ارسال از تهران به تمام ایران / تحویل ساعتی پیک در تهران

چرا باید شورت بپوشیم؟ (10 مزیت پوشیدن شورت)

برخی خانم‌ها که احتمالا شما هم جزوشان هستید، این سوال را دارند که چرا باید شورت بپوشیم؟ نپوشیدن شورت زنانه با توجه به اینکه تجربه جدیدی است، باعث می‌شود که فکر کنند احساس راحت‌تری دارند؛ در حالی که این تجربه کوتاه مدت و گذار است.

لباس‌های زیر سالیان سال است که چه توسط آقایان و چه خانم‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. این لباس‌ها بر خلاف لباس‌های دیگر، جنس نرمی داشته و لازم است دارای خواصی در جهت جذب رطوبت و کاهش تعریق در بدن باشند.

10 دلیل اینکه چرا باید شورت بپوشیم؟

تا به حال از خود پرسیده‌اید که چه اهمیتی دارد که شورت بپوشیم؟ یا اینکه پوشیدن لباس زیر، چه شورت باشد و چه سوتین، چه اهمیتی دارد وقتی از سایر پوشش‌ها استفاده می‌کنیم؟

در ادامه به طور کامل به بررسی این سوال خواهیم پرداخت و ضمن بررسی 10 مزیت پوشیدن شورت به شما خواهم گفت که چرا باید برای حفظ سلامتی شورت بپوشید. پوشیدن لباس زیر از جنبه‌های دیگری نیز اهمیت دارد که در ادامه آنها را نیز معرفی خواهم کرد.

مزایای پوشیدن شورت برای محافظت لباس از ترشحات بدن و واژن
[chapar_protect]

۱. محافظت لباس‌ها از ترشحات بدن

بر خلاف آقایان، بدن خانم‌ها دارای دستگاه تناسلی متفاوتی است و ترشحات مختلفی از ناحیه واژن و حتی سینه خارج می‌شود. همانطور که در طول روز مشغول انجام فعالیت روزمره هستید، انواع ترشحات همچون تعریق، خون، ادرار و سایر ترشحات در ناحیه تناسلی آزاد می‌شود.

اولین مزیت پوشیدن شورت و لباس زیر این است که می‌تواند این ترشحات را جذب کرده و مانع از نشت آنها روی لباس‌های اصلی شود.

برخی خانم‌ها در دوره‌های خاصی از زندگی همچون بارداری، دارای ترشحات هورمونی سنگینی هستند که شاید لباس زیر به تنهایی نتواند مانع از جلوگیری نشت آنها به لباس شود. در چنین شرایطی بهتر است که از لباس‌های زیر ضخیم و دولایه استفاده کنید.

۲. کاهش احتمال عفونت بدن

دلیل دومی که شاید از خود بپرسید چرا باید شورت بپوشید، جلوگیری از خطر ابتلا به برخی عفونت‌های پوستی و تناسلی است. ترشحاتی که از ناحیه واژن خارج می‌شود و همچنین تعریقی که در این ناحیه صورت می‌گیرد، اگر به خوبی مورد توجه قرار نگرفته و بهداشت فردی رعایت نشود، می‌تواند زمینه‌ساز ایجاد عفونت پوستی یا حتی در شرایط بدتر عفونت کلی بدن گردد.

پوشیدن لباس زیر نخی می‌تواند خطر ابتلا به برخی عفونت‌ها و باکتری‌ها مانند واژینوز باکتریایی را کاهش دهد. جدایی از این، لباس زیر می‌تواند از ما در برابر سموم محیطی مانند قارچ‌ها و کثیفی که وارد ناحیه تناسلی می‌شود محافظت کند.

در همین زمینه بخوانید: 6 عفونت رایج مرتبط با خط شورت

۳. جلوگیری از چروکیدگی پوست

لباس‌های ما دارای پارچه‌هایی از جنس مختلف نخی، کتان و جین هستند که هر یک دارای میزان خاصی از سختی هستند. یکی از مشکلات نپوشیدن شورت این است که به دلیل سختی که پوشش‌هایی همچون شلوار جین دارند، باعث ساییدگی پوست خواهد شد.

در چنین حالتی پوست ظریف‌تر شده و بیشتر در معرض قرمزی و حتی زخم شدن است. استمرار این کار در فعالیت‌های ورزشی یا فعالیت‌های روزمره مثل پیاده‌روی طولانی مدت می‌تواند موجب ایجاد چروکیدگی در پوست شود.

یکی از مزایای پوشیدن شورت این است که به دلیل ساختار نرمی که دارد به عنوان یک لایه دوم عمل کرده و ضمن اینکه مانع از سایش پوست خواهد شد، اصطکاک ناشی از آن را به شدت کاهش می‌دهد.

برای جلوگیری از تعریق واژن چرا باید شورت بپوشیم؟

۴. کمک به مشکلات تعریق بدن

انجام فعالیت‌های روزمره و ورزش کردن می‌تواند باعث تعریق در بدن شود. این میزان تعریق در فعالیت‌های سنگین برای ناحیه تناسلی بیشتر خود را نشان می‌دهد.

وجود ترشحات از ناحیه تناسلی و ساختار ظریفی که پوست این نواحی دارد، باعث خواهد شد که عدم توجه به تعریق بدن در این نواحی، موجب مشکلات جدی در بدن شود. برای همین است که گفته می‌شود از شورت‌های نظیر پلی استر که دارای الیاف مصنوعی هستند دوری کنید.

حال خود همین تعریق عاملی برای ایجاد حساسیت و عفونت پوستی است. در حالی که پوشیدن یک شورت نخی نرم و لطیف می‌تواند این تعریق را جذب کرده و به خارج از ناحیه پوست منتقل کند. علاوه بر این امکان تنفس را فراهم خواهد نمود و مانع ایجاد حساسیت‌های پوستی و قارچی می‌گردد.

در همین زمینه بخوانید: معرفی انواع شورت زنانه همراه با عکس

۵. کاهش آکنه پوستی

نپوشیدن شورت یا استفاده از لباس زیر نامناسب باعث ایجاد جوش‌هایی در اطراف واژن می‌شود. این جوش‌ها می‌توانند در اثر وجود مایع منی، ادرار و عرق ایجاد شوند.

اگر این مواد برای مدت طولانی روی ناحیه واژن باقی بمانند، می‌توانند با جذب کثیفی و عدم توجه به موقع، به آکنه تبدیل شوند. پوشیدن شورت می‌تواند با جذب این مواد به عنوان یک مانع عمل کند تا از جوش زدن جلوگیری کند.

۶. بالا بردن عزت نفس

یکی از عواملی که موجب افزایش میزان اعتماد به نفس، توجه زوجین به یکدیگر و عاملی مهم برای جلوگیری از ایجاد طلاق‌های عاطفی است، لباس زیر است. شاید برایتان عجیب برسد، اما واقعا این مسئله ارتباط مستقیم و غیر مستقیم زیادی از ابعاد گوناگون دارد.

پوشیدن شورت مناسب نه تنها می‌تواند موجب افزایش اعتماد به نفس شما شود، بلکه راهی عالی برای هیجان زده کردن همسرتان است و می‌تواند به روابط جنسی شما کمک بسیار زیادی بکند.

در همین زمینه توصیه می‌شود که مدل‌های مختلفی از انواع شورت‌های فانتزی و کلاسیک را در کمد لباس زیر خود داشته باشید و از رنگ‌بندی متنوع نیز برای ایجاد تنوع استفاده کنید.

در همین زمینه بخوانید: 6 دلیل استفاده از لباس زیر رنگارنگ

۷. استفاده بهتر از محصولات قاعدگی

یکی دیگر از دلایل اینکه از خود خواهید پرسید «چرا باید شورت بپوشیم؟» مربوط به قاعدگی و عادت ماهانه است. پوشیدن شورت مناسب جدایی از اینکه در این دوران می‌تواند به مانعی برای جلوگیری از نفوذ ترشحات واژن تبدیل شود، گزینه مناسبی برای استفاده بهتر از محصولات قاعدگی نظیر نوار بهداشتی، تامپون و کاپ قاعدگی است.

لباس زیر می‌تواند به عنوان راهی برای محکم کردن پدهای قاعدگی و همچنین یک مرز و پوشش اضافی برای کسانی باشد که ترشحات زیادی در این دوران دارند.

مزیت پوشیدن شورت برای جلوگیری از مشخص شدن واژن (camel toe)

۸. جلوگیری از مشخص شدن واژن

یکی از معایب نپوشیدن شورت این است که موجب مشخص شدن واژن از روی لباس خواهد شد. این مشکل که اصطلاحا به آن camel toe گفته می‌شود، زمانی ایجاد می‌شود که بدون پوشیدن شورت از یک شلوار تنگ و بدن نما استفاده کنید.

در چنین حالتی لباس کاملا به بدن شما خواهد چسبید و خطوط واژن و ناحیه میانی که اصطلاحا به آن انگشت شتری گفته می‌شود، از روی لباس مشخص خواهد شد.

پوشیدن شورت به عنوان یک مانع عمل می‌کند. خصوصا شورت‌هایی که دارای فاق دو لایه در این ناحیه هستند که علاوه بر جلوگیری از مشخص شدن این ناحیه، لایه داخلی آنها از پارچه نرم، لطیف و ضد حساسیت است که می‌تواند به خوبی تعریق و ترشحات را نیز جذب کند.

۹. خشک نگه داشتن اندام تناسلی

همانطور که در بالا ذکر شد، رطوبت بیش از حد ناحیه تناسلی می‌تواند باعث ایجاد عفونت‌های باکتریایی شود. پوشیدن شورت می‌تواند در این شرایط به عنوان مانع عمل کرده و به پوشاندن واژن و ماحیه تناسلی کمک خواهد کرد که نتیجه آن کنترل بهتر رطوبت و دور نگه‌داشتن باکتری‌های مضر از ناحیه تناسلی است.

هنگام خرید لباس زیر، توصیه می‌شود لباس‌های زیر دو لایه که لایه داخلی فاق از جنس پنبه و بافت نرمی است خریداری کنید. لباس زیر نخی و غیر مصنوعی مانعی برای تحریک در ناحیه واژن نیز خواهد بود.

۱۰. خشک ماندن شلوار بعد از سرویس بهداشتی

زمانی که از سرویس بهداشتی خارج منزل همچون مدرسه، دانشگاه و مکان‌های عمومی استفاده می‌کنید خبری از دستمال توالت برای خشک کردن بدن نیست. آن هم در وضعیت اسفبار سرویس‌های بهداشتی عمومی در ایران که مطمئنم شما هم از وضعیت آنها آگاهی کامل دارید.

یکی دیگر از دلایل پوشیدن شورت نیز همین مسئله است. قطرات باقی مانده پس از شستشوی باست و ناحیه تناسلی توسط شورت جذب خواهد شد. در حالی که اگر شورت نپوشید، این رطوبت به مدت طولانی‌تری در بدن باقی خواهد ماند.

باید بدانید که پوشش‌هایی همچون شلوار، حال با هر جنس و ضخامتی که باشند؛ به خوبی شورت قادر نیستند که این قطرات آب را جذب کنند.


جمع‌بندی و سوالات متداول

به همان اندازه که پوشیدن شورت اهمیت دارد، انتخاب شورت مناسب نیز مهم است. اولین نکته‌ای که هنگام خرید باید به آن توجه داشتن باشید جلوگیری از پوشیدن شورت تنگ است. این نوع شورت امکان تنفس در ناحیه تناسلی را از بدن سلب کرده و همچنین باعث هدایت ترشحات و آلودگی به درون واژن خواهد شد که پیش از این در مطلب دیگری به بررسی عوارض پوشیدن تنگ زنانه پرداخته‌ایم.

با این حال لزوما شرایط همه خانم‌ها یکسان نیست. برخی دیگر به دلیل ترشحات زیاد و حساسیتی که پوست آنها دارد شاید با پوشیدن شورت هم در معرض عفونت و حساسیت قارچی باشند. اما برای چنین خانم‌هایی نپوشیدن شورت در هنگام خواب را پیشنهاد می‌کنیم. آنها می‌توانند شب‌ها بدون لباس زیر به رختخواب بروند تا در طول روز مشکلی با پوشیدن شورت نداشته باشند.

استفاده از الیاف طبیعی همچون پنبه و نخ بهترین گزینه برای پوشیدن شورت هستند. توصیه می‌شود از شورت‌هایی که دارای الیاف مصنوعی همچون پلی استر دوری کنید. این نوع شورت‌ها بیشتر جنبه فانتزی دارند که باید صرفا در روابط همسری از آنها استفاده کرد.

و در پایان اینکه اگر فعالیت‌های سنگین مثل ورزش کردن و رفتن به باشگاه دارید، هنگام به اتمام رسیدن بدن شما دارای درصد زیادی از تعریق است. برای اینکه این تعریق موجب ایجاد حساسیت یا عفونت قارچی در ناحیه تناسلی نشود، توصیه می‌شود همواره یک شورت کتان یا نخ با خود به همراه داشته باشید و پس از اتمام شدن باشگاه در فاصله رفتن به خانه آن را بپوشید تا قبل از رسیدن به خانه و دوش گرفتن بدن شما خشک باشد. فراموش نکنید که هنگام تعویض شورت در باشگاه، ناحیه تناسلی خود را با استفاده از حوله یا دستمال تمیز کاملا خشک کنید.

برای خرید انواع شورت زنانه می‌توانید به فروشگاه ساتین مد مراجعه کرده و مدل‌های مختلفی از شورت زنانه که دارای الیاف کاملا طبیعی و طراحی فانتزی، اسلیپ، فاق باز و… هستند را به صورت اینترنتی خریداری کرده و درب منزل از طریق پست با بسته‌بندی محرمانه دریافت کنید.

فواید و مزایای پوشیدن شورت چیست؟

شورت قبل از هر چیزی به عنوان یک مرز محافظ بین بدن و سایر لباس‌ها عمل می‌کند. برای همین مانعی برای نشت ترشحات واژن، تعریق بدن و ایجاد بیماری‌های پوستی، قارچی و جوش تناسلی است.
علاوه بر این مانع مشخص شدن واژن از روی شلوار تنگ و نازک نیز خواهید شد. از دیگر فواید پوشیدن شورت می‌توان به جلوگیری از چروکیدگی پوست و ایجاد آکنه اشاره کرد.

شورت خوب و مناسب چه ویژگی‌هایی دارد؟

قبل از هر چیزی شورت باید کاملا اندازه شما بوده و نه بیش از حد سفت و نه گشاد باشد. مسئله مهم دیگر توجه به جنس شورت است که حتما باید از پارچه طبیعی نخ و پنبه باشد. استفاده از الیاف مصنوعی مثل پلی‌استر خود عاملی برای تعریق هستند.

امتیاز نوشته

میانگین امتیازات 5 / 5. مجموع آرا: 1

تا حالا به این پست امتیازی داده نشده ): دوست داری اولین نفر باشی؟

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *