینه نچسبانید.
انجام آرایش برای سفت کردن سینه
 1. از لوازم آرایش استفاده کنید.

این کار زمانی جواب می‌دهد که یک تاپ کوتاه و جلو باز می‌پوشید. استفاده از این روش درواقع به این صورت عمل می‌کند که با تغییر رنگ ناحیه سینه و حالت آن، باعث می‌شود سینه طوری به نظر برسد که سفت است.

برای این منظور مقدار کمی برنزه کننده پوست را به شکل Y درست بر روی چاک سینه بزنید طوری که تناسب هر دو سینه یکسان باشند. سپس مقداری پودر درخشنده نیز بر روی بخش بالایی سینه‌های خود بزنید. این کار سینه‌ها را کانتور می‌کند.

روش دوم: ورزش کردن برای سفت کردن سینه

چگونه سینه های خود را سفت کنیم
 1. حرکت ورزشی T-Plank را انجام دهید.

یک جفت وزنه ۵ تا ۱۰ پوندی را در هر دست بگیرید و در وضعیت فشار قرار بگیرید. بدن خود را روی وزنه‌ها نگه دارید. مطمئن شوید که پاهایتان بازتر از باسنتان قرار گرفته‌اند تا نتیجه بهتری از این کار بگیرید.

بازوی راست خود را بالا آورده و وزنه را طوری که حالت بدن شما به شکل T است برای چند ثانیه بالا نگه دارید. این حرکت را در سمت چپ خود تکرار کنید. این حرکت را برای هر دو طرف بدن و دست‌های خود بین ۱۰ تا ۲۰ بار در روز تکرار کنید.

اگر نمی‌توانید وزنه‌ها را به صورت کامل بالا ببرید مشکلی نیست. بازوی خود را تا جایی که می‌توانید بالا ببرید. این کار به مرور کمک می‌کند تا بتوانید دست‌های خود را در روزهای آتی بالاتر ببرید.

سفت کردن سینه با وزنه زدن
 1. سفت کردن سینه با پرس سینه

در حالی که عضلات شکم خود را خم کرده و ستون فقرات خود را محکم روی زمین قرار دهید، دراز بکشید. دو وزنه ۵ تا ۱۰ پوند در هر دست نگه دارید و بازوهای خود را بالا بیاورید.

برای انجام این حرکت لازم است که کف دست‌ها را رو به پایین بوده و آرنج‌ها را روی بدن خود نگه دارید. از چسباندن آرنج به زمین خودداری کنید. حالا یک نفس بکشید و وزنه‌ها را تا حدود 2.5 سانتی‌متر از سینه پایین بیاورید، سپس رها کنید و دوباره بالا بیاورید. این روش را تا چهل بار در هر تمرین تکرار کنید.

انجام حرکت c برای خوش فرم کردن سینه
 1. حرکت ورزشی C را انجام دهید.

به پشت دراز بکشید و دو وزنه را بالای سر خود نگه دارید. کف دست‌ها را به سمت بالا نگه دارید. حال با هر بازو طوری که انگار یک حرف C می‌کشید وزنه‌ها را حرکت دهید.

در هر حرکت سعی کنید تا جایی که امکان دارد بازوهای خود را به سمت باسن خود بیاورید. سپس دوباره بازوها را به موقعیت اصلی این روند را تا ۲۰ بار در هر تمرین تکرار کنید.

انجام حرکت شنا برای سفت کردن سینه
 1. حرکات شنا و دراز و نشست انجام دهید.

ورزش‌های قدتری مثل دراز و نشست یا شنا یکی دیگر از ورزش‌هایی است که می‌تواند به سفت کردن سینه خانم‌ها کمک کند. ورزش شنا در این حالت بهتر جواب می‌دهد.

بازوهای خود را روی زمین قرار دهید. روی دست‌ها و زانوهایتان پایین بیایید و در حالی که دست‌ها کمی بازتر از شانه‌هایتان قرار گرفته‌اند، بدن‌تان را بالا بیاورید تا روی انگشتان پا تعادل داشته باشید. قفسه سینه خود را با احتیاط به سمت زمین پایین بیاورید و در عین حال خود را با عضلات اصلی بدنتان تثبیت کنید.

سپس به موقعیت قبلی خود برگردانید. این کار را تا جایی که می‌توانید تکرار کنید، در نظر داشته باشید که در هر روز حداقل ۱۵ تا ۲۰ بار انجام این حرکت بهترین نتیجه را به شما خواهد داد.

اگر قادر به این نیستید که تعادل خود را روی انگشتان پا متمرکز کنید، از زانوهایتان برای این کار کمک بگیرید. اما دقت کنید که در این حالت باید تعداد بیشتری حرکت را بروید که توصیه می‌شود دو برابر یعنی تا ۴۰ حرکت در روز باشد.

روش سوم: استفاده از جراحی سفت کردن سینه

لیفت سینه با جراحی
 1. جراحی لیفت سینه انجام دهید.

این روش جراحی با نام کاشت سینه شناخته می‌شود. تحت بیهوشی عمومی، جراح پوست اضافی را برمی‌دارد، سپس سینه‌های شما را بلند کرده و نوک سینه‌های شما را تا حدی کوتاه می‌کند تا آن‌ها را بالاتر از بخش فعلی روی سینه‌تان قرار دهد.

از آنجایی که بافت نوک سینه بریده می‌شود، احتمال از دست دادن حس نوک سینه وجود دارد. همچنین مانند هر عمل جراحی دیگری، خطرات عفونت و از دست دادن خون نیز وجود دارد.

دوره ریکاوری پس از انجام این جراحی حدود سه تا پنج روز برای فعالیت‌های عادی روزانه و چهار تا شش هفته برای انجام برنامه‌های ورزشی طول خواهد کشید.

جراحی لیزر لیفت سینه
 1. لیفت سینه با لیزر را انتخاب کنید.

در این روش جدید، جراح با استفاده از لیزر تنها لایه بیرونی پوست را برش می‌دهد تا بافت مستقیم زیر آن بریده شود. سپس این بافت را زیر سینه می‌چسباند تا یک سوتین داخلی تشکیل شود. این فرآیند «برداشتن اپیتلیوم» نامیده می‌شود.

بسیاری از جراحان این روش را ترجیح می‌دهند؛ زیرا از دست دادن خون و آسیب بافتی کمتر بوده و در عین حال استحکام پوست را نیز بهبود می‌بخشد.

 • مانند لیفت سینه، تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود.
 • زمان بهبودی مانند لیفت سینه سنتی است.
 • از آنجایی که نوک پستان برداشته نشده است، هیچ حسی را از دست نخواهید داد.
 • برخی از جراحان پلاستیک ادعا می‌کنند که به دلیل حمایت داخلی از سینه‌ها در این روش، نتایج بهتری از لیفت معمولی سینه داشته و دوام بیشتری نیز دارد.
 • خطرات مانند هر جراحی دیگری است.
کاشت سیلیکون درون سینه برای سفت کردن سینه ها
 1. کاشت سیلیکون درون سینه

در این روش جراح یک کاپ ساخته شده از سیلیکون جامد را در داخل و زیر سینه‌ها قرار می‌دهد. سپس جراح کاپ‌ها را با تسمه‌های ابریشمی به دنده‌ها محکم می‌کند. این نوع جراحی در واقع یک سوتین نامرئی داخلی را تشکیل می‌دهد که سینه‌ها را در موقعیت بهتری نگه می‌دارد.

 • این روش هنوز آنطور که باید به صورت عمومی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. اما در سال‌های اخیر رشد شتابی داشته است.
 • هنوز به طور دقیق مشخص نیست که در بلند مدت تا چه میزان موثر است و همچنین چه خطراتی را در این مدت خواهد داشت.

جمع بندی و کلام آخر

ما در این مقاله به معرفی سه روش مختلف پرداختیم که با استفاده از آنها می‌توانید سینه‌های خود را سفت نشان دهید، با انجام ورزش واقعا آنها را سفت و خوش فرم کنید یا اینکه با بردن سینه‌های خود زیر تیغ و لیزر جراحی سینه، سینه‌های خود را تا مدت‌ها سفت کنید.

سفت کردن سینه برای پوشیدن لباس‌هایی که پشت باز و جلو باز هستند از اهمیت بالایی برخوردار هستند و زمانی که قرار باشد از این لباس‌ها بدون پوشیدن سوتین استفاده کنید واقعا به یک معظل تبدیل خواهند شد. همانطور که در مقاله ۱۲ روش بزرگتر نشان دادن سینه به روش‌های مختلفی پرداختیم، در این مقاله نیز روش‌هایی برای سفت کردن سینه‌ها را معرفی کردیم که برای خانم‌هایی با سینه بزرگ واقعا امری ضروری است.

به نظر شما چه روش‌های دیگری برای داشتن سینه های سفت و خوش فرم وجود دارد؟ اگر تجربه‌ای در استفاده از این روش‌ها یا سایر روش‌ها دارید از بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

امتیاز نوشته

میانگین امتیازات 5 / 5. مجموع آرا: 1

تا حالا به این پست امتیازی داده نشده ): دوست داری اولین نفر باشی؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *